mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 14:25:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Predlog zakona o odgovornem lastništvu psov
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predlog zakona o odgovornem lastništvu psov  (Prebrano 51813 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #150 : sreda, 07.02.2007 : 18:30:38 »

22. Javno mesto je javni kraj, kot je opredeljen v zakonu, ki ureja varstvo javnega reda in miru, razen površin, kjer ni oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi.
Soryy, to piše v DOPOLNJEN PREDLOG ZAKONA O SPREMEMBAH IN DOPOLNITVAH
ZAKONA O ZAŠČITI ŽIVALI (ZZZiv-B).
Drugače pa vse ostalo drži. Tudi jaz ne maram preveč branja zakonov, si moraš vzeti čas in res prebrati vse pa še kaj zraven, da dobi pomen.
lp
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #151 : sreda, 07.02.2007 : 20:23:50 »

Ja, smo na sosednjem forumu ugotovili, da ta javna površina spet ni tako preprosta kot si človek zamišlja, ko prebere zakon. Tako da sem obupala nad zakoni (ker si jih čisto preveč po kmečko predstavljam) in bom pač skrbela za to, da bo psica nemoteča za ostale pa bo kar bo.  Undecided
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #152 : sobota, 17.02.2007 : 09:08:19 »

Malo za razmislek...ker so to naredili Svicarji, a zdaj lahko nasa vlada "kopira" to idejo? Ceprav jo nasi kinologi ze dlje casa omenjajo...
http://www.hundehalterbrevet.ch/it/index.htm

Kot razumem je po novem treba prijavit psa in z njim narediti "hundebrevet". Cool
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #153 : sobota, 17.02.2007 : 09:19:04 »

Kje pa to pise?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #154 : sobota, 17.02.2007 : 10:43:46 »

Kot razumem je po novem treba prijavit psa in z njim narediti "hundebrevet". Cool

Ni treba. Le priporočajo ga vsakemu. Izpit je malce podoben našemu B-BH z nekaj dodatki.
Vsekakor zaenkrat še ni predpisan, pač pa prostovoljni.
Logiran

Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #155 : nedelja, 18.02.2007 : 01:39:18 »

Kje in kdaj pa lahko narediš ta "hundebrevet"? Da ne bojo mene čudno gledali, ko bom prišla v pasjo šolo in zahtevala, da hočem naredit "hundebrevet" Roll Eyes Grin Grin
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #156 : četrtek, 25.10.2007 : 14:02:27 »

Nisem hotela odpirati nove teme, zato pišem sem.

Zanima me, kaj bi bilo potrebno storiti v konkretni situaciji.

Lovci so šli s spuščenimi psi skozi vas, nakar je pes zagrabil mačka in ga hudo poškodoval. Kako hudo? Sprednja desna taca ugriz čez polovico tace, zadnja leva taca odprti zlom stegnenice-distalni, se pravi je stegnenica gledala ven.
Maček je bil v takem stanju 2 dni, ampak to v tej zgodbi ni pomembno.
Lovec je rekel, da pes ni njegov in da bo maček že preživel. Je živel, dokler danes gospa ni poklical društva, da smo ga peljali na evtanazijo.

Kaj naj bi v konkretni situaciji storili očividci? Koga je potrebno obvestiti?
Če jaz prav razumem, je bil pes spuščen na javni površini. Pes je huje poškodoval žival in bi v primeru prijave bil spoznan za nevarnega? Za lovske pse določene zadeve ne veljajo?

Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #157 : četrtek, 25.10.2007 : 14:31:09 »

Isto se je zgodilo moji mami sram Sicer v drugi državi, ampak vseeno. Skupil jo je en potešuški maček, kateri ji je hodil vsak dan na hranjenje. Lovec je s spuščenim psom prečkal privat parcelo in tako je ta razstrgal mačka na privat zemlji. Mucek je prav tako trpel in  poginil sam nekje v grmovju, ker se ni dal ujeti. Tudi pes je bil poškodovan, tako zelo, da ga je lovec nesel naprej, je bil zrel za veta. In kaj naj zdaj v tuji državi, pa še sosed je ta lovec, plus da mu je bilo žal mačka ("tega pes še nikoli ni naredil... ima rad mačke... jih imamo doma...")

Vseeno,... Lovcu je bil prepovedan prehod čez našo parcelo za vse veke! Vsaj to.

Žal nimam izkušenj in ti ne znam svetovati, bi pa zadevo prijavila. Tudi zdaj naknadno.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #158 : četrtek, 25.10.2007 : 14:41:53 »

Maja, je bil macek lastniski ali potepuski? Ce je bil lastniski, bi se mogoce kaj dalo, sicer pa dvomim.

Roko na srce, koliko jezkov, misk, rovk, pa mogoce se kaksen ptic, konca pod zobmi "kuzkov", pa se nihce ne razburja. No, razen zaradi morebitnih parazitov, ki bi jih pes dobil, in pa kaksne jezeve bodice. Pa mogoce pasjega zadaha in dejstva, da mu je treba zivalsko trupelce, pardon, svinjarijo, iz gobca vlect.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #159 : četrtek, 25.10.2007 : 14:46:56 »

Ja Nan vse to vem.  Sad
Muca so baje pri tisti hiši hranili, to je vse kar vem. Mi je bla glavna skrb pobrati in odpeljat spančkat to revše, tako da nisem prav veliko spraševala.

Kaj bi bilo v primeru, da bi bil maček lastniški? Kaj bi se dalo narediti?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #160 : četrtek, 25.10.2007 : 14:51:19 »

Bi dala prijavo, da je ta in ta pes ubil mojega macka. Ne vem pa kako resno bi to jemali.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #161 : četrtek, 25.10.2007 : 14:55:24 »

Prijavo kam? Policija, inšpekcija?
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #162 : četrtek, 25.10.2007 : 18:14:15 »

Oboje, Policija in inšpekcija.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #163 : četrtek, 25.10.2007 : 18:24:14 »

Aha. Hvala.  Smiley
Lovci so tu postranskega pomena, saj je postopek enak tudi v primeru kakega drugega neprivezanega psa.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Predlog zakona o odgovornem lastništvu psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines