mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:03:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: napihnjen trebušček pri mladiču
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: napihnjen trebušček pri mladiču  (Prebrano 7519 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaya69
novinec
*
Sporočil: 21


« : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:10:52 »

eden izmed enomesečnih mladičkov ima napihnjen trebušček, ugotovila sem pravkar, tako da predvidevam, da je vrjetno nekaj pojedel. drugače se obnaša povsem normalno vendar ne je. ali je lahko kaj hujšega?
hvala za odgovor
lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:17:03 »

A kaka normalno? Nežno mu masiraj trebušček, spodbujaj mamico, da ga liže po trebuščku in anusu. Mogoče ima vetrove ali pa težave s prebavo. Če jutri zjutraj ne bo bolje, ga pelji k veterinarju.

lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #2 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:18:46 »

Kaj pa gliste? So razglisteni?
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #3 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:20:44 »

Jaz tudi mislim, da so gliste. Moj Thor je bil tak kot da bi žogo pojedel, ko je prišel iz zavetišča.
Logiran
kaya69
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #4 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:31:57 »

razglisteni še niso bili. to sm nameravala narediti jutri.ali je lahko kaj hudo narobe, če počakam do zjutraj in potem takoj po tabletke ali naj to raje naredim še danes?
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #5 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:36:58 »

Jaz bi morda raje počakala do jutra, če se je trebušček napel zaradi česa drugega - da ne bo potem izbruhal tabletke.
Logiran
kaya69
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #6 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:45:17 »

aha pol bom rajši počakala.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #7 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:47:24 »

Samo vseeno mu trebušček masiraj, če gre za težave z odvajanjem od blata, da ne pride do kakšnih hujših komplikacij.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #8 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:53:09 »

Najbolje mogoče res, da danes trebušček masiraš, jutri pa še razglistiš.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #9 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:55:24 »

Kalsang kdaj si ti svoje razglistila oz. kdaj je najbolj priporočljivo?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #10 : ponedeljek, 08.01.2007 : 21:25:56 »

Mladiče je treba razglistiti med drugim in tretjim tednom starosti, obenem pa tudi njihovo mamo, ker liže njihove ritke in blato!

Razglistenje je treba ponoviti pred vsakim preventivnim cepljenjem. Za prvo razglistenje je primerna pasta Banmint ali kakšna podobna pasta, za poznejša, ko mladički že sami jedo, pa je treba uporabiti Pratel, ker Banmint ne odpravi trakulje. (Mater razglistimo s Pratelom. Banmint je samo za mladičke.)

Prvo zaščitno cepljenje proti nalezljivim boleznim je med šestim in osmim tednom.

Vse, kar je potrebno vedeti o negi legla in matere, je odlično opisano v knjigah Moja psička (Samo Pitamic in Iztok Valentinčič) in Lovska kinologija (Marko Mali). Toplo priporočam! Nepogrešljiva priročnika sta.

Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #11 : ponedeljek, 08.01.2007 : 21:26:22 »

Super, hvala.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #12 : ponedeljek, 08.01.2007 : 21:29:08 »

Ni za kaj!  Wink
Logiran
kaya69
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #13 : ponedeljek, 08.01.2007 : 21:46:09 »

hvala za izcrpne informacije, potem bom pocakala do jutra. a proti kugi jih lahko cepijo ze pri 6 tednih??
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #14 : ponedeljek, 08.01.2007 : 21:57:53 »

Da, še zlasti, če mama ni cepljena proti kugi. Res ti priporočam, da si v knjižnici izposodiš ti dve knjigi, ker je noter vse jasno navedeno.

Lahko pa tudi obiščeš dobrega veterinarja in se z njim podrobno pogovoriš, kako in kaj.

lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #15 : ponedeljek, 08.01.2007 : 21:58:46 »

Cepljenje naj bi šlo nekako takole:

http://www.klinika-prva-k.si/nasveti/cepljenje.slo.3.htm

Se pa strinjam z Kalsang.
Logiran
kaya69
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #16 : ponedeljek, 08.01.2007 : 23:05:00 »

seveda je mama cepljena proti kugi in proti vsem ostalim stvarem, bila je razglistena pred porodom, v bistvu p asem mislila prasati to, da sem ugotovila da imam doma tableti za razglistit, pa me zanima, ce je kul da kr iste odmerke kot za odrasle pse (tableta na 10kg) al je kako drugace
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #17 : ponedeljek, 08.01.2007 : 23:09:30 »

Pri tako majhnih mladičih ne uporabljaj tablete za velike pse. Pojdi kupit pasto Banmint ali kaj primernega za mladiče po posvetu z veterinarjem.
Logiran
kaya69
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #18 : ponedeljek, 08.01.2007 : 23:33:24 »

pol ne bom uporabila tablet vendar ko sem kupila svojo psicko mamo, in sem sla k veterinarju mi je dal tablete zarazglistit za odrasle pse.imam dva psa in oba sta dobila enake tablete, kljub temu, da je bila psicka takrat stara 3 mesece?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #19 : ponedeljek, 08.01.2007 : 23:42:00 »

Ja, ampak imaš zdaj en mesec stare mladiče! Prej sem ti napisala, da jim daj, tablete pozneje, ko bodo že čisto samostojni. Za prvič jim daj Banmint.
Logiran
kaya69
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #20 : torek, 09.01.2007 : 00:07:44 »

čeprav sami jejo že od 3 tedna starosti?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #21 : torek, 09.01.2007 : 00:28:58 »

Poglej, najbolje bo, če jutri pokličeš dobrega veterinarja in ga vse podrobno vprašaš in se potem ravnaš po njegovih navodilih.

Glede na zastavljena vprašanja predvidevam, da se nisi najbolje podučila o negi mladičkov in njihove matere preden je prišlo do srečnega dogodka. Vesela sem, da so močni in da papajo, upam, da mamice ne bolijo več seski in da se ji je mleko ustavilo.

Odpravljanje zajedalcev si krepko zamudila. Tukaj ti očitno ne morem dati vseh nasvetov, zato prosim, jutri obišči veterinarja, s sabo odnesi vsaj mladička z napihnjenim trebuhom in mamico, naj ju pregleda, predvsem pa se pri njem o vsem podrobno pozanimaj.

Pa knjigi nabavi. Ti bosta v veliko pomoč

Veliko sreče in veselja še naprej!
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #22 : torek, 09.01.2007 : 08:31:27 »

Jaz bom kar to temo uporabila, ker imam eno vprašanje. Thor je po Pratelu in Dehinelu vedno imel zelo slabo reakcijo - ob konstantnem driskanju je 24 ur bil popolnoma apatičen, samo spal je in zato nama je veterinar dal zdaj Banminth pasto. Včeraj je dobil svoj odmerek, pa se ni nič zgodilo - zjutraj je šel na blato, ki je bilo popolnoma normalno. Saj si ne želim driske, ampak se bojim, da mogoče pasta ni prijela - če je to možno. Je to samo za mladičke? Thor je namreč star 7 mesecev.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #23 : torek, 09.01.2007 : 08:39:37 »

Jaz sem šla iz Pratela na Dehinel Plus. Zakaj? Ker ji je po jemanju Pratela odpadla dlaka na repu in to do golega. Smešno a resnično, soseda mi je namiginila, da pozna tudi primere otrok, ki so po jemanju nekaterih sredstev za razglistenje, ostajali brez šopov las.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #24 : torek, 09.01.2007 : 11:01:16 »

Lovethor in Drobtinica, nekateri psi res slabo prenašajo Pratel. Sploh, če imajo zdravstvene težave, kot jih je imel Thor. Zanj je verjetno res najbolje, da je še nekaj časa na Banmint pasti, ker je nežnejša. Na žalost Banmint ne pokrije celega spektra črevesnih zajedalcev, ampak bolje da se kuža dobro počuti kot da se spet ogrozi njegovo zdravje.

To seveda velja tudi za izpadanje dlake in vse podobne reakcije. Sicer pa so npr. pri mojem veterinarju začeli namesto Pratela dajati Dehinel. Verjetno iz istih razlogov. Moji psi, tudi par mesecev stari mladiči niso imeli nikoli težav s Pratelom, vem pa, da lahko pride do zapletov. No, zdaj bomo itak na Dehinelu.

lp
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #25 : torek, 09.01.2007 : 11:59:00 »

Kalsang, hvala za odgovor. Imam pa še eno vprašanje. Glede na to, da Thorovo blato redno dajemo na analizo, me zanima, če je v blatu možno videti, da ima pes gliste. To me zanima bolj informativno. Nazadnje je bil negativen na parazite, vendar ne vem, če to velja tudi za gliste. Za trakuljo vem, da se v blatu vidijo odrivki, za gliste pa ne vem.

(Včasih si že prav želim, da bi bila veterinarka, ker je toliko stvari, ki bi jih rada vedela...)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #26 : torek, 09.01.2007 : 12:15:26 »

Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #27 : torek, 09.01.2007 : 14:14:55 »

Ja, na analizi blata bi zelo verjetno zasledili parazite.

Sicer pa, preberi si temo o zajedalcih!

lp
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #28 : torek, 09.01.2007 : 15:01:54 »

čist splošno vprašanje: kako lahko imaš mirne vesti mladiče, brez da si predhodno informiran in pripravljen na kako in kaj Huh vsaj mene bi vest tako pekla in bi me resno skrbelo, da kaj narobe delam ali pozabljam  sram samo na forume se res ne bi mogla zanest, kaj če pravega nasveta ne bi bilo pravočasno Huh nak... to ni zame  Undecided in samo en razlog od mnogih, da ne bom imela mladiče katerekoli živalske vrste  Wink

vsekakor bi ob vsaki meni neobvladljivi situaciji prvo kot prvo živalice popakala veterinarju!
Logiran

nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #29 : torek, 09.01.2007 : 17:06:09 »

Na hitro sem prebrala tole temo. O vsem skupaj imam svoje mnenje.

Jaz sem pa vesela, da se je dekle odločilo za iskanje info. na forumu. Seveda je treba to vedeti že prej, vendar bolje pozno kot pa nikoli. Mladički so tu in sedaj se čas ne more več vrteti nazaj - samo še naprej.

Jaz bi vprašala, koliko so sedaj mali stari?
Saj mogoče kje piše, pa sem spregledala.

Jaz osebno pred prvim cepljenjem niti slučajno nisem vodila ne mame in ne mladičev naokrog. Niti ne k veterinarju, kjer so razne klice najbolj koncentrirane. Če obstaja možnost bi bilo fino, če bi lahko prišel veterinar k vam domov.

To je čisto osebno mnenje. Kar pa se tiče napetega trebuščka je pa velika možnost, da bi lahko vzrok iskali pri glistah. Glede na to, da se že tri tedne (če sem prav razumela) sami prehranjujejo je že kar malo kriza. Razglisti vse malčke in ne samo tistega z vidno napetim trebuščkom.

Pa seveda - kontaktiraj veta!!!!!!!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #30 : torek, 09.01.2007 : 20:56:33 »

Mladiči so stari mesec dni.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #31 : torek, 09.01.2007 : 21:01:06 »

Aha - sem videla, da piše že na začetku  Tongue Hvala Kalsang.

Pa tudi to sem videla, da so hranjeni komaj 1 teden in ne že 3 tedne  Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: napihnjen trebušček pri mladiču
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines