mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:07:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Beauceron - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beauceron - čvek  (Prebrano 54240 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MAD_DOG
gost
« Odgovor #15 : sobota, 23.11.2002 : 12:47:28 »

Dobro si to povedal! Bravo! Cheesy
Logiran
MAD_DOG
gost
« Odgovor #16 : nedelja, 24.11.2002 : 10:50:31 »

No, malo smo sfalili temo!  Grin Majo zanima kaj o beauceronu. Dobro!

Beauceron je dosti težki pes. Predvsem zelo trmast in svojeglav. Izredno dominanten in posesiven. Zato si ga je treba podrediti, saj drugače je z njim nemogoče živeti. Preden se pa podredi, pa je potrebno veliko časa. Za učenje je sicer zelo dojemljiv. On točno ve, kaj gospodar zahteva od njega, ve kar ne sme narediti, vendar bo naredil ravno to, kar ne sme, ne pa tistega kar bi moral. (govorim o mladem beauceronu) Vse mora biti po njegovo. Vendar ko se prebrodi začetna kriza in pes spozna kdo je gospodar, postane to zelo prijeten družinski pes, ki brani svojega gospodarja, hišo in družino z življenjem. Če pa se ga ne ukroti, nam lahko hitro zbeži iz rok in postane neznosen.

Beauceron je še vedno prvinski pes. Nikoli ni bil komercialna pasma. Mislim da je nastal tako,da so francoski pastirji rabili močnega, divjega psa, ki bo branil ovce pred volkovi.
Po videzu je krepak, močan pes, s plečno višino od 65 - 75 cm in težo okoli 50 kg. Barve: kot smo že povedali osnovna: črna, z rdečkastimi ožigi ("bas rogue" = rdeča nogavička, tako ga imenujejo Francozi), harlekin - šekasta, mislim da lahko tudi enobarvno rjava. Uhlje navadno kupirajo. Ima močno čeljust s škarjastim zobovjem, ponosen in pokončen stop.

V Franciji je zelo cenjen kot vojaški in policijski pes. (pogosto jim zelo prav pride na nogometnih tegmah, da dela red  Grin Grin)
Po svetu je dokaj neznan.
Lp!
Logiran
Cat
gost
« Odgovor #17 : sreda, 02.04.2003 : 06:02:12 »

Zivjo bryden!
Jaz poznam psico Tajgo. Psica je res lepa, proporcionalna in mocna, za samico skorajda kar prevec. Zaradi svojih potencialnih zmagovalnih moznosti se je lep cas tudi razstavljala(ne vem ce se se vedno), kjer je tudi prejemala lepe in za samico zavidanja vredne, rezultate. Gospod je nekaj let nazaj tudi uvozil samca Oniksa iz priznane francoske psarne(zal se ne spomnim imena), ki je bil karakterno cisto nasprotje psice. Ta je dominantna in posesivna, pes pa je bil mehak in nezen kar je vodilo v oddajo samca.  Eden izmed razlogov zakaj so oddali samca je bil menda tudi, ker po kvaliteti ni bilo primerjave s psico. Vse kar sem negativnega napisala, je bilo na moj zeljnik prineseno. Jaz tem minusom verjamem, ker sem s to psico imela tudi zelo bliznje srecanje 3 leta('00) nazaj na razstavi v ljubljanskem BTC-ju, kjer je izpod mize na kateri se je grelo gospodarjevo pivo na ohlapnem povodcu skocila v mojega 13.5 kilskega psa, s katerim sem bila vsaj 3 metre stran in psice se opazila nisva. Ce se to ne bi zgodilo, te na njen karakter tudi ne bi opozorila ampak bi "nepreverjeno" zadrzala zase.
Ampak, ni kaj reci, lepa je pa za pojest, cetudi ima glavo precej zmesano(bojda zaradi napada rottija v mladosti).

LP

P.S.
Pa kaj je s temi ljubljanskimi razstavami...povsod se omenja pivo pa agresivni psi, pa preohlapni povodci pa..... Grin
Logiran
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« Odgovor #18 : sreda, 02.04.2003 : 09:24:53 »

tista številka **ne bo prava... sem včeraj klical pa se je toti mariborčan samo čudil kake pse rabim  Huh Grin

sem se pa pogovarjal z lastnikom tajge, ki je tudi povedal, da je njegova psica zelo postavna... drugace jo grem pa verjetno ta vikend tudi pogledat...

aja... cene bauceronov so pa od 700 eurov naprej...
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #19 : sreda, 02.04.2003 : 09:45:19 »


Živjo Bryden,
vzreditelj iz Logatca obstaja, prijatelj je pri njem pred 2 leti kupil psičko, vzreditelja pa pohvalil, da se je vse lahko pogovoril z njim. Tudi plemenjak je bil izbran nekje v tujini.

Navedenih ocen ni težko doseči, sploh če ja pasma številčno manj zastopana, še bolj enostavno pa je, če izbiraš manj kvalitetne razstave. Razstavni rezultati niso vedno merilo za kvaliteto!

Da ne bo pomote, ne vem, kakšno kvaliteto psov ima omenjeni gospod, mogoče pa zelo dobro -preveri!
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #20 : sreda, 02.04.2003 : 10:50:17 »

O pasmi sicer ne vem prav dosti, imajo pa enega beucerona na našem koncu. Kljub temu, da me je ob prvem srečanju precej prestraši, ko je med sprehajanjem mojega psa nenadoma 'prihlačal' proti nama po gozdni cesti popolnoma neznan ogromen pes (ki je sicer po barvi res spominjal na dobermana, po postavi pa na rottweilerja, čeprav je bil precej večji in močnejši, tako da sem najprej pomislila, da gre za mešanca), gospodarja pa ni bilo videti od nikoder. No izkazalo se je, da je pes popolnoma prijazen in miroljuben (če bi bil tako 'divji', kot pravite, da naj bi ta pasma bila, potem zdajle ne bi pisala po tem forumu, pa tudi moj pes verjetno ne bi preživel tistega naključnega srečanja) in da si je samo privoščil sprehod v lastni režiji, ker mu je doma očitno postalo dolgčas.

Zanima pa me, ali je  opletajoča hoja  (moj vtis) značilna za to pasmo in ali imata tista dva slednika na zadnjih nogah, kaj opraviti s tem?
Logiran
Cat
gost
« Odgovor #21 : četrtek, 03.04.2003 : 04:38:41 »

Oj  bryden!
Citat
drugace jo grem pa verjetno ta vikend tudi pogledat...

in sporoci vtise...te ze vidim vsega navdusenega in z velikim Grin na obrazu, ker je Tajga res noro lepa predstavnica pasme. Skoda samo zaradi njene netolerance do drugih psov(do ljudi je cuker) ampak saj je glede na slabe pretekle izkusnje(psica je bila res napadena) in njeno mocno osebnost kaj drugega ze tezko pricakovati-pac se ne govori o zasuznjenih cuckih ali pa mehkih hrtkih. Pri takih lahko skodo se nekako popravis ali pa vsaj omilis posledice, pri Beauceronih in tovrstnih pasmah pa je ena izkusnja dovolj, da ti unici ves trud, ki ga vlozis v psa, ta pa postane ob dolocenih situacijah ne ali tezko obvladljiv.
LP
Logiran
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« Odgovor #22 : četrtek, 03.04.2003 : 08:42:17 »

v bistvu imam pred bauceroni in podobnimi pasmami se en in prakticno zadnji pomislek... ukvarjam se s tabornistvom, kar pomeni, da so prisotni otroci... veliko otrok... na kupu!

Dvakrat letno imamo taborjenje, kjer smo skupaj po 14 dni in takrat bi rad imel psa ob sebi... me pa malo skrbi, če lahko takemu psu (kljub popolni socializaciji in navajanju na to ze od otrostva) zaupam in ga za pol ure spustim z oci, da je sam med otroci... to pomeni, da ga bojo verjetno bozali s stotih koncev naenkrat, mu bo kdo ponesreci stopil na rep itd. pac da se pes pusti mečkat... ker za kakšnega zlatega prinašalca bi bil to raj na zemlji... vprašanje pa je kaj v glavi dogaja bauceronom in rottijem ob takih "crklanjih"  Huh
Logiran
yo
gost
« Odgovor #23 : petek, 04.04.2003 : 07:13:51 »

Citat

v bistvu imam pred bauceroni in podobnimi pasmami se en in prakticno zadnji pomislek... ukvarjam se s tabornistvom, kar pomeni, da so prisotni otroci... veliko otrok... na kupu!

Dvakrat letno imamo taborjenje, kjer smo skupaj po 14 dni in takrat bi rad imel psa ob sebi... me pa malo skrbi, če lahko takemu psu (kljub popolni socializaciji in navajanju na to ze od otrostva) zaupam in ga za pol ure spustim z oci, da je sam med otroci... to pomeni, da ga bojo verjetno bozali s stotih koncev naenkrat, mu bo kdo ponesreci stopil na rep itd. pac da se pes pusti mečkat... ker za kakšnega zlatega prinašalca bi bil to raj na zemlji... vprašanje pa je kaj v glavi dogaja bauceronom in rottijem ob takih "crklanjih"  Huh


NOBENEGA !!! psa ne mores pustiti samega z otroci. Sploh pa ne v primeru kot ga navajas ti, ko otroci niti "domaci" ne bodo.
In nehajmo napadalnost in agresivnost ter potencialno nevarnost pripisovati beauceronom, rottom, dobermanom, pittbullom... Zavedajmo se, da je otroku prav tako lahko nevaren pudelj ali zlati prinasalec. Se vam zdi, da 35 kg zlatko ne more ogroziti otroka Huh
Razmisliti velja tudi o tem, da so "agresivci" nastali v nasih glavah, tudi pod vplivom medijev. Ce bo nekoga v nogo ugriznil zlatko, bo ugriznjeni sel po 2 siva npr. Ce bo isto rano povzrocil rott, bomo to prebrali na prvi strani Slovenskih novic npr.
In se enkrat ponavljam NOBENEGA psa ne puscamo brez nadzora samega z otroci!!!

Lp, Yo
Logiran
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« Odgovor #24 : petek, 04.04.2003 : 11:32:59 »

no, yo... ne se razburjat... Smiley samo ne bos me pa prepricala, da so zlati prinasalci potencialno tako nevarni kot rottiji in bauceroni itd.
seveda se lahko zgodi, da ugrizne tudi zlati prinasalec, sej se kokerspanijel lahko ugrizne... samo se pa pomoje strinjava, da imajo te pasme ze po naravi veliko večjo mero potrplenja in večji prag strpnosti kot pa druge pasme, ki so "označene kot agresivne"  Wink

drugače pa urška hvala za nasvet... kot rečeno imam namen med vikendom obiskati taygo, da sploh baucerone v živo vidim... pa bom potem povedal kaj in kako
Logiran
yo
gost
« Odgovor #25 : petek, 04.04.2003 : 12:45:24 »


Citat

no, yo... ne se razburjat... Smiley samo ne bos me pa prepricala, da so zlati prinasalci potencialno tako nevarni kot rottiji in bauceroni itd.
seveda se lahko zgodi, da ugrizne tudi zlati prinasalec, sej se kokerspanijel lahko ugrizne... samo se pa pomoje strinjava, da imajo te pasme ze po naravi veliko večjo mero potrplenja in večji prag strpnosti kot pa druge pasme, ki so "označene kot agresivne"  Wink


Yo se ne razburja. Samo pozna kup psov. Zlatkota, ki se ga boji celo lastnica npr. (kar ne pomeni, da so vsi zlatkoti taki), poznam pa tudi beauceronko Hero, ki prihaja iz psarne Rdeca nogavicka, ki ne bi skocila na otroka tudi ce bi ji spulil usesa (njen "bratec" iz istega legla, se pravi sinko iste mame, ki je prejel isto vzgojo, bi v istem primeru iz otroka naredil pasteto) . Poznam svojo pudljico, ki je s tujim otrokom ne bi pustila niti za 5 minut in svojega skota, ki mu lahko 99% zaupam otroke.
O agresivnih psih. Psi, ki sta jih z Ursko omenjale zgoraj, niso psi agresivnih pasem ampak psi dominantnejsih pasem. Upam, da poznata razliko. Ceprav se bojim, da ne. Urska kupuje rotta, na razstavi pa je popolnoma sokirana, ker argentinci jamrajo od dolgega casa, nekaj rottov zarenci v ringu in so diskvalificirani, dva psa se grdo pogledata, ker je v blizini psica ipd.  Shocked Shocked Shocked
Upam, da bosta obadva razmislila o svojem poznavanju psov. Pa kaksen leksikon bi tudi prisel prav, da se razjasni razlika med dominantnostjo in agresivnostjo.

Pa brez zamere!

Yo
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #26 : petek, 04.04.2003 : 12:49:37 »

Heh! Že spet nekdo, ki meni, da koker španjel, samo zato ker je manjši in ne deluje tako  kot kak pittbull itd.,  ne more biti nevaren. Mi je zelo žal, ampak večina ljudi ima o psih še vedno napačno predstavo, da o stereotipih, ki veljajo za določene pasme, raje sploh ne govorimo. Določena pasma naj bi bila že po naravi napadalna, druga pa ne - le zakaj potem toliko psov 'nenevarnih' pasem žalostno konča, ker  npr. ugriznejo domačega otroka. In zakaj večina veterinarjev sploh ne vpraša lastnika koker španjela, ali pes grize, ampak mu kar takoj nadene nagobčnik? Da bo odgovor lažji: po statistiki ugrizov so španjeli na prvem mestu. In še to: večina španjelov tudi slučajno nima visokega praga strpnosti. Za primerjavo: že pred leti je imela neka gospa na morju, kjer smo počitnikovali, dobermana (potencialno nevarna pasma, mar ne?), ki je mirne duše dovolil, da se je moj takrat še okoli 6 let star brat obešal in plezal po njem, ga vlekel za repek in ušesa. Naša domača koker španjelka mu kaj takega ne bi dovolila niti v sanjah in se niti ne bi  potrudila, da bi nadležneža opozorila z renčanjem, ampak bi samo ugriznila. Toliko o stereotipih.  

Vsekakor nobenega psa, pa naj bo še tako prijazen,  ne moreš pustiti brez nadzora samega z otroki - ker pes morda že ve,  kako daleč lahko gre, marsikateri otrok pa ne. In vsakemu psu lahko na določeni točki 'popustijo živci'. In še tako majhen pes ima dovolj močan ugriz, da lahko zlomi kost.
Logiran
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« Odgovor #27 : petek, 04.04.2003 : 15:46:41 »

aja, pa da se nismo narobe razumeli... "pol ure nimas na oceh" sem mislil, da nisi pozoren kaj pes pocne non-stop... lahko pojes v miru kosilo, pes pa lezi na desni in ti ni treba skoz nanj gledat in preverjat ce je se tam, kljub temu, da mulci mimo hodijo... pa ko gres plavat, da je lahko pes 10 metrov stran od tebe, pa je se vedno vse v redu... pac, da ga ni treba met 100% na povodcu ali pa 110% na očeh...


sicer bi se pa po moji logiki itaq moral pes (obb normalnem odraščanju) samoiniciativno lastnika držat... ?!
Logiran
yo
gost
« Odgovor #28 : sobota, 05.04.2003 : 09:34:06 »

Citat
"pol ure nimas na oceh" sem mislil, da nisi pozoren kaj pes pocne non-stop... lahko pojes v miru kosilo, pes pa lezi na desni in ti ni treba skoz nanj gledat in preverjat ce je se tam, kljub temu, da mulci mimo hodijo... pa ko gres plavat, da je lahko pes 10 metrov stran od tebe, pa je se vedno vse v redu... pac, da ga ni treba met 100% na povodcu ali pa 110% na očeh...

Zdaj ti bom spet odgovorila iz lastnih izkusenj z beauceronko Hero, ki je zelo tipicen predstavnik pasme.
Da bi bila pol ure pri miru, je popolnoma nemogoce. OK, da ji dam malo pohvale, ob vsem solanju in ukvarjanju z njo, je moznih 5 minut, seveda, ce jo nekdo cohlja ali pa ce s tabo gleda TV. No, to sem napisala zato, ker je tipicen beauceron totalni hiperaktivec in bo tezko lezal in pocival.

Citat
sicer bi se pa po moji logiki itaq moral pes (obb normalnem odraščanju) samoiniciativno lastnika držat... ?!

No, ja... recimo. Ampak to lahko pricakujes sele po nekaj mesecih ali celo letih, ko si ga ze vzgojil, prej pa ne.

Pa se nekaj. Jaz beaucerona, ce ga mislis jemati na tabore, ne bi kupovala. Pa ne, ker bi bil nevaren otrokom, ker to naceloma ni, bolj zaradi njegove posesivnosti in cuvanja terena. Tudi mislim, da ne bo najbolj zadovoljen, ko se bos ukvarjal z otroci. Kajti po njegovem bi se moral z njim. Itak, vedno in povsod.
Naslednja stvar, ki jo velja omeniti, je spet povezana s posesivnostjo. Ce vzameva primer, da ima svojo zogico. Lahko jo bos vzel ti ali kdo od poznanih, zelo hudo pa zna biti, ce bo isto poskusil otrok, ki ga se ni sprejel.

Svetovala bi ti, da poklices lastnika ***, ker zanj vem, da je pripravljen svetovati in pove tudi vse minuse, pa ceprav na ta nacin "izgubi" vecino (!!!) kupcev. Vprasaj ga za tvoj konkreten primer in naj ti on pove, kako gleda na stvar in kaj lahko pricakujes.

Pa sporoci, kako si se odlocil.

Lp, Yo

p.s. ...pa da ne bi... to ni reklama za **, samo lastnika **ne poznam, zato sem predlagala prvega.
Logiran
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« Odgovor #29 : sobota, 05.04.2003 : 13:33:09 »

z lastnikom rdece nogavicke sem se vceraj pogovarjal po telefonu... obljubil mi je, da mi po e-mailu poslje slike... trenutno pa na obsik nisem zaželjen, ker so psi še zelo majhni...

danes sem bil  pri lastniku tayge... psica je res zelo prijazna, nisem dobil vtisa, da bi bila tako hiperaktivna kot pravis za hero... sej je hodila gor in dol pa zogico lovila... samo ko se je lastnik pogovarjal z mano se je pa pač ulegla in dala mir... pomoje je veliko odvisno od socializacije in pa tudi kolko je pes star (ker pri 2,3 letih je verjetno drugace kot pri 7,8,9)
lastnik je tudi rekel, da psica ne pelje vsak dan na sprehod, ampak ko mu to cas dopusca, predvsem pa hodi zaradi sebe in svojih uzitkov pri hoji...

tak da, zdaj klicem se v toti MB da zvem kako je s crno perlo  Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Beauceron - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines