mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 13:47:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema  (Prebrano 85414 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #60 : torek, 07.12.2004 : 15:31:25 »

Kje v Ljubljani to Huh Da bom znala sploh do tja prit Grin

LP Anja
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #61 : torek, 07.12.2004 : 15:34:17 »

Na Gospodarskem razstavišču.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #62 : petek, 10.12.2004 : 00:20:44 »

Hvala _anja_! Sem po dolgem brskanju in čakanju na odgovor le prišla do Anite od jolyans in očitno bo pri njej gužva. Na razstavo pa  bom itak prišla, saj sem soseda razstavišča...nisem pa vedla, da bo specialka mojih najljubših pasem. Pred 2 mesecema mi je v starosti poginila tibetanska terierka.  Cry

Komaj čakam na to malo kepico, hiša je čist prazna brez kosmatincev.
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #63 : petek, 10.12.2004 : 13:45:10 »

Hvala _anja_! Sem po dolgem brskanju in čakanju na odgovor le prišla do Anite od jolyans in očitno bo pri njej gužva. Na razstavo pa  bom itak prišla, saj sem soseda razstavišča...nisem pa vedla, da bo specialka mojih najljubših pasem. Pred 2 mesecema mi je v starosti poginila tibetanska terierka.  Cry

Komaj čakam na to malo kepico, hiša je čist prazna brez kosmatincev.

Ja to pa je verjetno res. Upam, da sem na seznamu med prvimi Grin A sta se pogovarjali z Anito in ti je rekla, da je gužva? Torej kje si boš sedaj kupila shih-tzuja? Pri njej, ali kje drugje? Tudi jaz pridem na razstavo, sem si že priskrbela prevoz! Grin

LP Anja
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #64 : petek, 10.12.2004 : 18:14:45 »

Ja, bli sva v kontaktu ( z Anito) na emailu...samo poznam oz. sem slisala se za nekaj ljudi, ki bi imeli enega od nje. Tak pač je, če imaš lepe in uspešne pse...se bo treba zanimat....

V bistvu ne vem od kje si ga bom dobila...se bom še zanimala....rada bi ga dobila od res lepe družine, kjer so psi njihov del življenja in ne le del produkcija.....zato so mi Anitini všeč. ker tak poudari, da živijo z njo v stanovanju.To mi je všeč in to iščem......shi-tzuja, ki se je skotil v ljubezni.



Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #65 : petek, 10.12.2004 : 18:18:24 »

Za razstavo pa sem se kar odločla, da bom ostala čez vikend v LJ, kar mi ni v navadi. Pa še spremstvo, oz. celo delegacijo sem si dobila...se grejo moje kolegice naslajat nad kužiji.

LP, Tina
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #66 : sobota, 11.12.2004 : 12:02:34 »

Res lepo, da boš pripeljala celo delegacijo Grin Mogoče se pa srečama? Upam, da boš dobila lepega shih-tzuja takega kot si želiš. Mogoče pa ga boš celo lahko kupila od Anite. Sporoči mi, ko boš vedela kje ga boš kupila? Torej ga želiš z rodovnikom?

LP Anja
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #67 : sobota, 11.12.2004 : 12:42:14 »

Ja no, na razstave mi ni za hodit. Z mojo prejšnjo psičko sem trenirala in tekmovala agility, tak da bi ta malega malo rekreirala tam, ne pa tekmovala, je premalo bitjece to...samo tak, za druženje in razgibanost.
Rodovnik mi pa bolj pomeni sigurnost in vednost, da je dober lastnik in tudi skrben, nič drugega. Saj drugače se da tudi najti dobrega psa, a se mi zdi, da je preveč preprodajalcev. Bom pa sledila Anitinim mladičkom in se bom odločila postopoma. Upam, da bo na razstavi, da jo spoznam in se malo pogovorim.
Ko pa boš na razstavi vidla 3 navdušene punce nad vsem kosmatim, je velika verjetnost, da sem jaz ena izmed njih.
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #68 : sobota, 11.12.2004 : 15:22:57 »

Moja psička tudi verjetno nebo hodla na razstave, glede agilytija pa sem vprašala Anito, pa mi je rekla, da tudi shih-tzu lahko hodi Grin Tako, da verjetno bom hodla z mojo shih-tzujko na agyliti Grin

Ko boš pa ti na razstavi zagledala mamo in hčerko, ki sta prav tako navdušeni nad vsem kosmatim, pa boš lahko vedela, da sem verjetno to jaz z mamo Grin

LP Anja
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #69 : nedelja, 12.12.2004 : 09:47:01 »

Kaj ti kaj veš o tem, da naj se ne bi shi-tzuji preveč česali. V eni stari knjigi o psih sem to prebrala, ker naj bi izgubljali dlako....mislim, to ni logično, kak pa naj obdržiš tak lepo dlako, če ne z rednim česanjem. hmmmmmmmm...........V bistvu to piše nasplošno za tibetanske pasme.......... Huh
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #70 : nedelja, 12.12.2004 : 11:30:29 »

Jaz še tega nisem zasledila, da nebi smeli shih-tzujev preveč česat, ravno obratno. Koliko jaz vem je treba dlako nujno redno česati in krtačiti. V reviji moj pes piše:

Vsaj dvakrat na teden moramo dlako najprej "prečesati" s krtačo z dolgimi, ravnimi kovinskimi zobci brez "bunkic" na konicah (nežno in z občutkom), nato  pa s kovinskim glavnikom prečesati (in to do kože, ne le povrhu), morebitne vozličke pa moramo s prsti razplesti. Nato moramo ves kožuh še enkrat prečesati z glavnikom, s čemer odstranimo mrtvo dlako. Za dlako na nogah lahko uporabimo manjšo krtačo z ukrivljenimi zobci. Vendar pozor: zobci morajo bit iz tanke, prožne kovine, sicer bomo psa cukali in mu nego priskutili.

Kaj mu nameravaš puščati dolko dlako??

LP Anja
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #71 : nedelja, 12.12.2004 : 14:27:43 »

Ja, se bom trudla, samo med poletjem bo pa šla....da mu ne bo tak vroče...
To kar si povedala je smiselno, jaz sem tisto prebrala v Veliki knjigi o psih 'pri tibetanskih pasmah...meni je tudi blo full čudno...
Pri uvodu napiše , da jih ne smeš krtačiti, potem pa pri tibetanskem terierju, da bi jih moral, ko je mlad vsak dan po eno uro...malo protislovno.....
To si morem zapomnit, kakšne krtače vse nabavit.......da bo lep Grin

Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #72 : nedelja, 12.12.2004 : 16:30:18 »

Jaz se še pa nisem ravno odločila ali mu bom pustila dolgo dlako, ali pa ga bom strigla.

Vendar koliko jaz vem, ni dobro, da ga ravno poleti postrižeš, ker ga dlaka ščiti pred soncem. Tako sem vsaj jaz prebrala v knjigi.

LP Anja
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #73 : nedelja, 12.12.2004 : 17:37:18 »

Ja vem ja, saj to bi se zgodilo nekje aprila začetek maja, da bi med časom na morju ne imeli prevelike probleme s soljo v dlaki. Moja prejšnja psička je imela probleme z morjem, če je imela dolgo dlako, enkrat pa smo je ostrigli in je bilo vse ok..........samo ostrižena je bla smešna...postrižeš malo prej, da se naraste v dveh mesecih.....
Kak pa je s čopki, so nujno potrebni...?nekaj sem brala, da drugače imajo vnete oči, ker jim dlaka gor raste....
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #74 : nedelja, 12.12.2004 : 17:45:20 »

Aja to je pa druga stvar. Glede čopkov sem jaz prebrala, da so potrebni, če ima dolgo dlako, če pa je okoli oči postrižena in mu ne more dlaka v oči je pa OK.

LP Anja
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines