mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:02:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema  (Prebrano 84644 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Zamarro
gost
« : sobota, 07.12.2002 : 21:08:26 »

oj
Zanima me ali ima kdo shih-tzuja? Želim izvedeti, kaj več o njih. Npr. kakšen je njegov karakter, je zahteven, nega dlake in očk......in vse kar pač moram vedeti o tej pasmi,če imam takšnega psička doma?
hvala
lep pozdrav!
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #1 : sobota, 07.12.2002 : 22:01:13 »

V nedeljo 8.12.2002 je na Gospodarskem razstavišču velika razstava psov vseh pasem na kateri nastopa tudi 13. Shih tzujev.Poiščite ***,ki bo nastopala s psom in psičko pasme shih tzu.Lahko se oglasite pri razstavnem šotoru zlatih prinašalcev in me poiščete.
Tonko
Logiran
cips
gost
« Odgovor #2 : nedelja, 12.01.2003 : 18:52:29 »

Pozdravljeni!
Najprej naj povem,da sem na forumu nova,imam pa kar nekaj vprašanj!
Želim kupiti psa,vendar se ne morem odločit med Maltežanom in SHIH-TZUJEM!Živim v stanovanju in nebi hotela,da laja(kot sosedov!)Želim pa si tudi kaj več izvedeti o teh pasmah!
Najbolj bi bili dobrodošli nasveti in pomoč lastnikov teh dveh pasmah!
Nestrpno čakam vaše odgovore! ::) ::)
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #3 : nedelja, 20.04.2003 : 07:21:40 »

če se odločaš med pasmama shih tzu in maltežan je izbera res težka.jaz sem se  pred nakupom namreč tudi odločala prav med njima.Za vse informacije o shih tzu-jih ti predlagam ,da si pogledaš tole spletno stran http://members.tripod.com/~agnesana
za informacije o maltežanih....hmm..bo pa najbolje da pokličeš predsednico slovenske kluba za pritlikave pasme gospo Marijo Ferlež,ki ima če se ne motim psarno maltežanov.
vendar pozor!ne glede na katero pasmo boš kupila se odloči za rodovniškega psa!
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #4 : nedelja, 20.04.2003 : 21:17:48 »

Shih tzu je definitivno "zakon" med malimi družnimi psi.Na državni razstavi 11.5.2003 v Mariboru si boš lahko prepričala .kdo je kaj med shih tzuji.
Tonko
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #5 : ponedeljek, 21.04.2003 : 08:15:13 »

oj! Smiley
lahko ti zauppam nekaj stvari glede maltežanov(sem namreč lastnica enega):
Maltežan je izredno stara vrsta sobnih psov,saj so jo poznali že pred 2000leti.Pasma naj bi imela korenine na otoku Malti,določeni kinologi trdijo,da izvira iz jadranskega otoka Mljeta,ki se je v starih časih imenoval Melita.

Maltežan je radoživ,živahen,radoveden,bister,prijazen in zvest,zelo vdan gospodarju in družini.Je izvrsten družabnik in najstarejši pes,ki so ga za to opravilo vzredili.Odlikuje jih dolga svilena dlaka,ki je vedno bele barve.Samo smrček,ustnice in oči so črni.
njegovo znanstveno ime se glasi:Maltese Bichon Maltais


pa še nekaj besed o shih tzu-jih:

kitajsko ime pasme pomeni"lev",psa dejansko poznajo po imenu tibetanski levji pes,ima namreč gosto grivo in ponosno držo.

shih tzu je igriv,intiligenten,zelo živahen,vesel družabnik,a samostojen in ljubezniv družabnik in tudi čuvaj.

dlaka prav tako kot pri maltežanu zahteva veliko nege!Vsak dan ga je treba temeljito prečesati,da preprečiš nastanek vozličkov.

Pred tabo je izredno težkja odločitev.Tudi jaz ti predlagam,da prideš 11.5.na razstavo v Marinbor.

pa veliko sreče!!! pia&co. Smiley Wink Smiley
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #6 : torek, 25.11.2003 : 23:35:56 »

sem lastnica psicke pasme shih tzu.napisala bi samo nekaj glede lajanja.moja psicka ne laja,ponori samo ko slisi zvonec.nekje sem prebrala da delanje copkov ni zdravo za ocke.zanima me ce je to res,saj moji psicki copki zelo pristojijo.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #7 : sreda, 26.11.2003 : 13:44:54 »

majchi:Moje mnenje je,da niso skodljivi ce jih naredis prav in ce uporabljas prave gumice.V bistvu se koristi ocem,saj,ce bi imel kuza sposceno dlako bi mu le ta silila v oci,kar bi povzrocilo solzenje...

lp,pia
Logiran
Tajči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #8 : sreda, 26.11.2003 : 16:03:39 »

Čopke nad očmi kar pogumno delaj, psička bo imela lepši razgled na svet okrog sebe, pa še solzila se bo manj. Paziti je treba le, da čopka ne "nategneš" preveč na trdo, ker se v tem primeru oči izbulijo in so še bolj izpostavljene poškodbam. Svetujem ti, da čopek najprej spneš, nato pa dlako pod gumico proti očem nežno zrahljaš. Ko pes lahko brez težav zapira oči in ga nič ne veže, je zadeva ok.
Čopek vsak dan prečeši in operi brke- najboljše s kapljico otroškega šampona in mlačno vodo, saj umazane brke lahko pripeljejo do vnetja oči - pa smo spet pri solzenju.

Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #9 : četrtek, 27.11.2003 : 18:40:43 »

hy!ima kdo psicka pasme shih-tzu,samcka,starega okoli dve leti,kupljenega v okolici ljubljane tam okoli sestega oktobra 2001?samo tko me zanima ce ima kdo od forumovcev bratca od Srecke.
Logiran
Tajči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #10 : petek, 28.11.2003 : 11:59:41 »

Težko je takole brez podatkov iskati bratce in sestrice, mogoče veš kje v okolici Lj je bil kupljen? Ime vzreditelja? In pa ali ima rodovnik?
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #11 : petek, 28.11.2003 : 12:59:34 »

po pravici povedano-nimam pojma kje v okolici ljubljane.v bistvu se spada pod ljubljano se mi zdi.pa zraven so bli zlati prinasalci ce se ne motim.nima rodovnika.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #12 : petek, 28.11.2003 : 13:00:13 »


majchi kdo je vzreditelj, Tone Hočevar ali Vinko Bolta?
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #13 : petek, 28.11.2003 : 13:03:47 »

mislim da je tone hocevar.imate vi tega psicka?
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #14 : petek, 28.11.2003 : 13:07:10 »


Ne nimam, vem pa da oba vzrejata en kup pasem, vkljucno z zzlatimi prinasalci in sicuji...
Vsekakor lahko recem samo da ni ravno v cast nekemu vzreditelju, ki pravi da ima "mladice po sampionskih starsih" da vzreja tudi brez rodovnika... Roll Eyes
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines