mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:26:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Ko ti celo selo hrani psa ...
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ko ti celo selo hrani psa ...  (Prebrano 21175 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« : nedelja, 14.01.2007 : 17:48:08 »

Ste imeli kdaj občutek, da hodite v hrib in vam med potjo nekdo ves čas spodtika noge, da padate? Kot najbrž že veste, se to imenuje Sizifovo delo. Tako se počutim jaz. Zakaj?

Aik, ki se nevzdržno približuje 7. rojstnemu dnevu, je bil še pred dvema tednoma zelo bolan. Ker gre za dobesedno vsejedo žival, ki golta cele kose, se mu je zaštopalo črevesce. Vzrok: Kosi kosti se niso mogli prebavit in so naredil pravi beton, ki ni in ni hotel iti ven. Pesek je bil čisto fuč in sem mislil, da bo po njem. Veterinar mu je z nekimi kleščami kar v budnem stanju vlekel cele kose hrane iz anusa, dokler ni moj oče fasal čez kavbojke ornk ugriz in potem sta ga uspavala. Pesi je imel težko okrevanje. Potrebno je bilo odstranit vse kosti z dvorišča, lešnike, orehe (imamo velik vrt in je polno dreves in tega sranja), moral je piti laneno olje, imel je posebno dieto itd. Štos pa je v tem, da so okoli nas ljudje, ki nam kar po domače lepo fotrajo psa. Ko je krača v nedeljo obrana do kosti, se sprehodijo čez cesto in lepo vržejo čez ograjo. Mislim halo?? Pridem domov s sprehoda, vesel, ker se je Aiku prebava tako lepo uredila, da se tudi po trikrat pokaka na sprehodu in pes prvo leti za hišo pogledat, če je kaj kosti. Pospravim povodec in že ga vidim gospoda, kako se lepo masti s tistimi piščančjimi kolbicami. Samo žalostno ga lahko gledam in pritisk se mi dviga v nebo. Da sem moral cel dan pucat avto, ker je smrdel po dreku in krvi, da je bil cel pesjak pokakan, celo dvorišče, da je pesek skoraj poginil, ker se 2 dni ni mogel pokakat in ko je končno vse normalno, puf, spet ti vse poruši. Pa smo že govorili tem sosedom, da se psa normalno hrani in da ne rabimo tega, oni to povsem ravno kot fijakarski konji ignorirajo. Res ne vem, kaj narediti. Če bi bilo po moje, bi jim tiste kosti vrgel s kuverto v nabiralnik, a ipak smo celo življenje sosedi in v dobrih (pikniki ipd scene) odnosih. To je zdej eno tako pitijsko vprašanje. Bomo videl. Kaj mi vi predlagate?
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #1 : nedelja, 14.01.2007 : 17:48:27 »

PS: naslov je bolj kot ne metaforičen  Wink
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 14.01.2007 : 17:57:20 »

Mi smo imeli iste probleme s prejšnjim fantovim psom, ki je bil zunaj ves čas. In sem jim začela sedaj, ko imam mojo, kosti lepo nazaj na njihov vrt metat. In se je nehalo.  Smiley Jaz bi najprej rekla sosedom, da naj nehajo in da naj ne uporabljajo tvojega dvorišča za svoje osebno malo smetišče. Če pa ne bi pomagalo, bi jim pa začela nazaj metat, najprej kosti. Če pa to ne bi pomagalo, pa še vse ostale smeti.  Grin Grin Grin
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #3 : nedelja, 14.01.2007 : 18:01:03 »

to je kar resen primer.Še enkrat sosedu jasno povej,da ne sme hranit tuje pse.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 14.01.2007 : 18:14:27 »

to je kar resen primer.Še enkrat sosedu jasno povej,da ne sme hranit tuje pse.

Jaz tega ne vzamem kot hranjenje, ampak kot smetenje tvojega vrta.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #5 : nedelja, 14.01.2007 : 18:15:00 »

Razlozi jim, da bodo naslednjic oni placali racun za veterinarja
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #6 : nedelja, 14.01.2007 : 18:17:38 »

Ideja sicer ni moja, mi jo je posredovala znanka, ki je imela podobne težave... Povej jim, da je vaš pes staknil resno alergijo in če že želijo kaj prinesti za psa, naj dajo v vrečko in tebi, ker s tem ko mu dajejo hrano ogrožajo njegovo življenje.
lp
T.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #7 : nedelja, 14.01.2007 : 18:23:37 »

Če imate s sosedi piknike in podobne scene, potem to ne more in ne sme biti problem.
Logiran
aussie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 93


« Odgovor #8 : nedelja, 14.01.2007 : 19:35:05 »

Podobno je bilo pri nas, le da je vse sorte letelo čez ograjo (kruh, kurji kremplji,...) od samo enega človeka in hvalabogu ne od "celega sela". Najprej sploh nismo opazili, kaj se dogaja, dokler ga nekega jutra nisem "zasačila na delu"  Wink, ko je šel ravno mimo naše hiše na delo. Seveda je spet nekaj letelo čez in takrat smo mu tudi lepo povedali, da ne želimo, da kdorkoli hrani naše pse.
Možakar ni zameril, eden od psov pa zdaj vsako jutro gleda, ko gremo mimo tovarne na sprehod, kjer on dela, kdaj ga bo prihitel pobožat. In če ga ni, se uleže na tla in čaka. Če pa možakar slučajno kaj dela na dvorišču tovarne, ga pes toliko časa "kliče", da mora obvezno k njemu in se pocrkljat.  Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #9 : nedelja, 14.01.2007 : 19:37:23 »

Jaz tega ne vzamem kot hranjenje, ampak kot smetenje tvojega vrta.
Vem.Ampak sosed zgleda,da misli,da je to hrana...
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 14.01.2007 : 19:38:33 »

Vem.Ampak sosed zgleda,da misli,da je to hrana...

No, pri nas je imel ta sosed tudi psa, ampak je zgleda ocenil, da kosti niso dovolj dobre za njegovega...

Drugače moj predlog je seveda že po tistem, ko se pomeniš s človekom pa ni nič boljš. Wink
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #11 : nedelja, 14.01.2007 : 20:56:22 »

Mi smo pa imeli problem, da so po našem sadovnjaku kar naprej ležale mrtve ribe, različnih velikosti.
Vsak dan sproti sem jih metala v bližnji potok, ki teče zadaj za hišo. Takrat še nismo imeli psov, naše mačke pa ne jedo rib, sploh pa ne surovih. Čudno je bilo edino to, da niso bile čisto nič poškodovane, samo mrtve. Sigurna sem bila, da jih k nam nosi sosed, ki je ribič. Ker jih je bilo vsak dan več in so bile nekatere večje od desetih centimetrov sem sklenila, da sosedu prijazno povem, da naj nam ne nosi več rib, ker jih naše mačke ne marajo. Kakšen dan preden sem uresničila svojo namero, da grem k sosedu pa dobim pravega ribiča na delu. Ena od naših mačk je ribe lovila v potoku in jih, nimam pojma kako je bila tako močna, privlekla v sadovnjak ali na prag pokazat, kot naprimer miško. Bila je mokra do polovice telesa. Še danes se smejim ko se spomnim naše Bučice-ribiča, ki je žal ni več med nami. Cry
Pa prosim, nikomur ne povejte, da nas ne obtožijo krivolova. Cheesy
Se opravičujem, ker tole ni čisto v povezavi s temo, ker v našem primeru ni bil kriv sosed, vendar sem se ob tem branju spomnila . Če takrat ne bi ;ujela; naše Buči pri krivolovu, me najbrž sosed ne bi mogel prepričati, da ni kriv.
Pa lep pozdrav, in upam, da se s prijaznim pogovorom uspe rešit problem.
Janad
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #12 : nedelja, 14.01.2007 : 21:34:05 »

Pri nas pse hrani celo naselje...ne samo mojega ampak vse, ki hodijo pod bloki...Dejansko pod bloki najdeš celo kosilo (kruh, šnicle, da kosti sploh ne omenjam)... Verjetno rečejo "sej bo kakšen pes to pojedel"...pa še res je... Angry
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #13 : nedelja, 14.01.2007 : 23:12:18 »

Ja, pri nas se tudi najdejo pred blokom ostanki kosila, ribe, mast... Smo meli kar nekaj neprespanih noči zaradi driskanja in bruhanja, ko je Thor zgrabil s tal, še preden sem vidla. Ampak tukaj nimam kaj, samo pazim lahko.

pzorko, jaz tega ne bi dovolila. nikakor. pa mi je popolnoma vseeno, kakšna sredstva bi morala uporabiti zato. če so prijatelji, bodo razumeli, če ne bodo, niso prijatelji. vem, da je nekaterim težko dopovedat (še moja mama je bla v šoku, ko je hotla Thoru pire krompir dat, pa sem ji zobe pokazala Angry ) - češ, včasih so psi jedli vse, pa saj je pes, se bo že zlizal, pa mora jest kosti itd.

ampak dejstvo je, da če te za psa skrbi, boš to uredil.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #14 : nedelja, 14.01.2007 : 23:23:58 »

Pri nas pse hrani celo naselje...ne samo mojega ampak vse, ki hodijo pod bloki...Dejansko pod bloki najdeš celo kosilo (kruh, šnicle, da kosti sploh ne omenjam)... Verjetno reèejo "sej bo kakšen pes to pojedel"...pa še res je... Angry
Res je... Najbolj žalostne so pa posledice, ki se jih redki zavedamo. Namreč okoli blokov je ponoči kar precej podgan. Zadnjič je Theba preveč pila (centralna dela svoje) in jo je ponoči prijelo. Seveda sem jo peljala in v temi zagledam precej velikega mačka. "Pametno" kličem muci, muci misleč, da mi ga bo uspelo mogoče na toplo spravit, pa se postavi na zadnje tace, pogleda in zašiba proti luči  Shocked  Shocked  Shocked. Zagledam rep, obliko... in sva šibali hitro v drugo smer proti svojem vhodu  Lips Sealed. To ni bilo prvič (samo ponavadi videvam precej manjše primerke) in tudi drugi lastniki psov so mi potrdili, da so že kakšno videli  Lips Sealed
lp
T.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Ko ti celo selo hrani psa ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines