mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 05:22:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: pritlikavi pinč - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: pritlikavi pinč - čvek  (Prebrano 42794 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #75 : petek, 13.07.2007 : 16:24:54 »

He, he, ti nekateri po vsej verjetnosti pinca ze niso imeli.  Wink Vsi psi, pa naj bodo kratkodlaki ali pa dolgodlaki puscajo dlako. Dlaka odmira in odpada in fizicno je popoloma nemogoce najti psa, ki ne menja dlake.... saj tudi mi odvrzemo na dan doloceno kolicino las. To je popolnoma normalen proces. Je pa res, da nekateri resasti terijerji dlake navidezno ne puscajo, ampak to samo takrat, ko jih trimajo.....se pravi, da jim odmrlo dlako "populijo" se preden uspe pasti s telesa.  Smiley

lp
Logiran
P_E_T_R_A_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #76 : petek, 13.07.2007 : 18:36:56 »

Imela sem tudi že maltežanko in takrat dlak ni bilo. Zdaj razmišljam o nakupu prav tako majhnega psa, ampak si želim z njim trenirati tudi agility. Če mi kdo lahko kakorkoli pomaga bom zelo hvaležna!
lp
Petra
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #77 : sobota, 14.07.2007 : 07:16:47 »

V Zavetiscu Horjul se nahaja mesanka s pritlikavim pincem. Ce te slucajno zanima kaj vec o njej:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,16039.0.html
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #78 : ponedeljek, 16.07.2007 : 08:54:48 »

Petra, saj neke strašne panike kar se dlake tiče ni.
Dlake definitivno ne pušča šnavcer, ker se ga trima.
Šnavcer je v primerjavi s pinčem en ogromen klovn in izredno primeren kot družinski pes. So strašni igrivi in polni energije. Znajo biti pa tudi precej trmasti in občasno neposlušni, česar pri pinču ne najdeš. Pinč, če je ali pa ni vzgojen - kar pomeni ali bo 100 % ubogal ali pa te sploh ne bo. Pri šnavciju pa tega ni in ima občasno kakšne navihane prebliske.  Grin
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #79 : ponedeljek, 16.07.2007 : 16:29:52 »

Citat
Zdaj razmišljam o nakupu prav tako majhnega psa, ampak si želim z njim trenirati tudi agility.
Poznam Ivanine pinče in so prava eksplozija na agility tekmah. Pa še zelo lep kuža je. Meni se sicer brez potrebe malo smili, ker imam občutek, da ga zebe, da je lačen...

ps
Šiperke je tudi fajn kuža za doma in za agility, majhen, a brez dlake pa res ni Wink
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #80 : ponedeljek, 16.07.2007 : 22:43:36 »

O ja, Ivanini pinči so face, a le zaradi tega, ker se Ivana zelo ukvarja z njimi.
So pa res to psi špica za agility. In prav nič se ti ne potrebujejo smiliti. Zunaj jih pozimi ne zebe, ker ti psi ne znajo biti pri miru ali pa da bi hodili strašno počasi. To so živčki na kubik. ko pa se ustavijo greš pa tako ali tako notri in se lepo ogrejejo in zaspijo kot kanoni.
Pinčki so tudi strašni ckrljivci. No, vsaj naša dva sta bila. Čim sem se usedla, je bil Ami že v naročju ready za čohing. Grin
Logiran
P_E_T_R_A_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #81 : sreda, 18.07.2007 : 20:02:16 »

Ima kdo mogoče telefonsko številko od Ivane ali če kdo ve, če bo imela v kratkem kakšno leglo?
lp
Petra
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #82 : sreda, 18.07.2007 : 21:02:51 »

Ivana legla sigurno ne bo imela, ker je Eni pred približno pol leta kotila. Vse tri pse je obdržala in zanje niti ni iskala novih lastnikov. Drugače pa je najbolje, da se obrneš na Klub šnavcerjev in pinčev in tam boš dobila vse potrebne številke in informacije.
Tu, pa kot veš, ne smemo dajati nobenih informaciji o leglih in vzrediteljih.
Je pa Ivana sigurno v Sloveniji najboljši naslov, kar se tiče pinčkov.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #83 : četrtek, 19.07.2007 : 14:05:03 »

No, kakorkoli bomo obracali, gospa, o kateri tece tukaj beseda, ni clan mojpes.neta z ustreznim paketom in njenih podatkov zagotovo tukaj javno ne bo objavljenih, prav tako ne podatkov o kaksnih klubih ali podobnem. Ce nisi clanica mojpes.neta, se bo potrebno obrniti na Kinolosko zvezo Slovenije. Njih placujejo, da posredujejo tako podatke o vzrediteljih kot o klubih.
Logiran

Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #84 : torek, 13.05.2008 : 21:04:27 »

Ali se Pincem repke se vedno reze?  Undecided Na strani se namrec oglasuje leglo s porezanimi repki, pa me zanima kako je potem s taksnimi kuzki na razstavah. P majhna opomba vzreditelju  Wink .... repov se ne kOpira, ampak kUpira.

lp
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #85 : sreda, 12.11.2008 : 14:59:20 »

Včeraj sem videla enega srčkanega tri mesečnega pinčka Cheesy
Tako je bil ljubek. Kiss Ko bom velika bom tudi jaz imela pinča. Wink Wink
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #86 : petek, 20.03.2009 : 09:38:45 »

Jaz pa pogosto v Portorožu oz. Luciji srečujem dva odrasla lepotca...

Ni mi jasno, zakaj je teh čudovitih psov pri nas tako zelo malo... Imajo res tako zahteven karakter?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #87 : petek, 20.03.2009 : 11:00:35 »

Pinč je in ni preprost. Ker je IZREDNO inteligenten, moraš biti ravno zradi tega pri vzgoji dosleden 110 %  Wink.
Če se tega držiš, boš imel super spremljevalca. V primeru, da mu dopustiš, da se enkrat povzpne preko glave, potem bo tebi in vsem ostalim okrog sral po glavi non stop. Ker so neustrašni, zna biti nevzgojen pinč zelo težaven za okolico.

Skratka na katko - pinč je majhen pes z OGROMNIM pogumom in srcem, izredno inteligenten in 100 % predan alfa lastniku. V primeru da postane alfa v krdelu pes sam, potem gorje vsem podrejenim.
Logiran
*mimi*
otrok do 14 let
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #88 : petek, 27.03.2009 : 15:27:51 »

jaz imam doma psičko mimi, stara je 3 leta( v sredo jih je dopolnila).
je stelirizirana. je naša prva psička, imamo pa tudi 10 let starega rexa(nemški ovčar)ki pa je zelo grob z njo. mogoče kdo ve zakaj?
se morda hoče le igrati?

lp
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #89 : petek, 27.03.2009 : 15:32:09 »

če imate psičko v stanovanju, ovčarja pa zunaj oz. se s psičko ukvarjate bolj kot z njim je razlog morda ljubosumje...?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: pritlikavi pinč - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines