mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:08:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Beli švicarski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli švicarski ovčar - čvek  (Prebrano 75735 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #165 : ponedeljek, 21.06.2010 : 20:31:22 »

Joj, jaz ne smem več v to temo...  Evil  Kiss  Kiss  Kiss
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #166 : petek, 25.06.2010 : 01:05:21 »

Uh sem zamudila v tej temi stvari! :/

Čestitke, VeRona in WhiteRose za legli, krasni mladički so.

Logiran
majch
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 101


« Odgovor #167 : sreda, 30.06.2010 : 14:49:01 »

Še tule prilepim.

Na obisku v (zame) raju pri Slavi - Whiterose in njenih lepotcih  Kiss Kiss

Tamali so pa že ta pravi medvedki  Smiley  Kiss







Fer  Cool


In mislm da Flo?  Smiley



lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #168 : sreda, 30.06.2010 : 14:59:56 »

Jezesna. Kiss Kiss Kiss Kaksne kepice. Smiley Smiley Kiss Jaz pa kar ne najdem casa, da bi si jih prisla ogledat. Sad
Logiran

Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #169 : torek, 13.07.2010 : 00:23:37 »

Pravi lepotci so... in kako srčkani! Kiss Cheesy
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #170 : torek, 13.07.2010 : 11:57:37 »

Kako so simpatični - veliki in mali! Cheesy Kiss

Jaz pa kar ne najdem casa, da bi si jih prisla ogledat. Sad
Jaz tudi ne. Grozno. Nikakor ne gre.  Sad
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #171 : sreda, 04.08.2010 : 21:39:19 »

Ni ga srečnejšega občutka vzreditelja, kot ta, ko vidiš, kako nekoč tvoj malček uživa v novem ljubečem domu. Potem si tako zelo, zelo srečen...

Hvala Emi za vso skrb in čas, ki ga preživlja s Haroonom. Kiss

Ne vem, če bom znala pripet filmček s trikci, ki jih Haroon že zna:
http://www.facebook.com/?ref=home#!/home.php?sk=h

Logiran
vrtnica
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #172 : sobota, 25.09.2010 : 07:39:07 »

Verona in white rose, kaj bi me lahko kontaktirale na email naslov *****.
Imam namreč 7 let starega svičarskega ovčarja in imam zadnje leto nekaj težav zdravstvenih z njim, pa jih ne znam odpravit, veterinarji niso ravno v pomoč. In sem mislila, da bi mi vidve mogoče znale pomagat.
Logiran
Verona
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #173 : sreda, 20.10.2010 : 22:18:25 »

Vrtnica oprosti, komaj sedaj sem videla zapis in tvojo prošnjo.

Dvomim, da ti bom vedela pomagati; kajti sama imam "komaj" dve leti in pol konkretnih izkušenj z Rono (pred tem sem se pa psov bala tako zelo, da sem ubrala drugo pot, samo da mi ni bilo potrebno srečati se s kakšnim psom); za White Rose pa verjamem, da je na tem področju doma, saj je (vsaj pri tem) že "starosta" vzrediteljstva belih švicarjev.
Upam Vrtnica, da si do sedaj že našla rešitev za težave tvojega švicarja; če ne; pa ti predlagam, da napišeš kar na forum; kajti morebiti pa prebere kdo, ki se je natanko s takšno težavo že srečal...

In ne pozabi, več ljudi več vé in forum je res "plac" kjer se zbirajo (sicer bolj poredko) ljudje, ki imajo vsaj en skupni interes - tukaj konkretno simpatije/ljubezen do belih švicarskih ovčarjev.
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #174 : petek, 05.11.2010 : 22:08:50 »

Vrtnica, jaz upam, da si do sedaj, ko jaz to berem, že našla pomoč oz. veterinarja, ki bi rešil teževe pri tvojem švicarju. Je pa najbolje zdravstvene težave reševati pri vetu, če kje nisi zadovoljna, greš pač drugam, po forumih pride pogosto kak odgovor ali pomoč pre-pozno.
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #175 : sobota, 11.12.2010 : 20:58:16 »

Oglašam se z veselo novičko.  Cheesy
Psička iz naše vzreje Fantasia from winter snow, sestrica od našega Ferrarija, pričakuje svoje prvo leglo mladičkov. Očka je naš Lord (Vivid Daydream Barthelomeus). Oba starša sta HD-A, ED-O, OCd-neg.
*****
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #176 : sobota, 11.12.2010 : 21:03:01 »

...še slikici od Fantasie (Abbe).


* abbamaj07.jpg (24.99 KB, 300x300 - pogledano 594 krat.)

* abba.jpg (23.79 KB, 300x300 - pogledano 614 krat.)
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #177 : sobota, 11.12.2010 : 22:15:23 »

Zelo je lepa! Kiss Čestitke za pričakovane mladičke! Wink
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #178 : sreda, 09.02.2011 : 15:11:24 »

Lepo pozdravljeni lastniki teh prečudovitih psov.

Imam eno vprašanje oz. nasvet glede psa (rodovniškega), ki so ga dobili kolegi, pri starosti 8 mesecev. Sama s to pasmo nimam izkušenj, saj imam bokserko in samojedko, vendar vseeno mislim, da neke osnovne lastnosti veljajo za vse pse.
Predvidevam, da imajo ti psi zelo podoben karakter nemškim ovčarjem, saj izvirajo pravzaprav iz te pasme. Torej zaščitniški, čuječi, stabilni, rahlo nezaupljivi in trdni. No ta pes je vse prej kot to. Res je da je doživel šok, ko je pri 8 mesecih dobil novega lastnika. Ne pozna ljudi, okolja, ... Imajo ga šele drugi dan. Vendar mislim, da bi vseeno moral kazat kakšno zanimanje za okolico in jo začet raziskovat. On se pa samo tišči v enem kotu dvorišča, boji se ljudi - se jim izmika, ... Drugič v življenju ima na sebi ovratnico!!! To je rekel tudi sam vzreditelj. Torej to pomeni, da neke socializacije ni imel, razen kar je bil navajen na vzreditelja in pse z dvorišča. Celo na mojo psico, ki se pravkar goni ni reagiral in je boječe lajal v njo. Ob tem njegovim obnašanjem se mi tudi poraja vprašanje koliko lastnikov je že menjal ta pes v teh mesecih. Namreč vzrejno kvalitetnega psa vsekakor vzreditelj ne bi dal nekomu, ki nima nobenih izkušenj s psi in sploh ne na pol zastonj (za proti uslugo). Sama sem jim predlagala šolo in pa čim več sprehodov, igranja, ukvarjanja,... Bojim se tudi, da se bo iz tega strahu razvila agresija. Torej, ali ima kdo kakšno izkušnjo s takšnim psom te pasme?
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #179 : četrtek, 10.02.2011 : 09:40:18 »

Bela01 škoda, da ni bil vrstni red ravno obraten. Najprej pridobiti kakšno mnenje in šele potem po psa. Sedaj pa je kar je. Vzreditelj se je (končno) znebil psa, ki ga dooolgo ni mogel prodati. (če se motim, pa ni direkt od vzreditelja, me prosim popravi). V tem času ni nič delal s psom, ker mu to ni interes.
Tak pes je definitivno samo za novega skrbnika, ki ima veliko izkušenj s psi, ki ve kaj dela in, če bo imel malo sreče, bo v pol leta lahko naredil psa, ki bo mogoče lahko sobival z ostalimi psi in ljudmi z mahajočim repom. Predlagam čim prej v kakšno dobro pasjo šolo in delat samo in zgolj preko igre in na pozitivni motivaciji, da se psa "dvigne".
Upam, da vam rata, predvsem pa želim, da bi bilo manj šteperjev, ki ne uspejo prodat niti svojih 8 in 10 mesečnih mladičev in že pričakujejo eno ali dve novi legli..
Ampak seveda, dokler ljudje kupujejo.... (dodaj sam - že stokrat napisano).
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Beli švicarski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines