mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 17:20:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Beauceron - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beauceron - čvek  (Prebrano 54474 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
yo
gost
« Odgovor #30 : sobota, 05.04.2003 : 15:31:50 »


Citat

...lastnik je tudi rekel, da psica ne pelje vsak dan na sprehod, ampak ko mu to cas dopusca, predvsem pa hodi zaradi sebe in svojih uzitkov pri hoji...


Shocked Shocked :-/ :-/ Lips Sealed Lips Sealed :-/ :-/ Shocked Shocked
Mislim, jaz bi se pri vzreditelju tako aktivnih psov zamislila, ce bi mi rekel, da psice ne pelje vsak dan na sprehod. Pravzaprav bi se pri taksni izjavi zamislila nad vsakim lastnikom psa. To so "pasje" potrebe in ce psa imas, jih kot odgovoren skrbnik moras zadovoljiti, ne pa da gres na sprehod samo kadar to tebi pase Huh

Aja, pa potem me sploh ne cudi, da psica ni zivahna. Tebe Huh

Lp, Yo
Logiran
yo
gost
« Odgovor #31 : sobota, 05.04.2003 : 21:36:16 »

Citat

Šokirana na CACIB Lj. - kje si pa to našla? Osebno me ne poznaš, kako mi laho potem pripišeš nekaj takega?


O agresivnih psih si pisala v temi, ki je bila odprta v zvezi s CACIB Ljubljana.

Sicer pa po vsem razmisljanju se vedno ne vem, od kje taksni vtisi. Ocitno sva bili vsaka na svoji razstavi Huh

Lp, Yo

p.s. Mi je pa zal, da se nisva srecali - sem sprasevala po tebi, pa brez uspeha  Sad
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #32 : nedelja, 06.04.2003 : 09:46:06 »

Harlekin beauceron z ljubljanske razstave

[slika izbrisana ker link ne dela; Mirc]
Logiran

bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« Odgovor #33 : nedelja, 11.05.2003 : 12:41:32 »

Grin danes sem domov pripeljal 8 tedensko psicko
Logiran
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« Odgovor #34 : nedelja, 11.05.2003 : 14:35:14 »

mala je bauceronka... izbrati moram se ime, ker mi rodovnisko ni vsec (chelsy  Huh)... je pa živahno in potrpežljivo bitje! Smiley po pol ure se je že uspela zaplezat in ujet med dilce v pesjaku in je morala potem ene 15 minut bit ujeta, preden sem uspel dilce odvit in razmaknit... zdaj sem na dile pribil karton, gajbice, gumo itd. samo ne vem kako dolgo bo drzalo... trenutno spi, jst sem pa ze cist zmatran, pa ceprav sem spal danes 9 ur

aja... pa kako naj jo naučim, naj mi prinese palico? kar ji vrzem skoci takoj iskat, potem me pogleda in s plenom stece v drugo smer... ko bi mi vsaj enkrat prinesla, da bi jo lahko konkretno pohvalil... Huh
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #35 : ponedeljek, 12.05.2003 : 10:53:42 »

Za ime se boš moral sam odločiti lahko ti pa napišem par imen, ki so meni všeč.
Hope (upanje)
Grace (mila)
Zoe
Chloe (izgovori se kloui)
Misty
Megy
Mindy
...
Upam, da sem ti kaj pomagala
Logiran
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« Odgovor #36 : četrtek, 12.06.2003 : 17:31:25 »

oj!

da spet malo porocam...
Mali je zdaj ime Cala (kala), stara je 3 mesece...
Pesjaka se je ze kar dobro privadila... Je zelo bojece narave, ampak sem jo po dveh tednih ze naucil, da je drugi psi ne bojo pojedli in da ljudje tudi niso bav-bav... začela sva hodit tudi v malo šolo... zadnjic je ze uspela odgnat dva znanca z dvorišča, ker je renčala nanju (mene ni bilo zraven, ampak kot sklepam je rencala bolj zaradi svoje ogrozenosti kot zaradi cesa drugega)...

Ta mesec je ravno izpitno obdobje, tako da sem zelo zaseden in zanjo skoraj nimam casa... Zahvalit bi se moral ocetu in mami, ker imata VELIKO potrplenja in mi res pomagata... Jaz psicko vsak vecer peljem ven in se kaksno uro sprehajava, tako da je res zmatrana in zaspi v pesjaku brez lajeza. Ob prvem svitu (okoli petih) zacne spet lajat. Takrat jo ma cez mama, da ji da zajtrk. Kar se hrane tice, je psica zbircna kot le kaj! Briketov sploh ne je, kuhamo ji govedino, zraven dobi primešan še kruh, kašo, polento, pač kar pride pod roke in nekaj zelenjave. Uspeli smo jo odvadit, da se po vrtu ne koplje in da krompir ni najboljša senca  Roll Eyes
Roke imam do komolcev v praskah. Sicer zna zelo lepo zadrževati ugriz, ampak ko potegne pa praska...

cez dan pa ob tej vrocini hvalabogu spi, tako da imam vsaj malo časa študirat...


Zdaj razmišljam, če bi jo konec meseca vzel s sabo na tabor... če je že dost stara, da ji ni treba cel dan spat, če je dost stara, da se zna umaknit otrokom... no ja.. bom videl!




Trenutno lahko rečem naslednje: mala je pravi cuker! Bolj nežnega, a resnega in obenem živega mladiča še nisem videl... Komaj čakam, da naredim izpite in se ji lahko malo bolj posvetim!

Bom občasno še poročal!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #37 : četrtek, 12.06.2003 : 23:30:29 »

Citat
Zdaj razmišljam, če bi jo konec meseca vzel s sabo na tabor...

Zakaj pa ne?? V soli je moj razred je cisto navdusen nad mojo 'Oxanko', s sabo pa jo vzamem kamor se le da...
Ce je psicka socializirana, dokaj mirna in prijazna, potem jo le vzami!! Jaz sem ze tako obsedena, da hodim z uzitkom naokrog samo zaradi tega, ker ''vlacim'' mlajso psico vse povsod... (vsemogoci pikniki, vecerne pijacke po mestu, morje...)
Sedaj nacrtujem krajsi obisk morja ( z vlakom za nekaj dni) in seveda to nacrtovanje NE BI bilo sploh zanimivo, ce ne bi vzela Oxe s sabo. Pac, vec ''problemov'' je, vec skrbi glede pakiranja, nastanitve in vsega, bolj mi je zanimivo!! Grin Grin Wink Wink
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #38 : sobota, 14.06.2003 : 11:44:15 »

Hey, ho, velespoštovani, presvetli forumci!
Končno se vam spet oglaša ponosen lastnik 3,5 letnega beaucerončka Aika. Kot že vsi veste, sem imel sprva z mojim psom ogromno težav. Zato je bilo na forumu tudi dosti kreganja glede Aikija. Bil je neukrotljiv, dominanten, skratka neznosen. A to se je spremenilo!! (tooo!) Resnično! Malo po tretjem rojstnem dnevu, je postal drugačen. Bolj umirjen, prijazen, znosen, ne tako dominanten ... Skratka, srečala ga je pamet. Konec je tistih večnih norčavih igric, plašnega Aikija. Aik je zdaj odrasel pes, echo & derecho. (ali kako se že reče Smiley ) No, da vam povem še nekaj dogodivščin:
Pridejo eni znanci k nam, jao, kako lep kuža, bla, bla. "A ga lahko pobožamo?" "Ja, lahko, samo pazite, ne po glavi."
"Guci gu, kok si ti lep, kok si priden" ... pa malo so ga trepljali po glavi. Psu je naenkrat prikipelo in hop. Zarenčal je in skočil. Oni so kar odskočili stran. Ni pa nobenem nič naredil.
Potem:
Sosedu so sunili avto radio. Tatovi so šli tudi k nam, samo jih je pes precej odgnal.
Res pa je, da je ta pes še vedno grob pes. Ima grobe kretnje. Pri njem ne smeš izvajati hitrih gibov. Veselje pokaže na zelo grob način ...

Skratka, zadovoljni smo z našo nogavičko.
Lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #39 : nedelja, 15.06.2003 : 01:35:46 »

:-/ :-/ Huh Huh
Hmmm.... Po eni strani pravis, da Aik ni vec TAKO DOMINANTEN, po drugi pa, da je konec PLASNEGA AIKA. ??

Citat
pa malo so ga trepljali po glavi. Psu je naenkrat prikipelo in hop. Zarenčal je in skočil. Oni so kar odskočili stran. Ni pa nobenem nič naredil.


Jaz ne bi bila sicer ponosna na psa, ki renci na ljudi...
Huh Lips Sealed
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #40 : nedelja, 15.06.2003 : 11:20:05 »

Citat
Hmmm.... Po eni strani pravis, da Aik ni vec TAKO DOMINANTEN, po drugi pa, da je konec PLASNEGA AIKA. ??


Da, tako kot sem napisal. Mladiček beauceronček je dolgo časa nezaupljiv, plašen ... No, pri njem te otroške plahosti več ni. Dominance pa ne izkazuje več. Enostavno nas je sprejel kot gospodarje in konec je večnih borb, kdo bo sedel na klopci.  Grin

Citat
Jaz ne bi bila sicer ponosna na psa, ki renci na ljudi...


Jaz pa sem, ker vem, da so to normalni znaki vseh potencialno nevarnih pasem. Glej, dekle, kako nemško dogo ali dobermana lahko še tako socializiraš. VEDNO obstaja verjetnost, da mu kaj ni prav in da bo reagiral čisto drugače, kot si pričakoval.

Logiran
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« Odgovor #41 : nedelja, 15.06.2003 : 14:43:45 »

isto velja za vse kokeršpanjele, zlate prinašalce itd., ki veljajo za potencialno merne pasme...

psičke do zdaj ni napadel še noben rottie, nemški ovčar, doberman, tudi z pitbulom ima prijateljska srečanja... potem se pa vanjo zažene kokeršpanjel, pol manjši od nje in renči in grize??? ni vse tako kot zgleda!

Pes nima da renči, sploh ne, če je zraven lastnik! Je pa res, da tudi pri svoji zadnje čase opažam, da rada zarenči na koga, če se ji približa ponoči ali pa gre mimo naše ograje oz. vstopi na dvorišče... samo si še nisem prišel na jasno ali renči, ker se boji ali hoče branit svojo posest... kakorkoli, to jo bo treba odvadit!


p.s.
a mi lahko poveš koliko ste Aikota vozili naokrog, ko je bil še mlad in plašen?
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #42 : nedelja, 15.06.2003 : 14:55:48 »

Veš, psu dosti stvari ni prav. In našem očitno ni bilo prav, da so ga božali po glavi proti dlaki. Saj nekaj časa potrpi, potem pa ga to božkanje že spravi v jezo. Jebiga, so to kar vročekrvni psi. Najbolj smo bili ponosni, ko je tatove odgnal.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #43 : nedelja, 15.06.2003 : 14:58:33 »

Hopala, šele zdaj sem videl vprašanje o vožnji.

Z avtom nismo imeli skoraj nikoli težav, ker smo ga že od malega vozili. Zato je tudi sam od sebe skočil v avto. Res pa je, da so v mladih letih vsi in tudi potem v odraslosti nekateri zelo občutljivi na vožnje z avtom. Naš nam je ogromnokrat cel avto pobruhal. Ampak na to moraš biti pripravljen.
Lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #44 : nedelja, 15.06.2003 : 18:45:38 »

Pzorko!
Imamo prijazne dobermane, (doga naj bi bila potencialno nevarna pasma??! Shocked Ta mirni aristokrat?), prijazne RW in NO... Imamo tudi ''zloceste'' RW, NO in D.,...
Potem so tu se prijazni spanjelcki, prinasalci, ter dalmatinci... Najdemo pa tudi nepredvidljive dalmatincke, retriverje...
Ne govorim kar tako, ampak iz izkusenj...

PES JE ZIVAL, ZIVALI PA SO NEPREDVIDLJIVE!!!

Kolikokrat bomo morali se ponoviti, da je vsak pes osebek zase. Priznam, pa da moramo biti pri dominantnih se posebej pazljivi in jih temu primerno tudi vzgajati!!

Imam 2 psici, ki sta po znacaju dejansko kot noc ina dan. In odlocila sem se, da bo nasledji pes...
...vrjetno...   ....   ...   ... :-/ Wink
prijaznega znacaja, ker vidim koliko manj skrbi je s takim psom Roll Eyes

Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Beauceron - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines