mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:42:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako preprečiti jemanje hrane od tujcev?
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako preprečiti jemanje hrane od tujcev?  (Prebrano 23901 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #30 : sreda, 03.11.2004 : 13:42:28 »



Edini kolikor toliko uspešen način bi bil, da bi jim sosed pokazal hrano, ko bi jo hotele vzeti, pa bi jih vselej pošteno treščil po buči. Pa še to bi moral verjetno silno mnogokrat ponoviti, potem pa bi si mogoče zapomnile, od koga se hrane ne splača jemati. Od ostalih bi jo še vedno.


he, he , ne verjamem ,da bi uspelo..moja psico bi se zagotovo najmanj:
-naučila kako ukradeš hrano iz roke preden te lopnejo po glavi...še bolj zagotovo pa :
-da mora najprej ugriznit v roko , ki nima hrane in povzroča nevarnost, potem pa druga sama psusti hrano "za nagrado" Grin
-mogoče bi iz tega izpeljala celo, da je potrebno tega dotičnega soseda vedno ugriznit v roko, ki ne drži hrane in ga tako izšolala, da bi se pojavljal izključno še s hrano v obeh rokah Grin Grin Grin Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #31 : četrtek, 04.11.2004 : 13:33:50 »

he, he he, moje so silno miroljubne in bi pustile rokice čisto pri miru, po vsej verjetnosti bi na varni razdalji počakale, da bi hranica sama padla iz rok.
Logiran
karo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #32 : torek, 16.11.2004 : 18:08:46 »

Naš Karo ima 11 tednov, je mali nemški špic. Živahnost ni problem, tudi lačen ni. Kriza pa je, ko gremo ven, takrat pa pa so deževniki, polžki in pasji iztrebki največji ulov (tudi crknjena mačka).
 Zato mora večkrat na povodec, vendar se temu upira, a ne vedno.
Ni pomoči za take razvade, kot sem razbral iz postov?
Smo na deželi, kolovoz pa uporablja kar nekaj lastnikov psov za sprehode po hranjenju psov, iztrebkov pa ne pospravijo. Jaz jih vedno, že zato, da otroci ne zamažejo čevljev in gum na kolesih.

Število "pit-stopov" sem znižal z večjo aktivnostjo, torej s tekom. Ha, pa mali res šprinta, se moram potruditi, da ga dohajam, da me ne počaka pri novem kupčku.

Veliko potrpljenja in srečno roko pri odvajanju "razvad",

Karo
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #33 : petek, 10.02.2006 : 21:41:44 »

Tud sama imam kar nekaj problemov, da nekatere ljudi (tuje) navadim, da ne dajejo moji psički  priboljškov, pa se jim ne da dopovedati. Tako, da bom z vašimi nasveti probala naučit, da sama ne bo hotla od teh vzet priboljška. lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #34 : petek, 10.02.2006 : 23:37:44 »

Tudi jaz sem zasledila precej problemov glede jemanja hrane...moje mnenje pa je, da se zelo splaca odvadit psa da pobere kakrsnokoli hrano iz tal, mize, itd...kaj se pa tice odvajanja da bi pa sprejel od drugega cloveka pa mislim da po sistemu cost-benefit ni racunice, v primeru kot je bil opisan na zacetku, lahko celo povzroci skodo psu, v primeru da lastnik za dalj casa odpotuje, rajsi poskusite pri prepricevanju ljudi, ki psu hrano dajejo, ce ne gre drugace se taksnih ljudi pac izogibajte, pa cetudi so vam blizu, se pac srecujes z njimi brez psa.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #35 : sobota, 11.02.2006 : 00:09:52 »

Ja uma hvala tud za tvoj nasvet, da se jim popolnoma takim izognem je bolj težko, bom pa bolj vztrajala, da moji ne dajo nič.  Kar se pa hrane z mize tiče, ji nikol nič ne dam z mize, pa tud noben drug ne, ker mam že take izkušnje s prejšnim pesjančkom, je bil prav nadležen pri mizi, no pri ostalih je fehtaril, pri meni ne, ker je vedu da ne bo nič dobil.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #36 : sobota, 11.02.2006 : 11:51:29 »

Meni se zdi dober nacin, da psa naucis da je samo iz leve roke. Jaz sem mojo malo naucil to in ni problemov. Sploh pa je zelo enostavno naucit. Je zerlo hitro pokapirala. Ko se ji ponudo briket iz desne roke in ga je htela vzet sem strogo rekel NE in jo z prstom malo po smrcku(to malo je res malo-bolj kot zuganje). Potem pa sem ji ponudil briket iz leve in ko ga je vzela sem jo pohvalil.
Zdaj problem je, da je kdo levicar, potem to ne deluje. Je pa res, ce se je kdo zavzel, da celo levicarji velikokrat ponudijo psu hrano iz desne roke. No to je pac eden izmed nacinov.

Lep pozdrav, Marko
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #37 : sobota, 11.02.2006 : 12:40:06 »

Če mi drugače ne uspe odvadit je, bo pa tole z levo roko, sam moja sicer takoj ugotovi kaj je prav in kaj ne naredi prav, samo, da je trmasta in bo potrebno ful vadit.
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #38 : sobota, 11.02.2006 : 13:36:19 »

Haha... to foro z levo roko sem jaz pri nasem poskusla. V tadrugem poskusu je ugotovil katero roko bo 'imel rad' Cheesy zdaj, kadar mu kaj ponudim iz desne roke, enostavno obrne glavo stran in ga ne bos preprical da bi zadevo pojedel. Sicer to zdej deluje samo, ce mu hrano ponujam JAZ iz desne roke Grin Se bomo morali potrudit tudi z ostalimi znanci, da se z desne roke ne je Grin
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #39 : sobota, 11.02.2006 : 13:54:28 »

hm očitno bo še kar pestro kar se tega tiče Grin Grin
Logiran
majo10
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #40 : torek, 28.11.2006 : 23:28:53 »

Ali mogoče gdo ve kako odvaditi psa, da bi sprejemal hrano od tujcev?Huh?

Hvala.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #41 : sreda, 29.11.2006 : 10:10:38 »

Preberi temo od začetka Wink
Boš pa ja kaj našu zase. Tongue

Tisti ki učite, da se z desne roke ne jemlje... Sej levičarjev je tudi kar nekaj Grin
Pa še tuje pomočnike boste rabili, da ne bo pes zavračal "umazano" roko samo pri vas.

Če pes pozna ukaz ne ali fuj, preprosti izrečemo vsakič, ko hoče kdo futrat našega psa. Seveda si pomagamo s pomočniki, da v primeru, da se pes takoj ne umakne stisnejo pest...

Zakaj hočete tako komplicirat?

Pol pa boste imeli probleme lahko z učenjem poslušnosti, če nagrajujete tudi s hrano. Če ne pač ne, sicer pa bo pes sigurno težil, da bo čim bliže roki, ki nagrajuje...
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #42 : sreda, 29.11.2006 : 10:21:48 »

AngSeter: res je levicarjev tudi kr nekaj, jih je pa se zmeraj manj Smiley In nevem zakaj je je tako, ampak tudi teh nekaj levicarjev ki jih poznam so v vecini primerov ponujali hrano iz desne roke. Roll Eyes
Moja iz desne roke ne vzame. Tudi od tujcev vec ne. Enkrat na mesec se sicer spozabi ce je kaj reeeees slastnega, ampak je ze dovolj da jo opomnis in ji ne pade vec na pamet da bi poskusala. Je pa prav zanimiva ker ves cas gleda v levo roko. Pogled umakne samo toliko da te pogleda v obraz Grin
Z poslušnostjo nimam nobenih problema. Ucim na pozitivno motivacijo in vse kar nagrajujem nagrajujem z levo roko in mi prav pride, ker je ravno leva roka tista, ki je najblizje psu (ko gre npr. poleg). To da bo tezil k tisti roki je pri moji deloma res, ampak kot sem ze napisal, mi odgovarja, ker jo avtomatsko spravim v polozaj poleg ze s tem da imam roke ob telesu.

Sicer pa obstajajo tudi drugi nacini. Npr. da naucis psa da vzeme samo na ukaz vzemi, in ne na "na","bos" ali karkoli drugega. Ucenje je pa siloma preprosto in vecina psov takoj skapira kaj se jim splaca (zanimivo, ne?  Cheesy ). Za tem pa pride utrjevanje!

Lp, Marko
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #43 : sreda, 29.11.2006 : 13:02:20 »

Preveč kompliciranja zame Grin

Sicer pa pes jasno sporoča s katere roke pa bi vzel.

Jaz kot desničar bi pa mogoče tujemu psu ponudila hranco iz leve roke, ker če mi jo odgrizne, bo manjša škoda... ha ha ha Wink Tongue

Malo se hecam...
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #44 : sreda, 29.11.2006 : 16:05:05 »

hehe...najboljse je se vedno ce po liniji najmanjsega odpora hrano psu vrzes. pa je to to! Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako preprečiti jemanje hrane od tujcev?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines