mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:25:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 128615 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #315 : sobota, 06.12.2008 : 08:45:38 »

Pri nas otroci že tudi pokajo! Moj pristop je tak, da grem k njim, razložim, da se ne sme, da moti moje pse in da lahko pokličem policijo, ki bo kaznovala njihove starše. Do zdaj 100% uspeh.

Problem je oddaljeno pokanje, kjer storilca ne vidim,
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #316 : sobota, 06.12.2008 : 18:14:34 »

najbolj simpl je, da inšpektorji stisnejo najprej trgovce, policaji pa dobijo stroga navodila od nadrejenih glede ukrepanja- pa predvsem naj jih na cesto pošljejo namesto, da celo zimo na toplem čemijo in papirčke premetavajo.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #317 : sobota, 06.12.2008 : 19:24:20 »

Se mi zdi, da tudi inšpektorji preveč papirčke premetavajo in premalo ali skoraj nič ne stiskajo trgovcev...
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #318 : nedelja, 07.12.2008 : 13:13:23 »

Daj, no - noben policaj "celo zimo na toplem čemi in papirčke premetava." Mal pomisli kdaj imajo največ dela - takrat, ko lije dež, ko sneži,.... ker smo mi takrat najbolj smotani in nesreč je cel kup. Kdaj je največ tatvin - med prazniki, ker gremo mi na bolje oni pa morajo biti v službi. Koga se pokliče, ko se v kakšnem lokalu stepejo... Koga pokličejo, ko gre za umor ali samomor, kdo mora mirit pijane nasilneže,.....
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #319 : nedelja, 07.12.2008 : 16:41:48 »

Citat
inšpektorji preveč papirčke premetavajo
Se mi zdi, da so bili tule mišljeni inšpektorji raznih inšpektoratov, ne policisti. Ker policijski inšpektorji se pa res ne ukvarjajo s petardami in mularijo, to je naloga uniforme. Vedno prezasedene in preobremenjene.
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #320 : ponedeljek, 08.12.2008 : 11:46:15 »

Kar se tiče petard - jaz mislim, da je veliko odvisno od "razpoloženja" doma - če ima foter poln žep petard, ni vrag, da jih ne bi imel tudi sine. Kaj naj tu naredi en policaj - a naj laufa za vsakim mulcom, ki je vrgel eno petardo pred blokom, al kaj? Mislim, da je dovolj opozoril po medijih, šolah,.....če se jih ne držijo - ne mi hodit jokat, ko bodo prsti stran letel in me sploh ne zanima, kako boš pisal z levo roko.  Ja, vem, včasih sem kruta, a eni se pač učijo le na svojih napakah - nekateri pa še to ne.
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #321 : petek, 26.12.2008 : 10:13:28 »

V jaršah kjer jaz živim poka veloko manj kot lani.  U bistvu skoraj nič, medtem ko je lani kar naprej pokalo. V fužinah je malo slabše ampak zakon se pozna. Razen zadnjih nekaj dni.
Logiran
SoNy*
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #322 : petek, 26.12.2008 : 11:07:29 »

Pri nas je do zdaj tudi bistveno manj pokalo.
Ampak ker je od danes naprej dovoljena uporaba petard bo verjetno več pokanja.
Za novo leto je pa zmeraj grozno in poka neprestano do 3h, 4h zjutraj.
Logiran
everlast
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #323 : petek, 26.12.2008 : 18:54:23 »

Panda, a si v Novih Jaršah?
Že res, da manj poka, ampak, ko poči, poči tako, kot bi bombe metali Angry
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #324 : sobota, 27.12.2008 : 03:46:18 »

Daj, no - noben policaj "celo zimo na toplem èemi in papirèke premetava." Mal pomisli kdaj imajo najveè dela - takrat, ko lije dež, ko sneži,.... ker smo mi takrat najbolj smotani in nesreè je cel kup. Kdaj je najveè tatvin - med prazniki, ker gremo mi na bolje oni pa morajo biti v službi. Koga se poklièe, ko se v kakšnem lokalu stepejo... Koga poklièejo, ko gre za umor ali samomor, kdo mora mirit pijane nasilneže,.....

kolkor jaz vem, pijane nasilneže pretepajo ko ni noben pijan, kar tko
ko komu vlomijo v avto so vsi hepi, ker pol tri dni papirčke premetavajo
ko komu vlomijo v hišo...enako
ko je pizdarija, ponavadi zbežijo nekam na varno klicat ojačanje in pridejo na kraj ko je že vsega konec
pred diskači jih ni, pa varnostniki pobijajo folk
na velikih prireditvah v provinci pridejo samo pohojene najstnike štet
ko tolče pri nas čez reko, jih ni, so pa nekje vmes, da oddelajo svojih 10 radarskih kontrol
češ še več?
v vasi imam okol 20 procentov policajev oziroma zaposlenih na ministrstvu. na klancu imamo narkiče ki se hodijo z avti al špikat al pa prodajat. na opozorila ni bilo nobenih pojačanih kontrol ob navedenih časih. so pa prišli včasih se mim peljat okol poldneva, ko je vse prazno
črno odlagališče branimo sosedi sami kadar koga vidimo, ker nam v gradbeno jamo mečejo vse živo.
sred bežigrada kjer sem živel smo cel cajt klicaji zarad pijanca ki je kalil nočni mir, pa enkrat ni policaj prišel blizu
ko sem delal na sodišču v litiji so imeli narkomani pod stavbo svoj rajon in na opozorila ni bilo policije
ko sem klical zaradi napada nase so mene popisovali, ne pa napadalca

se pa spomnim orenk polcajev pred letom 90. ko je na mopedu imel poštiman cel rajon. ko je zarad ukradenega bicikla naredil tak špetir da je bilo joj. ko je prilimal kako focko komu ko je bilo treba. ko so ljudje pokonc skočil v pozor ko se je prikazal.

to je bla polcija. tile današnji falirani srednješolci z čimmanjšim iqjem ki grejo skoz šnelkurz in samo upajo da bodo čimprej prišli v pisarne, so pa navadni pezdeti in bi jih bilo treba na cesto vreč.

Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #325 : ponedeljek, 29.12.2008 : 15:00:42 »

podpis
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #326 : ponedeljek, 29.12.2008 : 17:28:40 »

Bom kar dodala k Altijevemu opisu;

Ko sta mojega otroka, mojega psa in mojo psico napadla 2 spuščena psa (pasma ni važna, pomembno je, da sta bila brez povodca, spuščena v centru Ljubljane, da ju lastnica ni uspela ujet oz. obvladat), so me popisovali cca 30 minut, potem sem razlagala še zakone, razlagala, zakaj moja pitbullka NE RABI imet nagobčnika - je bila ves čas na povodcu in na haltiju, pa niti branila se ni). Po dolgotrajnem pregovarjanju sem dosegla, da nisem JAZ dobila kazni zaradi "pomanjkanja" nagobčnika. Da ne omenjam tega, da so policisti medtem, ko so klicali okrepitev (psa se kar naenkrat niti njim nista zdela tako zelo nedolžna), klicali enega od naših kinologov, kako je zares s tem zakonom  Shocked Shocked Shocked

Ko me je napadla skupina mulcev na sprehodu s Chopperjem (takrat je bil še mladič), ni prišel nihče, pa čeprav je prišlo do poškodbe psa in posledično pretepa (svoje pač vedno branim).
V povezavi s tem dogodkom sem par dni za tem doživela "krst" skupaj z Laylo, ko so naju "našpricali" s peno iz ukradenih gasilnih aparatov, zaradi česar sva obe utrpeli poškodbe oči.
Policisti so se pripeljali s psom, ki je v avtu popolnoma znorel in hotel čez šipo skočit v Laylo, ko je ta po ene pol ure popizdila, se je dobesedno uscal.

Če nas varujejo takšni ljudje, ki niti osnov zakona ne ponajo, potem se ne čudim, da imamo problem.

In ja, po teh in podobnih dogodivščinah se varujem sama. S solzivcem. In s psom.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #327 : ponedeljek, 29.12.2008 : 18:08:44 »

Že res, da manj poka, ampak, ko poči, poči tako, kot bi bombe metali Angry
joup, smo ravno zdajle preživeli eno tako bombo.  Angry To ne morš verjet, cela hiša se zruka  Lips Sealed (pač še ni zgrajena v stilu današnjih betonskih bunkerjev, pa ipak...too much, no). sram
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #328 : ponedeljek, 29.12.2008 : 18:12:03 »

V centru Ljubljane (Cankarjev dom in okolica) je letos res ok. Zelo redko poči, pa še to precej potihem. Bi bilo grozno, če bi bilo tako kot prejšnja lata, ker Poco & co. ne marajo pokanja in hočejo vse zbutat pa še nadret (boji se pa na srečo nihče).
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #329 : ponedeljek, 29.12.2008 : 18:28:36 »

Bucija pa zaenkrat pokanje sploh ne moti(trkam na les). Me kar zmrazi če samo pomislim, da bi  ga bilo tako panično strah, kot našo prejšnjo psičko. Revica se je vsa tresla in cvilila, praskala, skratka čisto znorela. Ampak to se je začelo šele, ko je bila že starejša in ne spomnim se, da bi kdaj doživela kaj neprijetnega glede pokanja Huh.

Sva pa danes z Bucijem skoraj doživela eno neprijetnost. Ko sva šla v gozd, sva srečala 3 smrkavce(2punci in fanta), ki so se začeli zelo sumljivo obnašat, ko sva se približala in potem sem opazila kako punca nekaj šepeta fantu na uho in nato iz njegovega žepa potegne nekaj zelenega. Ko bi vidli kaj je meni začelo delat, ker sem takoj vedela kaj ima. Angry Sem Bucija vzela v naročje in rekla, da naj samo poskusijo vrečt petardo. In so me samo debelo gledali. Potem pa je fant začel še nekaj gobezdat in sem jim zagrozila s policijo, ker to ni zaleglo sem jim vsa "penasta" in z rdečimi očmi prijazno povedala, da če poči ena sama petarda blizu mojega psa, jim bom vsem trem glave potrgala...  Potem so dali mir in sem še malo Bucija nesla, a ni nič počilo. V slučajo, da bi sem že imela načrt kako bi ujela tamanjšo punco in ji ušesa navila potem pa jo osebno dostavila staršem.

Joj, kak sem bla jeznaaaaa!
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines