mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 21:55:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: nega zlatih prinašalcev
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: nega zlatih prinašalcev  (Prebrano 11101 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« : torek, 16.01.2007 : 20:49:27 »

Kaj potrebuje zlati prinašalec?!
Imam seznam,prosim dopolni če kaj manjka:
-skodelici za vodo in hrano
-glavnik,krtača
-šampon
-povodec
-postelja
 Če mi kaj manjka prosim dopolni! Wink
Logiran
chilly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 131


« Odgovor #1 : torek, 16.01.2007 : 20:53:07 »

ovratnica Wink tudi hrano moraš kupiti še preden pride kuža k tebi. Kupi oziroma mu daj kakšne igrače (ježki, kong, pliškoti,...) da se bo imel s čim igrati in da se bo zamnotil ko te ne bo zraven. Moj Chilly je prve dni spal tako, da se je stiskal z majhnimi plišastimi kužki in medvedki saj je pogrešal bratce/sestrice. Po par dneh pa jih je imel še samo za igranje Wink in zdaj se dobesedno znori z njimi Cheesy
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2 : torek, 16.01.2007 : 20:54:32 »

Zobna krtačka.
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3 : torek, 16.01.2007 : 21:01:32 »

Točno!!!Igrače in ovratnico sem pozabila! sram Igrače bo imel:žoge,plišaste(mehke)igrače in še nekaj iz gumija.Aja še tisto vrv!
Logiran
chilly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 131


« Odgovor #4 : torek, 16.01.2007 : 21:03:31 »

Bodi pozorna pri žogah na to, da ne bo premajhna. Če jo lahko ima skrito v gobcu ali če jo lahko stisne tako da bi jo lahko pojedel, mu takšne žoge (ali katere druge igrače) raje ne dajaj. Gumijaste igrače pa mu vzemi ko jih bo že tako načel, da bo postalo nevarno da jo zgrize in poje.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #5 : torek, 16.01.2007 : 21:03:53 »

Upam, da ne bom izpadla zlobna, ker je moj namen pomagat.
Alya13, prvo kot prvo, sem ti (skupaj z ostalimi) napisala, da  potrebuješ predznanje. Pojdi v knjižnico, po opravljenih šolskih obveznostih si preberi kakšno knjigo o psih, se pogovori s starši. In potem šele začnite razmišljati o tem, ali bi sploh imeli psa, ali imate pogoje...
Vem, da si še otrok, da si psa želiš in da te zanima čisto vse. Ampak vse to najdeš tudi v priročnikih. Za odgovore na tvoja vprašanja ne potrebuješ izkušenj lastnikov, te odgovore najdeš v prvem, osnovnem  abecedniku o psih.
Bom pa vseeno malo podaljšala tvoj seznam. Manjka ti alineja, kjer piše odgovoren lastnik (kar poleg hrane, ljubezni, nege, nošnje po stopnicah ipd) pomeni tudi vzgojo. Pa ne samo psa, tudi in predvsem lastnika. In ker si ti še otrok, bosta morala tole slednje krepko prevzeti tvoja starša.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #6 : torek, 16.01.2007 : 21:24:00 »

Da ne omenjamo veterinarskih stroškov.
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #7 : četrtek, 18.01.2007 : 17:58:52 »

Kako pa je s česanjem?!Ali to moram narediti vsak dan?Aja,in ko še je mladiček in še nima dolge dlake,ali moram uporabiti za to kaj drugega?
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #8 : četrtek, 18.01.2007 : 18:01:15 »

Sestrična ima to pasmo.Ker smo ga imeli zadnjič mi v varstvu en teden vem kako oni česejo njega Cheesy
Počesejo ga vsak drugi dan.Tudi,če ni potrebe tako se je navadil in rad se čese.Sploh pa to ni problem.Vzame ti zelo malo časa.
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #9 : četrtek, 18.01.2007 : 18:04:32 »

Hm....glede plišastih igrač,me zanima,če pes ne more kaj požreti,če ga scufa ali kaj podobnega?
Ker bi jaz tudi kupila nekakšno plišato igračko,ampak se bojim,da bi kaj pojedla.
hvala že v naprej
lp Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #10 : četrtek, 18.01.2007 : 18:08:27 »

Lahko poje.Še posebaj nevarni so majhni delci kot naprimer plastika(učki pri plišasti igrački...)
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #11 : četrtek, 18.01.2007 : 18:10:06 »

Nikolina koliko pa je star tvoj pes in s kod si? Huh










Jaz sem iz Radenec!!!
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #12 : četrtek, 18.01.2007 : 18:16:47 »

Moja psička,ki je dolgodlaka škotska ovčarka je stara bo stara 9 mesecev čez nekaj dni.Sem pa tudi z Pomurja alya 13.
lp Smiley
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #13 : četrtek, 18.01.2007 : 18:57:23 »

Nikolina, imaš prav glede plišastih igrač. Naš Thor je že pojedel oko s plišastega medvedka in tisto oko je še imelo nekakšen svedrček zadaj, tako da sem res trepetala, preden je končno prišel ven na drugi strani Smiley Imajo pa zato v specializiranih trgovinah za male živali pliškote, ki niso nevarni za pse. (razen če se strga po šivu in potem poješ tisto peno ven - Thor pravi, da je zelo dobra Cheesy)
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #14 : četrtek, 18.01.2007 : 19:08:48 »

Hehe..si kar mislim,da mu je všeč Smiley
lp
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #15 : četrtek, 18.01.2007 : 19:37:40 »

Ja,hehe! Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 18.01.2007 : 22:32:28 »

A resnicno mislite, da je tole pogovor o negi zlatih prinasalcev?

Dajmo, predvsem alya13, se malo skontrolirat. Ne sprasuj v vsaki temi, kaksnega psa ima kdo in potem kar naprej pisat ok in aha in ja in... Naj pridejo starsi, preberejo kar jih zanima, vprasajo, kar jih bo potem se zanimalo, in to je to. Tvoja vprasanja pa resnicno kazejo na cepetavega otroka, ki do onemoglosti sprasuje, vendar odgovorov sploh ne poslusa, temvec za isce novo vprasanje in vmes pozabi, kaj sploh je ze vprasal. So ti ze napisali, da imamo pocasi tvojih vprasanj vrh glave. Tukaj si kot zelo mlada deklica v manjsini in nekaj sto odraslim ena in ista vprasanja najedajo zivce. Vprasaj starse, kar te zanima o psih. Ce ga kupujete, bi morali na vsa tvoja vprasanja odgovoriti v trenutku.
Logiran

Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: nega zlatih prinašalcev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines