mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 07:53:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 129414 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
leder
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #30 : ponedeljek, 09.02.2004 : 14:07:47 »

Tudi jaz zelo rad imam ognjemete vendar to ni dobro za pse zato v bližini hiše ne spucsam ognjemetov.Tisti ki pa mecejo petarde blizu psov bi pa napisal visoke kazni , da bi vedeli da nesdmejo metati petard :-X
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #31 : petek, 17.12.2004 : 09:06:14 »

LP!
Že nekaj dni poslušam v naši bližnji in daljni okolici pokanje petard. Prav s strahom pričakujem božične in novoletne praznike, ko bo to postalo nekakšen "šport".
Dolgo sem razmišljala kaj bi lahko naredila jaz, kot nasprotnica njihove uporabe. In letos sem sprejela sklep. Tongue Tongue Tongue
Napisala bom kratko obvestilce v imenu naših živali in letake pometala oz. nalepila  v nabiralnike in stopnišča v naši bljižnji okolici.
Napis pa bo v stilu:

Dragi človek!
Preden uporabiš petardo ali kakšno drugo pirotehnično sredstvo, pomisli name, na tvojega psa, mačka, ptiča ali uboge živali v naravi, ki jim pok petarde ali svetloba ognjemeta povzroča stres, zbeganost, živčnost, celo zdravstvene težave, kot so epilepsija ali zasuk želodca.
Vesel bom, če boš to sporočilo širil naprej v dobro nas živali!
Srečno novo leto 2005 ti želi tvoj  pes!

Če bi se mi pridružilo še več somišljenikov, bi mogoče lahko pripomogli k zmanjšanju uporabe petard.
LP,Miša

 
 
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #32 : petek, 17.12.2004 : 09:15:28 »

Dragi človek!
Preden uporabiš petardo ali kakšno drugo pirotehnično sredstvo, pomisli name, na tvojega psa, mačka, ptiča ali uboge živali v naravi, ki jim pok petarde ali svetloba ognjemeta povzroča stres, zbeganost, živčnost, celo zdravstvene težave, kot so epilepsija ali zasuk želodca.
Vesel bom, če boš to sporočilo širil naprej v dobro nas živali!
Srečno novo leto 2005 ti želi tvoj  pes!
 

tole je super MISSA! Grin Grin Grin
Bom jaz danes to naredila, ko se pa pozdravim Roll Eyes bom pa začela limati liste. Grin Grin Grin

papa Kiss

 
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #33 : petek, 17.12.2004 : 09:18:46 »

Na italijanski televiziji predvajajo simpatičen spot: policaj začudeno posluša, kaj tako močno poka, ko zagleda skupino ljudi, ki se veselijo in pokajo - balone. Na enem, največjem pa piše:LETOS PA BOMO TAKO POKALI! V Italiji je vsako leto zaradi petard veliko poškodovanih oseb, predvsem otrok, ker pa imajo predvsem v južni Italiji navado tudi streljati, je že prišlo do smrtnih žrtev, ker je metek zašel.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #34 : petek, 17.12.2004 : 09:39:54 »

Dragi človek!
Preden uporabiš petardo ali kakšno drugo pirotehnično sredstvo, pomisli name, na tvojega psa, mačka, ptiča ali uboge živali v naravi, ki jim pok petarde ali svetloba ognjemeta povzroča stres, zbeganost, živčnost, celo zdravstvene težave, kot so epilepsija ali zasuk želodca.
Vesel bom, če boš to sporočilo širil naprej v dobro nas živali!
Srečno novo leto 2005 ti želi tvoj  pes!

Hmmm ... ideja ni slaba, ce bi to poceli kulturni odrasli ljudje, ne pa otroci (pa cetudi "po dusi")! Mislim, da ne bo obrodilo sadov, mozno pa je, da bo prav zaradi tega se slabse ... nevem kolikokrat se zgodi, da petardo vrzejo ravno psu za hrbet ali pa tudi cloveku (nalasc seveda!!! - kar je se toliko huje!!!) ... mularija ... usesa potrgat, pa bo!

Edini dober ukrep zadnjic, ko je en mulc metal petarde sredi ceste, je bil, da sem se postavila na rob ceste prijela punci na ovratnici (drugace sta bili spusceni), ju nasuntala .. "Kdo pa je..." ... in obe sta se odlicno postavile ... sta izgledale se 15 cm visji, "naspicena" usesa so ju pa naredili se 3x "hujsi" - pitbulla ... hehe ... in sem cakala ... samo se eno bi pocil, pa bi mu svoje povedala, pa se s psi sla do njega ... me zanima, ce bi se kdaj petardo vrgel ... no, ampak takoj, ko nas je opazil je pospravil vzigalice in se delal, kot da ni bilo nic ... pa tudi ko smo sli, ni bilo pokanja ... smo mirno prisli do doma!!!

Drugace pa tudi sama ne vem kaj naj naredim, ker imam eno hudo bojecko doma! Mulce zgleda se lahko nekako ukrotim, ampak "ognjemete" pa ne morem preprecit ... no, zaenkrat se pirotehnicna sredstva se ne smejo uporabljati, ampak policaji se ne zmenijo ...

Sem zadnjic (en teden nazaj) pustila punci v avtu za nekaj minut ... skocila do prijateljev in zacelo se je domzalsko bombandiranje ... sem ze mislila, da sem v Afganistanu! ... letim ven po psa ... Aika je zbegano letala okoli ... no, cim prej je hotela pridi do vhoda (pa ji ob tej zmedenosti ni prevec dobro uspevalo) ... in kaj naj naredim??? Nic ... upam, da bodo kmalu koncali ... pa v stanovanju skoraj ni bilo bolje ... res, kot bi bila na bojni crti!
Pa samo to ... vse skupaj se je dogajalo le 100 m od policijske postaje! Juhuhu ... je mraz, pa so se martincki raje poskrili! Groza!!!

No, v glavnem ... ce imate se kak pedlog, razen trganje uses mulcem, kar predlagajte ... vsakega predloga bomo veseli! Lepa beseda pri tem (pri tej mladini) le redko lepo mesto najde! Undecided

Uf, zdej sem se razpisala, ampak tema je vsaj zame zalo aktualna!

Za novo leto pa pomirjevala pa upamo, da pridemo skozi brez hujsih problemov!!!
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #35 : petek, 17.12.2004 : 10:44:55 »

Hej,

po mojem proti pokanju na žalost nič ne moremo narediti. Bom pa jaz poskušala mojo punco malo "pripraviti" na pokanje, da bo mogoče ugotovila, da to ni nič hudega... Sicer doslej še nisem opazila nekega pretiranega strahu pred pokanjem, ampak nikoli ne veš. Ravno pred dnevi sem kupila takoimenovane "pasje bombice", pa jih bom malo metala preko ograje medtem, ko se boma igrale... To je edino, kar mi pade na pamet...

LP
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #36 : petek, 17.12.2004 : 10:55:36 »

Bonie!

Tako sem jaz "pripravila" Lino ... pa se je lepo navadila! Ampak so drugi metali pasje bombice naprej 100 m dalec, potem pa vse blizje ... med tem sva se pa igrali in se delali, da ni nic!

Pri nas je uspelo! Cheesy
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #37 : petek, 17.12.2004 : 11:02:45 »


Pri nas v lanskem decembru ni bilo nobenih problemov s petardami, prav tako pri prejsnem boksiju, noben ni pokazal strahu, letos pa opažam, če je mali na povodcu se takoj ob poku obrne proti domu, če je pa spuščen pa samo dvigne glavo.
Tud men ne pride nič pametnega na pamet glede pokanja, pri nas gledamo, da hodimo tam, kjer vemo, da ni tolko možnosti pokanja, vem, da je v večjih krajih to težje.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #38 : petek, 17.12.2004 : 11:13:55 »

Pri nas imamo pa en drug problem glede petard- Buba je še kar tolerantna do pokanja, samo JAZ se jih pa bojim "k hudič križa". Zvečer sprehajam Bubo po parku z zatisnjenimi ušesi, ker se bojim, da mi bo kaj za hrbtom počilo (mularije je kot listja na našem koncu)... Tako da sem se odločila, da bo decembra Bubico sprehajal samo Anže  Wink

OK, zdaj pa resno- kaj bi se dalo narediti  Huh Prav nič, dokler ne bo vsakemu, ki meče petarde, odtrgalo vsaj enega prsta  Angry Žal je med "metalci" še vedno več kot pol odraslih, ki se v tem času spremenijo v hihitajoče otroke, ki jih take pokalice blazno zabavajo  Roll Eyes Kakšen zgled naj imajo potem otroci  Huh
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #39 : petek, 17.12.2004 : 13:21:48 »

Tina Z  sva že dve! : sram sram

Pri nas se pa Rondo zelo boji petard, no vse kar poka. Pa verjetno bo tudi tako ostalo, ker imava precej neprijetno izkušnjo z temi petardami. Imamo enega lovca, ki je večina časa pijan in je v naja streljal potem pa še metal petarde( dve leti nazaj).
Tako, da je zdajle kar kriza čas.

pa še nekaj:
V tujini nevem točno kje, se je pred leti v decembru zgodilo nekaj zanimivega. En ˝mulo˝ je po ulici metal petarde med tem je tudi ciljal v psa.  Lastnik je imel psa na vrvici ampak na flexsiju in tistega drobnega štrikca otrok ni videl, zato je vrgel petardo vanj. Ko je lastnik to opazil..je pričakoval je vzel svojo petardo in vrgel proti njemu( ne v njega kakšne 4m starn), no potem so starši tega otroka klicali policijo in tega lastnika psa prijavili da meče v otroka petarde. Vse se je končalo tako, da so  starši od tistega otroka, imeli kar veliko problemov, z denarno kaznijo,..  . Lastnik pa se je lepo brez skrbi sprehajal po ulici še naprej.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #40 : petek, 17.12.2004 : 17:19:18 »

S petardami nismo nikoli imeli težav, ker živimo tri minute stran od vasi in tam bolj pokajo. Imamo pa z ognjemeti. Sad Ja, saj so res lepi za gledati, ampak nekoliko slabši za 'poslušanje'.  Grin Govorim predvsem o božiču in novem letu. Za božič dosti posameznikov spušča rakete, ampak na srečo večinoma ne vsi naenkrat. Za novo leto pa ob polnoči vsi navalijo... Jah, tudi pri nas imamo kdaj pa kdaj kakšen mini ognjemet, ampak samo z majhnimi raketami. Lani sem zamudila skoraj vse, ker sem Adija vlačila po celi hiši, ker je bil čisto zbegan zaradi pokanja. Potem se je končno naselil v kopalnico, kjer se skoraj nič ni slišalo. Toro se je sam skril, verjetno pod 'kovter'. Cheesy Wink OK, naša pač najdeta varen in razmeroma tih prostor ampak - kaj pa druge živali? Brezdomne muce ali pa mogoče 'udomačene potepinke' (nekaj takšenga je bil Adi pred kastracijo), psi, ki so že celo življenje zaprti v pesjak in so bili zanimivi le kot mladički, psi, ki so že celo življenje priklenjeni na verigo... konec koncev tudi divje živali! Ah, ljudje smo pač ljudje... Spomnim se, ko sem včasih veliko morala delati plakate o živalih za šolo. Pod sovražniki je vedno bilo takole: Sovražniki: blablabla, človek... Ponekod celo najhujši sovražnik! Kdaj pa kdaj se zamislim in se vprašam čemu človek ne predstavlja sovražnika! Angry Konec koncev človeštvo sovraži že samo sebe!
Ah, ti...ups, MI ljudje... Sad Undecided

MISSA, dobra ideja. Upam, da se bo tole s pismi čimbolje odneslo in, da si bo čimveč oseb to zapomnilo in mogoče posredovalo naprej! Wink

Lep pasji pozdrav,
M&T
Logiran
bolhica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 56


« Odgovor #41 : petek, 17.12.2004 : 20:05:30 »

Pozdrav!
Tudi jaz sem opazila da se moj kuži boji pokanja. Takoj ko zasliši pokanje - četudi ni blizu, začne praskati po vratih in na vsak način v hišo. Kaj šele bo ..  Angry Bo pač cele dneve v hiši in bo on srečen pa mi  Grin
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #42 : petek, 17.12.2004 : 20:49:50 »

Pri nas imamo smolo v naselju, ki se ji reče "ugledni uslužbenec carinske uprave", ki vsako leto ob novem letu meče petarde, kot bi se mu utrgalo! Gre za starega kozla nad 50 let in poraja se mi zanimivo vprašanje:LE KJE tip dobi petarde??? (->dela na carini....) Mislim, da bomo spet zaposlili policiste.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #43 : petek, 17.12.2004 : 22:41:16 »

pozdravlejni!

Tudi Rina se boji petard oz. vseh pirotehničnih izdelkov ki pokajo.Zadnjič sva bili na sprehodu so nekje v bližini metali petarde je imela rep spodvit in hodila je čisto previdno.Ko sva doma (na ulici namreč mečejo petarde) jaz veselo-kot da ni nič skačem okoli nje jo skušam privabiti k igri ampak ona se vsa prestrašena uleže če ima možnost oddrvi v hišo.Za Božič in Novo leto pa smo že zmenjeni pri nas v dnevni ali pa v moji sobi na postelji Grin

en lep pozdrav pa čim manj petard Wink

Nina

p.s.
MISSA
tole je pa zelo zanimivo samo koliko bi tukaj v naši ulici to upoštevali...... pomojem noben Huh
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #44 : sobota, 18.12.2004 : 00:45:13 »

Rincy, pazi, da Rina ne dobi kake petarde pod noge. Moja prejšnja psica se jih ni nič bala, a je pri 5 mesecih dobila eno pod noge (sosed!)in od takrat je bilo grozno...Zvita v klobčič je ležala na kavču in se tresla, ko je pokalo.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines