mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 18:30:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: STRELOPLAHOST
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Dol
Natisni
Avtor Tema: STRELOPLAHOST  (Prebrano 34402 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #90 : četrtek, 21.09.2006 : 08:36:46 »

Pozanimaj se  kje v  tvoji bližini(  ne vem  iz kje si)  je  tečaj za  šolanje lovskih psov.  Pojdi tja, se pogovori  z  inštruktorjem  ,  povej mu   kaj  hočeš.  In boste  našli   eno skupno rešitev  za  par ur s  tvojim  pesjanom, da  se  privadi  strelomirnosti.
V  skupini je vedno  lažje. Pa še  glede na  obnašanje  tvojega  psa  ti bodo  znali svetovati  kakšen  pristop moraš imeti  takrat Wink.


Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #91 : četrtek, 21.09.2006 : 09:06:39 »

Damayanti
Sem iz Lj. Imam psičko iz zavetišča Koper. Je vse ok in sploh, samo to "slabost" ima.
Grmenje in strele. Že sva hodili v šolo, pa še bova, ampak ne za lovske pse. Pa nikoli ni grmelo, da bi kar v šoli probali..
Ko je sama doma, mi je najhujše. Pa že zdaj me je strah decembra...
No bom pa svojo tršico uprašala, kaj mi bo svetovala...
Vseeno haval in lp Mojca
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #92 : četrtek, 21.09.2006 : 09:18:09 »

   tako se govori ja .... " tršico prašat",  zato pa so  Smiley.... ne pa  petarde  metat Angry...  duš nek! Wink Grin

Do  decembra  se bosta   že  privadili na  rafale ,če  bosta  pridni Wink

lp
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #93 : četrtek, 21.09.2006 : 09:24:08 »

Hvala ti
(torej si čisto zares proti petardicam..)  Huh oprosti, so mi to drugi svetovali... se nisem sama zmislila
lp Mojca in Liza
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #94 : četrtek, 21.09.2006 : 09:54:41 »

 (Če bi  bilo po moje ,bi  tako ali tako  petarde sploh prepovedala Angry)Takrat ,ko se mečejo petarde  sta moja dva  psa notri čeprav sta  oba  strelomirna.   In to čisto  iz varnostnih razlogov.(  na sprehode  se vozimo  daleč  proč od petardo-metočih-idiotov)
Dina  itak  vsako svar , ki jo nekdo  vrže  pobere in  aportira.... sedaj si pa  predstavljaj,  da  bi  mi  petardo aportirala...

Pri psih je ponavadi tako... najprej se neke stvari boji  potem , ko se pa  ta strah odpravi  bo šel  pa sigurno  zraven  nest  šnjuflo  in pregledat kaj je  to.

A je  to nevarno ali ni , naj  pa  vsak  sam presodi.  Jaz mojih  100% ne  bi  izpostavljala  takim  lekcijam.(  jih imam pa  preveč  rada, da  bi  reskirala  kakšne  razstreljene  gobčke,  poškodovana  učesa  ipd.)
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #95 : četrtek, 21.09.2006 : 12:23:23 »

Ja Damayanti
Ti dam kar vse prav. Čestitam. Se bom oprijela kakšnih bolj tazaresnih lekcij.
Še enkrat ti hvala in
lp Mojca z Lizo (tudi Liza bi ti najbrž bila hvaležna za tvoj odgovor)
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #96 : četrtek, 09.11.2006 : 17:45:20 »

kaj ste zdej nastudirali s to streloplahostjo. moj se boji grmenja, pokanja, bliskanja, petard, raket, se ce pisker dol pade se ustrasi....

kaj cmo nardit da se bo to nehalo - ker ob zadnjem hudem grmenju sem spala 2 uri v kopalnici na tleh - ker je pac najbolj izoliran prostor v hisi.ne zarad sebe ampak mojga falota ki je lezal na meni.

nimam kaksnega strelisca blizu, nimam namena kakrsnihkoli petard pokat in spuscat raket ker sem odlocno proti temu....

ali je to kot je s cloveskimi strahovi -se pac nekdo boji visine- vecina se jih sprijazni s tem da imajo neko fobijo - ali se moram sprijaznit s tem da se moj pes boji pokov takih in drugacnih??
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #97 : sobota, 02.12.2006 : 10:28:33 »

Hojla! Bliža se spet praznični čas, ki ga jaz osebno sovražim z vidika pokanja, ki ga prinese. toliko je tek petard in drugega streljanja, da joj.

Še posebaj trpijo moji psi. Naš Ron se je tako bal tega, da smo probali vse od tega, da smo ga odpeljali iz mesta drugam, dajali apaurine...

In spet je to zdaj z našim drugim psom in tudi tretjim.

A delamo mogoče mi kaj narobe?
A obstaja kak nasvet, kaj narediti, da se psi ne bi več toliko bali?
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #98 : sobota, 02.12.2006 : 10:39:48 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,10993.0.html

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,8797.0.html

Tukaj je ze veliko govora o tem...
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #99 : sobota, 01.09.2007 : 03:25:52 »

kaj ste zdej nastudirali s to streloplahostjo. moj se boji grmenja, pokanja, bliskanja, petard, raket, se ce pisker dol pade se ustrasi....
to tudi mene zanima, ker imam eno pravo plašljivko kar se tega tiče doma. Npr. Včeraj se potepava na gorenjskem in po poljih. Še dobro,da je bila takrat že na povodcu, ko se je začelo bliskati, ker Asko prava panika je zagrabila in začela na vse konce vlečt. Enkrat ji je tudi uspelo, da me je podrla. Res strašno se tega boji, prav tako pokanja strelov in še marsičesa. Res kako to odpraviti. To,da bi šle do strelišča ne pride v poštev, ker bi trpele samo moje roke. Ima kdo kakšne kasete oz. CD-je s takšnimi poki/zvoki doma, da ji sprva potihem predvajam in potem vedno glasneje. Zanimivo pa je to, da zvokov od npr siren, zvonov, glasne glasbe sploh ne registrira (se pravi nič boji). Ali mogoče svetujete pasjega psihologa, da vsaj omiliva to zadevo? Vem, da ne morem pri njej tega odpraviti popolnoma, rada bi vsaj omilila vse to.

lp
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #100 : nedelja, 02.09.2007 : 21:22:24 »

Mano sprašuje, če dela kaj narobe ?
Moj odgovor je NE. Pes, ki se boji..ima lahko pač slabe izkušnje, ali pa je pač boječ..že iz legla..
Prejšni moj pes se ni bal ničesar..pa če mu je počila petarda pod tazadnjo..grmenja in bliskanja ni niti porajtal...zato tudi nisem vedela, kako je lahko ta strah tako hudo moteč in nadležen...lahko je zelo, zelo, zelo grozno...zame in za psa... Cry

Aska2005..hvala enako. Jst imam enake težave. Boji se samo bliskanja in grmenja. Cerkvenih zvonov niti ne porajta, glasba, še tako glasna - ni problema..torej nič drugega do zdaj..samo grmenje in bliskanje.  Cry

Tudi jst bi bila že zadovoljna, če bi se vsaj dalo malo omiliti...ker odpraviti bo najbrž težko ali pa celo nemogoče... Undecided
Logiran
IgorAmor
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #101 : četrtek, 07.02.2008 : 22:42:56 »

Morda je že kdo omenil, ne vem, ker je predolg topic, da bi celega bral.
Vendar bom vseeno povedal, ker je ta problem kar precej pogost in reševanje le tega bi bilo dobro pričeti z mladim psom in vključiti v samo šolo psa. Vse potencialne mane ki naj bi jih pes imel ali pa ne se odkrijejo v njegovi mladosti preden se prične šolanje. Da pes ni plah na strel ga je treba navajati že od malih nog, lahko tudi z igro, ni nujno, da pokamo z orožjem okoli njega ali pa ga vodimo na strelišče razen če ga potrebujemo za lov. Nekateri psi imejo prirojeno, da niso plahi na strel, druge je pač treba naučiti. Pa bog ne daj hodit v bližino lovskega strelišča med pristrelom pušk brez vednosti vodje pristrela pušk, ki vam bo povedal kje s psom lahko stojite, da ne bi prišlo do nezgode.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #102 : petek, 08.02.2008 : 07:01:15 »

Tudi jst bi bila že zadovoljna, če bi se vsaj dalo malo omiliti...ker odpraviti bo najbrž težko ali pa celo nemogoče... Undecided
Popolnoma odpraviti se ne bo dalo Undecided. Da omilimo, pa lahko samo upajmo. Sem nardila že marsikaj na tem področju. Ko je bila še mlada sem jo res navajala na vse živo, razen na streljanje. Tudi pokanje z vrečkami prav nič ne pomaga,...

IgorAmor Drži, da je treba jih od malega navajati, samo vseeno psi si niso enakih značajev in pri nekaterih tud to težko dosežeš. Npr moj prejšnji pes je bil čisto drugačen od sedanje psice in se ni bal prav ničesar vse do 8. leta njegove starosti, ko mu je pol metra pred njega ena huliganska mularija iz avta zabrisala petardo Angry Od takrat dalje se je edino petard bal.
Logiran
IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #103 : sreda, 13.02.2008 : 14:38:32 »

Pozdrav, tudi pri nas imamo eno  prestrašeno psičko. Satra je 2leti in pol problem imamo z petardami, z grmenjem, pokanjem. Poskušali smo z postopnim navajanjem hrupa- ni uspelo, z ignoriranjem psičke, ko jo je zajela panika-neuspešno, z igranjem ,ko se je pričakoval pok-neuspešno. Po pravici povedano smo obupali. Decembra je v hiši ven gre le za nekaj minut na potrebo in še to z prigovarjanjem.  Cry Bila je zadovoljna le, če smo šli z avtom v hribe.
Odločila sem se, da se ne bom več sikirala in ko jo zajame panika pa bezla po hiši jo samo zaprem v kletko, da se pomiri in mine pokanje. Ko je konec je vse OK, če pa jo pustim da bezla po hiši se panika le poveča. Smiley Hudo je na morju kjer res močno grmi a se je navadila, da gre v kletko kjer leži in čaka,da bo konec. Ko posije sonce je kot nova. LP Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: STRELOPLAHOST
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines