mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 12:53:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 478858 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #45 : sobota, 08.02.2003 : 20:52:14 »

Kot kaže nimamo somišljenikov.

Kaj novega Urška?

Zanima me postopek pridobivanja vzrejnega dovoljenja? Od začetka (slikanje kolkov) pa do pridobitve potrdila za Rottweilerje iz tujine? Kje slikati, kako pridobiti slo. rodovnik, kje opravit pregled in vse sledeče?
Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #46 : sreda, 12.02.2003 : 23:36:42 »


Žalostno, kot kaže sva ostala sama na tej strani.
Upam, da se stvari v kratkem kaj spremenijo.

       Pozdrav Kristijan
Logiran
lester1
gost
« Odgovor #47 : četrtek, 13.02.2003 : 10:44:25 »

Urška
mi je prav žal, da ni več sogovornikov v tej temi. Žal tudi jaz ne vem kaj pametnega napisati, ti pa dam eno idejo
23.marca 2003 je razstava v Rimu - specialka za rottke
(obiščeš prečudovit RIM, pa še veliko rotkov in kupu - zagotovo se bo našel kakšen po tvojem okusu). Ne vem sicer kako stojijo italjani pri rottijih , ampak pri dobermanih je bilo vedno nekaj vrhunskih italjanskih vzrediteljev.

Je pa zanimiv tisti, post, ki govori, da dela s svojimi rotki agility - zakaj pa ne? Tudi jaz sem našla nek link, kjer je polno rotkov na agility parkurju Grin Grin  

No glede šolanja, je res, Nemci s svojimi službenimi pasmami ne ostanejo zgolj pri I-ki, ampak grejo njihovi psi opravljat več ali manj tudi nadaljne izpite. Koliko imam jaz v spominu  nekaj  znancev z Nemčije, je pa v povrečju kar nekaj takih lastnikov, ki svoje pse dajejo v šolanje ustreznemu trenerju.
Tudi, ko sem sama kupila psičko v Nemčiji, je vzreditelj izrazil željo , da jo bom dala na šolanje -opravljanje izpita  v njihov klub v Nemčji , pa jo nisem.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #48 : petek, 14.02.2003 : 00:20:40 »

500 na kupu???!!!!!!! Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy  Jaz bi jih tudi rada videla!!! Še 100 bi jih bila vesela videt, samo 500???!! Joj, blagor enim!!
Urska, naglej se še zame!!! Wink
Logiran
Venus
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #49 : petek, 14.02.2003 : 10:38:28 »

živjo,
Žal Vam moram povedat, da v vsakem primeru jih ni 500. Lani na Klubsiegerzuchtschau-u (Nemčija) jih je bilo prijavljenih "le" 296!!!!!!! Grin od teh 296 je potrebno odšteti okoli 70 psov, ki se niso udeležili razstave.

lep pozdrav iz obale!!!!!!!!!!! Wink Smiley Wink

P.S.tudi jaz imam doma rottweiler-je, in sicer 2
I    L O V E     R O T T W E I L E R S
Logiran
Venus
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #50 : torek, 18.02.2003 : 13:54:51 »

"Allora" = torej, ce si se odlocla da gres v Nemcijo po mladica ti priporocam naslednje nemške psarne:  vom Hause Neubrand, von der Teufelsbrucke, von der Lauterbrucke ali vom Schweiger Wappen.
Vedi, da boš morala segati globoko v žep in verjetno brez poznanstva ti ne bo uspelo uvoziti nemškega mladicka!!!!!

Upam, da ti bo šlo vse po nacrtih!! Grin

Ciao vsem ljubiteljem rottijev!!!!!
Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #51 : petek, 21.02.2003 : 22:35:27 »

Lep pozdrav Venus!

Kolikor vem, da za mladiče mljaše kot tri mesece ni potrebna neka posebna uvozna ceremonia? Vsaj slišal sem tako.

Cena je pa relativna stvar, ko iščeš delavno/lepotno linijo se tega verjetno zavedaš in si pripravljen plačati nekoliko več, ker veš kaj kupuješ.

Kar se pa poznanstva tiče pe tako. Neglede ne to kako se poznaš z vzrediteljem (govorimo o internetni povezavi) tistega res kvalitetnega iz Nemčije ne pripelješ, ker zadržijo zase. Obstaj pa možnost, da je to lepše od tega kar se rastavlja in dela pri nas.

Omenjaš dva Rottweilerja ki jih imaš. Se da kaj zvedet o njiju?
Tudi sam ga imam in bi želel, da ta topic postana zbirna točka lastnikov le teh (predusem resnih), da bi ljudjem razodeki čim več o tej pasmi. Kot se vidi poskušan to že od Maja 02.

Lozdrav Kristijan
Logiran
Venus
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #52 : sobota, 22.02.2003 : 10:20:08 »

Živjo!
Seveda se da kaj več zvedet!!!!!!!!!! in sicer najstarejša bo praznovala aprila 3 leta, rodovniško ime ji je Debby Perlarska (nekatere slike lahko vidiš tudi na "mojpes.net", če te zanima!?) ter najmlajša ima, komaj 12 tednov in je hčerka Noris-a von der Alten Festung in Petre Earl Antonius, iz hrvaške psarne "von der Alten Festung"!!!!!!!!!!
Tako, če te zanima še kaj kar vprašaj!!!!!!!!!!!!!!! Grin

P.S.če boš pogledal slike, povejmi kaj se ti zdi v zvezi s psico!!!! pričakujem tvoj odgovor!!! Wink

Lep pozdrav!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #53 : nedelja, 23.02.2003 : 17:01:38 »

Citat
Uvoz psa ni problematičen... Večji problem je vzpostaviti pravi odnos z vzrediteljem. Nemci praktično ne odgovarjajo ljudem, ki jim pišejo v angleščini (ne me vprašat zakaj, ampak tako je). Jaz potiho upam,da bo v prihodnjem leglu izbrane psičke samo 1 samček - MOJ  


Urska!
Me zanima, če si se pozanimala o export rodovniku, ker mi eni pravijo, da ga kuža ne potrebuje, spet drugi, da je obvezen!
No, o Nemcih in njihovi ignoranci angleščine bi lahko napisala nekaj strani. Od vsaj 30 mailov sem dobila odgovor na dva! In k sreči je bil ravno eden od teh dveh pravi! lp
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #54 : nedelja, 23.02.2003 : 19:27:48 »

Meni je slovenski vzreditelj rekel, da iz Nemčije ne potrebujem export rodovnika in da za vpis v slovensko rodovno knjigo potrebuje kuža telesno oceno zunanjosti ali pa oceno z ene razstave od slovenskega sodnika, s tem , da mora biti starejsi od devet mesecev, torej, ne velja ocena v razredu mladicev ali najmlajsih, temvec mladih, vmesnih, zrelih...
Sicer sem z nemškim vzrediteljem dogovorjena tudi za export rodovnik, za vsak slučaj. lp

Logiran

Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #55 : nedelja, 23.02.2003 : 19:47:29 »

Ne mislim se vmašavati v to temo, ker o rotijih ne vem prav veliko, sem pa slučajno prebrala tole o export rodovniku. Vsak odgovoren vzreditelj ti ga da in zadeva sploh ni problematična, ampak da ga za vpis v SLR ne rabiš? Prijateljica je uvozila psa iz Nizozemske 2 leti nazaj in je rabila export rodovnik, pa še precej je morala plačati za postopek. To, da za vpis v SLR rabiš le oceno zunanjosti sicer ne vem, ampak kako boš pa šla na razstavo če ne z rodovnikom? Ni mi čisto jasno, mi lahko pojasnita zadevo?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #56 : nedelja, 23.02.2003 : 21:50:17 »

Samo povem kaj so rekli meni. Smiley  Čakam tudi na druga mnenja. Če sem prav razumela export rod. naj ne bi potreboval pri uvozu psa iz Nemčije. Vzreditelj bi mi ga v vsakem primeru dal, zanima me samo če je res potrebno. lp
Logiran

kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #57 : sreda, 26.02.2003 : 21:53:24 »

NEGLEDE OD KOD UVOZIŠ PSA ALI OSTALE ŽIVALI Z

RODOVNIKOM POTREBUJEŠ EXPORT RODOVNIK. ZA VPIS V

SLO. RODOVNIŠKO KNJIGO.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #58 : sreda, 26.02.2003 : 22:28:06 »

Kaja, tudi jaz čakam še na dodatna pojasnila... Mogoče to velja samo za Nemčijo? Huh (BTW, ali slikica pomeni, da že imaš šeltija/ko, ali je to kar tako?)
Logiran
Venus
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #59 : torek, 11.03.2003 : 18:07:47 »

Ali je kdo seznanjen z uvrstitvami rottweilerjev na CACIB-u ZAGREB (8 in 9/03/2003) in sicer prve tri uvrsitve v vseh razredih?HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh?

L.P. iz obale!!!!!!!!
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines