mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:21:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega tibetanskih terierjev
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega tibetanskih terierjev  (Prebrano 26646 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #15 : sreda, 03.03.2004 : 15:06:41 »

Jaz pa imam Brika-sebel lepotca z belim slinčkom in ovratnikom. A je tvoja Triksi imela jeseni 2002 mlade?

Lp, Space-Ulka
Logiran
rika
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #16 : četrtek, 04.03.2004 : 18:35:29 »

Ja, kako pa to veš. A su mogoče slišala od Primoža.Ja je imela žal samo eno psičko, drug mladič pa je poginil. Mala je bila ravno tako sebel barve kot tvoj Brik. Ta barva je meni zelo všeč.
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #17 : petek, 05.03.2004 : 14:38:09 »

Ja Primož mi je povedal. Kako pa je ime psički?

Lp, Space-Ulka
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #18 : petek, 05.03.2004 : 20:53:28 »

A ti voziš kaj tvojo Trixi na razstave? Jaz sem z mojim začela in mi je zelo všeč in bova nadaljevala. Konec marca gre na specializirano razstavo tt-jev v Ljubljani. Tvoja psička ne bo mela več mladih ali še? Cheesy

 Wink :)Space-Ulka Smiley Wink

 
Logiran
anči
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #19 : petek, 02.04.2004 : 16:55:56 »

Ojla!
Imam manjso tezavico: moje TT Brin (10 mesecev) ima ze kar nekaj casa tezave z usesi. Najprej se je pretirano praskal, in si spraskal kar precej dlak z uses. Vsakic posebej sem mu usesa pregledala, ampak nisem opazila nic posebnega. Potem je to preraslo ze v to, da si je del uses (na obeh) spraskal do krvi in je imel kraste, kar ga je, predvidevam, se bolj srbelo. Zdaj smo za kraste poskrbeli z ustrezno kremo, ostala mu je le se gola koza. Sem pa na vrsickih uses opazila prhljaju (crne barve) podobno zadevo in mi sploh ni jasno, kaj naj bi to bilo! Ima ga ogromno in ne zgleda prevec lepo. ce je mogoce imel kdo podobne izkusnje, bi lepo prosila za nasvet, ce ne se bom spet obrnila na veterinarja.
LP*Ana
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #20 : sobota, 03.04.2004 : 13:58:07 »

Živio!

A brinu kdaj puliš dlake iz ušes- prav znotraj ušes? Ker če ne lahko to pomeni da se mu je dlaka nabrala in so se mu naredili takšni čepki v ušesih, (Ušesna mast plus dlaka, lahko je tudi črne barve) kar psa zelo srbi. Moj Brik je to imel pred dobrim mesecem in je poleg tega, da ga je srbelo ga je na koncu začelo že boleti. Če je kaj takega je dobro da ga pelješ k veterinarju, ker ponavadi zaradi tega dobijo vnetje in zato rabijo neko kremo, da se pozdravi. Ni pa to kaj hujšega! Če pa je kaj drugega ti pa ne znam svetovati.

Space-Ulka
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #21 : sreda, 22.09.2004 : 08:31:13 »

hojla!
vidim da na to temo ze dolgo ni bilo nic napisanega. upam, da se spet pojavi kdo...
zanima pa me naslednje:
kako je s kopanjem TTjev. ze veckrat sem prebrala, da naj bi se jih kopalo na tri tedne, pa me zanima, ce to psu ne izsusi prevec koze???
no, zaenkrat samo to, da vidim, ce se tudi na tej temi spet kdo oglasi...
lp, rana
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #22 : sreda, 22.09.2004 : 09:02:32 »

Živjo,

ob izbiri kvalitetnega šampona in balzama ter ob pravilni prehrani, ne bo na koži in dlaki prav nobene škode. Tudi moje kosmatinke se kopajo tako pogosto.

Lp
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #23 : sreda, 22.09.2004 : 10:03:52 »

hvala za odgovor. pa mi lahko se zaupas kater sampon je kaj dober. ker jaz, odkrito povedano nimam pojma, ker starejsa psicka nima tako dolge dlake in jo tudi nikoli nisem kopala tako pogosto. pri tej pa vidim, da bi bilo kar fino...
lp
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #24 : sreda, 22.09.2004 : 10:17:42 »

Meni se odlično obnese Frieskies za dolgodlake pse (na slikici je škotski ovčar), še boljši pa je 1All System, ki ga lahko kupiš na razstavah. Če ima suho dlako (npr. pozimi - centralna kurjava), je odlična zadeva jajčni rumenjak + žlica olivnega olja. Vtreš v dlako in kožo, pustiš kakšno minutko in dobro spereš.

Lp
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #25 : sreda, 22.09.2004 : 13:13:03 »

Ni pa nujno da ga kopaš z šanponi za dolgodlake pse! Jst sem v kontaktu z vreiteljico Lhasa Apsov, ki imajo še daljšo dlako kot tt-ji in ona je meni rekla da ni treba denarja zapravljati za drage šampone, ampak lahko uporabljaš Dave, le da ga moraš razrečiti. Ko pa ga umiješ s šamponom pa je dobro, da mu daš na dlako še razrečen Davov balzam, ker se mu potem dlaka manj lomi in lažje ga je razčesavati. Dave pa je priporočila zato, ker ima pravi pH! Jaz tako kopam tudi mojega tt-ja in ima zelo lepo dlako!

Pa še to jaz ga kopam po potrebi, to je enkrat na mesec ali še kasneje, če pa ima razstavo pa prej!

Lp, Kaja
Logiran
ChUcK_Sara
gost
« Odgovor #26 : sreda, 01.12.2004 : 13:32:12 »

Hej! Tudi moja prijateljica ima tibetanko..Nessie..Če je komu znano! Alenka ti imas trixi??!njeni mamici je blo tako ime..Javi se kaj..LP Tongue
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #27 : sreda, 01.12.2004 : 14:07:43 »

Hmmm, Nessie ???Ali morda veš, kdo so njeni starši oz. če ima rodovnik, kakšno je rodovniško ime? Trixi, o kateri je govora, ni njena mama. Njeno edinko kličejo Romi.

LP
Logiran
nessie
gost
« Odgovor #28 : sreda, 01.12.2004 : 22:45:49 »

živjo!! jas bi pa samo povedala da sem jaz tista ki ima nessie!!! in da je res njeni mami ime triksi in je iz legla 2004 ki pa ni bilo leglo čistokrnih tibetnaskih terijerjev ker je mami od nessie triksi pobegnila in se parila z drugim samcem in je triksi imela tri mladičke mešančke!! in bi rada gospo ki ima triksi oprašala če je to ona. v pomoč triksi je bila iz tržiča Grin Grin Grin in prosim da mi poveste če je to ona!! hvala že v naprej!!!  Kiss Kiss Kiss

lp tina_nessie  
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #29 : ponedeljek, 14.03.2005 : 14:56:27 »

Ojla!

Eno vprašanje!

Na razstavah vsi TT-je z nečim pošpricajo, da jim dlaka lepo dol pada in da to nekaj časa drži!

S čim pošpricajo te pse?

Lp Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega tibetanskih terierjev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines