mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 16:03:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 478867 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #30 : ponedeljek, 14.10.2002 : 13:37:57 »

Tudi sam sem ljubitelj ROTI-jev zato vam prilagam link o prehrani in zdravju naših kosmatih prijateljev Shocked Shocked Shocked
http://www.geocities.com/Heartland/Estates/7360/food.html Shocked
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #31 : petek, 20.12.2002 : 04:25:43 »

urška:
http://www.psarnamumlek-sp.si/
več imaš na privat sporočilih
Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #32 : sreda, 25.12.2002 : 00:31:18 »

Sem lastnik enega teh psov, katerega predniki so Gil crni lotus (dedek)in Bronko od Dragičeviča(oče)!
Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #33 : četrtek, 26.12.2002 : 10:35:58 »

Cena je zelo relativn stvar. Lahko se giblje od 50.000 sit pri rodovniških mladičih katerih starši nimajo nekih razstavnih ali delavnih rezultatov pa vse do nekaj tisoč eurov (v tujini kupljen) če izhaja iz katere posebne linije.
Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #34 : ponedeljek, 06.01.2003 : 22:46:59 »


Cena je stvar dogovora odvisno od kombinacije (psa & psice) je pa vsekakor primerljiva z cenami pri nas. Pes je potomec Bronka in Fany.  V Vrtojbi nas ne bo smo iz Štaj.


Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #35 : četrtek, 09.01.2003 : 07:41:29 »

Urska, kar se tiče psarne Crni lotus je zadeva malo bol delikatna, ker na račun Džila so tukaj cene za korak višje vsaj bile so. So pa lastniki Džila tisti, ki pripučajo psa in nimajo psic. Midva sva govorila o Rottweilerjih, ki izhajajo iz Yu. njega pa tam več ni so le še njegovi potomci, katerih potmci so naprodaj za nam dostopno ceno. Morava vedeti, da so cene mladičev ena stvar in cene že razstavno vpeljanih in poslikanih (kolki) psov druga cena. Ne hit z nakupom vzami si še čas in še malo "posrfaj". Vse naj. Wink  
Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #36 : četrtek, 09.01.2003 : 21:39:07 »

Kar se Yu. tiče mogoče poskusi na strani www.top-rottweiler.com in povej, da te je k njim napotil lastnik Magnusa von Junipera, mogoče pa lahko kaj urediš tudi na Hr. pri Zecu lastniku psarne www.alten-festung.com, po moje tudi zelo kvalitna psarna. Vsekakor pa bi morala najprej poiskati psa v matični deželi od koder tudi ime. Ena njihovih strani je www.adrk.de, če tukaj ne najdeš psa po svojem okusu potem ga ni. Veliko uspeha in časa pri iskanju.
ROTTWEILER je samo ROTTWEILER! Wink
Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #37 : petek, 10.01.2003 : 22:44:05 »

Nisi prva, ki nam je to rekla, dobro opazovanje! Kar se pa linij tiče pa se moreš odločit sama. Iščeš psa ali psico? Javi, ko se odločiš!
LP
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #38 : sobota, 11.01.2003 : 17:52:17 »

Zanimajo me vaša mnenja o ''videz rotka, značaj zlatega prinašalca'' Grin   Je namreč možno, da bi imel rotek značaj brez nagnjenj napadalnosti, diominance... Huh :-/
Npr. kupiš rottweilerko in jo od majhnega navadiš na vse dejavnike (psi, konji, kokoši..., različni ljudje in situacije...), jo povsod vlačiš s sabo... po mestu, k prijateljem...
Strah me je namreč, da bi vseeno tako kot na mojo sedanjo roto morala stalno paziti kam gleda, kaj namerava... Saj vem, da mora lastnik ubistvu stalno gledat na svojega psa, vendar mi je značaj njene hčerke, ki je križana s setrom tako všeč, da bi imela rotka z značajem npr.setra Cheesy Cheesy (da je pes,brez skrbi, da bi napadel kakšnega psa lahkobrez ''nadzora''
Nevem, jaz mislim, da to nebi bilo možno zaradi dom.značaja, ki ga rot pač ima. Tongue
Naj se za naslednjaga (čez dolgo dolgo časa Grin Grin Huh)psa raje odločim za pasmo z naravnim 'nedominantnim značajem?? Huh Ali bi lahko imela socializ. rotko, ki bi hodila naokoli brez povodca, brez bojazni, da bi se spomnila pretepa s kakšno psico, napad  na kakega človeka, žival... sram
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #39 : nedelja, 12.01.2003 : 04:52:33 »

Za Tejo, moje povsem osebno mnenje...
VSAK pes, je lahko "prijazen". Do ostalih psov, do ljudi.
Prvo je malo težje dosegljivo. drugo, nujnost.
Vzgoja "po knjigi" mi je dala naslednji rezultat: samec ki je miren in nekonflikten pri srečanjih z mimoidočimi psi in (skoraj)pretirano prijazen do  ljudi, ter "killer" do psov, ki mu nudijo minimalen znak agressivnosti, oz. do tistih, s katerih lastniki se malce dlje zadržim v pogovoru na "mestu" in jih njihov pes "čuva" oz "jih brani". Dokler se sprehajamo, je moj skuliran, ko pa se ustavino, je "ready to fight", na prvi znak negodovanja z druge strani.
To mi sicer ni všeč, a si v končni fazi mislim: "le zakaj bi ga omejeval?" imam ga zase, torej naj hodi z menoj. Na sprehodih ki jih imamo, je sam, oziroma z Brino (in Abo ali Billom). In umirjen. Ko je v stiku z ostalimi, neznanimi psi (ko se na primer s srečamo s kakim pesjanarjem, ter se pogovorimo), pa ga dam na povodec in v "prostor", pa je mir.
Z većino psov se ujame, z nekaterimi pač, ne. Saj tudi ljudem ne "pašemo vsi". Zato sem se tudi sam počasi nehal "sekirati" zaradi Barkovih občasnih "izpadov".
Nekateri si očitno "dišijo", nekateri pač ne. Samo od nas pa je odvisno, ali bodo tovrstna srečanja ostala brez posledic, ali ne.

Osebno mi je enajbolj všeč GALova (NO, od Dani in Martina) reakcija....leže zalaja in pove, da je to njegov "prostor". Samo HOV. In je dovolj. Vsak pes razume sporočilo, in če je "taprav" ga upošteva. Kako bi bilo, če ga ne bi, še nisem doživel........hvala bogu, hahaha.

Danes smo bili na sprehodu z argentincem Renom. Ko sva z lastnikon opazila nasproti hodečega psa, je Reno na klic prišel k lastniku in hodil "poleg". Ko je drugi pes odšel "iz slike" je zopet dobil "prosto". Nič tekanja k psu in spoznavanja, ter "skoraj" nujnega rangiranja. In TO jeTO.  Sami poskrbimo za duševni razvoj svojega psa. Ne glede na pasmo, bo vzgojen  pes, upošteval vodnika. To pa je edino, kar šteje. občasni izpadi našega kosmatinca, naj nam bodo zgolj v opomin, da smo lastnki tisti, ki moramo poskrbeti za to, da bodo naša potepanja lepa in nekonfliktna. Individuum, torej- NAŠ pes- je tisti na katerega moramo biti pozorni. Poznavanje pasemskih značilnosti, nam je zgolj za kompas, vsak osebek zase, pa je zgodba zase.

Če ti je torej Mešanec med setrom (ali goldijem) in rotom všeč, ga imej. pasemske značilnosti  navkljub vsemu, niso toliko pomembne,da bi ob pravilni vzgoji pes ne postal "normalen". Le v vodilo vodniku so, da pravilno vzgaja in usmerja psa ter ob upoštevanju njegovih pasemskih značilnosti, gradi njegovo osebnost.

uživajte,
Aleš
Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #40 : nedelja, 19.01.2003 : 22:46:12 »

Zaradi tehničnih moten sem bil kar nekaj časa odsoten!
Dejansko moremo vedeti, da je Rottweiler delavna pasma in je delavni izpit nujno zlo in smisel pasme.
Karakter pa je precej sreče delno se da razbrat iz rodovnika. Mi smo imeli sreco.  
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #41 : ponedeljek, 20.01.2003 : 09:42:07 »

Citat


Dejansko moremo vedeti, da je Rottweiler delavna pasma in je delavni izpit nujno zlo in smisel pasme.
Karakter pa je precej sreče delno se da razbrat iz rodovnika. Mi smo imeli sreco.  



Popolnoma se strinajm s teboj, da je delovni izpit smisel za vse pse, ki so "delovne pasme". Samo, dokler vzrejna komisija tako kot pri NO ne postavi tega se jih zelo malo odloci za tovrstno solanje.
Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #42 : sobota, 25.01.2003 : 20:03:32 »

Tako kot praviš! Žal starejši kader tega noče ali pa ne more storit. Tudi mi še nimamo opravljenega tega izpita (vsaj IPO 1) ampak delamo na tem.
Logiran
J.J.
gost
« Odgovor #43 : nedelja, 26.01.2003 : 17:13:45 »

helo,

Jaz imam doma dve rotike.In se ne strinjam da moraš z njimi nujno delat vse izpite za poslušnost.So odlični šprtni psi jaz jih imam za agility ampak folku se zdi to čudn ker sta pač rotike.
jAZ PRAVIM DA SE MORŠ Z VSAKIM PSOM UKVARJAT TAKO ALI PA DRUGAČE.Nikjer ne piše da se more z rotijem samo dlgočasno poslušnost delat.Imam še tri pse doma pa so vsi z agijem bolj zadovoljni kot s poslušnostjo.
Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #44 : nedelja, 26.01.2003 : 21:16:24 »

J.J. vidim da si pravi ljubitelj psov, kar pet kosmatincov ni malo. Če na dan porabiše (vsaj) uro za vsakega in pomnožiš z pet se kar nabere. Pravi ljubitelj!
Glede AGYLITI-ja pa tako. Mislim, da tekanje skozi ROV in med STEBRIČKI pa na GUGALNICO in potem STOP pa zopet naprej v PRESKOK, ne vem in ne poznam nobenega psa, ki bi mu to bilo normalno in ne NAUČENO?
Kakor koli vsi poskusimo svoje pasje ljubljence nekaj NAUČIT pa naj bo to tako ali drugače.
Da se bomo razumeli vsi, govorim o pridobitvi vzrejnega dovoljenja za rodovniške pse v tem primeru je delavni izpit nujno zlo, ker Rottweiler je delavna pasma!
Urša! Po moje je Gil naredil svoje in ni več aktualen saj so njegovi potomci precej veliki psi (Bronko 67 cm), ker pa se je trend spremenil zaradi bolše okretnosti in hitrost se sedaj iščejo plemenjaki z višino okoli 64-65 cm. Če pogledaš na www.adrk.de in v levem stebriču poiščeš rubriko "zucht" in klikneš "deckate" se ti pokažejo paritve za določen mesec in od tam izhajaj pa boš videla trenutne trende in najbolše plemenjake  v Nemčiji. Veliko uspeha! Upam, da si izgubo prebolela.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines