mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 03.06.2024 : 23:20:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 481570 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AnjaM
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #270 : četrtek, 09.12.2004 : 16:37:42 »

Ker smo nekaterim očitno  trn v peti, bom pojasnil nekaj stvari:

- oče mladičkov Dionys je zaključil slovenski in hrvaški mladinski šampionat in na dobri poti je da osvoji še avstrijskega. Na svetovnem prvenstvu IFR Bologna je dosegel 3.mesto v razredu mladih.(Ostale rezultate si lahko ogledate na naši spletni strani)

- ima slikane kolke in komolce na ljubljanski vet. fakulteti,in ne v tujini kot to počnejo mnogi drugi, le zakaj?
Oboji so A1 A1 (HD frei)

- Njegova sestra Destiny iz istega legla je na letošnjem ADRK KS osvojila 3.mesto v razredu mladih psic.

- mati mladičkov je Bluna od Skupnjaka,katere mati je Farah Mumlek.
Vsak ki se vsaj malo zanima za rottweilerje ve,kaj je ta psica doseglain mislim da je upravičeno uporabljati besedo vrhunsko.

- kot zadnje, bi svetovala vsem,da peljite svoje pse rajši k slovenskim veterinarjem, kajti nekaterim se dogaja,da peljejo svoje rottweilerje odrezat slednike v tujino, a se stvar ne konča prav dobro.
A niso sledniki napaka pri rottweilerjih in takšni psi potemtakem niso za vzrejo?
Ali mogoče nimam prav Yo ali pa oseba ki se skriva pod tvojim geslom?

 
 
Logiran
zizi1
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #271 : četrtek, 09.12.2004 : 17:33:28 »

Pozdrav!  Res vrhunsko leglo ampak brez rodovnikov.Koliko sem jaz seznanjen z vzrejo pasemskih psov vSlo. in po svetu,mora biti samec star najman24mes. samica pa20mes. Opraviti morata vzrejni pregled ,poizkus naravnih zasnov in imeti oba opravljen izpit BB-h.Ko ste parili svoje pse so bili stari šele Bluna 19mes. Dionys pa16mes.Nevem gdo je priznal naKZS to leglo. Saj ne izpolnujeta niti osnovnih pogojev in razen slikanja kolkov nimata nič. Gospod Rajko Rotner, KLRWS, zamislite se.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #272 : četrtek, 09.12.2004 : 21:49:14 »

Hvala za odgovore, ampak mene še vedno zanima, zakaj se omenjeno leglo oglašuje kot vrhunsko.

Ker smo nekaterim očitno  trn v peti, bom pojasnil nekaj stvari:

- oče mladičkov Dionys je zaključil slovenski in hrvaški mladinski šampionat in na dobri poti je da osvoji še avstrijskega. Na svetovnem prvenstvu IFR Bologna je dosegel 3.mesto v razredu mladih.(Ostale rezultate si lahko ogledate na naši spletni strani)

- ima slikane kolke in komolce na ljubljanski vet. fakulteti,in ne v tujini kot to počnejo mnogi drugi, le zakaj?
Oboji so A1 A1 (HD frei)

- Njegova sestra Destiny iz istega legla je na letošnjem ADRK KS osvojila 3.mesto v razredu mladih psic.

- mati mladičkov je Bluna od Skupnjaka,katere mati je Farah Mumlek.
Vsak ki se vsaj malo zanima za rottweilerje ve,kaj je ta psica doseglain mislim da je upravičeno uporabljati besedo vrhunsko.

Uspehi očeta so, me pa zanima, zakaj navajate oceno iz klubske razstave za njegovo sestro in zakaj se niste pohvalili še z njegovim rezultatom? Saj veva, zakaj, ne?

Meni osebno je vrhunskost takšnega legla, ki je produkt dveh tako zelo mladih psov, ki praktično kot individuma nista dosegla še ničesar, vprašljiva.

Ocenjevati mladiče po starših ni realno, kajti v vsakem leglu, pa naj se pogovarjamo o rottweilerjih ali pa dalmatincih, se skoti največ 1 vrhunski pes (v D leglu od Dragičeviča je bila očitno to Destiny  Tongue ).

- kot zadnje, bi svetovala vsem,da peljite svoje pse rajši k slovenskim veterinarjem, kajti nekaterim se dogaja,da peljejo svoje rottweilerje odrezat slednike v tujino, a se stvar ne konča prav dobro.
A niso sledniki napaka pri rottweilerjih in takšni psi potemtakem niso za vzrejo?

Zanimivo, da si nekateri (pa spet vemo kdo, a ne?) ne le dovolijo vpogled v tuje kartoteke, ampak si celo drznejo širiti dezinformacije, tc tc tc tc.
Sledniki se pri rottweilerjih tako kot pri večini ostalih pasem odstranijo v najnežnejši starosti (če jih seveda pes ima).

Ali mogoče nimam prav Yo ali pa oseba ki se skriva pod tvojim geslom?

S svojim geslom se definitivno na forum prijavljam jaz, skrivam se pa ne in se nikoli nisem - za razliko od nekaterih, ki so se na novo prijavili na forum, napisali oglas oz. reklamo za svoje leglo, nato napisali še tole:

No, da ne bi izpadlo,da smo na forumu samo zaradi dolocenih interesov, naj povem, da smo v preteklosti velikokrat sodelovali v razpravah o rottijih na tem forumu, ampak zal izkusnje so bile zelo  slabe.

...in s tem naredili eno veliko zbrko. Kdo je torej na novo prijavljena forumovka, ki se v istem postu nekako ne more ali pa ne zna definirati ne kot moški ne kot ženska  Shocked Shocked Shocked

Lp, na grozo nekaterih ena in edina Yo  Grin
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #273 : četrtek, 09.12.2004 : 22:01:57 »

Bom ostala na temi, ampak grem vseeno malo mimo:

na koga se lahko oseba, ki namerava čez nekaj let kupiti rodovniškega rottweilerja, v Sloveniji recimo sploh lahko obrne, da ne bo prinešena naokoli?

Za odgovor bi bila zelo hvaležna.

Ostalega raje ne komentiram. Lips Sealed

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #274 : petek, 10.12.2004 : 02:12:48 »

Za začetek začni študirati tovrstno literaturo, naveži stike z lastniki rotijev , zasleduj vse , kar je novega na internetnih straneh vseh pomembnih psarn v Evropi , prebiraj forume o rotijih, obiskuj razstave in prebiraj stare kataloge , da spoznaš linije. Od nemškega roti kluba naroči dobro literaturo. ....Razčisti pri sebi, če hočeš lepotno ali izrazito delovno linijo psa, posebej dobro preuči temo zdravje in kako dolgo so posamezni psi živeli. Tudi knjiga o genetiki pride prav. Pojdi na ogled čimveč legel. Tako nekako....
Logiran
AnjaM
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #275 : petek, 10.12.2004 : 08:20:00 »

A ni žalostno, kako si nekateri ljublietji rottweilerjev neprestano mečejo polena pod noge, namesto da bi bili veseli, da se število  kvalitetnih rottijev povečuje in da bomo končni lahko rekli, da se situacija v Sloveniji popravlja.
Ampak ne. Vedno ko doseže nekdo kak uspeh, takoj mu nekdo stopi na prste.

Naj pojasnim še enkrat in to zadnjič:

Dionys je Jugoslovanski pes, tudi lastnik je njihov državljan. Se pravi da zanj veljajo predpisi kakršne jih imajo tam.

Bluna je Slovenska psica in ima narejen vzrejni pregled in izpit bbh.

Mislim da nimam nikomur več kaj razlagati.

Bo že držalo kar pravi stari pregovor: Za dobrim konjem se  vedno prah dviguje!
Logiran
AnjaM
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #276 : petek, 10.12.2004 : 09:25:14 »

Vsi Dionysovi rezultati, vključno z rezultatom iz KS, so objavljeni na spletni strani psarne.

Pa še da pojasnim eno stvar, pod enim geslom sva prijavljena jaz in moj mož oba, zato se določeni ne obremenjujte preveč.  
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #277 : petek, 10.12.2004 : 18:04:10 »

AnjaM,

ja, pa se obremenjujemo (ne samo doloceni) zaradi dvojne uporabe enega uporabniskega imena, kot se obremenjujemo zaradi prijave ene osebe z vec uporabniskimi imeni. Obojega sta se lotila. Med pogoji uporabe spletnega portala mojpes.net, s katerimi sta se ob obeh registracijijah strinjala, pise tudi tole:

3.) ... Posebej se zavezujete, da pri uporabi mojpes.neta in njegovih storitev NE BOSTE:
- predajali drugim osebam svoje registracijske podatke (uporabniško ime in geslo) ali kako drugače dovolili pod svojim imenom dostop do mojpes.neta drugim osebam;

Velja za celoten mojpes.net, torej tudi za mojpesForum. Dejstvo, da sta "osebi" moz in zena (moz je povrhu registriran pod drugim nickom), ne pomeni nic, saj tukaj ze imamo negativne izkusnje s takimi pari, nenazadnje pa ne vemo, kdaj kdo kaj pise.

Torej, AnjaM in ......, upam, da so pravila dovolj jasna. Veljajo za vse. Tema o rottweilerjih je bila enkrat ze sesuta. Med akterji je bil tudi eden od vaju (morda celo oba). Najbrz je bilo tisto uporabnisko ime pozabljeno zato, ker se vsebina napisanega ne sklada z vrhunskim vzrediteljstvom.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #278 : petek, 10.12.2004 : 18:44:19 »

Fortuna in ostali, ki se sprašujete podobno:

na koga se lahko oseba, ki namerava čez nekaj let kupiti rodovniškega rottweilerja, v Sloveniji recimo sploh lahko obrne, da ne bo prinešena naokoli?

Za odgovor bi bila zelo hvaležna.

... ste verjetno prebrali na prejšnji strani iste teme odgovor:

Z veseljem bom sodelovala v vasih razpravah in odgovorila na kaksno vase vprasanje.

No, da ne bi izpadlo,da smo na forumu samo zaradi dolocenih interesov, naj povem, da smo v preteklosti velikokrat sodelovali v razpravah o rottijih na tem forumu, ampak zal izkusnje so bile zelo  slabe.

Rezultat: par tlf klicev in SMS (resne grožnje) ter pogovor s tistimi, ki so za to pristojni; ravnala se bom izključno po navodilih policije.

Yo
Logiran
zizi1
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #279 : petek, 10.12.2004 : 19:53:10 »

Pozdrav! Nevem kako se AnjaM lahko tako spretno izmika dejstvu o nepravilnostih ki so še kako stvar useh ljubiteljev in vzrediteljev psov.Pravilnik o vzreji RW določa v kolikor parimo samico ki ima opravljen Slo.vzrejni pregled z tujim psom mora imeti na dan paritve opravljen IPO1,slikane kolke in veljavno vzrejno dovolenje.Vkolikor je samec uvožen in ima tuji rodovnik morabiti na dan paritve upisan v Slo. rodovno knigo in imet zopet pogoje za paritev to pa niso uspehi na rastavah ampak določila ki jih vsebuje vzrejni pravilnik.Vkolikor bo to leglo nerodovniških mladičev priznano s strani  vzrejne komisije sledijo sankcije na FCI katere je tudi članica Slovenija in Srbija tako da pravila ki so zapisana veljajo tudi za njih (mladiči imajo mladiče)tega ni v civiliziranem svetu.   L.P
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #280 : petek, 10.12.2004 : 20:13:01 »

Po mojem postu ponovni tlf klic in ponovni zaznamek na PP...
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #281 : petek, 10.12.2004 : 23:33:58 »

Pozdrav! Nevem kako se AnjaM lahko tako spretno izmika dejstvu o nepravilnostih ki so še kako stvar useh ljubiteljev in vzrediteljev psov.Pravilnik o vzreji RW določa v kolikor parimo samico ki ima opravljen Slo.vzrejni pregled z tujim psom mora imeti na dan paritve opravljen IPO1,slikane kolke in veljavno vzrejno dovolenje.Vkolikor je samec uvožen in ima tuji rodovnik morabiti na dan paritve upisan v Slo. rodovno knigo in imet zopet pogoje za paritev to pa niso uspehi na rastavah ampak določila ki jih vsebuje vzrejni pravilnik.Vkolikor bo to leglo nerodovniških mladičev priznano s strani   vzrejne komisije sledijo sankcije na FCI katere je tudi članica Slovenija in Srbija tako da pravila ki so zapisana veljajo tudi za njih (mladiči imajo mladiče)tega ni v civiliziranem svetu.   L.P

Bo treba malo potipat vzrejno komisijo ;)Zelo malo možnosti je za kaj takega, da bi šlo tole z rodovniki "skozi".
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #282 : sobota, 11.12.2004 : 02:06:18 »

Pozdrav!  Res vrhunsko leglo ampak brez rodovnikov.Koliko sem jaz seznanjen z vzrejo pasemskih psov vSlo. in po svetu,mora biti samec star najman24mes. samica pa20mes. Opraviti morata vzrejni pregled ,poizkus naravnih zasnov in imeti oba opravljen izpit BB-h.Ko ste parili svoje pse so bili stari šele Bluna 19mes. Dionys pa16mes.Nevem gdo je priznal naKZS to leglo. Saj ne izpolnujeta niti osnovnih pogojev in razen slikanja kolkov nimata nič. Gospod Rajko Rotner, KLRWS, zamislite se.

Bojo pa srbski rodovniki, so fuckin' wot. So še cenejši kot naši. Pa IPO bo pes mel tist moment, ko prave mesece napolnil. Matr ste naivni eni.

Aja, lol, mal berite: pes slikan v LJ piše, ne v tujini. Ampak potem piše da je Yu pes, yu lastnika. Se prav da je bil slikan v tujini, kar se njega tiče.
 
Me pa potem tole dalje, navede na razmišljanje če ni to isti štos kot je model pri bokserjih: imaš Yugo samca, uradno s papirji od nekoga drugega, ampak de fakto je pa tvoj. In imaš srbsko psico. Ker nimajo vzrejnih pregledov seveda. Je bolj "ajnfah". Pariš jo na afix srbske psarne. Dobiš eksport rodovnike v slovenijo, pa čao. Pol se samo prepiše. Zdej nej pa klub voha za vsakim od koga je kupil in kje in kako, da bi odkrili to leglo... Ne gre skoz -beri dol klubu visi. Kaj bi se prijavljali s prijateljskimi Zvezami, pa se vlačili po FCIju. Bomo raj pujsa na raženj vrgli, mal šljive spili, pa kako tekmo sodli, anede....a ono leglo...ah to čemo već nekako da sredimo....
Aja, kdo pozna kako vezo za IPO kupit. Hrvati pa Naši, ter zahodnjaki so mi mal dragi.... Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #283 : sobota, 11.12.2004 : 02:10:26 »

me pa res zanima, če je za paritev pri rotih tako "zaj******" A ni delovni izpit samo pogoj da dobiš prvo vzrejno skupino?
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #284 : sobota, 11.12.2004 : 02:15:54 »

pa srbija še ni polnopravna kolkor vem. pa srbija se ne rab držat fci pravil. V vzreji velja vzrejni pravilnik fci, ki določa, da imajo lahko države svoje pogoje, ki pa ne smejo biti v nasprotju FCIjevim, LAHKO PA SO restriktivnejši. Nemci to dosledno upoštevajo, si s tem krčijo genski bazen in uspešno vzrejajo šit pse. In dam j* stran, če imajo v Srbiji hujše pogoje kot mi, al pa celo kot nemci. Če psica samca spusti blizu ko se goni, je vzrejno primerna. To je po mojem edini pogoj tam doli.
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines