mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 03:47:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Kolikokrat cepiti?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolikokrat cepiti?  (Prebrano 65081 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #60 : petek, 12.11.2004 : 19:42:11 »

Eno vprašanje:
Nekdo mi je rekel, da cepljenje proti steklini zavira rast psa. Meni se sicer zdi to skrajno bedasto, da ga zaradi tega ne bi cepil (če je to res), me pa res zanima, če kdo ve ali to drži?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #61 : petek, 12.11.2004 : 20:01:15 »

No, jaz osebno takega primera ne poznam Smiley
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #62 : sreda, 05.01.2005 : 02:03:38 »

Hehe Alti, a postajas Spooky Mulder. Grin
Pa še X files:
Od 13 mladičev ki so bili v leglu, sta dva cepljena -eden v ZDA, eden v skandinaviji- preživela hudo pasjo gripo. V zda je prav tako eden od cepljenih mladičev, staknil parvo. Okoli osem mladičev ostaja na "limited editionu", ostali so na koktejlih.
Mi, ob vseh jelenih, srnah, mačkah in ostalem vaškem drekcu, ostajamo zdravi ko dreni (razen haninih ušes). Zdaj se počasi pripravljam še na cepljenje proti leptospirozi, ker so zobki lepo do konca zrasli. Živo vakcino. Pol pa steklina pride na vrsto. počaaaaaaaaaaaaaaaassss( Me že VURS jaga za vogali, da sem nacionalna nevarnost za zdravje. Lepo je bit odpadnik press)
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #63 : sreda, 05.01.2005 : 10:41:41 »

alti, kje pa (pri katerem vetu) pabos dobil vakcine proti samo eni zalegi? Mene najbolj matra kje dobiti samo cepivo proti pasji kugi.
m.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #64 : sreda, 05.01.2005 : 10:45:27 »

Eno vprašanje:
Nekdo mi je rekel, da cepljenje proti steklini zavira rast psa. Meni se sicer zdi to skrajno bedasto, da ga zaradi tega ne bi cepil (če je to res), me pa res zanima, če kdo ve ali to drži?

mislin , da ne drži, pa tud če bi, kaj pa pol, bo pa en cm manjši. Itak so vse pasme precej večje kot so bile pred 10 ali 20 leti.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #65 : sreda, 05.01.2005 : 12:36:35 »

( Me že VURS jaga za vogali, da sem nacionalna nevarnost za zdravje. Lepo je bit odpadnik press)

Kaaaakooo te jaga? So te najdli ali kaj?  Shocked Huh

A je kdo zato, da se tudi pri nas uvede cepljenje proti steklini na tri leta in ne vsako leto?  Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #66 : sreda, 05.01.2005 : 12:46:24 »

Mi bi že bili za to, da se cepi vsaka tri leta (saj baje toliko časa cepivo drži), samo ne verjamem pa, da bi bila naša mama država za! Tongue
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #67 : sreda, 05.01.2005 : 13:05:44 »

Mnja, jih bo treba prepricat. Ko bo studijskih pocitnic konec, grem pa res info sortirat. Pa mal vete sprasevat, me zanima odziv. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #68 : sreda, 05.01.2005 : 13:34:34 »

Mnja, jih bo treba prepricat. Ko bo studijskih pocitnic konec, grem pa res info sortirat. Pa mal vete sprasevat, me zanima odziv. Wink

ma kakšen odziv, saj se ve čemu služi to cepljenje-polnjenju blagajne, ne pa zaščiti psov. Vrednost cepiva je 500 sit, cepljenja pa 7 000, a mislite da je država nora, da bi pokasirala samo 1/3 sredstev?
če bi šlo za zdravje bi morale bit cepljene predvsem mačke, saj vsako leto najdejo kakšno steklo, psa pa so zadnjič pred desetletji...ampak to nobenga zares ne skrbi, važno da se kasira...in zgleda da smo lastniki psov bolj izsledljivi in vodljivi kot tisti z mačkami....
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #69 : sreda, 05.01.2005 : 13:40:38 »

Seveda. Za to pa tudi veterinarji, če jih vprašaš, povejo, da je cepljenje stekline vsako leto nepotrebno (ker sami nimajo zaslužka Tongue), nujno potreben pa je koktejl, ker sem jim mastno izplača..... Roll Eyes Angry
Pa tudi če bi že država pristala na to, da se ne cepi stekline vsako leto, bi si verjetno hitro izmislila kak drug davek ali kaj podobnega za pse...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #70 : sreda, 05.01.2005 : 13:47:34 »

ma kakšen odziv, saj se ve čemu služi to cepljenje-polnjenju blagajne, ne pa zaščiti psov. Vrednost cepiva je 500 sit, cepljenja pa 7 000, a mislite da je država nora, da bi pokasirala samo 1/3 sredstev?
če bi šlo za zdravje bi morale bit cepljene predvsem mačke, saj vsako leto najdejo kakšno steklo, psa pa so zadnjič pred desetletji...ampak to nobenga zares ne skrbi, važno da se kasira...in zgleda da smo lastniki psov bolj izsledljivi in vodljivi kot tisti z mačkami....


...in zato je na koncu mojega sporocila tale smajli-> Wink.  Wink Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #71 : sreda, 05.01.2005 : 13:51:34 »

Seveda. Za to pa tudi veterinarji, če jih vprašaš, povejo, da je cepljenje stekline vsako leto nepotrebno (ker sami nimajo zaslužka Tongue), nujno potreben pa je koktejl, ker sem jim mastno izplača..... Roll Eyes Angry
Pa tudi če bi že država pristala na to, da se ne cepi stekline vsako leto, bi si verjetno hitro izmislila kak drug davek ali kaj podobnega za pse...

Hehe, samo koktejl ni obvezen po zakonu. Tako da te ne morejo jagat. Grin

Kak drug davek namesto vsakoletnega cepljenja proti steklini me ne moti-samo da pes ni spiknjen, pa je.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #72 : sreda, 05.01.2005 : 13:54:01 »

Kak drug davek namesto vsakoletnega cepljenja proti steklini me ne moti-samo da pes ni spiknjen, pa je.

Ja, ja, tudi jaz sem popolnoma istih misli  Wink

Me pa nekaj zanima. Kaj naredijo s psom, ki zboli za steklino? A je takoj obsojen na "obisk prednikov" Undecided ali obstaja kakšno zdravilo?

Lp Jana
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #73 : sreda, 05.01.2005 : 14:03:48 »

Popolnoma drži, da koktejl ni obvezen po zakonu. Ampak ogromno ljudi tega sploh ne ve, poleg tega pa  veterinarji ob cepljenju v knjižico takoj vsekajo datum naslednjega cepljenja Shocked in kuža seveda pridno pride po novo pikico....
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #74 : sreda, 05.01.2005 : 14:06:00 »

Bina, ce zboli-sus u glavo. Se mi zdi, da ni zdravila?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Kolikokrat cepiti?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines