mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:35:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: alergije in holisticna prehrana
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: alergije in holisticna prehrana  (Prebrano 11742 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
snezni_tekac
novinec
*
Sporočil: 13


« : nedelja, 21.01.2007 : 20:54:40 »

Pozdravljeni,

Ob problemu praskanja ( tudi do krvi ) o cemer ste tukaj ze vleiko pisali sem se navezal na moznost oz. resitve ki problem resujejo na naranvensji nacin brez zdsravil ampak s prehrano.

V knjigi holisticni vodnik za zdravega psa ( v ANG ) sem se navzel ideje da je ob dolgotrajnejsih problemih najboljse da se hrana pripravlja doma  ampak da ustreza holisticnim principom.

Zanima me ce ima kdo izkusnje z industrijsko prirpavljeno prehrano ki nosi oznako holisticna in
kateri od distributerjev v SLO vas je presenetila z ucinkom izboljsanja v priemru praskanja in otiscancev
( odraz alergij ).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 25.01.2007 : 00:12:58 »

Zivjo,

sam princip holistike in pa briketi ze apriori ne gre skupaj (razen ce brikete delas doma sam in so prilagojeni potrebam tvojega psa). Holistika namrec temelji na celostni obravnavi organizma kot posameznika (to je ena izmed meni naljubsih definicij), briketi pa, kot vsi vemo, obstajajo za "stare, mlade in tiste vmes", nikakor pa niso formulirani za samo enega psa (kdo bi jih pa kupil...). Tako da razne znamke mogoce imajo gor "stempelj" holisticno, vendar zame osebno to ni nic drugega kot beseda, ki je trenutno v modi. Kar seveda ne pomeni, da so taki briketi zanic ali pa super dobri najboljsi. Saj vcasih je bilo ful popularno napisat gor "natural",...

Ce je tvoj pes npr. alergicen na piscanca, mu se tako hudo dobro holisticni briketi, ki vsebujejo piscanca, ne bodo ustrezali.

Resevanje tezav z alergijami (praskanjem) s prehrano se ponavadi zacne z izlocevalno dieto, s katero se ugotovi, na kaj je pes alergicen. Potem se pac pazi, da teh stvari ne dobiva.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
snezni_tekac
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #2 : četrtek, 25.01.2007 : 15:17:03 »

Pozdravljeni Nanook,

Hvala za vas odgovor in pojasnilo okoli industrijsko pripravljenih briketov z oznako Holistic. Ste mi dal za razmisljati.

Edino okoli alergicnosti se ne strinjam popolnoma.

Nekaj mi kaze da je problem alergij v enolicnosti posameznih zvrsti hrane.

Oz. tako bom rekel ce je slavna ovcetina in riz toliko priljubljena kot najmanj alergena prehrana menim da ob stalnem hranjenju s to prehrano tudi pride do alergije oz. potreb pasjega organizma da se zacne cistiti skozi kozo.

Menim vsaj kolikor uspevam opazovati da recimo tudi kaksna alternativna vegetarijanska ali BARF zadeva postane neprimerna vkolikor se vrti na enako vrsto aminokislin in proteinov.  Simptomi pa se pokazejo na daljsi rok.

Ja o holisticnem principu ste mi dali razmisliti.

Ampak vsekakor tudi v danem primeru moras izhajati iz nekega zacetnega stanja.
Dobro lahko upostevas pasmo, koliko je kuza v gibanju ( sigurno so razlike ), v kaksnem okolju zivi, se giblje. Sigurno bolj urbano okolje klice po bolj razstrupljevalni prehrani. Tako da se strinjam.

Predpostavljam iz vasega besedila da vas pes oz. psi se niso imeli problema z alergijo. Torej ste odreseni teh tezav in izkusenj?

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 25.01.2007 : 16:12:28 »

Najmanj alergena prehrana je tista, ki pri psu ne povzroca reakcij. Za nekatere je to ovcetina +  riz, za druge riba in krompir (al kaj ze majo). Vsakemu pase nekaj. In ZAL v briketih "ovcetina in riz" NI samo ovcetina in riz, ampak se marsikaj drugega.

Tisti res pravi najmanj alergeni briketi (tapravi dietni) imajo pa proteine "razbite" na tako majhne delcke, da jih telo ne prepozna kot tujek in ne pride do reakcije (zelo na kratko povedano).

Detoksifikacija ali ciscenje organizma (skozi kozo, skozi rit, skozi usta, kakor kateri) je zame v veliki meri en larifari. Psu dajo BARF, pes driska, smrdi, je ves pocast itd., uni pa vsi navduseni vriskajo, kako se cisti. Potem pa po dveh mesecih ugotavljajo, da mogoce ta detoksifikacija pa traja le en malcek predolgo.

Problem enolicne doma pripravljene prehrane v bistvu niso alergije, temvec pomanjkanje kaksnega minerala, vitamina (ce se tega ne dodaja). Kar se pa aminokislin tice, pa se trenutno spomnim dveh-taurina (srce) in triptofana (agresivnost), ki ju nacrtno dodajajo prehrani dolocenih psov (mislim da je govora tudi o pasmah, se pa ne spomnim katerih). Problem je tudi prevelika raznolikost, ko ljudje v dobri veri, da delajo nekaj najboljsega, psu sfutrajo vse mozne vrste mesa, kar jih najdejo na trziscu, potem pa pes postane alergicen in mu nimajo dat kaj za jest.

Kar se pa alergij tice, pa sama menim, da velik del doprinese okolje (pridobljeno-ze v mladosti), del pa tudi pes (prirojeno).

Moj pes je imel tezave z alergijo pred leti, ko smo ugotovili, da ne prenasa divjacine. Sicer pa je ze skoraj 11 let na doma pripravljeni kuhani hrani, zadnje 3-4 leta izkljucno na tem, tamala pa zaenkrat papca brikete in tu pa tam kaj kuhanega, ko bo izpitno obdobje mimo, bo pa tudi ona bolj resno zacela s kuhanjem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 25.01.2007 : 17:08:11 »

Oh kristus no, ne taurin, ampak tirozin (pa ne za srce).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #5 : petek, 26.01.2007 : 17:24:41 »

Nanook jaz bi pa rada vedela kaj o domači kuhani hrani, ki jo omenjaš za tvojega 11-letnika, ker imam tudi doma eno punco za katero še ne vemo na kaj je alirgična in je trenutno na izključevalni dieti....

Nikoli pa si nisem upala sama kuhati, ker sem se bala, da bi katera od zverinic dobila česa premalo, kar potrebuje za telešček in razvoj....

Bi ti bila zelo hvaležna za nasvet, izkušnje ali kakšno pametno literaturo . Hvala Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 28.01.2007 : 17:09:36 »

Te zanima kaj specificnega ali samo tako, na splosno? (obljubim, da napisem malo vec, samo da tele izpite pospravim) Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #7 : nedelja, 28.01.2007 : 17:34:32 »

Nanook nasplošno in malo več, ker bi se morda vsaj občasno malo opogumila in skuhala  Smiley Hvala in se ne mudi in pa držimo pesti za izpite  Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 05.02.2007 : 20:05:45 »

Ekola, sem napisala semle. Ce te pa kaj zanima bolj podrobno, pa kar vprasaj. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
chilly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 131


« Odgovor #9 : torek, 06.02.2007 : 22:00:23 »

wau Cheesy
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #10 : sreda, 07.02.2007 : 05:59:26 »

Nanook ...... sem se ti zahvalila že na oni drugi stani pa vseeno, še enkrat - zelo zelo hvala  Smiley
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #11 : sreda, 07.02.2007 : 13:54:38 »

snežni tekač,pri nas smo zamenjali hrano že pred časom in sedaj uporabljamo  hrano Nutra Gold Holistic formula.Za naše se super obnese.Sicer naj bi bila to hrana za pse,ki imajo alergije in probleme s kožo,vendar jih naša dva nista nikoli imela.Še največ problemov pri hranah smo imeli z samcem,ker ga je vsaka hrana,ki jo je jedel obarvala v rdeče zaradi karotena.Zdaj teh problemov ni.Uporabljamo predvsem okus riba-krompir in ovca-riž.
LP Tjaša
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #12 : sreda, 07.02.2007 : 15:20:50 »

Lunca, kje se pa kupi ta hrana?
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #13 : sreda, 07.02.2007 : 19:42:00 »

V Sežani (trgovina za male živali) jo imamo (Nutra Gold) ..... se bom pozanimala kdo je dobavitelj.....
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #14 : sreda, 07.02.2007 : 20:44:59 »

Hvala! Smiley
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: alergije in holisticna prehrana
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines