mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 16:48:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 129515 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #60 : petek, 24.12.2004 : 17:23:11 »

Prav,res je škoda.... Cry
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #61 : sobota, 25.12.2004 : 17:59:45 »

Naši sosedje trenutno spuščajo rakete POLEG pesjaka, kjer je zaprt dolgodlaki NO! Angry Lips Sealed Undecided Cry

*no comment*

lp,
yorki
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #62 : sobota, 25.12.2004 : 18:24:14 »

Naši sosedje trenutno spuščajo rakete POLEG pesjaka, kjer je zaprt dolgodlaki NO! Angry Lips Sealed Undecided Cry

*no comment*

naredi tako kot sem naredila jaz:
greš lepo do sosedov in jim poveš, da mogoče nekaterim to pokanje ni všeč še posebej pa ne živalim(zraven še kaj poveš) in da jih lepo prosiš da nehajo. če se bojo kaj pritoževali jim pa lepo mirno povej da boš policijo klicala ker spuščajo petarde takrat ko je še prepovedano! vrjetno se bodo kaj zgovarjali, da boš ti klicala policijo ampak  ne se sekirat ti jim samo lepo reči adijo. sigurno bodo nehali....
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #63 : sobota, 25.12.2004 : 18:29:17 »

Dvomim, ker jim je za Rona čisto vseeno!
Kupili so ga "kar tako", sedaj se jim zdi žal vsakega tolarja, ki ga porabijo zanj. Mislili so, da pes ne bo lajal in sedaj mu nekaj grozijo, da ga bodo nabili z "železnim" povodcem. In njegova prava lastnica si je kupila goldija in se preselila. Lips Sealed
S pirotehniko pa Ronu zabijajo življenje že "od nekdaj"! Adi se je tudi nekam skril, na srečo v hiši, Toro pa spi (upam da "globoko"). Pazite na vaše kužke!

Res mi ni jasno kaj je zanimivega na navadnem pokanju...

lp,
yorki
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #64 : sobota, 25.12.2004 : 21:28:01 »

živjo!

preživeli smo eno "obdobje" pokanja(božič) brez problemov no malo je bila prestrašena zunaj notri pa je ležala in umirjeno gledala jaslice Grin
zdaj samo še čakamo da bo mimo drugi (težje) obdobje...več pokov.. Undecided
če je božič lahko preživela notri pri nas bo tudi novo leto Wink

lepe praznike

Nina in Rina
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #65 : sobota, 25.12.2004 : 22:08:45 »

Tudi pri nas je bilo kar mirno. V bistvu tudi samega pokanja ni bilo veliko.  Wink Malo bolj kritično pa bo verjetno za novo leto.  Undecided
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #66 : sobota, 25.12.2004 : 23:31:36 »

Dvomim, ker jim je za Rona čisto vseeno!
Kupili so ga "kar tako", sedaj se jim zdi žal vsakega tolarja, ki ga porabijo zanj. Mislili so, da pes ne bo lajal in sedaj mu nekaj grozijo, da ga bodo nabili z "železnim" povodcem. In njegova prava lastnica si je kupila goldija in se preselila. Lips Sealed
S pirotehniko pa Ronu zabijajo življenje že "od nekdaj"! Adi se je tudi nekam skril, na srečo v hiši, Toro pa spi (upam da "globoko"). Pazite na vaše kužke!

Res mi ni jasno kaj je zanimivega na navadnem pokanju...

lp,
yorki

Mogoče bi jim Božiček prinesel kak obisk Društva proti mučenju živali..... Jaz bi jih takoj poklicala. Angry Angry Angry
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #67 : nedelja, 26.12.2004 : 08:13:50 »

Tudi naša psička se po novem (sicer ne vem od kdaj, včasih se jih ni) boji raket in petard. Petard sicer samo, če poči čisto blizu nje, raket pa, če vidi, da se razpršijo po nebu. Taga jo je grozno strah in potem, ko vidi ognjemet se nekaj časa boji še ostalih utripajočih lučk, ki so malo višje (na lučeh ob cesti, na hišah,...).
Božič smo včeraj preživeli brez večjih težav, bolj krizno pa je bilo dan prej Shocked Undecided Mislim pa, da se počasi navaja in spoznava, da to ni tak bav bav. Tongue

Lp in čimbolj mirne praznike! Wink
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #68 : nedelja, 26.12.2004 : 10:02:00 »

vidim, da ste vsi preživeli božič Grin pri nas smo ga tudi čeprav je bilo malo zapletov.
Bližnji sosedje so metali petarde in spuščali rakete. Rondo se zelo tega pokanja boji....na začetku je bil z nami v dnevni ampak kar naenkrat ga je pičilo, da on hoče biti na stopnicah. Celo noč je ležal na stopnicah......ja kaj je še uspičil, ko se je tako ustrašil, je šel v kurilnico( nevem točno zakaj tja) , in se vrgel na škatle v katerih je imel oči darila za poslovne partnerje. Seveda se je to vse odprlo, in prevrnilo, rondi je pa vse kar je uspel narest je samo cvilil. Jaz sem vsa prestrašena letela dol, gledat kaj se dogaja in vidim mojga rondija, ko leži med majcami in šali. Potem se ga odpeljala gor in med tem, ko sva hodila gor je še enkrat počilo......no rondo je obstal na stopnici se tam ulegel in spal, smeško je bil tok prestrašen, da se ni hotel nikamor premakniti. Toliko časa, da se je vse skupaj umirilo sem bila pri njem, potem sem ga pa pustila, da je padel v globok spanec. Si rajši ne prestavljam, naslednje nedelje in sobote!! Lips Sealed
Mačkon je pa čisto nasprotje. Ko so spuščali rakete je stal na okenski polici in ven gledel kako letijo rakete. Celo noč in cel večer je bil na okenski polici, da nebi slučajno zamudil kašnega prizora. Roll Eyes
Rondo zdajle leži pod mojo mizo in vsem vam želi mirne praznike!!! Grin
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #69 : nedelja, 26.12.2004 : 11:17:31 »

Primavera, žal v naši občini ni nobenega takšnega društva, tudi zavetišča ne! Undecided
Vsi v naši hiši smo se nekaj pačili nad njihovim dejanjem. Sem se pa odločila, da se pozanimam, če so psu med pokanjem slučajno nudili takšno ali drugačno zavetje. Čeprav dvomim, da v hiši! Pokanje pa je bilo tako grozno, da mu zavetje v hiši ne bi nič pomagalo, ker se je slišalo k "daljnim" sosedom.
Sedaj bom lepo mirno še počakala na novo leto, da vidim kako bo z mojima dvema, če bodo pa tam kaj preveč pokali, jim bom pa že kaj povedala...
Pazite na svoje štirinožce!

yorki
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #70 : nedelja, 26.12.2004 : 12:18:01 »

Meni je zadnjič Lucha skoraj zbezljala, ko je videla in slišala raketo, pa sploh ni bila tako blizu..Medtem ko sta moja samca glede tega popolnoma ravnodušna.

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #71 : nedelja, 26.12.2004 : 14:20:05 »

yorki, v vasi obcini res nimate drustva zato pa preko hriba, v Trbovljah, DPMZ deluje ze vrsto let in resuje probleme tako v zasavskih obcinah, kot tudi v bolj oddaljenih krajih. Zavetisce, ki "pokriva" tudi Zasavje pa se nahaja v Dramljah pri Celju.
Torej, zdaj ni vec razloga zakaj soseda, ki za psa ne skrbi primerno, ne bi prijavila. Stevilka DPMZ je 040 531 717. Lahko pa zadevo pospesis in soseda prijavis direktno na veterinarsko inspekcijo (za stevilko poklici na informacije), ki je pristojna tudi za taksne primere. lp
Logiran

Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #72 : nedelja, 26.12.2004 : 14:23:57 »

kaja, hvala za info. Sedaj bom počakala, da vidim kako bo za novo leto. Če ne bo bolje, jim bom sama povedala naj psu med pokanjem najdejo zavetje. Ali pa bomo res zavrteli številko DPMŽ. Undecided
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #73 : nedelja, 26.12.2004 : 17:17:36 »

Zakaj pa ne pokličete še policije? Saj v naselju ne smejo pokati. Fino je, da poveš, da imate doma starejšo osebo ali otroka, ki se zelo boji, pol kar ukrepajo. Že večkrat preiskušena metoda Cool Cool
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #74 : nedelja, 26.12.2004 : 17:21:12 »

Joooj, zunaj spet nekaj poka! Angry
Na srečo ni od teh nenormalno odgovornih lastnikov NO-ja! Angry
Upam,  da bo na novo leto letos kaj bolje, ker ob polnoči vsi navalijo s pokanjem...

yorki
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines