mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 16:01:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 129438 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #435 : četrtek, 31.12.2009 : 18:58:49 »

Bi pa vseeno dodala, da se lahko vsak pes tudi kasneje, ko je starejši prične bati pokov.

Pri nas je takole:
Cockta se ni nič bala prvo leto, ko je bila še mladiček. Lani pa je petarda počila čisto blizu nje in je bilo konec. Smrkovca sem sicer iz gat stresla, ampak škoda je bila narejena. Zdaj je doma v redu, če sem jaz zraven in se delam, da ni nič. Na večernem sprehodu pa z repom med nogami ves čas gleda čez ramo in je vsa živčna, tudi če poči 2 km stran, tako da jo komaj prepričam, da gre vsaj lulat in takoj sili nazaj domov.
Od nje se je na žalost strahu nalezla tudi Sherry, ki je bila celo življenje flegma in je ni motilo ne grmenje, ne strele in ne petarde. Zdaj, pri devetih letih, je čisto panična in se varno počuti samo v kopalnici za WC-jem. Je nič ne tolažim, naštimala sem ji dekco in tako zadnjih nekaj dni večino večera preživi tam.

Tako da  je res dejstvo, da psa lahko postane strah kadarkoli v življenju. In da se strah lahko prenese z enega psa na drugega, prav tako.
Izjeme pa potrjujejo pravilo: moja tretja princesa  Pepsi se za pokanje sploh ne zmeni. Zvita v klopčič mirno smrči in je ne zanima nič. Kiss  Da bi le bilo še naprej tako!

Čim manj pokanja danes zvečer želim vsem! Pravzaprav niti ni tako zelo narobe, da dežuje... Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #436 : četrtek, 31.12.2009 : 22:01:57 »

Pri nas se zelo trudijo, da vsako minuto poči vsaj enkrat. Tanajbolj kosmati zdaj že spijo.

Sem pa zasledila še en način, kako pomagati psu, če se boji pokanja. Naložite si zvoke od raznih pokov, grmenja, pištole, ognjemeta in to predvajate psu najprej z najmanjšim zvokom, ko še ni vznemirjen, medtem ko je, spi, počiva, karkoli počne. In postopoma povišujte glasnost. Sicer je dolgotrajen proces, ampak je potem psu bistveno lažje.

Naj minejo še te dve ure čimbolj mirno.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #437 : četrtek, 31.12.2009 : 22:34:48 »

Pri nas se je pa mačka, ki je bila lani čisto flegma, nalezla od psa, in sedaj skupaj kampirata v garderobni niši. Maček, ki je bil najbolj streloplašen (očitno je blazen mir na hribu sredi gozda), pa je  danes pogumno  izkoristil  njuno odsotnost za dodatno dozo mečkanja in vsako uro samo prečekira, če sta  še na mestu.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #438 : četrtek, 31.12.2009 : 22:35:54 »

Pri nas (Črnuče) je na momente fronta za pop....t! Vixi je šla v omaro, Vitez lovi miške, Xena se jezi, Konan, kot da ni nič, Herkul se pa malo boji in čepi v svoji kletki (kamor je šel sam) kot kup nesreče, Ajvička po večernem sprehodu in večerji že spi v svoji kletki. Jaz se delam kot da ni nič, upam pa, da jim bo do polnoči pošla vsaj večina municije.

Katarina
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #439 : četrtek, 31.12.2009 : 22:39:50 »

Po mojih izkušnjah (Trnovo-center) je res hudo od polnoči   do pol ene, pol ure smo skupaj v kopalnici, potem se najhuje umiri.
Je pa letos pri nas relativno mirno v primerjavi s preteklimi leti.
Ja, res, še najbolj pali, če se na strahove  ne oziraš. Samo ko je res vrhunec, jih popokam v najbolj oddaljen prostor.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #440 : četrtek, 31.12.2009 : 22:42:26 »

Pri nas je od devetih dalje kanonada. Minec je strateško zavzel tuškabino in bo tam do jutra. Čim tišji skok vnovo leto želim, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #441 : četrtek, 31.12.2009 : 22:46:40 »

Že dve uri: Pupa v Binkotovem WC-ju v kopalnici (do letos njegovo najljubše skrivališče pred poki), Binko (kavalir moj zlati) v omari v hodniku.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #442 : četrtek, 31.12.2009 : 22:59:33 »

Da še jaz poročam o stanju v sv delu naše državice. Dobro, da živim v delu kjer so skoraj sami penzionisti in družine z malimi otroki, tako da mi pod okno nobeden nič ne meče (še). Drugače pa poka že čez celi dan. Župa je zaenkrat še mirna, Pita tudi (čeprav je danes že šla parkrat v svoj kotiček=za rožo na hladilniku) in čepita na kavču. Bo pa stanje precej drugačno, ko bo naš župan pričel s spuščanjem evrov v zrak. Takrat bo pa tv na ful. Verjetno jima bom pa še zraven prepevala, tako kot lani... samo pesmico si še moram najt; katero Grin... mislim, da je to boljše kot bombni napad med jedjo, spanjem, itd. Evil
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #443 : četrtek, 31.12.2009 : 23:09:08 »

Na Topniški smrdi po smodniku, kot po kakšni bitki, da o grmenju in pokanju in žvižganju sploh ne bi. TV je na full, pa nič kaj dosti ne pomaga, Ajša je prisegla, da bo pregnala tele bombaše, pa naj stane, kar hoče...Hudič je k jo lulat al pa tudi kakat tišči zgleda, sem naštimala časopis pred vhodna vrata, pa me samo bučkasto gleda, češ, kva je to, a zdej boš pa razmetavala, namest da pomagaš lajat...Sva bili optimistično zunaj, se je prec obrnila in hitro domov, je pozabila, da jo kaj tišči. Zdaj pa spet rine ven. Vmes se pa dere.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #444 : petek, 01.01.2010 : 01:29:38 »

V centru Lj. je noro... poka že cel večer. Upam, da ne bo celo noč, ker drugače NE bomo spali. Nikakor... Lips Sealed

Maja
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #445 : petek, 01.01.2010 : 09:19:45 »

Naju je ob 1h zjutraj pričakala pokakana Pega. Dobesedno pokakana. Očitno je bilo tudi za našo skulirano in hermetično zaprto, z muziko zabavano Pegico vse to pokanje preveč.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #446 : petek, 01.01.2010 : 09:30:41 »

Jaz pa dans sploh ne morm verjet, ker je vse tako lepo tiho in mirno. Sem pa mislila, da sem najmanj v kakšnem Afganistanu al pa kje u samem centru fronte. In imela sem zastonjsko gretje, ker se moja Gala iz leta v leto bolj boji pokanja. Prva leta smo skupaj gledale ognjemet, včeraj ji še na misel ni prišlo, da bi pokukala skozi vrata. H....., pa govorijo, da smo u krizi,.. ja, u krizi pomanjkanja pameti Lips Sealed

Lp
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #447 : petek, 01.01.2010 : 11:13:45 »

Mi smo šli ob pol petih zjutraj lulat, ko me je Cockta s tačko po nosu, češ, "zdaj pa ne morem več".  Zdržale so od včeraj od petih popoldne, uboge reve. Zvečer smo sicer bili zunaj, ampak ni bilo šans, da kaj naredijo. So bile vse tri čisto preč in smo se samo obrnili nazaj - saj ni čudno, če je pa bilo kot v Afganistanu. Angry  Res ne razumem, kaj imajo ljudje od tega.

Hvala bogu, da je konec! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #448 : petek, 01.01.2010 : 12:16:56 »

Pri nas pa ni bilo hudega, vsaj v primerjavi s prejšnjimi leti ne. Meli je odpujsal pod kavč že ob prvih oddaljenih pokih in je k pravi dajhard mačo bil kar tam spodaj  Cool in občasno kukal ven ali pa skušal s tačko not privlečt kaj vsaj potencialno užitnega. Mila, pogumna moja punca Kiss je večino časa presedela v dnevni. Rolete sem povlekla dol na 90% in je občasno hodila kukat ven in gledat rakete. Celo v spalnici je občasno gledala, tam je lepši razgled  Wink. Le ene dvakrat je skliznila pod že zasedeni kavč, toda očitno so rakete bile boljša družba in je vsakič zelo kmalu prišla nazaj.

Skratka, videli smo že hujše primere pokanja. Se pozna, da je ob Vilharjevi gradbišče in je s tem glavni poligon za piromančke (livada ob progi) postal nedostopen.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #449 : petek, 01.01.2010 : 12:33:16 »

Mi, hvala bogu, ne živimo v centru mesta in pri nas ni bilo hujšega, sem se pa po oddaljenjem bobnenju večkrat vprašala, kaj za vraga folk uporablja, da tolk doni - bombe in tope  Shocked
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines