mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 21:39:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 129079 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #360 : petek, 11.12.2009 : 13:00:06 »

Naš pa sili na balkon, ko sliši petarde in rakete. Malo je zbegan samo ob ognjemetu, ko res močno poka.
Letos čakam reakcijo Caroline, včeraj smo na sprehodu dvakrat slišali pok, vendar mala ni niti trznila.Upam,da bo tako tudi naprej.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #361 : petek, 11.12.2009 : 13:31:15 »

Petarde, tiste, ki delajo samo pok, so že od lani popolnoma prepovedane. Sem slišala danes na radiju. Po moje se policijo pokliče, ker imajo akcijo prav temu namenjeno.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #362 : petek, 11.12.2009 : 17:30:14 »

Lesi-ka se tudi boji zvokov, ki jih povzročajo pirotehnična sredstva. Vsako leto je v tem času nemirna, tisti teden oz. dva okoli novega leta pa sploh. Na srečo pa letos še ni bilo veliko pokanja. Nekaj ga je sicer bilo, ampak izjemno malo. Če se pa mene vpraša, bi pa sploh vse to prepovedala, pa ne samo zaradi živali. Kadar poka, se Lesi veliko bolje počuti notri kot zunaj, pa tudi notri ni povsem mirna. Jo kar precej znervirajo tile praznični dnevi.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #363 : petek, 11.12.2009 : 17:39:55 »

Z A K O N
O EKSPLOZIVIH IN PIROTEHNIČNIH IZDELKIH (ZEPI)

35. člen

(omejitve za prodajo in uporabo pirotehničnih izdelkov)

(5) Prodaja, posest in uporaba ognjemetnih izdelkov kategorije 2 in 3 katerih glavni učinek je pok, je prepovedana.

(6) Prodaja ognjemetnih izdelkov kategorije 1, katerih glavni učinek je pok, je dovoljena od 19. do 31. decembra, njihova uporaba pa je dovoljena od 26. decembra do 2. januarja.

(7) Uporaba ognjemetnih izdelkov kategorije 1, katerih glavni učinek je pok, je prepovedana v strnjenih stanovanjskih naseljih, zgradbah in vseh zaprtih prostorih, v bližini bolnišnic, v prevoznih sredstvih za potniški promet in na površinah, na katerih potekajo javni shodi in javne prireditve. V stanovanjskih zgradbah in drugih zaprtih prostorih je dovoljeno uporabljati le ognjemetne izdelke kategorije 1, ki so proizvedeni, namenjeni in označeni za tako uporabo.

48. člen

(1) Z globo od 400 do 1.200 eurov se za prekršek kaznuje posameznik oziroma fizična oseba, ki:

1. opravlja posamezna dela z eksplozivi ali pirotehničnimi izdelki ali izvaja ognjemete in pri delu ne izvaja ukrepov, ki so za posamezno vrsto del določeni v tem zakonu in predpisih, izdanih na podlagi tega zakona (4. odstavek 6. člena);

2. se ukvarja z raziskavami za pripravo novih vrst eksplozivov ali eksperimentira z izdelovanjem že znanih vrst eksplozivov (drugi odstavek 20. člena);

3. voznik, ki na policistovo zahtevo ne pokaže dovoljenja za nakup in prenos eksplozivov ali pirotehničnih izdelkov (tretji odstavek 26. člena);

4. voznik, ki na policistovo ali carinikovo zahtevo ne pokaže dovoljenja za prenos v Evropski uniji, uvoz, izvoz ali tranzit (četrti odstavek 31. člena);

5. prodaja, kupuje, poseduje ali uporablja ognjemetne izdelke, ki so namenjeni le pravnim osebam in podjetnikom, ki imajo ustrezno dovoljenje ali ognjemetne izdelke kategorije 2 in 3 katerih glavni učinek je pok oziroma dovoli uporabljati baterije iz kategorije 3 do 1000 g neto mase eksplozivnih snovi in fontan iz kategorije 3 do 750 g neto mase eksplozivnih snovi v posameznem izdelku fizični osebi, ki še ni stara 18 let (tretji in peti odstavek 35. člena);

6. uporablja ognjemetne izdelke kategorije 1, katerih glavni učinek je pok na krajih, na katerih je njihova uporaba prepovedana ali jih uporablja izven dovoljenega časa (sedmi odstavek 35. člena);

7. uporablja ognjemetne izdelke v nasprotju z navodili proizvajalca oziroma ne upošteva splošnih prepovedi (osmi in deveti odstavek 35. člena).

(2) Za prekrške iz 2., 5., 6. in 7. točke prejšnjega odstavka se izreče tudi stranska sankcija odvzema eksplozivov ali pirotehničnih izdelkov. Stranska sankcija se izreče tudi, če izdelki niso storilčeva last.

49. člen

(pristojnost za odločanje o prekrških)

(1) Za odločanje o prekrških iz 46., 47. in 48. člena tega zakona je pristojen inšpektorat. Za odločanje o prekrških iz 13., 14. in 16. točke prvega odstavka 46. člena, 3., 8., 10. in 11. točke prvega odstavka 47. člena in prekrških iz 48. člena tega zakona je pristojna tudi policija. Za odločanje o prekrških iz 16. točke 46. člena in 11. točke 47. člena tega zakona je pristojna tudi carinska služba. Za odločanje o prekrških iz 1., 2., 3. in 4. točke 46. člena in 1., 2., 3., 4. in 5. točke 47. člena tega zakona je pristojen tudi tržni inšpektorat.

(2) Organi iz prejšnjega odstavka lahko izrekajo globe za prekrške po kazenskih določbah v okviru razpona, predpisanega s tem zakonom.

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200835&stevilka=1427

Torej:
- petarde prepovedane
- ognjemeti dovoljeni le od 26.12 do 2.01
- za kršitve je pristojna tudi policija

http://www.policija.si/index.php/component/content/article/35-sporocila-za-javnost/7440-pirotehnika

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #364 : petek, 11.12.2009 : 22:13:57 »

Eh, v bistvu sploh ni hudo. Za njega itak ne, zame pa samo toliko, da se zavedam, da moram bolj pazit nanj. Odpoklic (seveda  Roll Eyes) ne deluje več, torej je spuščen res samo na 100% varnih površinah.

Tudi vidi slabše.

Ampak teh normalnih starostnih težav jaz ne jemljem kot nekaj zelo slabega - pač pa kot čisto normalen del življenja.
Ko je bil mlad, odpoklic ni bil OK, bil je preživahen in vlekel je na vrvici, pa še kaj. Zdaj so problemi drugačni, ampak v bistvu manjši. Wink
Ne vem, no. Se mi zdi, da moraš sprejeti vse mladostne in ravno tako vse starostne pasje probleme tisti dan, ko psa pripelješ domov. Mene bolj kot gluhost in slepota, ki njega ne motita prav nič, matrajo njegove bolečine. Zaenkrat niso prehude - in pravzaprav - katerega starejšega človeka pa nič ne matra? Tudi to je del življenja.
Se pa ne koncentriram na to; rajši razmišljam o tem, da bi ob mladem, nadživahnem ZP-ju zelo težko imela v bližini otroka... Zdaj pa zgledamo takole (pa se opravičujem za OT, vem, da nima veze s petardami, ampak bi rada Lynn razložila, da starost sama po sebi še ni grozna).

Upam in žeilm si, da bom tudi jaz tako razmišljala ko bo čas za to...Timi  Kiss

Sedaj pa tudi pri nas že rahlo poka, ni pa kot prejšnja leta. Razlika je očitna.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #365 : ponedeljek, 14.12.2009 : 12:08:57 »

Pri nas v Domžalah pa so v enem letu pozabili butnglavc, da obstaja en zakon..... Roll Eyes Undecided Angry
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #366 : ponedeljek, 14.12.2009 : 14:37:51 »

Pri nas v Domžalah pa so v enem letu pozabili butnglavc, da obstaja en zakon..... Roll Eyes Undecided Angry


ja, hvala, enako, tudi pri nas. Moja zlata najlepša najpridnejša najnaj kuža Pika se fuuuul boji - že zvok iz veliiike daljave ji rep potegne čist med noge al pa kar na popek,  rit in vse ostalo pa direkt na tla. Sad

Samo kaj pa lah nardiš, hudiču s petardami - tko, zares, v življenju? Pokličeš policijo in v končni fazi sam izpadeš kot en kriminalc - točn tko sem se počutla npr. ko sem poklicala policiji zaradi ene škodice na službenem avtu  Angry ....a ne ne, nisem jo jst povzročila, tenkju  Wink
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #367 : ponedeljek, 14.12.2009 : 15:07:32 »

ja super a ne. Samo kako uganit kdo je vrgel in me res zanima tudi kdaj bodo koga dejansko ujeli in kaznovali?
Našim sosedom so včeraj vrgli eno prepovedano skozi priprto okono v stanovanje.
Vložijo lahko samo vlogo proti neznanemu storilcu.
In ko ti vržejo smodnik na glavo, ko greš mimo stolpnice, ko poči je že prepozno za ugotovit s katerega okna je priletelo. To se je lani mojemu vdju dogodilo.
Kaznivo bi moralo bit prodaja vsakega uporeba vsega in posedovanje vsega pirotehničnega in to vedno. Nič  odpustkov od.... do ipd.
Pa še bi našlo dovolj prekrškov željnih in sposobnih, kot pri mamilih.
Enim pač ne pride do živega nič razen srednjeveških metod, npr da bi vsakega zasačenega javno obesili na trgu. Ampak ni ga čez človekove pravice. Čeprav gre samo za pravico enega debila, da se zabava z neumnostjo.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #368 : ponedeljek, 14.12.2009 : 22:48:31 »

No v Ljubljani pravzaprav policija kar hotro reagira. Se je danes moj opogumil (ker je imel dopust in so ga motili med počitkom) in mulce in njihovo zabavno prijavil. So bili policisti v 10 min na kraju (sicer vseeno prepozno za par minutk, ampak niso se pa svoji običajni 2 uri obirali. Tako, da sedaj je pa cel blok v pozoru Cheesy skoraj da nimajo dalnjogledov ob okinih Cheesy
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #369 : ponedeljek, 14.12.2009 : 23:11:54 »

To pa zagotovo niso bili iz Bežigrada: pri nas so rabili 30 min, da so prišli, ko sem jih klicala in povedala, da je eden od vlomilcev še v sosedovi hiši, drugi pa na vrtu. In policijska postaja je samo 5 hiš stran!
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #370 : torek, 15.12.2009 : 08:14:00 »

Aja pozabila dodat - da so se glede petard potrudili. Glede ostalega bi bil čas verjetno tudi tu še vedno tisti standardni polžji Smiley
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #371 : torek, 15.12.2009 : 12:16:30 »

To pa zagotovo niso bili iz Bežigrada: pri nas so rabili 30 min, da so prišli, ko sem jih klicala in povedala, da je eden od vlomilcev še v sosedovi hiši, drugi pa na vrtu. In policijska postaja je samo 5 hiš stran!

Kaaaj  Shocked
A so jih dobili potem vlomilce ali so jim ušli  Angry
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #372 : torek, 15.12.2009 : 13:08:23 »

Kaaaj  Shocked
A so jih dobili potem vlomilce ali so jim ušli  Angry
Kaj misliš?  Tongue
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #373 : torek, 15.12.2009 : 13:17:53 »

To me spomni na tisti vic , ki žal ni vedno vic.
A: Naši policajo so tolk super, 5 minut po ropu so bili že na kraju zločina.
B: naši so boljši. So kar zraven.

PS:
tud pol minute po poku lahko samo sanjaš, da boš določil in ujel tistega, ki je vrgel.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #374 : torek, 15.12.2009 : 13:18:37 »

Kaj misliš?  Tongue

Očitno jim ni bilo v interesu, da se jih dobi :S
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines