mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 06:30:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Kolikokrat s psom ven cez dan?
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolikokrat s psom ven cez dan?  (Prebrano 23931 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« : petek, 13.02.2004 : 21:34:20 »

Zdravo. mene ful firbec matra kolikojrat vi peljete vasega psa ven, kam in kdaj?

Namrec polozaj je sledec: moj skoraj 6 mesecni visavski terier hodi ven 6 - 7×. PRvic grema ven ob 8, zadnjic pa ob 10. torej priblizno na vsaki 2 uri. najprej sem mislila, ker je bil majhen in je imel probleme z mehurjem, da je ok, ce grem z njim ven vsako uro. ne me narobe razumet, ampak zdi se mi dostik da gres tolikokrat ven s psom pri taksni starosti. bolan ni, ocitno ne more zdrzat dolgo. sem ga probala navadit vsaj na 4 ure pa kr cvili pa krampa pa piska  Angry

No, zanimajo me vase izkusnje in nasveti kaj naj naredim da ga navadim manjkrat dol it al je se to prehitro pa je normalno da gre tolikokrat ven?

Hvala za pomoc.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1 : sobota, 14.02.2004 : 13:48:57 »

Oj!

tica_marinca:Glede na starost psa se mi zdi cudno,da bi moral hoditi pes ven na dve uri :oMoj je namrec pri 6 mesecih hodil samo trikrat dnevno ven Roll Eyes :-\predlagam ti,da najprej isces vzrok v zdravju,pelji ga k veterinarju naj psa temeljito pregleda in da zagotovi,da je 100%zdrav,potem pa ga lahko zacnes navajati,na manjso kolicino sprehodov.
Poskusaj najprej zmanjsat sprehode,recimo tako,da psa peljes ven na dve uri in pol,nato pa ure vedno vecaj pa tudi dolzino sprehodov zmansaj in imej dva daljsa in enega krajsega Wink

Upam,da se bo obneslo,vsekakor porocaj Cheesy Wink

lp,pia
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 14.02.2004 : 14:06:04 »

Tinca a je rad zunaj? Mogoče te samo izsiljuje?
Logiran
Roxi
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #3 : sobota, 14.02.2004 : 15:04:37 »

Ja,  možno, da te izsuljuje.Sm mela isti problem samo sm pol vse uredila tako, da je zdj vredu.
Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #4 : sobota, 14.02.2004 : 17:26:29 »

ja to z izsiljevanjem bi blo dobro preverit.  Angry

Pia: pes je popolnoma zdrav, sem bila pred 1 mesecem pr veterinarju na pregledu (mislim, da me ze itak imajo pun kufer, ko pa sem tak panicna pa kr tja letim  Cool ).

Recimo, ce ga doma samega pustim za 5 ur, ker imam kake obveznosti, pa je cist, pa cez noc tud ne lula. tak da mislim da kr izsiljuje. problem pa je, da kr cvili pa krampa pa skace po tebi, da ga pol morn dol pelat. no bom bolj trdna probala bit  Grin

Andi: ja, odzunaj tak uziva, da je kr groza ko morama gor it. zaj se vsaj gre, ko je bil mali, sn ga mogla dobesedno vlect  Tongue

Roxi, kak ti je uspelo, da si ga odvadla izsiljevanja?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 14.02.2004 : 18:58:30 »

Tinca preprosto ga ignoriraj pa se bo počasi naveličal težiti.
Logiran
Tamara
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #6 : ponedeljek, 16.02.2004 : 11:16:34 »

Tinca preprosto ga ignoriraj pa se bo počasi naveličal težiti.

Se strinjam, da te izsiljuje, ker mu to pustis. Moja mala je hodila ven najvec stirikrat na dan....predlagam, da ga vozis ven trikrat na dan! Verjetno bo kaksna luzica v stanovanju, ampak ni panike, luzica se da pobrisati. Fino je, da ga naucis tako, sicer bos imela vedno probleme.

Izsiljevanja ga naucis tako, da ga ignoriras! Veliko srece  Cheesy

Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #7 : ponedeljek, 16.02.2004 : 16:51:24 »

Helou.

Moram vam povedat, da je vceraj sel ven samo 4×. Najprej je gnjavil, pa sem ga ignorirala in je blo. res pomaga. Mi je kr ok, da gre 4× ven, ker smo 4 pa gre vsak enkrat pa se ful rad je zunaj tak da ni problema. pa sej ne mroem verjet da je uspelo  Grin
Logiran
Medo
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #8 : sreda, 18.02.2004 : 11:08:59 »

Jaz ga dam ven zjutraj pred službo in potem po službi je zunaj kakšne dve uri odvisno od vremena in še zvečer. Ne vem, zadnjič ga peljem ob 20.00 , me zanima, če je prepozno..zaenkrat tako še ne zdrži do jutra, ampak mislim, da bo, ker je drugi dan kar ga imam že počakal do 5.00.
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #9 : torek, 23.03.2004 : 22:21:34 »

Živ...

Kot vsi presrečni novinci smo tudi mi kar se da veliko zunaj.
Dvakrat na dan sprehodi, dirkanje okoli vogalov... Tongue

Kaj pa ko zunaj npr. lije kot iz škafa sram oz. sneži kot za stavo? Undecided
S Sally jo sicer kar mahneva ampak me ves čas skrbi, a je premajhna ali je lahko mokra, kolk časa? Pol pa ene dvakrat lula, bi ji šla pa že kar čaj skuhat!

Kako v sakramenskih razmerah ravnate vi? Huh
pa, pa
Neli
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #10 : sreda, 24.03.2004 : 09:40:41 »

Neli, nic bat! Dokler kuza zunaj teka in skace se ne bo prehladil. Mi se ze vse zivljenje sprehajamo po dezju (tako imamo mir, ker ni nikjer nikogar) in snegu in dokler imajo psi interes in so radi zunaj bomo to nadaljevali. Ko pridemo domov pa obvezno brisanje do suhega in spanje. Cheesy Tvoja ima cisto kratko dlako tako, da jo verjetno ni tezko posusit! lp
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #11 : sreda, 24.03.2004 : 09:58:41 »

Neli,
pri tebi pes spi v hiši. Zato ga ti kar sprehajaj po dežju in snegu. Dokler se pes giblje, potem ni panike. Če pa psu ne bo pasalo sprehajati se po dežju, ti bo pa že sam povedal  Wink.

Jaz imam pa psico ponoči zunaj in sem jo jeseni peljala na sprehod ob 20-tih (pa deževalo je). Potem se je pa pojavil problem, ker se ni in ni hotela posušit, mokre je ven tudi nisem upala dat, v sobi mi ni hotla spat, ker ji je bilo prevroče Undecided No, potem je bila do treh zjutraj v sobi, se skoraj posušila, potem je pa zunaj prespala.

Lp Jana
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #12 : sreda, 24.03.2004 : 10:21:52 »

Mi se ze vse zivljenje sprehajamo po dezju (tako imamo mir, ker ni nikjer nikogar)

hehe tudi midva se najraje sprehajava kadar lije kot iz škafa. Ko prideva domov sva sicer res ob mokra  (če uporabim čuden izraz Cheesy ) kot psa. Amapk imava pa zunaj mir. Nobenih sprehajalcev, popadalnih psov ... Ali ni pravzaprav čudno. Sama živim v blokovskem naselju kjer je ogromno psov. Ampak pozimi se število teh psov znatno zmajša. Sploh ne razummem ali ljudje takrat vozijo svoje kosmatince samo okoli bloka? Undecided
No skratka Neli ko si zunaj se čim več gibajta, tako da jo ne začne zebsti, drugače se pa nič sekirat. Moj najraje leži v snegu z sprednjimi nogami naprej in zadnjimi nazaj (položaj, ko si hladimo jajčka Wink Grin ), pa zaenkrat še nisva imel problemov z mehurjem ali kakšnih drugih težav.

LP nina
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #13 : sreda, 24.03.2004 : 10:46:18 »

Sally,
za naše kratkodlake ljubice dež in sneg nista problem, dokler se gibljejo, doma pa jih zbrišeš do suhega. Naša vražička ima sneg zelo zelo rada (takrat sploh noče domov), kadar dežuje pa ni tako navdušena, ker ji dež pada direkt v ušesa  Grin Sicer pa (tako kot se že rekli nekateri drugi forumovci) ti pes že sam "pove", če mu kaj ne paše preveč. Buba tako v dežju hodi čisto ob meni, ker imam dežnik  Wink
Lp,
Tina
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #14 : sreda, 24.03.2004 : 10:59:51 »

He, en naš "cukrček" je že eden takšnih, ki ga je treba ob dežju dobesedno zvleči ven, da opravi vsaj tisto najnujnejše in naredi tisti krog okoli hiše.
Ne pomaga niti to, da mu oblečem "dežni plašček".  Wink  Wink Verjetno se boji, da se bo stopil.

Drugi "cukrček" pa ni toliko proti dežju in se pošteno naleta ne glede na vreme.

No, pri frotiranju z brisačo pa uživata oba enako.  Cheesy
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #15 : sreda, 24.03.2004 : 11:09:23 »

He, en naš "cukrček" je že eden takšnih, ki ga je treba ob dežju dobesedno zvleči ven, da opravi vsaj tisto najnujnejše in naredi tisti krog okoli hiše.

Citat
Drugi "cukrček" pa ni toliko proti dežju in se pošteno naleta ne glede na vreme.

 Grin Grin Grin imamo mi tudi dva taka psa doma. Eden v dežju samo pomoli smrček iz hiše in gre takoj nazaj noter. Še lulat gre ponavadi kar pod streho in "zaliva" hišo  Lips Sealed (kadar ga mi ne vidimo)  Grin

Drugega pa dež in sneg nič ne motita. Celo uživa v snegu  Grin Kako so si psi različni  Cool

LP Jana
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #16 : sreda, 24.03.2004 : 11:48:24 »


Pri nas pa sneg ni problem, več ga je, manj šans je, da pridejo psi sami od sebe nazaj v hišo (jih je skoraj treba zvlečt).  Grin

Dež je pa druga zgodba. Če jih že ne odvlečem na čisto pravi sprehod, bodo raje čepeli na verandi na suhem, kot pa da bi se znebili kak deciliter ali dva tekočine  Roll Eyes
S tem da tastarejši nekak počakajo do sprehoda, otrok pa se olajša tisto sekundo, ko pride nazaj notri  Angry

Aja še neki za TinoZ, Sally's NI Sally...sicer pa raje ne komentiram kako nefer se mi zdi izbiranje nickov, ki se od drugih razlikujejo le po enem apostrofu in eni črki. Sama vem, da bi naredila vse kar je možno, če bi se pojavil "copycat" mojega nicka...

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #17 : sreda, 24.03.2004 : 12:14:01 »

Tudi nasa Spela Marela naredi smesen "ksiht", ko vidi, da zunaj dezuje. In potem zviiiz nazaj noter. Tako jo moram zjutraj dobesedno ven porinit, pa se potem pocaka, da prilezem ven tudi jaz (ce je ona mokra, naj bom tudi jaz  Angry ). Na najblizji travi hitro opravi svoje, potem pa pod streho kar se le da hitro in nazaj noter. Ko dezuje se ji tudi brisanje tac zdi cisto fajn zadeva - v lepem vremenu se morava vcasih kar pregovarjat (ceprav zaenkrat jaz vedno zmagam).
m.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #18 : sreda, 24.03.2004 : 13:47:14 »

"Aja še neki za TinoZ, Sally's NI Sally...sicer pa raje ne komentiram kako nefer se mi zdi izbiranje nickov, ki se od drugih razlikujejo le po enem apostrofu in eni črki.
Moje globoko opravičilo vsem prizadetim  Wink

"Sama vem, da bi naredila vse kar je možno, če bi se pojavil "copycat" mojega nicka..."
Naredit pa nimaš kaj dosti, razen, da spremeniš svoj nick. Ah, ta internet  Cheesy

Lp,
Tina

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #19 : sreda, 24.03.2004 : 14:36:24 »

Ninci, ravno danes, ko lije kot iz skafa, zraven pa se snezi, nisem srecala nobenega psa! Cry OK, ne stejem Turnska s svojimi zverinami, ker on je itak ze inventar v nasem gozdu (tako kot jaz Cheesy). Vsi ostali pa so bili skriti v stanovanjih ali pesjakih! Undecided Ker imam sreco, da sem doma, so bili vsi nasi psi danes ze trikrat zunaj, vsakic so prisli noter mokri kot cucki, tako, da zdaj susim brisace po celem stanovanju.  Grin Se enkrat grem ven, pa ne bom imela nic za obut, pse pa bom brisala v rjuhe. Nobeden od psov pa zaradi dezja ali snega se nikoli ni bil bolan - prehlajen. Trkam na les! lp
Logiran

biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #20 : sreda, 24.03.2004 : 19:46:28 »

Tudi mi smo bili danes mokri kot cucki. Ampak smo bili veseli ker ni bilo nobenega,ki bi motil našega Bisa Cheesy!
Lp  Grin
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #21 : sobota, 27.03.2004 : 20:55:17 »

Čisto ste se razpisali.... super ste!!!!
Zdaj naju s Sally ne bo več skrbelo in bova šli kar veselo med kapljicami...

Žal mi je, če sva z izborom nicka koga užalila..., če pogledam npr. zgornji citat:
Aja še neki za TinoZ, Sally's NI Sally...sicer pa raje ne komentiram kako nefer se mi zdi izbiranje nickov, ki se od drugih razlikujejo le po enem apostrofu in eni črki. Sama vem, da bi naredila vse kar je možno, če bi se pojavil "copycat" mojega nicka.

Večina uporablja imena svojih psov..., ker jih seveda imamo najraje, tako sva tudi midva naredila. Da pa res gasimo ogenj predno izbruhne požar sva dodala še tisti nugget, zraven.

Pa bodite no,malo bolj prijazni... , saj sirtaki je vesel ples!!! Roll Eyes


Logiran
caroline
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #22 : petek, 16.04.2004 : 10:02:06 »

Hoj,
mene pa zanima kako dolg je lahko sprehod z 3 in pol mesečnim psičkom? Ker živimo v bloku in nimamo vrta ne more laufat koliko se njemu zahoče, ne bi pa rada da hodima samo na potrebo in nazaj not ali v drugo skrajnost, da na dan naredima preveč. Torej koliko je primerno?
Lp
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #23 : petek, 16.04.2004 : 10:21:11 »

Odvisno od psa. Moj Brin ni mogel ko je bil toliko star kaj preveč noreti, Bejba pa je tako živahno dete da je nič ne ustavi.  Ti bo že psiček sam povedal ko bo utrujen. Sicer sem z Brinom šla prbl 500 m po parkrat na dan. Z Bejbo pa naredimo kar precej več.
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #24 : petek, 16.04.2004 : 10:58:46 »

Caroline Smiley
Mi smo z našim pri tej starosti že kar veselo hodili. Je imel kar preveč energije tako da... saj ko je zmatran se bo vrgel na tla počakaj par minut potem bo pa spet veselo norel naprej. Wink
Naredi dva daljša sprehoda, zjutraj in zvečer umes pa kakšnega krajšega, da lula ...

LP nina
Logiran
caroline
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #25 : petek, 16.04.2004 : 11:15:43 »

Se mi je kar kamen odvalil od srca  Smiley sem že misla da če je sprehod malo daljši, da ga preforsiram...
Hvala vama za odgovore!  Wink
Lp
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #26 : nedelja, 02.05.2004 : 11:14:11 »

moja prijateljica ima psa,ki gre na sprehod (samo okoli bloka) dvakrat na dan.res da ima shih-tzuja,ki je bolj lene sorte ampak vseeno.pes je star 4 leta.v glavnem zanima me vaše mnenje.
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #27 : sreda, 12.05.2004 : 18:34:05 »

jaz imam pa 2 meseca starega dalmatinčka, in me zanima koliko mora biti star za kakšen sprehod?
drugace sva zelo veliko zunaj na vrtu in je kar preveč živahen Cheesy, vendar se ga še ne upam peljat kam daleč.
ali mi lahko prosim kdo pove kdaj bo dovolj star?
in pa še to;slišala sem da mladička ne smeš vozit tja kjer se sprehajajo drugi odrasli psi, ker se lahko naleze kakšne bolezni, dokler ni drugič cepljen.
a je to res?

hvala vnaprej za odgovore!!!
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #28 : sobota, 03.11.2007 : 12:54:09 »

živjo, jst sm sicer dubla mojo Lu pri 12 tednih in se spominjam, da takrt še ni rabila toliko sprehoda. parkrat na dan okoli bloka (je pa ZP kar pomeni da se rada giblje oz. raje kot kake manjše pasme). pa sej pol res spoznaš psa in vidš kok mu paše  Roll Eyes. prov na kakšen konkreten sprehod sva šli pri 4 mesecih, pa tle ne mislim 2 uri sprehoda ampak dobre pol urce Wink.

mene pa zanima koliko oz. kako pogosto peljete (ste peljali) 5 mesečne pse ven Huh jst iz preventive nekako na 3 ure pa ne vem ali rabi iti tako pogosto ali ma že dovolj močn mehur. noč cca. 8 ur lepo zdrži. Smiley lp
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #29 : sreda, 27.08.2008 : 15:11:28 »

Caw..jaz peljem mojo 5 mesecno psicko nekje stirikrat na dan ven. Nazadnje okrog 9 in brez problema spi 12 ur, vcasih se vec. Tudi dopoldan ko vstane je ni treba takoj odpeljat, najprej se mora gospodicna spocit od spanja, hehe. Ker pa se mi pocasi zacne sluzba, me prav zanima, ce bo ostala cista dokler ne pridem domov. Spi namrec v svojem boksu v hisi, kjer pa mi je ni za puscat zaprto 6 ur. Iz varnostnih razlogov je nemorem pustit same doma v sobi, ker bi kaj hitro nasla kaj za unicit, zgrist... Lp
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #30 : sreda, 27.08.2008 : 20:15:13 »

ojla, jaz peljem mojega petmesečnega mopsa ven vsaj 3 x na dan,zjutraj na en srednjedolg sprehod,popoldan na en krajši, zvečer pa na doooolg sprehod.

Bibaleze, tudi moj Neon spi v boksu in ko me ni doma je tudi noter, tudi meni se je smilil da bi ga za 6 ali celo več ur pustila doma zaprtega v boksu, pa sem naša eno super rešitev : boks postavim pred vrata v hodnik, tako da ima ceu hodnik zase in še boks. Na hodniku pa ni seveda nič takega kar bi lahko uničil. Tako da se jaz počutim bolje,ko vem da ima kar nekaj kvadratov za tekat in se igrat, ne more pa se mu nič zgodit. Tudi jaz se ga nebi upala pustit kar tako spuščenega in samega.Vem da bi kaj uničil, ma to me niti ne sekira toliko kot to, da bi si lahkokaj naredil ali pa pojedelkaj takega kar bi mu škodilo,... Sem boljpanične narave to pa tudi ja,.. Roll Eyes Se je pa že zgodilo, da je bil zaprt v boxu doma 4 ure in sem prišla domov in je malo šepal, zgleda da je skakal po boxu in se mu je tačka kam zataknila ali kaj podobnega,..
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #31 : četrtek, 28.08.2008 : 10:37:48 »

Bom tudi jaz probala tako...bom jo pustila v predsobi, tako da bo imela box in se predsobo zase..tam je samo ena omara tako da nemore nicesar pojest in unicit...ker je dober jedec ko gre za stvari ki niso uzitne, je treba vse skrivat pred njo  Grin no saj jo bo to tudi minilo-upam  Shocked  Kar pa se lulanja tice pa upam da bo zdrzala, ce ne bomo pa kako plenico nastavli dokler se ne navadi. Namrec biba ni jutranji pes-spi do 10  Cheesy
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #32 : torek, 26.01.2010 : 16:32:14 »

Prebrala sem vaše poste v tej temi in večinoma vsi s 5-6 mesecev starimi psi hodite okrog 3x na dan ven. Moj pes je zdaj star 5 mesecev in mislim, da ne bi zdržal brez lulanja toliko časa. Poleg treh sprehodov, ga večkrat odpeljem še ven pred hišo, da opravi potrebo. Danes npr. je lulal 5x, pa dneva še ni konec. Računam, da ga bom še sigurno 3x peljala ven. Je to preveč? Bi moral zdržati več časa brez lulanja?
V obdobju navajanja na sobno čistočo sem ga zelo pogosto vodila ven, saj je bil to edini način, da se ni polulal v stanovanju. Časa zanj sem imela več kot dovolj, saj sem trenutno doma in je pes zelo malo sam (vsake toliko ga načrtno pustim par uric v boksu, da se ne navadi preveč na mojo konstantno prisotnost). "Intervale" med lulanji sicer postopno podaljšujemo, ker tudi on vedno dlje zdrži, ampak danes sem se malo zasekirala, če ni preveč razvajen glede tega. Še to: ponavadi mi sam "pove" kdaj bi lulal, tako da se postavi pred vrata in gleda vanje. Hvala za odgovor.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #33 : torek, 26.01.2010 : 16:42:50 »

Mojemu psu nikoli nisem namenoma omejevala možnost opravljanja potrebe, še posebej ne v tem mladem obdobju. Če je želel/nakazal, smo šli 100x na dan ven, tako je bil res ekspresno hitro sobno čist. Izkoriščeval nikoli ni, je pa res, da ni bil vsak izhod = dolg sprehod, pač pa včasih samo piš-pavza, če drugače ni bilo časa. Če je lulal, je lulal, če ni, smo šli pač nazaj noter in je naslednjič opravil svoje. Sej hitro razume, da se mu ne splača fejkat.

Če imaš možnost mu olajšat željo po sobni čistoči, mu le omogoči. Saj vemo, kako je nam, ko nas tiši, pa nimamo možnost iti.

Še posebej, ko je tako mlad  Kiss
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #34 : torek, 26.01.2010 : 16:50:39 »

Preveč? Odvisno kako misliš živet v naslednjih letih.
Če veš, da bo ne boš mogla biti vedno prisotna, da mu boš omogočala takšen režim bo bolje, da ga navadiš na manjše število izhodov. Jaz mam zdaj mladičko, ki gre lulat in kakat na kake 3 ure ali 3 ure in pol. Prvič okrog šestih zjutraj in nazadnje okrog 10ih in se ponoči ne polula v boks.
Torej gre ven kakih 7x. Ampak, ker vem, da mam tudi službo, bo čez dva tedna počasi ostala brez enega, čez en mesec, brez dveh in tako dalje. Morda celo malo hitreje. Odvisno od nje. Ker če zdrži od 8 ur čez noč, bo lahko tudi čez dan. S tem, da jo istočasno navajam, da je čez dan, čeprav sem trenutno doma, bolj kot ne mir, popoldne pa akcija. Tudi v boksu jo pustim tudi tri ure že in lepo prespi.

V glavnem priporočam ti, da zdaj, ko imaš čas psa navadiš na režim, ki bo, ker boš sicer lahko (ni nujno) imela probleme, ko boš morala it in ne boš imela časa psa navadit na nov urnik.

Telesno je čisto dovolj razvit, da bo zdržal, ampak za to je treba postopnost. Prestavljaš po 15 minut na dan ali morda celo kaj več in počasi ukinjaš izhode.

Zdaj maš čas! Navadi ga na vse kar se bo lahko zgodilo enkrat v življenju, ne samo za lulanje. Zdaj je to najlažje naredit!

Je pa res, če maš možnost, da ga vedno spustiš, da gre lulat ko ga prime, je res najbolj zdravo. Žal, po navadi te možnosti nimamo...
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #35 : torek, 26.01.2010 : 19:07:19 »

Hvala za odgovore. Kako leto se režim sigurno še ne bo nič spreminjal, ker pričakujem dojenčka in bom zanesljivo še nekaj časa doma. Potem pa bo tudi pes že večji in bo lahko več časa zdržal. Nikakor ga ne želim matrat s tem, da zadržuje lulanje - se strinjam, da je grozen občutek, ko te tišči, pa ne moreš it... Zaenkrat tudi ne izkorišča v smislu, da bi se delal, da ga tišči, samo zato, da lahko šel ven.
Če mu lahko omogočim, da lula, kadar ga tišči, mu tudi bom. Pomembno mi je samo, da vem, da ni to njegovo lulanje neobičajno pogosto, da recimo ni kaj narobe z mehurjem ali kaj drugega.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #36 : torek, 26.01.2010 : 19:24:56 »

Aja, naj omenim, da mojemu psu ni noben problem počakati 12ur, če je treba, bi morala biti res nenormalna sila, da bi se kaj ponesrečilo, tako da ne bi smelo biti težav tudi pri vas ne pozneje Wink
Logiran

Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #37 : torek, 23.03.2010 : 17:19:23 »

Moj ponoci brez problema si od 9h pa tja to 9h zjutraj (dokler ga ne vrzem pokonci in spustim ven.  Wink Drugace pa ko sem bila v sluzbi, je sel zjutraj ob 7h lulat in potem okoli 2h, ko je prisel partner domov na malico. Potem pa sva oba prisla domov okoli 6h in ga peljala na en dolg sprehod.Nazadnje pa ob 9 ali pa 10. Skratka cez dan gre ven priblizno 4X in mislim, da je to nekako normalno za kateregakoli psa.

lp
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #38 : nedelja, 06.06.2010 : 08:41:35 »

Živijo!
Tako, prišel je čas za moje prvo vprašanje Smiley
 
Mogoče moje vprašanje ne sodi čisto v to temo, je pa povezano  Wink

 Lulamo in kakamo zunaj- nekako na 2 urce gremo ven, prvič ob 5.30 (hehe, zanimivo, da se prej sama od sebe nisem nikoli zbudila ob tej uri, sedaj pa čisti avtomatizem  Cheesy), nazadnje pa ob polnoči.
No, psička je sicer šele 2 dni pri hiši - majcenega formata (Lexi/Nexa za tiste, ki ste spremljali to temo)

Zanima me pa sledeče - kolikorat je normalno, da gre kakat? Ker gre zjutraj obvezno in zvečer, pa tokom dneva še vsaj 3x. Ali je to preveč Huh ?

Hranimo jo zjutraj ob 7h (druga budnica Wink) z briketki, nato ob cca. 14h z manjšo dozico konzerve (2 do 3  žličke), pa zvečer ob 19h cca tudi konzervica (hehe, ok, ful mi je hecno pisat o tem že kot o stalni praksi, ker je psička šele tretji dan pri hiši, ampak tako nekako sem si zastavila Wink), pa kar vmes dobi kak briketek, ko jo pač pohvalimo za kaj (pridi sem, itd:)). Hrana je pa Hill's.

Hvala za odgovore Wink

lp, Lili
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #39 : nedelja, 06.06.2010 : 08:50:32 »

Naša ta manjša psička (kao miniaturni pinč  Roll Eyes) tudi kaka vsakič, ko gre ven (kar je vsaj 4x na dan). Dokler so iztrebki normalne konsistence, se jaz ne bi sekirala - lahko pa poskusiš z zamenjavo briketov za katero od drugih kvalitetnih znamk, pa se bo v nekaj dneh pokazalo, ali kaka manjkrat ali ne.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #40 : nedelja, 06.06.2010 : 13:11:25 »

Jaz bi tudi poskusila z zamenjavo briketov - postopoma seveda. Pri nas so bile količine blata po omenjeni hrani dejansko ogromne...
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #41 : nedelja, 06.06.2010 : 21:15:58 »

Aha, hvala:) Katere znamke pa vi uporabljate? Aja, drugače so kakci normalni, samo tako me je zanimalo, ker sem bolj vajena mačk, pa vem da ne kakajo toliko Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #42 : nedelja, 06.06.2010 : 21:22:34 »

Za mladiča je to čisto normalno. Odrasel pes pa navadno 1x do 2x na dan  Smiley

Torej, če je vse ostalo OK in ste zadovoljni jaz nebi menjala.
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Kolikokrat s psom ven cez dan?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines