mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 03:05:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Z ALI BREZ RODOVNIKA
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Z ALI BREZ RODOVNIKA  (Prebrano 49847 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« : petek, 29.12.2006 : 16:04:25 »

Spomladi bomo kupili belega višavskega terierja(samico) !Zanima me ali naj jo kupim z ali brez rodovnika?In ali  ima rodovnik kake prednosti? Huh Huh
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1 : petek, 29.12.2006 : 16:04:54 »

Definitivno z rodovnikom!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2 : petek, 29.12.2006 : 16:07:47 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,111.0.html
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #3 : petek, 29.12.2006 : 16:14:50 »

Vidim, da te je ka ty a pravilno usmerila.
Upam, da boš ves prebrala in sprejela besede ljudi, ki so imeli že veliko izkušenj s psmi in ki so videli že marsikaj.

Jaz sem tudi definitivni za rodovnik, če kupuješ pasemskega psa! Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : petek, 29.12.2006 : 17:02:56 »

Kar veselo na delo in brat...  Wink

Definitivno Z rodovnikom.  Cheesy
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #5 : petek, 29.12.2006 : 17:18:27 »

Pozdravljena! Smiley
Naši sorodniki so kupili Višavčka brez rodovnika in so ga dobili brez enega jajčka in s kupom alergij. Undecided

Če želiš čistokrvnega psa, kupi rodovniškega psa.
Če želiš dobiti kužka, ki je že rastel v ljubečem okolju, kupi rodovniškega.
Če želiš višji procent možnosti, da bo kuža zdrav- kupi rodovniškega psa.
Če boš potrebovala kakršnikoli nasvet se boš lahko obrnila na pravega vzreditelja, zato kupi rodovniškega psa.

pa srečno... Wink

Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #6 : petek, 29.12.2006 : 17:22:18 »

Če pa ne z rodovnikom obstaja še ena možnost.
Zavetišče....
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #7 : petek, 29.12.2006 : 19:59:23 »

Alya 13,
dobrodosla na forumu  Smiley
Na to temo je tukaj veliko napisanega.

Preberi ostale teme v podforumu RODOVNIŠKI ALI NERODOVNIŠKI pa ti povsem jasno zakaj vsi zagovarjamo rodovniske pse.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #8 : sobota, 06.01.2007 : 13:10:43 »

Alya13- Kot vidim je verjetno sedaj tvoj problem v tem, da so starši proti mladičku z rodovnikom. Verjetno si sploh edina v družini, ki se tako zanima za psa, da si se oglasila tule na forumu. Popolnoma prav si ravnala, je pa tudi res, da še ne veš veliko o psih. Zato le pridno prebiraj vse na pasjo temo, tudi teme, ki so ti jih predlagali forumovci si preberi, pa kakšno knjigo vzemi v roke, morda vsega ne boš razumela, ampak nekje pač treba začeti Wink
Torej vsekakor vztrajaj pri mladičku z rodovnikom, ki pa ga seveda ne boste šli kupit k preprodajalcu ali v trgovino, ker bi tam skoraj 100% dobili bolno žival. Poiščite dobrega vzreditelja in se z njim pogovorite o pasmi.
Zakaj se kupi mladička z rodovnikom in ne brez, piše dovolj že na tem forumu in ne bom ponavljala še enkrat.
Vprašala bi te, koliko časa si že želiš psa in koliko časa, se o tem pogovarjate doma?
Če si ga res želiš boš naredila vse, da bi ga imela, pa četudi bo trajalo dlje kot le do pomladi. Če te tvoji starši glede rodovnika ne jemljejo resno, jim odločno povej, da hočeš samo takega z rodovnikom in če ti ga ne bodo hoteli kupiti, začni sama varčevati zanj. Verjetno dobiš sem in tja kaj denarja, recimo ob rojstnem dnevu Smiley ali ob kaki drugi priložnosti, morda imaš celo žepnino. In četudi bo trajalo kar nekaj časa, verjemi se splača, sploh, če bi rada hodila na razstave, kar je možno le za kužke z rodovnikom.
Naj ti še povem, da sem bila stara točno toliko kot si sedaj ti, ko sem hotela čisto svojega psa z rodovnikom. In tudi meni starši niso dovolili rodovniškega, ker je bil predrag. Vendar jaz drugačnega nisem hotela, zato sem se odločila, da si ga kupim sama. Pa četudi bo trajalo 5 let. Hotela sem obiskovati tudi  razstave Ko so starši  videli, da resno mislim in da vsak denar, ki ga dobim skrbno hranim, so tudi oni začeli na vse malo drugače gladati. In veš kaj se je zgodilo!? Ko sem imela privarčevanega polovico denarja za rodovniškega mladička, so starši rekli, da bodo dali oni pol zraven. In kmalu po tem smo imeli pri hiši našega prvega rodovniškega kužka, pasme kraški ovčar. Je pa res, da je vse skupaj trajalo 2 leti, medtem časom pa sem skoz prebirala pasje knjige kupovala revijo Kinolog in povem ti, o pasmi, ki sem si jo želela sem znala malodane že vse na pamet. In vse članke o moji pasmi se naglas prebirala staršem, ki so me imeli že polno glavo. Grin
Torej v akcijo!
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #9 : sobota, 06.01.2007 : 14:57:57 »

Aha hvala za odgovore!Psa si želim že od 4. razreda o njem pa smo začeli razmišljati letos na morju(5.8.-15.8.)in mama je rekla da bi najraje imeli malo pasmo "tako kot je na pasji hrani cesar"(ker te pasme še ni poznala)nato smo začeli obiskovati soseda ki ima tega psa in po 15.1. gremo obiskat tudi očetovega sodelavca ki je tudi lastnikzelo lepega predstavnika te pasme.Tako da bom vse do pomladi vztrajala za rodovniškega!!!

PS:denar zbiram že od koder vem da ga dobim in še naprej bom! Wink Cheesy Grin
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #10 : sobota, 06.01.2007 : 15:44:56 »

Tudi pri nas doma je bilo tako, da so rekli, da to je absolutno preveč denarja za psa. Potem pa, ko sta sprevidela, da mislim resno, sta mi pa psa kupila ona2 in rekla, da svoj denar naj pa le še naprej hranim za avto, za študij itd.

Jaz zdaj že razmišljam o tem, da bi si omislila še eno psičko in moji mami se zdijo cene res astronomske, vem da se ji, čeprav nam ne gre slabo. Ampak zdaj je tiho, ker vidi koliko časa se jaz zanimam o stvareh, koliko berem o psih, s koliko ljudmi poskušam nevezati stike in ji je postalo jasno, da vem veliko več o psih kot ona. Tako, da me zdaj upošteva in ko se bom jaz s kosmatincem nekoč odselila in si bo kupila svojega psa (vem, da si ga bo, ker je postala nora nanje, čeprav se jih je prej na smrt bala oz se nepoznanih še vedno), vem da ne bo naredila napake ker sem jo kljub negodovanju prepričala, kako se pravilno kupi žival. Tudi ata je zdaj bolj razumevajoč in mi plača vse prijavnine za razstave in je ful ponosen če sva uspešna in se potem hvali okrog kakšnega lepega in pametnega in oh in sploh psa si je ON izbral, hahah  Cool

Meni uspe prihranit v povprečju okrog 10.000 sit mesecno, kar je že kar velik denar, vsaj zame, ki svojih rednih prihodkov še nimam. VSAKE počitnice tudi delam (kar prej nisem, letos sem pa celo za prvi november, na svoj rojstni dan in to ob petih zjutraj!  Tongue)! Upam, da mi bo uspelo našparati, tako za psičko, kot za kakšen mini avtek pa še kaj  Cheesy

Tako da Alya 13, ti povem da se zelo splača! Seveda si moraš pa psa res želeti. Starši se pa tudi slej ali prej omehčajo in začnejo razumet stvari  Wink In potem so še ful ponosni, ker je njihov otrok tako odgovoren in ker hrani denar za psa in ga ne zapravlja za neumnosti.

Okej, upam da nisem preveč zašla, sem hotela Alyo samo malo spodbudit, naj se ne vda in vztraja, da hoče met višavčka Z rodovnikom.

Pa srečno!

P.S. Alya, drugače je pa pri meni tudi ful užgalo če sem malo pri babici in dedku potarnala  Cool
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #11 : nedelja, 07.01.2007 : 12:58:24 »

Katero pasmo pa ste kupili Stella? Huh
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #12 : nedelja, 07.01.2007 : 13:12:17 »

Landseer-ja  Grin
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #13 : nedelja, 07.01.2007 : 13:13:56 »

Zdaj pa šparam še za psičko pasme Coton de Tulear, ki jo imam v načrtu nekje v roku 2 let, če bo šlo vse kot je treba. Sem mislila, da bo mogoče šlo že kaj prej ampak imam zaenkrat z Benom ogromno dela Wink
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #14 : torek, 09.01.2007 : 20:25:44 »

Kateri pasmi sta to?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Z ALI BREZ RODOVNIKA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines