mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 21:12:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Rjava obarvanost dlake
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rjava obarvanost dlake  (Prebrano 6552 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« : sreda, 06.12.2006 : 10:48:49 »

Moja Bela Tisa postaja rjavkasto rdeča!!!!!

Na pomoč, obupujem. Najprej je postajala temnejša okrog spolovila. So rekli (veterinarji, vzrediteljica in lastniki drugih tibetančkov), da je to od močnejšega urina pred prvo gonitvijo. Po gonitvi je šlo še na slabše. Rjave dlake je vse več in več. Po trebuhu , notranji strani zadnjih tač, med prsti, pod pazduho, med prstki na tačkah. Nazadnje sem opazila celo, da se barvajo prameni na spodnjem delu tačk.
Rjava je tudi dlaka okrog smrčka in po bradici.
Jezi me, ker daje vtis zanemarjenosti. Pa jo umivam s tekočo vodo okrog gobčka po vsakem obroku bolj kremaste hrane, tačke peremo ali brišemo po vsakem sprehodu, zvečer stuširamo še spodnji del trebuščka in ritko (če je potrebno), češemo se kar naprej s kakovostnimi glavniki.
Zamenjala sem ji hrano iz Naturas Best od Hillsa sem šla nazaj na Nutro.  Tudi prva naj bi bila brez barvil in naravna, a ne vem, no. Priboljške sem omejila na minimum. Sedaj dobi predvsem naravne goveje kite in kot nagadice mini biriketke od RC adult. Sicer nisem nikjer našla ali imajo slednji tudi barvila, a predvidevam, da so naravni tudi po barvi sodeč. Med briketke ji večkrat dodam kakšen posladek. Če je obarvanost od bnriketov ali bi se po treh tedih že morala poznati sprememba?
Je lahko obarvanost posledica kakšnih bolezenskih sprememb, kakšne hrane (korenčka npr.?), uplivov okolja? Kakršna koli ideja?
Uporabljam šampone in balzame od ISB za dolgo dlako. Ne upam pa je kopati s šamponi za beljenje saj izrecno piše, da se ne uporabljajo za barvasto dlako, Tisa ima pa precej črnih lis.

Kaj je priporočljivo ponuditi psu za splošno izboljšanje dlake v obliki dodatkov k hrani?

Hvala vam in lp
odjezerdeča Tina in odnevemčesarjava Tisa
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : sreda, 06.12.2006 : 12:19:55 »

Nutro vsebuje veliko beta karotena in včasih obarva dlako. To bi bil lahko eden od vzrokov. Je pa zanimivo, da se barva dlaka na trebuhu, oz. na spodnji strani psa, kjer je bolj mokro, vlažno. Jaz bi na tvojem mestu preverila, če niso kakšne glivice.

lp

Logiran
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #2 : sreda, 06.12.2006 : 12:39:17 »

Uf, jaz sem pa mislila, da je ravno obratno, poznavalec hrane Nutro mi je rekel, da ravno ne vsebuje beta karotena, in da je zato zelo dober za bele oz. svetle pse. Undecided Še dobro, da sem to zdaj zvedela, da ne bom z napačno informacijo hodila po svetu in po možnosti  talala še napačne nasvete.

To, da je rjava okrog gobčka in bradice, mislim da je normalno, za ostalo ti pa jaz žal ne znam pomagati.
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #3 : sreda, 06.12.2006 : 17:28:07 »

Ravno včeraj sem se pogovarjala z gospo, katere psički se je rdečkasto obarvala bradica in spodnji del teleščka.
Povedala mi je, da so to neke gljivice in da jo že zdravijo, tako, da ti priporočam obisk pri veterinarju.
(Zdravi jo vet.Senčar, če morda spremljaš oddajo Sožitja.)
Logiran
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #4 : sreda, 06.12.2006 : 20:25:47 »

Pa sem spet mimo brcnila. Sem mislila, da je normalno, da se bradica obarva od hrane. Ali se ne motim?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : sreda, 06.12.2006 : 21:27:55 »

Tina, ali se Tisa na teh predelih lize? Ker bela dlaka se lahko obarva rdece tudi zaradi sline. Ima Kaja ze lep cas eno nogo rdeco, drugo pa belo. Vzrok je ravno lizanje, ker si je malo popraskala tisto ta zgornjo blazinico in si jo je potem obdelovala z jezikom. Drugace pa se mi ta obarvanost ne zdi normalna. Moja sestra ima belo kodrico, ki le redko vidi vodo in sampon, pa pri 10 letih nima nic rdeckaste barve.  Huh Je pa tudi res, da vecina belih psov v moji okolici krepko vlece na rdece. Pocohaj Tisko in lp
Logiran

BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #6 : četrtek, 07.12.2006 : 08:46:06 »

Ja Kaja tudi liže se, bom pa bolj pozorna, če je to lahko povezano in se liže predvsem po obarvanih predelih. Po trebuščku je postala rjava postopoma od svetle do temnejše obarvanosti, sedaj na tačkah pa opažam, da postajajo prameni rjavi od korenine. Če je dlaka dolga cca 5 cm je ob korenu slab cm svetlo rjave. Po bradici je pa vsa dlaka, predvsem na konici, rjava.
Domo šli do veta, da bo povedal kako je s temi glivicami. Res se je dlaka obarvala predvsem tam, kjer je pogosteje mokra in kjer vlaga ostane dlje časa. Tisina bela sestrica je tudi Nutro in je bela kot snežinka.  Bi lahko bilo kaj v vodi iz pipe? Ma, sedaj pa že bluzim.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #7 : sobota, 12.05.2007 : 14:25:23 »

Da obnovim temo, kaj povzroča rdečo obarvanost črne dlake pri psih??

Moja psička je črna z rjavimi ožigi, (stara je 11 mesecev) sedaj po gonitvi in menjavi dlake pa opažam, da se njena črna dlaka svetlika bakreno rdeče. Je hrano Arion in do sedaj ni bilo nobenih težav. Največ dlake se rdečkasto sveti na ušesih, na plečkah in na zadnjih nogah. Po hrbtu pa ne. Kaj naj naredim?? Menjam hrano ali kaj?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #8 : ponedeljek, 14.05.2007 : 09:37:50 »

Pri hrani z veliko karotena se ne samo beli psi obravajo rdeckasto, ampak tudi crni. Jaz bi zamenjala hrano.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #9 : ponedeljek, 14.05.2007 : 13:42:55 »

Tudi pri nas smo imeli probleme z obarvanostjo dlake po skoraj vsaki hrani.Še največ problema z obarvanostjo je bilo po Purini okus piščanec ,nikoli pa nismo imeli problemov kar se barve tiče z Royal Caninom.Na žalost kar dolgo traja da se stanje popravi.
LP Tjaša
Logiran
lucky
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #10 : četrtek, 19.07.2007 : 09:27:32 »

Bela Tisa, prebrala sem tvoje vprašanje in odgvore ter na zadnje namero, da še vprašaš veterinarja. In problem se je pojavil tudi pri nas. Moj Luki ima bele tacke, ki so v dveh mesecih postale rumeno-rjave. Posebej je to izrazito ko so tace mokre (zaradi lizanja, kopanja ali mokre trave).
Zanima me si morda izvedela od vetrinarja, zakaj ima tak trbuscek in kaj ti je predlagal.
Hvala za odgovr.
Upam, da ste problem rešili.
Luki
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Rjava obarvanost dlake
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines