mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:26:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 199015 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #855 : četrtek, 26.08.2004 : 20:29:48 »

Če to to moti ok... tvoj problem, saj nisem parila z tvojo samico a ne??  

Potem je pa stvar v redu, a ne?

Vsekakor imate vsi preveč težav z drugimi ljudmi, saj poznate pregovor "Najprej pometi pod svojim pragom" a ne?

Ja, Nina, to imas pa popolnoma prav. Kar veselo na delo.

Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #856 : četrtek, 26.08.2004 : 20:41:55 »

Ok a se vam ne zdi da se je tale tema že čist preveč sprala. Pač imela je mladiče aboste zdej kaj dosegli ko se greste besedne igrice?!
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #857 : četrtek, 26.08.2004 : 22:05:15 »


Ne vidim nobenih besednih igrc. Vse karte so na mizi, alles klar. Le ninci se spreneveda iz posta v post.
Sicer pa bo že "daboss" aka Jana posegla vmes, ko zadeva ne bo več primerna za to temo ane? Wink

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #858 : petek, 27.08.2004 : 00:17:14 »

Andi, nobenih besednih igric, samo vprasanja in odgovori. A tebe nic firbec ne matra?

Ninci, hvala za odgovor. Res ni slo/ne gre za provokacijo. Pa tudi ce bi slo-saj sploh ni potrebno nic provocirati z vprasanji, je ze vse na dlani hehe.

Citat
Torej jaz, ki imam nerodovnisko leglo, naj drugim recem da tega pa ne smejo?? Pa kaj še....
Dobili so pogodbo kot sem že napisala, poleg tega pa še kar nekaj gradiva o sterilizaciji.. odločitev pa je njihova

In zakaj ti, kot vzrediteljica, tega ne bi smela storiti? Mislim-prepovedati s pogodbo? (tale razlika mi ni cisto jasna-ce bi vzred. rodovniskih to poceli, kao ne bi bilo nerodovniskih legel, medtem ko pac vzred. nerodovniskih psov tega kukr ni treba poceti? Huh)
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #859 : petek, 27.08.2004 : 11:44:04 »

meni se tudi ne zdi dovolj, da kolke in komolce samo slikas... sej ni fora v tem, da samo slikas, ampak v tem, kaksni so rezultati (ocena) teh slik oz. kako je stanje teh sklepov...  to pove, ali je pes za vzrejo ali ne... pa ne zaradi rodovnika, ce ga dobijo ali ne, ampak zaradi mladicev in njihovega zivljenja...

nanook se sprasuje
Citat
In zakaj ti, kot vzrediteljica, tega ne bi smela storiti? Mislim-prepovedati s pogodbo? (tale razlika mi ni cisto jasna-ce bi vzred. rodovniskih to poceli, kao ne bi bilo nerodovniskih legel, medtem ko pac vzred. nerodovniskih psov tega kukr ni treba poceti? )  
mene pa zanima, zakaj bi bila razlika, ce nerodovniske mladice producira nekdo, ki ma psa z rodovnikom, nekdo, ki ma takega nerodovniskega potomca, pa tega ne bi smel pocet Huh

pa zakaj sploh npr. svojega samca prepustiti, ce ze itak ves, da ima sam tezave oz. je stanje tako, da jih bo v starosti skoraj gotovo imel? a je prav, da jih morajo imeti tudi mladici?... moj prejsnji golden je prezivel cudovitih 12 let, pa nikoli ni imel potomcev... in z njim celo ni bilo nic narobe, ampak je bil enostavno hisni ljubljencek, pes, ki je zivel svoje pasje zivljenje, mi pa pac nismo imeli potrebe, da "bo nas kuza vsaj enkrat ocka"... s tem se naj ukvarjajo vzreditelji... in rejci... psov, tudi cistokrvnih, je ze itak dovolj, takih, ki potrebujejo boljse lastnike, pa prevec...


Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #860 : petek, 27.08.2004 : 22:51:03 »


In še en vidik ste pozabili...namreč nekdo, kateremu je RESNIČNO do pasme, bo seveda želel vedeti kaj se dogaja s psi, ki jih je vzredil, še bolj pa ga bodo zanimali njihovi potomci in potomci potomcov..kako mislite, da so nastale prepoznavne linije? Kako mislite, da se ve kaj se prenaša v določenih linijah (značajske, zdravstvene, fizične lastnosti  Roll Eyes

Sama vsaj nekatere linije prepoznam lahko že samo iz fotk, mi ni treba niti videti rodovnika...ampak da se prepričam vedno preverim prednike. Kako hudiča bi naredila to, če bi bil pes brez papirjev in njegovi starši tudi  Huh

Za vso to sranje, tj nerodovniško vzrejo, so krivi vedno originalno samo tisti, ki v začetku naredijo leglo z dvema rodovniškima psoma, mladiči pa nimajo papirjev. In veriga se lahko začne...

Namreč najprej so bili vsi rodovniški, potem pa je mentaliteta oziroma želja po denarju ubrala svojo pot.

Ninci? Poleg vse zlobnosti, ki sem jo že strosila, ti seveda želim tudi veliko veselja pri vzgajanju novega roda nerodovniških kužatov, saj boš sigurno Rumbo parila vsaj enkrat ane?
Upam, pa da ne z njenim bratecem  Grin


Logiran
Gana
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #861 : torek, 31.08.2004 : 12:39:15 »

Madona ste se spravili na ubogo Ninci!!!!  Huh Huh

Če bi vsi vzreditelji toliko časa in ljubezni posvetili svakemu leglu, potem nikjer nebi bilo problemov!!!  Cool

Ninci, kako kej Rumba!!!!  Grin Grin
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #862 : torek, 31.08.2004 : 12:41:29 »


Gana, vsaj zase lahko trdim, da sem svojim leglom posvetila več časa in ljubezni kot pa ninci, zato če si lahko razlagam tvoje pisanje, se lahko potem nanjo "spravljam" z argumetni, ki so celo na mestu ane Roll Eyes
Logiran
Gana
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #863 : torek, 31.08.2004 : 14:48:39 »

Kako gre enim v nos, da se še nekdo ukvarja z vzrejo mladičkov in vzrediteljem odžirajo zaslužek.  Huh Tudi Ninci bi verjetno lahko imela rodovnikške mladičke, samo njen ni pomemben zaslužek ampak kvaliteta legla!!!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #864 : torek, 31.08.2004 : 15:07:12 »

Gana, daj ne klobasaj. Grin Kvaliteta pa ja. Egoizem pa cisto nic drugega, saj je tudi sama povedala. Zato, da bo pac Smart imel potomce. Ma kaki kvaliteta, ma kaki denar. Smo ze vse razcistili, motiv je znan. Grin Grin Grin

Pri vzreji ljubezen in cas nista dovolj. In sorry, ampak tole kar je "skp spravila" Ninci, zame ni vzreja v pravem pomenu besede. Lips Sealed Bajdvej, a ce bi bili mladici rodovniski, bi bili kao "manj kvalitetni"?  Huh Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #865 : torek, 31.08.2004 : 15:43:58 »

Kako gre enim v nos, da se še nekdo ukvarja z vzrejo mladičkov in vzrediteljem odžirajo zaslužek.  Huh Tudi Ninci bi verjetno lahko imela rodovnikške mladičke, samo njen ni pomemben zaslužek ampak kvaliteta legla!!!  

Kvaliteta legla, Gana? Potem naj pa prosim se enkrat pove, kaksne so ocene kolkov in komolcev starsev? Kaksne telesne ocene imata? Kako sta opravila lovske preskusnje? Kako kaj njune oci? Kako bo kontrolirala ze nastete lastnosti pri mladicih? Kako bo lahko sledila svoji 'liniji' naprej? Kako bo lahko imel Klub in Kinoloska pregled nad njenimi psi za nadalnjo kvalitetno vzrejo pasme?

Ja, za kvalitetno leglo sta res potrebna ljubezen in cas, ki ju posvecamo mladicem, ampak se zdalec ne samo to. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Gana
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #866 : sreda, 01.09.2004 : 06:50:48 »

Kako bo kontrolirala ze nastete lastnosti pri mladicih? Kako bo lahko sledila svoji 'liniji' naprej? Kako bo lahko imel Klub in Kinoloska pregled nad njenimi psi za nadalnjo kvalitetno vzrejo pasme?

Kako pa drugi vzreditelji skrbijo za nadalnji razvoj?Huh Jaz, ko sem kupil Goldna, sem videl oglas v Večeru, poklical tipa, odšel k njemu, plačal in odpeljal psa!!!! In NIČ VEČ!!!!!!

In to je način vzrediteljev!!!!!!! HALO!!!!!  Shocked Huh Undecided
Logiran
Gana
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #867 : sreda, 01.09.2004 : 06:58:57 »

Gana Grin.... imaš zasebno sporočilo Wink

LP nina

Sem videl!!! Hvala!!! So navalili nate, kot pes na kost!!! Hahaha Grin Grin

Jim vržeš kost in že vsi glodajo!! Hahaha  Wink
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #868 : sreda, 01.09.2004 : 07:32:35 »

najbolj zabavno ob vsem tem se mi pa zdi, da se od nekje pojavi nekdo (ki se prej na forumu ni pojavil se nobenkrat) in igra vrazjega odvetnika nekomu...  Grin Grin Grin
res zabavno spremljati razplete...

malo smo se zapletli v to debato... nenazadnje je dejstvo, da bodo ljudje se vedno vzrejali nerodovniske mladicke pa tudi ce se mi tukaj raztegnemo... moje mnenje je, da bi morali taksen zadeve resevati na visjem nivoju... pa tudi osvescanja je premalo... jaz se ful trudim vsem razlagati v cemu so prednosti rodoviskega mladica pa mi zadnjic druzinski prijatelj rece: "ja, mali dve hoceta goldna. Sem videl oglas. Prodajajo jih za 40.000 SIT brez rodovnika. Ma zakaj bi dajal 90.000, ce ga lahko dobim za manj saj ga ne bom vozil po razstavah." Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes BREZ BESED

ocitno je vse to, kar pocnemo, se vedno premalo... Sad Sad Sad

lp, kristi
Logiran
Gana
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #869 : sreda, 01.09.2004 : 08:14:31 »

Se opravičujem, ker sem se šele sedaj priključil forumu in nisem zraven od začetka. Samo kako ste napadli Ninci, sem moral malo napisati. Tako, kot bi bila teroristka!!!! Pač tako je, da ima vsak svoje poglede na to in nikakor ne bomo prišli skupaj. Tudi rodovniški psi lahko zbolijo tako kot nerodovniški!!!! Eni dajo več na rodovnik, drugi pač ne!!!! Tako je!!!

Logiran
Strani: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines