mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:44:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Z ALI BREZ RODOVNIKA
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Z ALI BREZ RODOVNIKA  (Prebrano 49850 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #15 : torek, 09.01.2007 : 21:11:08 »

Pobrskaj malo po portalu oz. po forumu...
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #16 : četrtek, 18.01.2007 : 15:13:11 »

Ok odločitev je padla!Kupili bomo zlato prinašalko! Wink











Zlata prinašalka bo že kmalu zasedla mesto v moji sobi! Wink
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #17 : četrtek, 18.01.2007 : 15:14:18 »

rodovniško ne?
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #18 : četrtek, 18.01.2007 : 15:49:31 »

Starše silim da bi imeli!!!A oni me ne poslušajo! Cry


Držite pesti da bomo imeli rodovniško!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #19 : četrtek, 18.01.2007 : 15:50:37 »

Zakaj pa ne bi psičke v zavetišču vzeli?
Samo predlog..
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #20 : četrtek, 18.01.2007 : 15:51:58 »

Že dolgo sem hotela vprašati:niso tam samo mešančki?Ali so tam tudi pasemski psi?
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #21 : četrtek, 18.01.2007 : 15:53:07 »

Tam imaš vse tudi pasemske.Poglej pod zavetišča.
Pravzaprav pa ZP brez rodovnika je ravno tako mešanec.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #22 : četrtek, 18.01.2007 : 15:53:26 »

Imajo pa v zavetišču pse podobne ZP.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #23 : četrtek, 18.01.2007 : 15:57:54 »

vsak pes brez rodovnika je mesanec. In ti v zavetiscih niso nic kaj manj "ciste" krvi kot to kar nameravate vi kupit. Brez rodovnika ne dobis pasemskega psa. Sploh ce kupujes psa pri nekumo, ki ga vidis prvic v zivljenju. Lahko ti zatrjuje 3 dni da je ata rodovniski zlatko, ampak tega preprosto nemores vedet. Bos pa vedla cez par mesecev ko se bo malo razvil in nebo niti priblizno zgledal tako kot bi moral. Ce bi rada zlatega prinasalca ki bo dejansko po izgledu kot tudi karakteru zlatko, potem bos morala vzeti psa z rodovnikom.

Imas pa v zavetiscu precudovite pse! Tako da malo poglejte. Nevem kaj si starsa zelita, ampak najbrz je tezava pri psu z rodvnikom to da starsem ni dati toliko denarja.

Sej prav da sprasujes toliko, ampak dajte se res vset in dorect stvari, da nebote po nepotrebne cez par mesev ali leto dni obzalovali odlociitev!

Lp
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 18.01.2007 : 19:14:50 »

Mislim,da je je pri zlatih prinašalcih preveč preprodajalcev,ker jih najdeš na vsakem koraku,zato bi res bilo bolje če bi kupila zlatkota z rodovnikom,ter,da bi si ogledala kar se da veliko legel,kajti prav vsi so prisrčni.
lp

Pri zlatkotih je problem tudi z rodovniškimi, če mene vprašaš. Jaz mislim, da bi bilo najbolje, da pogledaš po zavetiščih, če je kje kakšen prisrčen mešanček zate. Tudi mladički se najdejo, podobni zlatim prinašalcem.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 18.01.2007 : 19:16:48 »

Alya, kaj pa teli: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,12450.0/topicseen.html
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #26 : četrtek, 18.01.2007 : 21:30:00 »

En par iz našega naselja je kupil 'zlato prinašalko' seveda brez rodovnika. Zdaj je stara eno leto, pa je komaj kaj večja od kakšnega kokeršpanjela!!!
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #27 : petek, 19.01.2007 : 10:18:52 »

Alya očitno glede na svojo starost ne razume, kaj ji želimo povedati.

Alya, pes z rodovnikom je tisti pes, ki ga kupiš pri vzreditelju (to je tisti človek, ki ima tako za ata psa in mamo psico rodovnik ter vzrejno dovoljenje). Mladiček dobi rodovnik in to je papir, na katerem piše njegovo poreklo. To je tako kot tvoj rojstni list, kjer piše, kdo sta tvoja mami in oči. Najverjetneje ste v šoli morali že kdaj narediti družinsko drevo in rodovnik je ravno to. Takšen pes stane kar nekaj denarja in to zato, ker je bil spočet z namenom, da se ohrani čistokrvnost pasme.

Pes, ki nima tega papirja, je mešanec, pa je lahko še toliko lep in pasemski. Ampak ker ni znano, kdo sta njegov oče in mati (pa še kaj višje) je mešanec. Pa mu zaradi tega lahko vseeno rečeš, da je zlati prinašalec, ali bokser .... Teh imaš v zavetiščih kolikor hočeš.

Pa še nekaj, predvsem za tvoje starše. Psa brez rodovnika se da KUPITI edino pri tistih, ki jim prodaja psa pomeni približno toliko ali pa še manj, kot pomeni trgovcu prodaja olja v akciji, za katero pa se ponavadi kupci odločimo že na podlagi reklam, ki bremenijo naš poštni nabiralnik.

In če je slučajno pasje predznanje tvojih staršev približno na enakem nivoju kot tvoje, potem si lahko prepričana, da ti noben vzreditelj (to je tisti človek, ki se ukvarja z načrtno vzrejo pasemskih psov)   ne bo prodal.

Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #28 : sobota, 17.02.2007 : 11:03:20 »

Jaz bi dodala nekaj besed na temo rodovniski/nerodovniski pes.

Moj prvi pes (ki je sedaj star 6 let) je bil ravno vceraj na ciscenju in puljenju zob (zaradi zobnega kamna). Poleg tega, da so maltezani k temu nagnjeni je moj se enkrat bolj (ima dedno okvaro), je pa seveda- nerodovniski. Operacija bo stala (oz.je) 250€, kupila pa sem ga za 200€, torej sem preplacala celotno ceno za psa. To je ze njegova druga operacija s tem, da ima poleg vsega se epilepsijo Undecided

Kasneje sem kupila se dve psici, obe z rodovnikom in niti z eno od njiju nisem imela kaksnih vecjih zdravstvenih problemov. Ne, pri rodovniku se ne gre le za to ali bomo psa razstavljali ali ne, vendar se gre predvsem za to, da bo pes, ki ga bomo kupili zdrav...

Tako, da Alya pred nakupom se enkrat premisli in pokazi vse napisano svojim starsem, mogoce se bodo po branju te teme premislili Tongue

Upam, da bodo komu moje izkusnje pomagale Wink

Lp, Pia
Logiran
Geja
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #29 : ponedeljek, 19.02.2007 : 16:32:02 »

no pa bom če jst en primer napisala o tem z rodovnikom in brez!

moja kolegica si je pred 5 leti kupila nemško dogo. ker je v hiši sama in ne žive ne z starši, nima fanta in nima otrok, psa vzdržuje v stanovanju. imajo ZELOOO velik vrt in pes (alano) dobi vse kar hoče in je zelo prijazen ker je hodil v pasjo šolo. no vse je bilo lepo in prav dokler alano ni dopolnil 1 leto. nehau je rasti. za nemške doge je značilno da so veliki in če se postavijo na zadnje tace so krepko večji od človeka. njena soseda je imela nemško doga ki ji je bila do pasu. mateja (moja kolegica) je psa peljala k veterinaru. alano je zrasel malo višje od kolen. v gobček je biu čisto podoben dogi po rasti pa bi prej rekli da je kupila kokeršanjela. alano je imel vničene rastne celice. kot da nebi bilo vsega dovolj se je alano začel praskati po mednožju. tudi tam se je pojavila težava. bila je kot nekakšna okužba ki pa je veterinar ni znal pojasniti. kuža je čež dobre 4 mesece umrl in za sabo pustil lepe spomine. mateja se še sedaj ni spriajznila z tem. zaveda pa se, da je za vse sama kriva ker ni kupila psa Z rodovnikom. sedaj ima zopet nemško dogo Z rodovnikom. kuža je zdrav kot riba. marca bo dopolnil 2 leti.

ta dogodek tut pokaž staršem...mogoč se bodo mau zamislili....

          LP iz Črnomlja
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Z ALI BREZ RODOVNIKA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines