mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 11:17:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 481929 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #120 : ponedeljek, 14.07.2003 : 21:22:31 »

Nov dom isceta enoletni rotweiler na telefonski stevilki 031 321 734 in pa mesanec z rotweilerjem star 3 leta na tel: 041 416 008 lp
Logiran

janchy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


« Odgovor #121 : nedelja, 20.07.2003 : 23:34:08 »

Pozdravljeni ljubitelji rottijev,
sama sicer nisem lastnica primerka te pasme, močno verjamem reku kakršen lastnik, takšen pes. V ulici imamo rottija, ki ni s od socializiranega psa, zahvala pa gre samo njegovemu neprimernemu lastniku. Pes je napadalen tako do ljudi, kot do živali, lastnik pa je ves bled ko se z njim sprehaja po gozdu saj ga komaj obvlada (s povodcem je "opasan" po celem telesu, pa je možakar kar zajeten). Ravno takšni primeri mečejo slabo luč na take pasme, ki so že itak od mnogih nevednežev označene za agresivne in ne vem še kaj.
V mariborskem azilu se trenutno nahaja rotweilrka, kot je videti jo je lastnik kar precej zanemarjal, vendar je po značaju prava dušica. Nekateri bi pričakovali ravno nasprotno. Seveda pa če koga zanima naj si jo pojde sam ogledat in se v to prepriča.
Toliko od mene, pa lep pozdrav Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #122 : ponedeljek, 21.07.2003 : 01:43:16 »

Citat
Pes je napadalen tako do ljudi, kot do živali, lastnik pa je ves bled ko se z njim sprehaja po gozdu saj ga komaj obvlada

ves bled??? Ja, blagor mu  Tongue
Ja, tudi dobermani ipd. so na podobnem (neprimerni lastniki in zato je pes ''agresivna'' pasma Angry )

Ah, janchy, rott je  zlobno in popadljivo bitje. Ne ves??Ves, obnasanje rota v vasi ulici je nekaj normalnega... Tongue
Saj moja je ista! Vsakega, ki jo hoce pobozati ugrizne, vse pse in macke podavi, celo mene je ze 5x ugriznila!! Grin Grin Grin Grin Grin  Hecam se!!!!! Grin Grin Roll Eyes Roll Eyes
kako me taki razjezijo!! Janchyn sosed namrec. Ubogi pes!!
Se cudez, da ga celo sprehaja... Tongue Lips Sealed Lips Sealed

P.S. kako me zanima kako, s cem privedejo pse do tega, da so taksni Sad
Logiran
mikica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #123 : ponedeljek, 21.07.2003 : 08:38:47 »

Ojla vsem!

Jaz pa se kar naprej in naprej spopadam z novimi "informacijami" na temo: kaj mi je, da sem se odločila ravno za rotta.  :-/ (oj, ko bi vedl kolk ljudje vejo o rottih)

Polen se mi je že toliko nabralo pod nogami, da me tri zime ne bo zeblo....  Sad

Ne vem od kje za vraga so ljudje tako "osveščeni" o tej pasmi... Mogoče oziroma predvidevam da edino o tej pasmi pišejo, če in ko koga napade. Če bi kakšen zlati prinašalec, nemški ovčar, ma celo oni podivjani pinči koga ugriznili, neeeeeeee, o tem se pa nč ne piše. Še več, če katerikoli drugi pasji primerek koga napade, je za to kriv človek in ne žival.  Angry Ma to vse skupaj ni normalno več.

Me ima, da bi ne vem, na vseh možnih forumih odprla temo, kjer bi iz prve roke ljudje pisali koliko škode jim je naredil rott. Pa da ne bo pomote: ne govorim o takih revčkih, o kakršnem je pisala zgoraj janchy, ampak o socializiranih rottih.

Na koncu bi dodala samo še tole: KAJ NI ČISTO VSAK PES NEPREDVIDLJIV? Od pudlja, do kokra do šnavcerja..... vse pasme? Prosim, odgovorite mi na to.

Lp, Mikica. And Shiva seveda. K zaenkrat še ne grize.   Roll Eyes Tko fejst. Grin
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #124 : ponedeljek, 21.07.2003 : 12:49:34 »

Ojla  Grin

mikica strinjam se s teboj VSAK PES JE NEPREDVIDLJIV, prav vsaka žival je nepredvidljiva vključno z nami dvonožnimi "vladarji" sveta  Cheesy
Prav dobro razumem kako se počutiš ko te vsi po vrsti "napadajo" kakšnega psa si kupila, kako ti bo vse pogrizel.... Vse kar ti lahko rečem je ne pusti se jim, imej jasno vizijo kakšnega psa želiš in kaj od psa pričakuješ, sledi tem načelom in v tem duhu tudi vzgoji svojo psičko.

Tudi sama sem bila (oz. sem še) deležna podobnih reakcij. Ljudje velikokrat reagirajo na način: o kako lep kuža (božanje sledi) katere pasme pa je, odgovoriš jim ja rotwajler in nato hitro umaknejo roko ter stopijo korak stran, komentar pa je:a ni to un k grize, ponavadi na to sploh ne odgovarjam več ker me preveč zjezi.
Sama sem hotela rottko in jo imam, kaki hujših incidentov nisva imeli in še tisti so pogosto po krivdi lastnikov drugih psov. Moj pes ne sme biti nevaren, želim da ga imam lahko spuščenega povsod kjer je to mogoče, da s tem ne ogrožam prometa in varnosti mojega psa. Kako prijazna je lahko rottka pa si oglejte tukaj
http://gallery.facelock.net/pediatricna

Zatorej mikica pozabi na skeptike in sledi svojemu cilju, po načelih sodobne vzgoje & doslednosti ti gotovo ne bo spodletelo.

LP Noli
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #125 : torek, 22.07.2003 : 00:50:37 »

Pazite, ko psicki ostarijo!! Takrat namrec rottom (pa tudi nem. dogam in dobermanom!!) zacne temenska kost pritiskati na mozgane. In potem znorijo. Takrat je bolje, da psa uspavas... Tongue Tongue Tongue Tongue Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Ste vedeli to?  Wink Wink Roll Eyes

Noli!!!
Kaj je psicka resevalka?? Cheesy Cheesy
Prosim, mi lahko napises kako dela? se posebej me zanima, ce dobro ISCE?(NOS)
No,videla sem jo na fotkah in vidim, da je superca!! Se posebej se mi psicka dopade na gugalnici in lestvi!! Cheesy In seveda tista, ko jo coha 1000 in 1 roka! Wink
Pa, lepa je, cudovita!!! Kiss

LP Smiley

se nekaj:
Citat
Sama sem hotela rottko in jo imam, kaki hujših incidentov nisva imeli in še tisti so pogosto po krivdi lastnikov drugih psov.

so bili ti drugi psi kaksne male zverce, po moznosti terierji?? Grin
Logiran
mikica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #126 : torek, 22.07.2003 : 08:17:41 »

Joj Teja, tudi meni je pred vsemi že tako prestrašenimi ljudmi okoli mene (zaradi rotta seveda  Grin) začel eden razlagati o tem, da jim v možganih zraste tumor in da rotti potem znorijo. Sicer sem to kar preskočila, zato tudi ne vem za reakcije tistih, ki so že tko čist presrani... Roll Eyes

Noli, tebi pa se zahvaljujem za slike in spodbudne besede. Verjemi, jih kar potrebujem, čeprav si ne bom dopustila, da bi začela kakorkoli dvomiti v mojo Shivo oz. v mojo odločitev za rottko.

Nasmejala sem se tvoji zgodbi, kako reagirajo ljudje ob slišanju za katero pasmo gre. Tudi meni se dogaja podobno. Sva šli zadnjič s Shivo na Krko, da se bova mal namočili, da se ona navadi vode in osveži v tej vročini, pa tam sedi en kup ljudi, pa se bližava, pa se vsi slinijo kao: joooooj kako kjuuut kužiii, jej kako je lep, ......pa ga božajo itd, pol me pa vprašajo za katero pasmo gre, pa sem rekla rottweiler, pa so vsi umaknili roke, še noge so k sebi potegnili. Mislim, za umret od smeha. Predvsem zato, ker se iz tega jasno vidi koliko so ljudje sploh osveščeni o tej pasmi. Še vejo ne kako zgleda, ko pa slišijo besedo rott, pa skor skup padejo. Grin

Veš kaj jaz sedaj počnem ko me kdo vpraša za katero pasmo gre? (Tisti, kateri so malo bolj poučeni, že vejo da se gre za rotta  Cool) Me vprašajo, če bo velik pes. Ja, srednje velik bo, jim odgovorim. Kera pasma pa je, sledi naprej vprašanje. Hja, taka črna, srednje velika, jim odgovorim.  Tongue Pa se po eni strani izognem zgroženim pogledom, po drugi pa se kar direkt mal norce naredim..... kaj mi pa drugega preostane.  Wink

Tko, vsem lastnikom rottov želim obilo užitkov z njimi in ne dovolite, da skeptiki v vas vzbudijo dvom o tej pasmi.

Lep dan vsem, Mikica.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #127 : torek, 22.07.2003 : 08:25:51 »

Ne niso bili terijerji temveč pretežno goldni  Huh (moram priznati da mi grejo te osladni, nadvse "pridni" razvajenci za domaču uporabo zelo na živce (to leti na tiste ki jih ni treba vzgajat k so tok pridni in tud šolat ne k že kr v leglu vse znajo, in NE na tiste k delajo in šolajo svoje pse ter se tako kot mi vsi ostali posvečajo svojim psom), ker so večina malo razpuščeni in ker mnogi lastniki razmišljajo približno tako: kr ona nej prime psa njen je nevaren moj pa lahko veselo skaklja naokoli, potem ko jo pa tud jaz ne primem (osnovna kultura če maš ti privezanga psa ga bom tudi jaz če pa tvoj ni privezan potem ima tudi moja pravico da se svobodno giblje in izraža) pa bi mi radi pamet solili Angry Sad, pri tem pa njihov "kužek" reži v mojo strašno "zverino" ki si ni čisto na jasnem a nej kaj ukrene al ne).

Ja kr se pa reševalstva tiče je pa tko  Grin res se neki trudiva in kar se nosa tiče ni nobenih problemov, je tudi super ker je odločna in neustrašna in bo zlezla povsod, mal imava sam probleme z izpiti (moja trema je tu velika botra, neki pa Tarina trenutna samovoljnost). Potrebuje pa velikoooo motivacije, pač ni lovska pasma in ji iskaje vedno in povsod ni glavna prioriteta  Grin Grin Grin Grin.

LP Noli
Logiran
Leon
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #128 : torek, 29.07.2003 : 18:28:37 »

Vsi.ki si želite povezave istopasemskih lastnikov,se lahko
povežete v pasemski klub.V Sloveniji obstaja.
V kolikor ne veste,se imenuje
Klub
Ljubiteljev
Rottweilerjev
Slovenije.
Klub ima svoje strokovnjake na vseh področjih,ki vas zanimajo.
Predsednik kluba je g.Rajko Rotner.Menim,da se lahko za vse nadaljne informacije obrnete nanj.
Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #129 : sreda, 30.07.2003 : 16:17:03 »

Ni prvoaprilska, je pa nov in bi rad pomagal  Wink!

URŠA: Kaj dopust, kdo bo pa na forumu poročal o rezultatih? (on-line)

Za Marka pa neisem prepričan, da ga poznam.
Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #130 : sreda, 29.10.2003 : 20:33:30 »

DOBRODOŠLI NAZAJ!
Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #131 : petek, 31.10.2003 : 09:31:43 »



Ursa ne smes biti tako kriticna je pac tako videla.

Mogoce je bila malo neenakopravna v dolocenem razredu in je glasno komentirala (z nevmesnimi izjavami), kar je seveda prizadelo posameznike (verjetno bi tudi mene). Pa tudi prevajalka je bila iz (snelkurza).
Po moje bi bilo pravilno, da komentira vse tri prvo uvrscene (ce ji je sploh toliko - zelostno) v vsakem rezredu.

Toliko zaenkrat. "PA DA VAS CUJEM"  
Logiran
Leon
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #132 : sobota, 01.11.2003 : 14:06:44 »

Vidite pa smo tam.Rottweiler ni pes za začetnike in pika.Ker jih ne znajo vzgojiti.mečejo slabo luč na eno elo dobro pasmo.Pes je izredno miren,stabilnih živcev in zelo visokega praga vzdraženja.V kolikor je drugačen,se raje vprašajte,kaj je bilo z vzgojo-osnovno,narobe.
Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #133 : nedelja, 02.11.2003 : 21:47:58 »


Po odgovorih sodec prava strokovnjekinja!

Komentar prvih uvrscenih pa ne-vem zakaj bi bilo to narobe. Nisem preprican, da je bila taksna razlika v kvaliteti, pa tudi lepa gesta bi bila za restavljalce saj bi lahko poravili dolocene napake.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #134 : torek, 04.11.2003 : 12:59:57 »

Vidite pa smo tam.Rottweiler ni pes za začetnike in pika.Ker jih ne znajo vzgojiti.mečejo slabo luč na eno elo dobro pasmo.Pes je izredno miren,stabilnih živcev in zelo visokega praga vzdraženja.V kolikor je drugačen,se raje vprašajte,kaj je bilo z vzgojo-osnovno,narobe.

Po tej definiciji noben pes ni za začetnika.
Pasma je res zelo dobra, le politika razmnoževanja je šla malo v slabo korist napredka pasme, ker je vse preveč slabih psov, tako v zdravstvenem, kot karakternem pogledu. Če dobiš karakterno slabega psa ti pa tudi šola prav nič ne pomaga, OK tisti, ki nekaj ve o vzgoji ga lahko prilagodi svojim potrebam, drugi pa na žalost ne.

Citat
Mislim da je pri šolanju RW pomembno to, da pes ima veliko pozitivnih izkušenj s strani vodnika in inštruktorja.

Tukaj ti dam 150% prav, le rada bi videla koliko ljudi ima potrpljenje in pa dobre živce? Pa govorim o obeh lastnikih in inštruktorjih.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines