mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:21:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dogo argentino  (Prebrano 339025 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
taja
gost
« : petek, 25.01.2002 : 20:30:22 »

Hojla! Zanima me če ima kdo doma argentinsko dogo? Ali je ta pes primeren za stanovanje ali mora spati zunaj (predvidevam da mora spat v hiši zaradi kratke dlake)? So v Slovenji rejci Argentinske doge in koliko pribl. stane rodovniška Argentinska doga? In ali se dobr razume z drugimi psi?

Taja
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #1 : petek, 25.01.2002 : 20:37:53 »

Hej! Mi imamo doma že skoraj tri mesece staro Argentinsko dogo, ki se zelo dobro razume z našim višavcem tak da nimamo problemov. Je pa zelo neobčutljiva za bolečine. Po naravi je dobrodušna in ima rada otroke in družinske člane. Ta pasma je pa primerna predvsem za poznavalce psov. Mi smo našo dogo kupili na Hrvaškem. Spi pa v hiši zaradi svoje kratke dlake.

LP

Pia
Logiran
tanya
gost
« Odgovor #2 : sreda, 06.02.2002 : 07:40:51 »

Ojla Taja! vidim da te zanima argentinska doga. Argentinska doga spada med t.i. bojne pse, torej so jih včasih uporabljali za lov na razne živali, pa tudi za pasje boje, kar se dogaja na žalost še danes. To so psi bele barve, plečne višine okoli 65 cm, ter teže do 70 kg. So zelo neobčutljivi psi (glede bolečine). Poleg tega so predisponirani(dedno nagnjeni) k gluhosti zaradi bele barve.Torej, če želiš imeti argentinsko dogo, najprej preveri njen sluh!!!!To je res zelo pomembno, kajti če te pes ne bo slišal , te ne bo mogel ubogati.Pasma pa je precej nagnjena k napadalnosti. Z pravilno vzgojo pa lahko to napadalnost povsem zatreš, še preden pes sploh dojame kaj zmore.Sama sem imela 5 argentinskih dog. Mogoče so psičke malo bolj trmaste od samcev.Pes je primeren za stanovanje v primeru,da ga boš vodila na dolge sprehode,ker potrebuje veliko gibanja.Lahko spi tudi zunaj, pozimi pa je najbolje da ga imaš v garaži, če ga ne moreš imeti v stanovanju.V sloveniji trenutno ni rejca argentinskih dog. Opozarjam pa te, da psa NIKOLI ne kupi od preprodajalca!!!!!!ena argentinske doge se giblje med 1000 do 2500 DEM, odvisno od rodovnika.Z drugimi psi se razume, če ga na to privajaš od malega.Če te še kaj zanima mi piši na to stran. L.P., TAnya




Logiran
freya
gost
« Odgovor #3 : sobota, 16.02.2002 : 18:39:42 »

Zivjo Taja! Pri nas doma imamo kar dva predstavnika te pasme in sicer samca in samicko. Samec je malo agresivnejsi do samcev,..drugace pa sta oba ZELO prijazna in "crkljiva".
Definitivno so to psi za v stanovanje (oz./ali hiso), samo je dobro da se VSAJ enkrat dnevno fajn zdivjajo na prostem, ker drugace tisti presezek energije izrazijo na druge nacine (npr. trganje stvari, divjanje po stanovanju...).

Lep pozdrav,
            Freya
Logiran
yo
gost
« Odgovor #4 : sreda, 24.07.2002 : 09:13:06 »

Hja,

meni je pa najbolj zanimivo to, da so "evropske" argentinske doge nekako znane po svojih "borilnih veščinah"  Huh
Mislim, da je problem v tem, da so prišle v roke ljudem, ki so si takšne pse želeli zaradi njihovega slovesa v preteklosti.
Namreč, zanimivo, v Južni Ameriki so to največji mucki med psi in vsaj tam slovijo kot odlični "baby sitter". Tam sem jih ogromno videla in imela priložnost spoznati, to so bili čudoviti psi, ki so se prosto gibali po naseljih in verjeli ali ne, nisem jih zalotila pri kakšnih pasjih pretepih ali dominiranju nad drugimi psi. Jaz sem jih spoznala kot zelo stabilne in samozavestne pse, isto mi je potrdil tudi moj mož, ki je bil lastnik argentinske doge.

Lp, Yo
Logiran
reno
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 69


« Odgovor #5 : torek, 10.12.2002 : 09:07:33 »

Ja,izgled pač daje svoje.Kaj bi šele bilo,če bi imel 70 kg,kot navaja Tanja zgoraj.Ta pasma nikoli nima take kilaže. Primerjava je ravno takšna,kot da bi imel mali angleški hrt 50 kg.Princeska Astrid že ve,s kom se lahko igra.Zanimivo je,kako otroci večkrat več vejo od odraslih.
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #6 : torek, 10.12.2002 : 10:19:15 »

Hojla!

Hojla tudi meni so zelo všeč Argentinske doge. Nisem poznavalec, vendar je pač jasno, da so samci nekoliko dominantni do drugih samcev (kot pa je tudi mnogo drugih pasem).

Osebno sem jih srečala kar nekaj in noben ni pokazal sovražnosti do mene, niti zadržanosti. Na razstavi v Ljubljani me bi vsak navdušeno prelizal, če bi mu pustila. Tako, da ljudje velikokrat zamenjujejo agresijo do samcev z agresijo do ljudi, ki pa vedno ni povezana.

Dejstvo je le, da so močni in veliki, in kot vsak drug tak pes jih je potrebno imeti pod nadzorom.

To o vzreditelju, ali nisi ti Reno vzreditelj, sicer pa Argentinskih dog ni več tako malo v Sloveniji. Iz kje pa prihajajo?

lp

Maja
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #7 : torek, 10.12.2002 : 13:29:52 »

Še neki me zanima zgolj iz radovednosti. A je zelo redko, nenavadno, da imajo po obrazu črne lise. Namreč na razstavi je imel en samček okoli očesa črno liso, kot kakšen gusar. Je tudi na slikcah in je neizmerno luškan. Mislim, da sem mu bila tudi jaz v veliki meri všeč... Smiley Smiley Smiley

Torej ali so lise dovoljeno ali je to bolj izjema.

lp
Logiran
yo
gost
« Odgovor #8 : torek, 10.12.2002 : 15:21:01 »

Reno, mi pa seveda zdaj beremo in se učimo. In sem zasledila nekaj malega o smrčkih, pa mi ni 100% jasno - ali je napaka oz. manj zaželjeno, če ima bolj "bel" smrček?
Hja, zdaj moram vsak dan na net in kazati slike moji Astrid, ki potem kar umira ob njih.  Grin Grin Grin Cool Grin Grin Grin
Reno, trenutno imamo kar na steni ob postelji sliko - tisto ta božično  Grin

Lp, Yo
Logiran
reno
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 69


« Odgovor #9 : torek, 10.12.2002 : 21:22:35 »

Dovoljen je en črni madež na glavi,po telesu je dlaka bela.Smrček mora biti črne barve,saj to pomeni,da ima dovolj pigmenta.Mladiči dobijo obarvan smrček pri treh mesecih.Vzrediteljev pri nas ni in je zato treba po psa v tujino.Ponavadi se bodoči lastniki obrnejo name,saj sem bil med prvimi pri nas z to pasmo in me poznajo z razstav.Od bodočega lastnika zahtevam da pes živi z družino iz z njim sestavim tudi pogodbo,da če mislim da se psu ne godi tako kot smo se dogovorili,ga brez besed vzamem.V vsakem primeru pa ga ne zrihtam nekemu agresivcu.Povedati je treba tudi neprijetne lastnosti te pasme,da ni kasnejših presenečenj.Tudi tukaj je kot pri vsaki pasmi treba vedeti,da se za psa odšteje polno ceno pri rejcu.Ponavadi je tako,da če pol psa kupiš,ga polovico tudi dobiš,pa še kasneje se izkaže,da je tudi cena,ki jo kasneje odšteje novi lastnik pri veterinarju veliko večja,kot če kupiš pri priznanem vzreditelju.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #10 : sreda, 11.12.2002 : 08:52:21 »

Živjo!

Torej je dovoljen je en črni madež na glavi - kaj pa velikost madeža? Ali je pomembna?

Hvala!

Yo
Logiran
reno
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 69


« Odgovor #11 : sreda, 11.12.2002 : 21:11:41 »

V standardu piše dovoljen manjši madež na glavi.Ponavadi je to na očesu ali ušesu,sicer pa vzreditelji težijo k tem,da je tega čim manj.
Logiran
peace
gost
« Odgovor #12 : sobota, 08.02.2003 : 20:35:04 »

Zdravo!
Kot vidite sem se tut sama popolnoma navdušila nad to pasmo.Vsakič,ko slišim ime Argentinska Doga,me kar stisne.Lahko bi se reklo,da imam to pasmo že popolnoma naštudirano, saj vedno preberem vse kar se le da o njej.Nameravam jo tudi imeti,izbrano imam že ime in prostor za njo,....predvsem pa močno željo.Imam tudi izkušnje s psi,doma že imam 2,majhnega mešanca in 5-mesečnega Labradorca.Edino česar nimam je toliko denarja,zato bi prosila vse,če morda vedo,kje bi lahko dogo dobila za ceno tam okrog 100.000 SIT.Rodovnik mi ni pomemben.Lahko je tudi brez(vendar ne vem,če se jih da brez sploh dobiti),samo da je zdrava in nasploh uredu.Rada bi imela psičko.Zelo me mori ker si jo tako zelo želim imeti(prav zaljubila sem se v pasmo),pa si je ne morem privoščiti.Po drugi strani pa se mi zdi v redu,da je cena tako visoka,ker če bi si jo lahko privoščil vsak bedak,bi iz tako krasnih psov nastajali divjaki.Ker poznam kar nekaj ljudi,ki si kupujejo pse(na primer Stafforde)samo zato,da bi se jih drugi bali in da jim nihče nebi upal težit....Potem pa jih vzgajajo tako,da postanejo napadalni do drugih ljudi in živali,ne nudijo pa jim ljubezni kot jo žival potrebuje in želi.
Torej,upam da sedaj ni izpadlo kot da si želim psa,zanj pa nisem pripravljena toliko plačati.Z veseljem bi,če bi imela toliko denarja.Tam 120.000 si pa lahko privoščim.Upam tudi,da ne mislite da bi potem psu kaj manjkalo pri meni,če si ga ne morem privoščiti.Zelo lepo bi skrbela zanjo, samo dati "na roko" 1000 E je pa zame malo težje.
Še enkrat prosim vse za kakršno koli informacijo, to bi mi zelo veliko pomenilo.
P.S.:V oglasniku sem pri nekaterih "dražjih" pasmah zasledila tudi možnost plačila na več obrokov oz.na čeke.kaj menite o tem....?
LP iz Ribnice
Logiran
peace
gost
« Odgovor #13 : nedelja, 09.02.2003 : 15:13:26 »

Kr nekdo je na tem forumu napisal da se ena giblje tam od 1000-2500 dem.Se pravi da se jih da dobit.....
Samo rodovnik je najbrž slabši sam to mi ni pomembno,sam da je pes zdrav in da dobro sliši:))
Tako da če kdo kaj ve naj mi prosim sporoči...
LP
Logiran
janchy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


« Odgovor #14 : petek, 09.05.2003 : 12:42:39 »

Pozdrav! Zanima me. če je argentinskim dogam potrebno pristriči ušesa in zakaj?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines