mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 17:04:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Beauceron - čvek
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beauceron - čvek  (Prebrano 54365 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
beauce
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #135 : četrtek, 21.06.2007 : 21:59:32 »

Summer, ravno gledam objavo našega legla in vidim, da te zanimajo Beauceroni. Ravno pravi čas sprašuješ po tej pasmi, saj so mladiči tik pred oddajo in se jih da videti. So stari osem tednov in bi bilo res najbolje, če se oglasiš in sama preceniš ali je to pes, ki si ga želiš ob sebi. Poleg mladičev boš lahko videla tudi odraslega samca in samico. Smiley
Logiran
Nera__
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #136 : nedelja, 24.06.2007 : 08:39:03 »

Živjo!

Lahko prideš pogledat kako izgleda dobro vzgojen in socializiran samec, star 15 mesecev s spuščenimi ušesi. Z veseljem ti pomagam pri odločitvi, lahko ti pa povem, da so to naravnost čudoviti psi. Vendar le za nekoga, ki zna ceniti njihov karakter in jih preprosto ljubi. Beauceron bo naredil vse zate, samo da ti bo ugodil, vendar le če je vez med vodnikom in pasom prava. Kakršna koli oblika prisile tu absolutno odpade. Vse lahko dosežeš na lep način.

Če imaš čas se oglasi,lahko greš z njim mirne duše na sprehod, se z njim igraš. Lahko se mi pridružiš na treningu kjer boš lahko spoznala še približno 3 leta staro psičko.

 Ko izbiraš psa, ni škoda časa  ki ga vložiš. Le tako namreč lahko izbereš psa, s katerem boš živela vsaj 12 let in ki te bo razveseljeval vsak trenutek.


lp
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #137 : nedelja, 24.06.2007 : 08:54:29 »

Nera_,
predvidevam, da si prebrala pravila tega foruma, ko si se prijavljala nanj. Pravila veljajo za vse clane, torej, tudi zate.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
beauce
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #138 : nedelja, 24.06.2007 : 10:00:54 »

Živjo,

Se popolnoma strinjam. Beauceron je res čudovit pes, ki je nadvse navezan na svoje najbližje, še posebej pa na vodnika. Vanj se res splača od začetka vložiti veliko dobre vzgoje, saj se ti to obrestuje vsa nadaljna leta -  njegova življenjska doba je cca. 15 let, kar pa ni malo. Mi smo se popolnoma zaljubili v to pasmo in imamo par samca in samičko.

lp
Logiran
Nera__
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #139 : ponedeljek, 25.06.2007 : 14:03:50 »

Se opravičujem če sem kej preveč napisala. Je res že neki časa odkar sem zadnjič brala pravila:))

lp
Logiran
slick
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #140 : ponedeljek, 25.06.2007 : 21:35:40 »

Živjo,

Se popolnoma strinjam. Beauceron je res čudovit pes, ki je nadvse navezan na svoje najbližje, še posebej pa na vodnika. Vanj se res splača od začetka vložiti veliko dobre vzgoje, saj se ti to obrestuje vsa nadaljna leta -  njegova življenjska doba je cca. 15 let, kar pa ni malo. Mi smo se popolnoma zaljubili v to pasmo in imamo par samca in samičko.

lp

Slišal sem že tudi da se beuaceron predvsem zelo močno naveže na ženski del družine... koliko je to res ne vem... mi je pa celo eden naših vzrediteljev beauceronov to potrdil, ko sem izbiral psa... no, kot sem že rekel je na koncu naneslo tako, da mladičkov ni bilo, jaz pa sem se noro zaljubil v zelo sorodno pasmo.... dobermana...
Logiran
Nera__
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #141 : torek, 26.06.2007 : 10:33:05 »

 
Živjo

Kar se tiče mojih izkušenj so takšne. Moj pes je zelo navezan name (ž.)in  na mojo mami. Očeta niti ne uboga, oziroma ga bolj ali manj ignorira kljub temu da ga ima rad, tako oče njega kot pes njega.S fantom je podobna zgodba. Vendar mislim, da vzrok ni v tem, ali si moški ali ženska. Vzrok vidim predvsem v tem koliko se s psom ukvarjaš  in kakšno avtoriteto imaš nad njim. Mojo mami naprimer tudi ni kaj preveč ubogal dokler se ni bolj intenzivno začela z njim ukvarjati in se igrat z njim. Sedaj je to čisto druga zgodba. Po mojem mnenjem je pomembna vsekakor igra in predvsem to, da imaš psa resnično rad. Razlika je če imaš psa samo rad, in če ga imaš rad in ga tudi spoštuješ. Pes dobro ve kdo ga spoštuje in kdo ne. In to tudi pokaže. Se mi zdi da je pri beauceronih ta čut še nekako bolj izrazit ker enostavno ne skrivajo v sebi stvari, ampak ti vrnejo točno to kar daš ti njim. Če ga boš ti spoštoval bo tudi on tebe, če ga boš ignoriral bo tudi on tebe. To je pes, ki je rad v središču pozornosti - dobesedno. Povsod mora biti zraven ko se kaj dogaja in to ne samo kot gledalec ampak tudi kot udeleženec. 

lp
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #142 : ponedeljek, 12.11.2007 : 22:04:45 »

Oj,

ja, res krasen pes. Z leti čedalje bolj občudovanja vreden. Mogočen, z močnim karakterjem in svojo voljo. Pa vseeno tako cartljiv, tako nežen, da je zagotovo eno izmed bitij, ki jih imam najraje.  Kiss aiki moj!!  Cheesy
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #143 : ponedeljek, 03.11.2008 : 15:43:38 »

Sicer se tukaj kaj veliko ne dogaja... Huh..pa vendarle tukaj puščam tale odtis ene velike šape Cheesy

Makus išče dom http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,25957.0.html
Logiran
kittyconcubine
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #144 : sreda, 11.02.2009 : 00:49:54 »

ne vem, ce je kdo opazil ampak naslov teme oz ime pasme je narobe napisano...
brez zamere...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #145 : sreda, 11.02.2009 : 21:40:20 »

Smo cakali, da nam pride kdo povedat.
Sicer pa smo v Sloveniji, kjer poznamo tudi bauceron in velike zacetnice Cool
Brez zamere tudi s te strani Wink
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #146 : sreda, 26.08.2009 : 10:33:09 »

Vabilo na srecanje bauceronov, 17.10.2009
Logiran

beauceron-dog
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #147 : sobota, 03.03.2012 : 10:25:32 »

Jaz sem z fantom 5 dni nazaj kupila beaucerona. Preprosto zaljubiš se v tega psa. Smiley
Logiran
Mako
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #148 : četrtek, 02.08.2012 : 18:23:54 »

Živijo!
Sem nov tu na forumu in bi mi res zelo pomagalo, če bi kakšen lastnik beaucerona povedal koliko gibanja potrebuje?
Razmišljam namreč o nakupu beaucerona, pa me zanima koliko gibanja potrebuje, ker po internetu vsi strašijo, da potrebujejo XXL mero gibanja...
Hvala vsem za odgovor že vnaprej  Smiley
Logiran
beauceron-dog
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #149 : petek, 24.08.2012 : 01:23:21 »

Veliko. Ti psi potrebujejo ogromno gibanja. Ogromno teka, so pa zelo učljivi. Smiley  Naša Becky ima zdaj 8 mesecev in že kaže, da je čuvaj dvorišča. Cheesy

Evo jo:

Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Beauceron - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines