mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 21:15:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Beauceron - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beauceron - čvek  (Prebrano 54459 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #45 : ponedeljek, 16.06.2003 : 06:30:53 »

Da, vem da ste o tem že veliko debatirali, a vseeno.

To, kar si ti napisala po eni strani drži, po drugi pa tudi ne drži. Zdi se mi absurdno trdit, da je vsak pes osebek zase in da sploh ni nujno, da bo imel lastnosti njegove pasme. Če bi bilo tako, kot ti praviš, pasem sploh ne bi bilo. No, bi bile, samo karakter pa ne bi bil isti. Če bi se držala svoje teorije, bi lahko citirala vsako knjigo z opisi pasem.

Dobro, napisala si, da najdemo takšne in takšne primerke pasme. Ti se od svoje pasme razlikujejo pač po karakterju ali videzu. Ampak tega ne smemo posploševat. Tisti, ki so ustvarili svoje mnenje o določeni pasmi, so jo že morali dosti poznati in preučevati. In o beauceronu jasno piše, da ima nizki prag potrpežljivosti, da lahko ob momentih explodira, da je zelo dominanten in temperamenten.

Lp!
Logiran
yo
gost
« Odgovor #46 : ponedeljek, 16.06.2003 : 10:46:32 »

Grin Grin Grin Grin Grin bryden, Cala je lustna za crknit. Upam, da se se kdaj srecamo, pa ne tako na hitro, da se bo nas veliki otrok Thor lahko malo poigral z njo.

Lp, Yo
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #47 : ponedeljek, 16.06.2003 : 14:36:23 »

pzorko!!
Citat
Zdi se mi absurdno trdit, da je vsak pes osebek zase in
da sploh ni nujno, da bo imel lastnosti njegove pasme.

Oprosti, ampak tega pa nisem rekla!
Vstrajam pri VSAK PES JE OSEBEK ZASE, to, da pa ni nujno, da bo imel lastnosti pasme pa nisem rekla!

Za dokaz pa moj citat:
Citat
Priznam, pa da moramo biti pri dominantnih se posebej pazljivi in jih temu primerno tudi vzgajati!


Vidim, da hoces reci, da je vsak beauce takega znacaja kot tvoj. Ne recem, da je pasma naravno prijazna in zaupljiva. Vendar bi se, vsaj jaz trudila, da bi bil moj pes cim manj dominanten. Ne bi mu branila, da cuva npr. hiso (saj je to njegovo naravno vedenje) , bi pa zelela, da je toleranten do ljudi, ki bi jih sprejela v hiso.

Citat
Če bi se držala svoje teorije, bi lahko citirala vsako knjigo z opisi pasem.


Huh Huh Huh Huh Roll Eyes Roll Eyes

LP
Teja



Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #48 : ponedeljek, 16.06.2003 : 16:06:25 »

No, v glavnem, jaz mislim tako:
Psi iste pasme se razlikujejo med sabo individualno in sicer to je posledica različne socializacije in vzgoj. Tako, kot si ti rekla. Se pa med sabo razlikujejo tudi pasme. Za določeno pasmo je določen značaj.
Logiran
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« Odgovor #49 : nedelja, 22.06.2003 : 23:01:25 »


Citat

Grin Grin Grin Grin Grin bryden, Cala je lustna za crknit. Upam, da se se kdaj srecamo, pa ne tako na hitro, da se bo nas veliki otrok Thor lahko malo poigral z njo.

Lp, Yo


jah ves da je lustna... skor tolk kot gospodar  Grin
jah ni problema, se zmenmo enkrat, ker je ziva in se rad igra zdaj tud ze z drugimi psi, ceprav sva mela vceraj (po iskem sva sla se med tabornike) en neljub dogodek, ko jo je napadel en velik peso... ni blo hujsega, samo zarencal je, jo povaljal in potacal... predvsem jo je dobro prestrasil, najbolj me pa jezi, ker je bila med mojimi nogami, pa je oni divjak priletel podrl mene pa potem se njo... lastniku bi najraje odrezal j***

vceraj sva bila tudi prvic cel dan od doma, tko da ni uspela vsakih pet minut spat... popoldne je pa izkusnje nabirala se z otroki in zvecer z ognjem... mislim da se bo kar v redu drzala... me pa malo skrbi, ker je psicka ze zdaj kar velika (no, ja zame so se doge dokaj majhne...  Wink) in se je doloceni osebki ze zdaj mal bojijo... ona pa zelo rada kaksno roko poslini pa tudi ugrizne... sej ugriz zadrzuje zelo lepo, tako da nobenemu nic ne naredi (se popraska ne), razen jaz mam roke vse v praskah, ker ko se igrava ona ugrizne in potege, potem mam pa od komolcev pa do prstov praskice...


aja.. pa naucila se mi je povodec grizt in se z njim igrat  Angry
kaksen nasvet? ker ce ji povodca ne pustim, pa med sprehodom vame skace in mi hlace trga  Roll Eyes
Logiran
yo
gost
« Odgovor #50 : ponedeljek, 23.06.2003 : 08:28:45 »

Hja, doslednost. Nikakor ji nikoli ne dovoli, česar ji tudi vnaprej ne boš dovolil. Enkrat NE naj bo vedno NE.

Lp, Yo
Logiran
u-r-s-h-y
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #51 : torek, 24.06.2003 : 09:01:06 »

Elow!!
Jaz imam glede znacaja psa taksno mnenje: pes ima "zapisan"  del znacaja v genih...In tega se zelo tezko spremeni sploh pri dominantnih psih toda drugi del njegovega znacaja se privzgoji!Zato je zelo pomembna vzgoja psa sicer pa pri enih psih manj pri bolj temperamentnih pa bolj. Sama poznam cloveka ki ima aljaskega malamuta toda je tako napadalen da je kar nekaj psov spravil na ono stran... Moj malamut nebi nikomur nic naredil ker se zelo rad igra in crklja!! Tudi doberman (sicer je star sele 5 mesecev) toda vseeno opazam da se za ljudi sploh ne zmeni, z psmi pa komaj caka da se igra!! Tako da mislim da je pri psih odlocilna vzgoja in lastnik kajti tisti "podedovani" temperament lahko le z nepravilno vzgojo in slabim lastnikom pride na dan...Taksno je moje mnenje in govorim  iz izkusenj ki sem jih dozivela in videla...
No glede Beaucerona nasi prijatelji imajo precudovitega kuzka te pasme ki slisi na ime Atos in tudi njihovega psa lahko vsak boza in cloveka pospremi v hiso , vcasih se lastnik heca in rece da bi se roparjem pomagal stvari ven odnasat...heheh
Vse se da doseci z ljubeznijo in potrpljenjem ter vztrajnostjo... pa lep pozdrav ursa & 3 pasji musketirji
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #52 : torek, 01.07.2003 : 11:00:06 »

Na internetu sem videla oglas, da išče novega lastnika 3 mesečna psička (bauceron)....

Lp
Logiran
yo
gost
« Odgovor #53 : sreda, 02.07.2003 : 07:54:42 »

3-mesecna beauceronka bi morala biti nekako taksna kot je Cala, ki jo ima bryden (sem jo videla pri 3 mesecih).

Pa jaz res ne najdem podobnosti, kakorkoli obrnem ekran ali glavo, mi tamala z oglasa ne deluje beauceronka Huh

Lp, Yo
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #54 : sreda, 02.07.2003 : 08:25:35 »

Tudi meni ne gredo stvari skupaj. A kdo kaj vec ve?
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #55 : sreda, 02.07.2003 : 08:33:21 »

Jaz sem zjutraj samo videla oglas in stvar se mi je zdela precej cudna... Takoj sem pomislila na najslabso varianto.
Mogoce se pa motim  Huh Huh

Lp
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #56 : sreda, 02.07.2003 : 09:19:26 »


Tudi sama sem imela priložnost videvati bauceronko od 2. meseca starosti dalje in to velikokrat.
Tu res ni 1 promila te pasme Grin Huh Roll Eyes

Mogoče pa se samo kdo dela norce z vseh nas?
Logiran
yo
gost
« Odgovor #57 : sreda, 02.07.2003 : 09:27:56 »

Ah, jaz se nisem mogla zadrzat, pa sem tipu kar pisala. Zdaj cakam na odgovor  Tongue Vprasala pa sem, ce je on vzreditelj, ce je psica cistokrvna oz. z rodovnikom, kdo so starsi, ali jih lahko vidim in koliko je cena.
Me prav zanima, kaj bo odgovoril Huh

Lp, Yo
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #58 : sreda, 02.07.2003 : 10:49:42 »

Samo v vednost,
zadnjic sem zvedela, da je nekdo dal uspavati celo leglo zdravih mladicev. Ker ga je nekdo (beri "strokovnjak") prepriceval, da ne bo dobil rodovnikov...

Drage moje - vsakemu se zgodi ups, in mogoce je ta kuza ups. Lahko pa da ni, in da ima zal premalo izrazito harlekin barvo- ki je seveda pri bauceronih povsem normalna barva, samo bolj redka v Sloveniji - standard FCI 44/b.
Na sliki mi deluje zadovoljno in kdorkoli je skrbnik se trudi, da bo kuza prisel v dobre roke. A to ni nic vredno?

Pa brez zamere.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
yo
gost
« Odgovor #59 : sreda, 02.07.2003 : 10:53:54 »


Citat

Drage moje - vsakemu se zgodi ups, in mogoce je ta kuza ups. Lahko pa da ni, in da ima zal premalo izrazito harlekin barvo- ki je seveda pri bauceronih povsem normalna barva, samo bolj redka v Sloveniji - standard FCI 44/b.


Barbka, ne gre za harlekin barvo, ki jo mimogrede tudi pri beauceronih prav dobro poznam  Wink Gre za celotno fizionomijo psa - glava, telo, se manj pa sape ustrezajo mlademu beauceronu, staremu 3 mesece (tudi ce je na sliki psicka stara manj, to ne spremeni nicesar). Tudi uhlji "niso pravi" (ne mislim zato, ker niso kupirani).

Citat

Na sliki mi deluje zadovoljno in kdorkoli je skrbnik se trudi, da bo kuza prisel v dobre roke. A to ni nic vredno?


To je vredno veliko, samo ce pa gre dejansko za mesanca (kar po moje je), potem so vprasljivi dobri nameni skrbnika. Cena beauceronov namrec ni nizka.

Sicer pa sem skrbniku pisala in ce bo odgovoril, bomo kmalu vedeli za kaj gre.

Lp, Yo
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Beauceron - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines