mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:23:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kotitev
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kotitev  (Prebrano 31015 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
shih tzu
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #30 : četrtek, 12.04.2007 : 14:00:18 »

Kaj sploh dobro preberete, preden odpišete? Nisem uprašala, če ima MOJA NERODOVNIŠKA Shih Tzujka lahko pri 6 LETIH leglo! Zanimalo me je na splošno, do katerega leta se to sploh priporoča pri tej pasmi, oz. pri katerih letih je za materinstvo najbolj primerna.
Vem, da MOJA prestara za to in če bi spraševala za svojo, bi najbrž vse te podatke navedla-Jana, se ti ne zdi?
Zakaj je potem pomembno, ali ima MOJA rodovnik, opravljeno telesno oceno in vzrejni pregled? A jaz na tem forumu, ker nimam pasemske Shih Tzujke ne smem sodelovati ali kaj?
A moja psička je mešanka po vaše, ker nima rodovnika?
Jano pa bi uprašala, s kakšno pravico objavlja moje osebne podatke na forum-tiste, v katere celo jaz nimam vpogleda, ker nisem nič colala!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #31 : četrtek, 12.04.2007 : 14:20:23 »

Vem, da MOJA prestara za to in če bi spraševala za svojo, bi najbrž vse te podatke navedla-Jana, se ti ne zdi?

Ni bilo razbrat iz tvojega pisanja.

Zakaj je potem pomembno, ali ima MOJA rodovnik, opravljeno telesno oceno in vzrejni pregled?

Vseskozi sprasujes v kontekstu "Imam shitzujko taksno in taksno, toliko in toliko staro ali je prepozno da bi imela leglo?" Iz tega je samo po sebi razumljivo da je pomembno ali ima rodovnik, opravljeno telesno oceno in vzrejni pregled.

A jaz na tem forumu, ker nimam pasemske Shih Tzujke ne smem sodelovati ali kaj?

Tega nihce ni nikoli napisal.

A moja psička je mešanka po vaše, ker nima rodovnika?

Ja, definitivno je mesanka. Po definiciji je vsak pes brez rodovnika mesanec, cetudi je na las podoben doloceni pasmi, ker se njegovega porekla ne da dokazat.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #32 : četrtek, 12.04.2007 : 14:24:50 »

Ko macki stopimo na rep, zamijavka.

Tole si sama navedla ob registraciji, kjer ti je bilo razlozeno, da bo to objavljeno na za javnost zaprtem delu foruma. Je pa dostopno ob prijavi in si lahko sama podrobno ogledas tako, da kliknes na link nad citatom:

shih tzu

Psička Mini, pasma Shih Tzu, stara 6 let.

Za tole ni potrebno nobenega placila in navedene podatke si zapisala sama, dostopno je vsem, tudi gostom:

Pozdravljeni!
Opazila sem, da ima kar nekaj od vas dva psa. Tudi jaz imam in sicer 6 let staro shih tzujko (Mini), ter 7 mesecev staro dalmatinko (Pika), ki jo imamo 3 tedne.
Problem pa je v tem, da se Mini, ki sicer ni napadalna, nikakor ne more navaditi na novinko, ki pa je še otročja in bi se z njo rada igrala, ta pa jo napada, laja kot nora in odganja stran. Zanima me, če ste imeli tudi vi enake težave ob prihodu novega psa in kako ste to rešili!
Predvidevam, da je Mini nanjo ljubosumna in rada bi ji posvetila več časa, da bo videla, da je še vedno naša lubika, a takoj ko jo začnem cartati ali pa se z njo igrati prileti še Pika in se Mini umakne ali pa jo začne grdo napadati!
Naslednja stvar, ki me zanima pa je, kako psa odvaditi lajati? Pri Mini sem probala že vse mogoče (preusmeritev pozornosti, nagrada ko ni zalajala, kreg, pošpricala sem jo z vodo), pa mi tega ni uspelo. Zdaj je cel hudič, ker Pika ponavlja za njo in lajata obe, ob vsakem šumu na hodniku (živimo v bloku) in se sosedje že pritožujejo.
Pika gre v šolo, takoj ko se ta začne, do takrat pa bi rada že sama kaj postorila z njeno vzgojo, saj je tudi sprehod muka-ona pelje oz. vleče mene!
Prosim vse s podobnimi izkušnjami, da mi svetujete!!!
Hvala
Lp
Maja

Prosim, da se v bodoce tako ti, kot ostali, spomnite nazaj, kaj pisete po tem forumu. Pisete sami, jaz vas v nic ne silim, zato vzemi nazaj obtozbo, da sem proti tvoji volji karkoli objavljala. Res pa sem se zmotila, saj je ocitno tvoja psica stara ze 7 let, ker sem spregledala datum registracije.

Zelo dvomim o navedbi kaksnih podrobnejsih podatkov, ce ves, kaj bi ti svetovali za paritev tvoje psice. Ce se zavedas, kaj si o svoji psici sama tukaj napisala, bi bilo zame logicno, da napises vec podatkov, ce sprasujes za nekoga drugega - za neko drugo - rodovnisko psico. Ker si vprasala samo za "neko" shih tzujko, za tebe pa smo vedeli, da imas psico brez rodovnika v navedeni starosti, je to napisano kot odgovor na vprasanje Kalsang. Tvojega pojasnila, za koga gre, ni bilo.

Ja, morda je bolece, vendar tvoja psica JE mesanka, razen ce z veljavnim rodovnikom in tetovazo ali cipom lahko dokazes, da je pasemska shih tzujka.

Logiran

shih tzu
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #33 : četrtek, 12.04.2007 : 14:45:55 »

Da sem spraševala zaradi svoje 6 let Shih Tzujke ste sklepale VE, oz., bi morala reči zaradi svoje mešanke???
Da ima ali pa nima rodovnika nisem napisala.
Kalsang je te stvari spraševala MENE, zato nanje odgovarjam JAZ.
Od vpisa v ta forum pa do danes se je že veliko spremenilo, zato se ne tolažite s tem, kaj sem takrat pisala ali pa spraševala. Morda imam sedaj še kakšno psičko ali dve, z rodovnikom ali pa kar brez, mladičko ali pa odraslo psičko, ....morda pa ne...Kdo ve?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #34 : četrtek, 12.04.2007 : 14:52:48 »

shih tzu, zahtevam pojasnilo, kaksne tvoje zasebne podatke sem objavila!
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #35 : četrtek, 12.04.2007 : 14:55:47 »

Shih tzu, razumem, od kod tvoja prizadetost, ampak je popolnoma neosnovana. Resnico je pač včasih težko pogoltniti in si priznati, da je treba včasih pomisliti tudi na posledice naših odločitev, v tem primeru parjenja psice, pa naj bo rodovniška ali nerodovniška. Edina razlika pri tem je, da je pri nerodovniških to početje veliko bolj tvegano kot pri rodovniških. Zato takšni "reji" odločno nasprotujem in zato sem te tudi vprašala o tem, ali je psička rodovniška in ali ima opravljene preglede. To je osnovni predpogoj za kakršnokoli razmišljanje o paritvi.

Spodaj sledi vsebina elektronskega pisma, ki sem ga nedavno napisala kot odgovor na podobno vprašanje. Vabim te, da si ga prebereš in razmisliš o teh stvareh z drugega zornega kota. V našem interesu je predvsem dobrobit živali in ne duvanje, kdo ima "bolj hudega" rodovniškega psa.


"Preseneča me, da ste mi pisali kljub temu, da poznate mojo spletno
stran. Če ste res prebrali, kaj na njej piše, potem morate vedeti, da
nasprotujem vsakršni vzreji nerodovniških psov.

Za to je več razlogov in nikakor ne kakršna koli bojazen pred
"konkurenco".

Pa naj jih kar naštejem:

1. Čistokrvnih psov brez rodovnika ni. Pes, ki nima rodovnika, je
nepreverjenega porekla in zato ne more biti čistokrven. Rejci takšnih
psov lahko kupcem natvezijo karkoli, saj ni nikjer nobenega dokumenta,
ki bi njihove besede potrjeval ali zanikal. Vzreja nerodovniških psov
je izključno komercialno usmerjena, saj ne prispeva k izboljšanju
pasme, takšen rejec se pa tudi izogne plačilu vseh pregledov in
dovoljenj, ki so potrebna za rodovniško vzrejo in ima zato na koncu
večji profit, kot nekdo, ki vzreja po "reglcih". Poleg tega nad
takšnim rejcem ni nobenega nadzora. Psičko lahko pari vsako paritev in
s tem škodi njenemu zdravju in zdravju mladičev. Nerodovniška vzreja
je zelo brezvestno početje...

2. V vsaki pasmi so določene bolezni. Pri tem ni sploh pomembno, da
določen pes ali psica ne kažeta bolezenskih znakov. Lahko sta
prenašalca dednih bolezni. V rodovniški vzreji je tako, da mora
lastnik psa ali psice pred parjenjem pridobiti telesno oceno psa, kjer
se oceni, ali pes ali psica po videzu ustrezata standardom pasme in
vzrejni pregled, kjer se ugotovi med drugim tudi to, ali je psica po
konstituciji primerna za vrejo. Poleg tega je za pridobitev vzrejnega
dovoljenja pri shih-tzujih obvezen tudi pregled oči za dedno bolezen
PRA, ki pri psih povzroča slepoto. Če so vsi ti pregledi pozitivno
opravljeni, se psu ali psici izda vzrejno dovoljenje največ za dobo
dveh let, pri čemer je treba oči dati pregledati vsako leto. Ker je
lahko pes ali psica samo prenašalec PRA se spremlja tudi njihove
potomce in če se bolezen pojavi, se s starši ne sme več
vzrejati. Zakaj vam to pripovedujem? Zato, ker po zaslugi teh
pregledov med rodovniško populacijo shih tzujev zaenkrat ni nobenega
psa ali psice s to boleznijo, med nerodovniškimi jih je pa kar nekaj.
Poleg tega se med nerodovniškimi pojavlja še kup drugih problemov:
prizadeto ožilje, odpoved prebavnega trakta, prizadeto srce, hude
alergije itd. Ko vam je veterinar dejal, da je vaša psička
pripravljena na mladičke, je verjetno mislil, da je dovolj zrela
oziroma da je ravno v tistem delu gonitve, ko lahko pride do
oploditve. Vsekakor pa ni govoril o vseh vidikih, ki sem vam jih
opisala jaz. Ste prepričani, da bodo mladički zdravi? Čeprav je mogoče
vaša psička zdrava, ste prepričani, da ni prenašalka dednih bolezni,
saj ne poznate njenih prednikov? S predniki ne mislim samo očeta in
mame, ampak več generacij v preteklost.

3. Kako boste izbrali partnerja za vašo psičko? Ker ne poznate njenih
prednikov, ste prepričani, da ne boste izbrali samca, ki je z njo v
sorodstvu? Sorodstveno parjenje poveča možnost pojava različnih dednih
in kroničnih bolezni pri potomcih. Ste prepričani, da boste izbrali
samca, ki ni prenašalec dednih bolezni in ki je zdrav? Njegovi
lastniki vam lahko marsikaj zamolčijo...

4. Kako veste, da je vaša psička konstitucijsko primerna za leglo? Med
nerodovniškimi psičkami poznam veliko predrobnih in preozkih, za
katere je lahko brejost tudi usodna.

5. Kaj je razlog, da želite pariti svojo psičko? Nič ji ne bo hudega,
če mladičev ne bo imela. Tista ljudska modrost, kako mora imeti vsaka
psica enkrat mladiče, drugače bo dobila raka, je iz trte zvita.
Brejost in skrb za mladiče je zelo huda obremenitev za psico in pri
tem potrebuje veliko človeške pomoči. Zakaj bi jo izpostavljali
takšnemu naporu? Z njenim potomstvom ne boste prispevali k izboljšanju
pasme, saj zaradi zgoraj naštetih razlogov ne morete izbrati zanjo
ustreznega partnerja in ne morete izključiti možnosti dednih bolezni.

Priporočam vam, da na vse skupaj pozabite in uživate s svojo psičko,
ki je vsekakor samo vaša, najlepša in najpametnejša."


lp
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #36 : četrtek, 12.04.2007 : 15:09:41 »

Klasang samo tak oiz firbca (se opravičujem ker smetim temo) - ali si dobila kakšen odgovor na zgornje? predvidevam namreč da ne Sad
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #37 : četrtek, 12.04.2007 : 15:11:22 »

Kimi* ne boš verjela, sem in to pozitivnega! Sem bila zelo prijetno presenečena. To se mi je zgodilo prvič, pa so te debate kar naprej na dnevnem redu.

Vsaj enemu je dalo misliti in upam, da bo še komu, zato pa sem tole pisanje tudi objavila...

lp
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #38 : četrtek, 12.04.2007 : 18:07:01 »

super  Cheesy
Moja predavanja so do sedaj obrodila sadove pri mogoče 3 osebah, pa so tudi debate na dnevnem redu. Sem vmes že malo obupovala se mi je zdelo, da kar naprej nekomu solim pamet glede rodovnika pa šteparjev itd pa nobenega rezultata.....čez čas pa ugotoviš da nekmu je pa le prišlo do živega  Cheesy
Je pa smešno da so do sedaj te osebe še vse brez štirinožca, dve sta po tehtnem premisleku ugotovili, da še ni pravi čas, ena je pa vmes malo obupala, ker ni našla dobrega legla pasme, ki jo je želela ampak bo še poskušala Smiley
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #39 : četrtek, 12.04.2007 : 18:28:01 »

Da ne bom samo s kalsang debatirala, bom še tebi shih tzu povedala nekaj o moji psički z rodovnikom. Lina je stara 2 leti, torej v najlepših letih za mladičke. Ko je bila mlajša sem jo tudi razstavljala in bila ocenjena zelo perspektivno, kljub temu da nisem delala vzrejnega pregleda sem smo psičko pregledali za PRA. Torej imamo vse osnovne pogoje za paritev, pa je ne bomo parili - Zakaj? psička je dokaj majhna in težka 5,5 kg, ima bolezen oči, ki ni dedna (glede tega bi vzrejnega bi naredili brez problema), in še zadnja stvar Lina ima alergijo, ki bi jo na vzrejnem brez problema zamolčali...torej Zakaj??? Zato ker imam svojo psičko neizmerno rada, ker je ona moje življenje in hočem da tako ostane vsaj še naslednjih 15 let in ker nikomur, ampak res nikomur ne želim naprtiti skrb za mladička, ki lahko podeduje (ali pa tudi ne) alergijo, sploh pa ne želim biti odgovorna za življenje male kepice, ki bi se borila z alergijo celo življenje....Pa še to, želim si še enega šicuja in seveda tako zlatega kot Lina (ker je najboljši pes na svetu, z najboljšim karakterjem) in mogoče bi ga lahko dobila če bi Lina imela mladiče....pa ni vredno, ko bo čas bom našla še eno takšno zlatko, brez alergije ali kakršnekoli druge bolezni...
To ni antireklama za rodovniškega psa, ker dejstvo je da lahko tudi pes z rodovnikom zboli (in tega nihče ne zanika) in moja Lina ima pač to nesrečno alergijo. Zelo pomembno dejstvo pa je tudi da zboli veliko manj rodovniških psov. Z mojo izkušnjo bi lahko spremenila mnenje o rodovnikih, pa ga nisem – Zakaj??? Zato ker imam tisto malo pameti, ki jo človek potrebuje, če hoče biti vesten lastnik svojega štirinožca, aja pa še grozno izkušnjo z nerodovniškim kužkom o kateri sem že pisala v drugih temah in se ne bom ponavljala.
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #40 : četrtek, 12.04.2007 : 19:00:58 »

V katerem forumu pa, če smem prašati (rada bi prebrala) KissHuh Moram pa priznati, da si  - Kimi*, zelo lepo opisala svojo psičko, res prekrasno Wink
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #41 : četrtek, 12.04.2007 : 19:27:57 »

Kattyka če si vprašala mene glede moje izkušnje z nerodvniškim psičkom na žalost ne vem točno v katere teme sem pisla, sem malo brskala pa nisem našla. Na kratko pa si lahko prebereš v moji predstavitvi (ne vem pa če imaš dostop??)

LPK
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #42 : sobota, 21.04.2007 : 18:40:06 »

Kalsang tole si pa super odpisala!!!
Mislim da bi takšna pisma, kot si ga sama napisala morali pošiljati na vsak mail, ki pa jih po pravici povedano kar veliko prileti!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #43 : sobota, 21.04.2007 : 18:52:26 »

A veš, da sem si tole pisanje shranila... Ne vem, če bi še kdaj zbrala dovolj potrpežljivosti in vse skupaj tako utemeljila, tako da bom od zdaj naprej samo copy-paste-ala... Upam, da se koga prime.

Ja, tudi k meni dosti takšnih mailov prileti. Skoraj v vsakem piše, kako so našli mojo spletno stran, pa jih zanima, če imam kakšnega nerodovniškega mladiča...  Shocked Ne vem, zakaj sem vse tiste dizertacije na internet dajala, če jih nihče ne bere...   Sad Roll Eyes

Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #44 : sobota, 21.04.2007 : 18:56:16 »

Nekak imam sama prav enake izkušnje... torej če me tožiš ali ne.... jaz bi tud copy pastala tvoje pisanje Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kotitev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines