mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:52:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Meni je danes težko
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 50   Dol
Natisni
Avtor Tema: Meni je danes težko  (Prebrano 200897 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #30 : ponedeljek, 25.12.2006 : 09:29:31 »

Na, zdaj bom pa res zacela verjeti v Dedka mraza in Bozicka.
Mali borec je, po vsej svoji kruti kalvariji, dobil najlepse mozno darilo za Bozic - Polono.

Ne bom vec bentila cez dvonozne zveri, ker niso vredni. Jim pa vsem skupaj iz dna srca zelim, da se jim taksna "dobrota" petkratno povrne.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #31 : ponedeljek, 25.12.2006 : 12:33:23 »

Midva sva bila včeraj očitno blizu tega kužka - dobro da ga nisva videla, ker sem že sedaj doživel šok.

Bova pa zagotovo skušala pomagati v januarju, ko bo potrebno.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 25.12.2006 : 13:46:54 »

Steva, nič hudega ni. Izgleda grozno, to je pa tudi vse. Danes je zmogel že marsikaj - eno kratko šnofanje okoli, pa pojedel je veliko, pa lulat in kakat je šel sam. Tudi izgledal bo mnogo bolje kmalu...če morda kdo dvomi o pravilnosti odločitve za ne evtanazirat, naj povem, da s tem nimam težav, kadar je nujna. Ali pa kadar ostanem brez možnosti za pomagat...tule ni tako. In če je prišel do sem čisto sam, pa z vso voljo, ki jo kaže...Stroka pravi, da ni panike, pesjan kaže, da ni panike...mene je zvilo včeraj samo zato, ker je poškodba tako stara in ker si znam dobro predstavljat, kako težko je moralo biti zanj do zdaj. Od tu gre le še na bolje lahko.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #33 : ponedeljek, 25.12.2006 : 14:27:48 »

Evo ga, pesjančka (v mojih "kartotekah" je kar Žarko - žarek upanja), kako pridno papa. To je bila taka brzina, da sem komaj izvlekla fotoaparat... čez par sekund bi lahko fotkala le še prazno skledo.



To pa je njegova bivša ovratnica, z vsemi "osebnimi" detajli:  Angry




lp, Katarina
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #34 : ponedeljek, 25.12.2006 : 14:40:18 »

Hmpf... Meni je kar pobralo besede pri tej temi! Je sploh možno, da ga je kak "človek" tako obdelal?! Jaz se še zmeraj tolažim, da ga je kakšna zver ali pa ga je mogoče zbilo kakšno vozilo... Če ga je človek, se mu lahko to povrne tudi petkratno, pa se bojim, da ne bo kaj bistveno pomagalo da bi si naslednjič premislil pred takim dejanjem... Če bi imel vest, bi bila itak najhujša kazen to, da bi ga kljuvalo, ampak to je žal nonsens, ker če bi imel vest, česa takega sploh ne bi naredil!

Držim pesti za psička, da bo lahko še veselo šnofal, pa nekaj tolarčkov za brikete pošiljam na Horjul. Držite se!
Logiran
xavier
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #35 : ponedeljek, 25.12.2006 : 16:36:47 »

Samo predstavljam si lahko, kot kakšne zveri nas bodo opisovali naš zanamci čez tisoče let.
Lepo zgodovino si pišemo ni kaj.
In tu je potem še Polona,..svetel žarek. Vsi držimo pesti za malega pogumčka.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #36 : ponedeljek, 25.12.2006 : 16:49:13 »

Pa ste lastnika že kontaktirali?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #37 : ponedeljek, 25.12.2006 : 21:56:06 »

Božiček je prinesel k hiši eno fajn knjigo, v kateri med drugim piše:
If you just listen to your heart and use your head, you'll never be wrong.
Sem prav nanj pomislila, ko sem to prebrala. Ne more biti narobe, če med nami živi poškodovano bitje, ki povsem skrbi samo zase, se samemu sebi ne zdi nič drugačno kot prej in rado živi. Le izgleda drugače, pa še tu se bo dalo narediti veliko.

Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #38 : ponedeljek, 25.12.2006 : 22:26:41 »

Danes se je vsem, ki sem jim povedala za Morovo zgodbo, zdelo nesmisel ohranjati tako zmaličenega psa pri življenju. Huh Kljub temu, da je pravi borec, da je preživel mesec dni v takem stanju, da sam je, pije...
Mi vemo, zakaj in to je dovolj.
Moru in vsem ostalim Kiss Kiss Kiss
Logiran
Byron
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #39 : ponedeljek, 25.12.2006 : 22:38:53 »

Polona

Mislim, da ste se pravilno odločili. Odločilno je, da kužek lahko je in pije in ima veselje do življenja. Ko sem ga zagledala, sem se spomnila na našega jazbečarja Arija. Imel je še hujšo poškodbo, ki je nastala zaradi udara elektrike. Pri starosti osem mesecev je pregriznil kabel za elekrtiko. Zdravljenje je bilo hudo, ostal je skoraj brez zob in brez polovice jezika. Celjenje ran je  trajalo  dva meseca, v tem času je komaj kaj tekočega pojedel. Hranili smo ga z mlekom in  stepenimi rumenjaki ( s pripravo za pršenje listov sobnih rož ), veterinar mu je dajal inekcije glukoze. Potrebno je bilo veliko časa, da se je naučil jesti na drugačen način, pil pa je tako, da je gobček potopil v posodo z vodo.  Ampak bil je krasen kužek, živahen, prijazen, pameten in živel je 14 let.

lp

Branka
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #40 : ponedeljek, 25.12.2006 : 23:24:21 »

Hm, ja, ljudje imajo veliko za povedati o stvareh, o katerih ne vedo nic in o situacijah, v katerih se (še) niso nikoli znasli.
Najlazje je reci: "Mah, toliko zdravih in celih je vsepovsod...", nekoliko tezje je pogledati psu v oci in odlociti o njegovi usodi.
Na sreco vecini med nami ni treba sprejemati takih odlocitev. Polona jih mora. In pri Moru je bila Polona tista, ki mu je prva pogledala v oci, ki ga je videla jesti in piti, h kateri se je stisnil in kateri je poskusal dati neroden in svojstven poljubcek. In, pokazal ji je, da bi rad zivel, da si zeli ziveti, da bo po hudem trpljenju se malo potrpel in da je ze zdaj pripravljen dati toliko pasje ljubezni, kot je le redko kateri najdencek prvi dan lahko ponudi. Pa ni odlocitev padla takoj ob pogledu nanj. Najprej so tekle solze od groze in nemoci. Kaj takega tudi Polona ne vidi vsak dan. Na kaj takega clovek ne more biti pripravljen. Na tak pogled te ne more navaditi niti dolgoletno delo z najdenci in mucenci. Moro jo je preprical, Vladka in strokovnjak iz Anglije bosta na voljo za strokovno pomoc, mi pa bomo priskocili s tistim, s cimer bomo lahko in dokazali Moru, da je bil njegov (ocitno) samotni boj za prezivetje, vreden truda. Ne dopustimo drugim sojenja o tujih odlocitvah. Spostujmo Morov boj za obstanek in Polonino odlocitev, da mu ponudi novo zivljenje. Tudi, ce ne bo povsem tak, kot so nasi ali sosedovi pesjani, bo se vedno mala mrcina, polna zivljenja in se vedno bo lahko imel svojega cloveka ravno toliko rad, kot katerikoli izmed nasih psov.
Logiran

Staša
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 326


« Odgovor #41 : ponedeljek, 25.12.2006 : 23:57:20 »

Sploh nimam besed. Če je to storil človek ... ne, ne morem verjet, da lahko kdo stori kaj takega  Cry Bomo pomagali.
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #42 : torek, 26.12.2006 : 00:07:38 »

Smetka, kar počneš je čudovito. Mali je borec, pustimo mu živeti.  Kiss Računaj tudi na pomoč velenjčanov!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #43 : torek, 26.12.2006 : 00:10:49 »

Danes se je vsem, ki sem jim povedala za Morovo zgodbo, zdelo nesmisel ohranjati tako zmaličenega psa pri življenju.

Preden napišem karkoli na to temo, bomo najprej razčistili nekaj stvari okoli lastništva. Pes ni v življenjski nevarnosti, ne muči se, skrbi zase in dobiva zdravila, ki bi jih moral že zdavnaj dobiti. Je v moji oskrbi, po navodilih veterinarjev. Zaenkrat bo ta komentar dovolj.
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #44 : torek, 26.12.2006 : 00:17:30 »

Saj to je, pričakuješ malo sočutja, morda stavek "lahko kako pomagam", slišiš pa "kaj je tega treba, takega pa ni vredno reševati".
Kako so te živalice potrpežljive, močne, z voljo do življenja, neverjetno. In ravno zato si zaslužijo tisto malo pomoči, da normalno zaživijo. Ninko, Mala, Tinka, Luna, Lukec, pa še kateri. Pa niso izgubili vere vase ali v ljudi.
Polonino odločitev pa popolnoma razumem in podpiram. Čeprav je žalostna zgodba, je tudi ta ena tistih s srečnim koncem.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 50   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Meni je danes težko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines