mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 19:28:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 ... 156 157 158 159 160 [161] 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 478544 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #2400 : petek, 08.08.2014 : 17:48:31 »

11. člen

Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.

Skrbnik živali mora z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici.

Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2401 : petek, 08.08.2014 : 23:11:00 »

Rotti so naceloma do otrok super extra prijazni, je pa fino da se ga od malega navadi na vse situacije, pa naj bod9 to odrasli, otroci, druge zivali... je pa treba nadzirat vsako situacijo kjer sta pes in otrok skupaj... moj skoraj 9 letni rotti gre z mano na vse predstavitve kjer so otroci, brez problema je brez povodca, otroci ga bozajo... je pa res da ne dovolim objemanja psa, ne bi pustila da hodijo okoli njega, kadar gloda kost... skratka super gredo skupaj z otroki, pod pogojem da je zadeva nadzorovana, kot je potrebno pri vsakem psu... nadzor nad dejanji otroka in predvidevanje dejanj psa, to je vsa umetnost. Socializacija je pa za vsakega psa bistvenega pomena Wink
Logiran
Anja90
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #2402 : torek, 12.08.2014 : 22:54:41 »

hy, s tem se popolnoma strinjam, pes in otrok ne sodita skupaj berz nadzora. Torej je res rottwiler kljub temu, da je glede na mnenje vecine ljudi najhujši pes kar ga lahko kupis, za otroke dobra/odlicna pasma? Cheesy
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2403 : četrtek, 14.08.2014 : 11:08:00 »

Ob dobrem poznavanju karakterja pasme, pozorno izbiranemu vzreditelju in pravilni vzgoji. Ob teh predpostavkah in seveda nadzoru je tudi za moje pojme super družinski pes. Mi pa ni všeč opis "za otroke", čeprav to verjetno ni mišljeno dobesedno. Lahko pa kdo, ki bere temo zadevo napačno razume. Wink Vse delo je na strani staršev!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2404 : sobota, 23.08.2014 : 13:39:18 »

hy, s tem se popolnoma strinjam, pes in otrok ne sodita skupaj berz nadzora. Torej je res rottwiler kljub temu, da je glede na mnenje vecine ljudi najhujši pes kar ga lahko kupis, za otroke dobra/odlicna pasma? Cheesy

sem zelo občutljiva o tem, katera je najhujša pasma itd... Tongue
RW je in vedno bo pes za poznavalce, treba se je zavedati kaj je pri ''hiši'', treba je poznati karakteristike pasme in predvideti vsak nadaljnji trenutek.
Če je ta pes zafuran je mnogo bolj nevaren kot zafurana čivava ali pa kokeršpanjel  Roll Eyes to je menda jasno. Da te rukne tank ali pa skuter, velika razlika.

Če ni zafuran je med otroki miren (jaz sicer ne pustim šarjenja po psu, kadar spi), treba pa je nadzorovat ''potrebo'' po branjenju družinskih otrok.
Ne bi pa svetovala, da ga naj ljudje izberejo, ker hočejo psa, ki se lepo razume z otroki... Nekako ta pes potrebuje veliko več kot pa le delat družbo otrokom  Wink

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #2405 : sobota, 23.08.2014 : 14:02:27 »

Meni se tudi rottweiler ne zdi pes za otroke. Po mojem mnenju so za otroke psi kot so škotski ovčar, zlati prinašalec, labradorec, tudi samojedi imajo kar radi otroke, ne pa recimo doberman ali rottweiler. Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2406 : sobota, 23.08.2014 : 14:25:23 »

Meni se tudi rottweiler ne zdi pes za otroke. Po mojem mnenju so za otroke psi kot so škotski ovčar, zlati prinašalec, labradorec, tudi samojedi imajo kar radi otroke, ne pa recimo doberman ali rottweiler. Wink
če smo že pri pasmah, škoti znajo bit nervozni Tongue
pa labradorca in zlatega prinašalca sem videla otroka ugriznit  Sad
pes z nizkim pragom tolerance, nervozen, posesiven in nesamozavesten pes bo prej čapnil... torej lahko govorimo o psih, ne o pasmah Tongue

moj rotti na dveh predstavitvah za otroke,
ena predstavitev:


druga predstavitev:

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-9/10406828_306239926223697_3196355628068043081_n.jpg


Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2407 : sobota, 23.08.2014 : 14:55:16 »

Meni se tudi rottweiler ne zdi pes za otroke. Po mojem mnenju so za otroke psi kot so škotski ovčar, zlati prinašalec, labradorec, tudi samojedi imajo kar radi otroke, ne pa recimo doberman ali rottweiler. Wink

Ni mogoče na splošno reči, da so nekatere pasme primerne za otroke, druge pa ne. Kot je povedala Teja, je vse odvisno od psa, ne od pasme. Precej pa seveda tudi od lastnika. Tongue

Če otroka ugrizne znarvirana čivava, je to resda manj nevarno, kot če to naredi npr. rottweiler, boli pa vseeno - in tudi zelo narobe je. Za otroka ima lahko tudi psihične posledice. Na žalost poznam veliko več znerviranih čivav in ostalih psov majhnih pasem kot poznam histeričnih psov pasem, ki veljajo za nevarne. In tu v 90% krivim prav lastnike - ki morda zaradi nevednosti, marsikdaj pa enostavno zato, ker se jim ne ljubi ali ne zdi potrebno, svojim mini psom ne znajo postaviti mej.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #2408 : sobota, 23.08.2014 : 19:14:05 »

Hotela sem le povedat, da se meni rottweiler kot pasma ne zdi primerna za otroke. Je pa res, da tudi škot ali zlati prinašalec lahko ugrizne, tudi mene je moj Boni enkrat, ampak mali pes kot je kavalir ali čivava te ravno poškodovat hudo ne more, kot te recimo rottweiler.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #2409 : sobota, 23.08.2014 : 19:24:48 »

No pa še to bi rekla, nekateri otroci se že nasplošno bojijo psov, jaz vem za en primer ko je pes skočil na otroka in ga polizal, pa se je otrok ful prestrašil ker očitno se je že tako bal psov, čeprav je kuža skočil k njemu da bi ga le prijateljsko polizal, če pa se otrok psov ne boji se jih tudi če ga kak pes ugrizne ne bo preveč bal. Mojega očeta je en pes ugriznil, ko je bil otrok, pa se nikoli ni bal psov, nekateri otroci se pa tudi malega psička kot je Poppy bojijo.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #2410 : sobota, 23.08.2014 : 21:33:11 »

No pa še to bi rekla, nekateri otroci se že nasplošno bojijo psov, jaz vem za en primer ko je pes skočil na otroka in ga polizal, pa se je otrok ful prestrašil ker očitno se je že tako bal psov, čeprav je kuža skočil k njemu da bi ga le prijateljsko polizal, če pa se otrok psov ne boji se jih tudi če ga kak pes ugrizne ne bo preveč bal. Mojega očeta je en pes ugriznil, ko je bil otrok, pa se nikoli ni bal psov, nekateri otroci se pa tudi malega psička kot je Poppy bojijo.

To je pa odvisno od staršev otroka. Če paniko zaganajo in vpijejo okoli, se bo otrok še muhe bal.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #2411 : sobota, 23.08.2014 : 21:44:30 »

Ja to se pa strinjam, bamfel. Veliko je res odvisno tudi od staršev, čeprav vedno sem malce presenečena ko srečam na sprehodu kakega otroka, ki se Poppyja boji, čeprav je majhen in že na prvi pogled videt prijazen. Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2412 : nedelja, 24.08.2014 : 00:03:27 »

velikost pri strahu ni bistvena... povem primer, ko je moj 10 kg mešanček, srček na kubik, v gobčku nesel denar kelnarci za kavico.. pa je dobesedno splezala na šank  Shocked Shocked Lips Sealed od strahu, seveda  Roll Eyes pa se večina ljudi mojega Majčkenega ne boji in ga vsiiiiiii obožujejo  Grin

ogromno je odvisno od staršev... otroci se načeloma sploh ne bojijo psov, ponavadi je njihov strah odraz staršev... otrok ne ve ali je velik črn pes labrador ali RW Wink
predsodki naredijo pasmi škodo  Tongue
saj pravim, večji je pes, večjo škodo lahko naredi... to je isto kot če se pelješ 20km/h ali pa 200...
sicer mene ne moti, da imajo ljudje rešpekt do RW, me pa moti, ko začnejo s takšnimi, uf, ta pes bi pa lahko fajn ugriznil... hm... zakaj že?? VSAK pes bi lahko ugriznil... ne razumem kaj ima RW s tem...
mene npr. precej sprašujejo kaj je to zaena pasma... pa jim povem, da je RW... Potem se pa začudijo  Huh pa vprašajo, AJA, ali niso to krvoločni psi, pa nevarni, pa ne vem kaj še vse...
a ker je rottweiler bi se moral zdaj na vrvici raztrgat in me vlečt po celi ulici al kako?!  Roll Eyes
verjeli ali ne... danes sem šla na predzadnji sprehod iz gozda še en del po ulicah... od vseh 8 psov, ki sem jih imela je bil edini po ulici brez vrvice ravno rottko  Wink pa smo srečali male otroke, pa tekača itd... ampak za svojega rottija vrvice nisem potrebovala... je bil pa sigurno pod 100% nadzorom, ne dovolim, da se premakne ven iz krdela in stran od mene...
skratka, jaz sem v te pse zaljubljena  Wink
treba je samo vedet kaj je pri hiši...
in za nepoznavalce raje rečem, da pes ni za otroke, kot da se pasmi spet še kakšna škoda dela  Roll Eyes
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2413 : nedelja, 24.08.2014 : 01:17:43 »

https://www.facebook.com/photo.php?v=871064052922947&set=vb.100000580805202&type=2&theater

različne pasme Wink
Logiran
Anja90
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #2414 : sobota, 06.09.2014 : 21:29:19 »

hy
Kot sem že omenila sem do februarja imela husyja in tole z dojenčki in psi mi je (kukr je na prvi pogled lušno) obupno gledat. Ko sem Rusha (huski) dala uspavat je bila moja hčerka stara 10 mesecev in pes dejansko ni imel stikov z njo. Glede na dejstvo kako dober vohajo je vedel da imamo novega člana družine in ne glede kje sem bila jaz s hčerko on ni smel blizu (če sm bila brez hčerke je bilo vse po starem).

Kljub temu da novopečeni starši poznajo svojega psa, je to stresno za psa in vsaj po moje psi ne bi smeli hoditi zraven dojenčkov. Ne glede na to da je bil pes pred prihodom dojenčka zelo prijazen in nadvse ubogljiv.

Naš Rush je bil zelo prijazen do otrok in tudi moji ne bi nič naredil oziroma ji ni nič naredil, ampak dojenčki so preveč krhki za pasje zobe tudi zobe čivave.

Da ne bo pomote jaz obožujem rottije, in že nekje 5let razmišljam da bi ga imela. Nikoli in res nikoli ne bi dovolila otroku do psa brez nadzora. Jasno mi je tudi da rotty zahteva več kot zlati prinašalec, da se vzgoja psa začne ko ga pripelješ domov (mladiča) in da se konča 2 min predenj ga uspavaš (upam da čim kasneje Undecided). Kar sem mislila glede dober za otroka je pač da se okoli otrok zna obnašat (vem pes ne pasma, pa vseeno) in ne da je pes naloga otroka. Kar se mene tiče otroku se ne kupuje živali za nagrado ali rojni dan, ker ja otroci se naveličajo, živali pa ne moremo pospraviti v omaro, da bi počakale kdaj se bo otrok odločil da jo spet potrebuje.
Logiran
Strani: 1 ... 156 157 158 159 160 [161] 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines