mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:32:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Kolikokrat s psom ven cez dan?
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolikokrat s psom ven cez dan?  (Prebrano 23895 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« : petek, 13.02.2004 : 21:34:20 »

Zdravo. mene ful firbec matra kolikojrat vi peljete vasega psa ven, kam in kdaj?

Namrec polozaj je sledec: moj skoraj 6 mesecni visavski terier hodi ven 6 - 7×. PRvic grema ven ob 8, zadnjic pa ob 10. torej priblizno na vsaki 2 uri. najprej sem mislila, ker je bil majhen in je imel probleme z mehurjem, da je ok, ce grem z njim ven vsako uro. ne me narobe razumet, ampak zdi se mi dostik da gres tolikokrat ven s psom pri taksni starosti. bolan ni, ocitno ne more zdrzat dolgo. sem ga probala navadit vsaj na 4 ure pa kr cvili pa krampa pa piska  Angry

No, zanimajo me vase izkusnje in nasveti kaj naj naredim da ga navadim manjkrat dol it al je se to prehitro pa je normalno da gre tolikokrat ven?

Hvala za pomoc.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1 : sobota, 14.02.2004 : 13:48:57 »

Oj!

tica_marinca:Glede na starost psa se mi zdi cudno,da bi moral hoditi pes ven na dve uri :oMoj je namrec pri 6 mesecih hodil samo trikrat dnevno ven Roll Eyes :-\predlagam ti,da najprej isces vzrok v zdravju,pelji ga k veterinarju naj psa temeljito pregleda in da zagotovi,da je 100%zdrav,potem pa ga lahko zacnes navajati,na manjso kolicino sprehodov.
Poskusaj najprej zmanjsat sprehode,recimo tako,da psa peljes ven na dve uri in pol,nato pa ure vedno vecaj pa tudi dolzino sprehodov zmansaj in imej dva daljsa in enega krajsega Wink

Upam,da se bo obneslo,vsekakor porocaj Cheesy Wink

lp,pia
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 14.02.2004 : 14:06:04 »

Tinca a je rad zunaj? Mogoče te samo izsiljuje?
Logiran
Roxi
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #3 : sobota, 14.02.2004 : 15:04:37 »

Ja,  možno, da te izsuljuje.Sm mela isti problem samo sm pol vse uredila tako, da je zdj vredu.
Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #4 : sobota, 14.02.2004 : 17:26:29 »

ja to z izsiljevanjem bi blo dobro preverit.  Angry

Pia: pes je popolnoma zdrav, sem bila pred 1 mesecem pr veterinarju na pregledu (mislim, da me ze itak imajo pun kufer, ko pa sem tak panicna pa kr tja letim  Cool ).

Recimo, ce ga doma samega pustim za 5 ur, ker imam kake obveznosti, pa je cist, pa cez noc tud ne lula. tak da mislim da kr izsiljuje. problem pa je, da kr cvili pa krampa pa skace po tebi, da ga pol morn dol pelat. no bom bolj trdna probala bit  Grin

Andi: ja, odzunaj tak uziva, da je kr groza ko morama gor it. zaj se vsaj gre, ko je bil mali, sn ga mogla dobesedno vlect  Tongue

Roxi, kak ti je uspelo, da si ga odvadla izsiljevanja?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 14.02.2004 : 18:58:30 »

Tinca preprosto ga ignoriraj pa se bo počasi naveličal težiti.
Logiran
Tamara
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #6 : ponedeljek, 16.02.2004 : 11:16:34 »

Tinca preprosto ga ignoriraj pa se bo počasi naveličal težiti.

Se strinjam, da te izsiljuje, ker mu to pustis. Moja mala je hodila ven najvec stirikrat na dan....predlagam, da ga vozis ven trikrat na dan! Verjetno bo kaksna luzica v stanovanju, ampak ni panike, luzica se da pobrisati. Fino je, da ga naucis tako, sicer bos imela vedno probleme.

Izsiljevanja ga naucis tako, da ga ignoriras! Veliko srece  Cheesy

Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #7 : ponedeljek, 16.02.2004 : 16:51:24 »

Helou.

Moram vam povedat, da je vceraj sel ven samo 4×. Najprej je gnjavil, pa sem ga ignorirala in je blo. res pomaga. Mi je kr ok, da gre 4× ven, ker smo 4 pa gre vsak enkrat pa se ful rad je zunaj tak da ni problema. pa sej ne mroem verjet da je uspelo  Grin
Logiran
Medo
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #8 : sreda, 18.02.2004 : 11:08:59 »

Jaz ga dam ven zjutraj pred službo in potem po službi je zunaj kakšne dve uri odvisno od vremena in še zvečer. Ne vem, zadnjič ga peljem ob 20.00 , me zanima, če je prepozno..zaenkrat tako še ne zdrži do jutra, ampak mislim, da bo, ker je drugi dan kar ga imam že počakal do 5.00.
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #9 : torek, 23.03.2004 : 22:21:34 »

Živ...

Kot vsi presrečni novinci smo tudi mi kar se da veliko zunaj.
Dvakrat na dan sprehodi, dirkanje okoli vogalov... Tongue

Kaj pa ko zunaj npr. lije kot iz škafa sram oz. sneži kot za stavo? Undecided
S Sally jo sicer kar mahneva ampak me ves čas skrbi, a je premajhna ali je lahko mokra, kolk časa? Pol pa ene dvakrat lula, bi ji šla pa že kar čaj skuhat!

Kako v sakramenskih razmerah ravnate vi? Huh
pa, pa
Neli
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #10 : sreda, 24.03.2004 : 09:40:41 »

Neli, nic bat! Dokler kuza zunaj teka in skace se ne bo prehladil. Mi se ze vse zivljenje sprehajamo po dezju (tako imamo mir, ker ni nikjer nikogar) in snegu in dokler imajo psi interes in so radi zunaj bomo to nadaljevali. Ko pridemo domov pa obvezno brisanje do suhega in spanje. Cheesy Tvoja ima cisto kratko dlako tako, da jo verjetno ni tezko posusit! lp
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #11 : sreda, 24.03.2004 : 09:58:41 »

Neli,
pri tebi pes spi v hiši. Zato ga ti kar sprehajaj po dežju in snegu. Dokler se pes giblje, potem ni panike. Če pa psu ne bo pasalo sprehajati se po dežju, ti bo pa že sam povedal  Wink.

Jaz imam pa psico ponoči zunaj in sem jo jeseni peljala na sprehod ob 20-tih (pa deževalo je). Potem se je pa pojavil problem, ker se ni in ni hotela posušit, mokre je ven tudi nisem upala dat, v sobi mi ni hotla spat, ker ji je bilo prevroče Undecided No, potem je bila do treh zjutraj v sobi, se skoraj posušila, potem je pa zunaj prespala.

Lp Jana
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #12 : sreda, 24.03.2004 : 10:21:52 »

Mi se ze vse zivljenje sprehajamo po dezju (tako imamo mir, ker ni nikjer nikogar)

hehe tudi midva se najraje sprehajava kadar lije kot iz škafa. Ko prideva domov sva sicer res ob mokra  (če uporabim čuden izraz Cheesy ) kot psa. Amapk imava pa zunaj mir. Nobenih sprehajalcev, popadalnih psov ... Ali ni pravzaprav čudno. Sama živim v blokovskem naselju kjer je ogromno psov. Ampak pozimi se število teh psov znatno zmajša. Sploh ne razummem ali ljudje takrat vozijo svoje kosmatince samo okoli bloka? Undecided
No skratka Neli ko si zunaj se čim več gibajta, tako da jo ne začne zebsti, drugače se pa nič sekirat. Moj najraje leži v snegu z sprednjimi nogami naprej in zadnjimi nazaj (položaj, ko si hladimo jajčka Wink Grin ), pa zaenkrat še nisva imel problemov z mehurjem ali kakšnih drugih težav.

LP nina
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #13 : sreda, 24.03.2004 : 10:46:18 »

Sally,
za naše kratkodlake ljubice dež in sneg nista problem, dokler se gibljejo, doma pa jih zbrišeš do suhega. Naša vražička ima sneg zelo zelo rada (takrat sploh noče domov), kadar dežuje pa ni tako navdušena, ker ji dež pada direkt v ušesa  Grin Sicer pa (tako kot se že rekli nekateri drugi forumovci) ti pes že sam "pove", če mu kaj ne paše preveč. Buba tako v dežju hodi čisto ob meni, ker imam dežnik  Wink
Lp,
Tina
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #14 : sreda, 24.03.2004 : 10:59:51 »

He, en naš "cukrček" je že eden takšnih, ki ga je treba ob dežju dobesedno zvleči ven, da opravi vsaj tisto najnujnejše in naredi tisti krog okoli hiše.
Ne pomaga niti to, da mu oblečem "dežni plašček".  Wink  Wink Verjetno se boji, da se bo stopil.

Drugi "cukrček" pa ni toliko proti dežju in se pošteno naleta ne glede na vreme.

No, pri frotiranju z brisačo pa uživata oba enako.  Cheesy
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Kolikokrat s psom ven cez dan?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines