mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:28:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 199034 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #870 : sreda, 01.09.2004 : 08:53:27 »

Kako pa drugi vzreditelji skrbijo za nadalnji razvoj?Huh Jaz, ko sem kupil Goldna, sem videl oglas v Večeru, poklical tipa, odšel k njemu, plačal in odpeljal psa!!!! In NIČ VEČ!!!!!!  In to je način vzrediteljev!!!!!!! HALO!!!!!  Shocked Huh Undecided

Naj ti ponudim tole v odgovor:

In še en vidik ste pozabili...namreč nekdo, kateremu je RESNIČNO do pasme, bo seveda želel vedeti kaj se dogaja s psi, ki jih je vzredil, še bolj pa ga bodo zanimali njihovi potomci in potomci potomcov..kako mislite, da so nastale prepoznavne linije? Kako mislite, da se ve kaj se prenaša v določenih linijah (značajske, zdravstvene, fizične lastnosti  Roll Eyes

Vzreditelj tvojega psa ocitno ne spada sem, ampak med tiste, ki so se odlocili, da bodo eno mckn zasluzili s takimi ljudmi, ki kupujejo psa kot nove kozarce. Zalostno pa je, da mislis, da je tak nacin pravilen. Se bolj pa, da nisi edini.

Res je kinoloska zavest pri nas se hudo v riti. Stopnja ozavescenosti je zelo nizka. Po mojem mnenju bi bilo res skorajda imenitno, ce bi se stvari premaknile malo bolj v prid nasim kosmatincem.

Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #871 : sreda, 01.09.2004 : 09:37:34 »

Mislim da se popolnoma strinjam s sirtaki in pa nežo...vsekakor sem istega mnenja, da bi bilo prvo treba pošlihtat tam, kjer dva rodovniška psa data nerodovniške pse (zaradi slabih kolkov, komolcev in podobno) - vzrejne preizkušnje imamo predvsem za to, da parimo med seboj najboljše potomce pasme! In izbiramo predvsem po najboljših vidnih in pa nevidinih, predvsem pa tudi podedovanih lastnostih določene pasme...vso podporo pa tudi tebi sirtaki, ker je jasno razvidno, da se trudiš za kvalitetna legla, ki bodo veliko dosegla! Vse pohvale!
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #872 : sreda, 01.09.2004 : 09:40:57 »

Pomembno pa je - kolikor mi je znano, da se morata rodova razhajat v vsaj 3 generacijah..nisem ravno 100%...
V glavnem to sem hotela povedati, da so naši bližnji sosedi kupili nerodovniškega zlatega prinašalca, ki se mi zdi za 4mesece dosti prevelik (da ne govorim o teži), pa psiček od časa do časa začne šepati oziroma se noče postavljati na zadnjo levo nogo - predvsem če dalj časa leži oziroma spi...vsi moji napotki, da bi ga odpeljali k veterinarju da ga pregleda so prileteli na gluha ušesa...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #873 : sreda, 01.09.2004 : 11:33:50 »

Sem videl!!! Hvala!!! So navalili nate, kot pes na kost!!! Hahaha Grin Grin

Jim vržeš kost in že vsi glodajo!! Hahaha  Wink

Ce je pa zabavno, a si spregledal smajlije?  Grin Grin Grin  A sem lahko jaz tozilec btw, teh itak noben ne mara. Wink Grin Grin Grin

Tvoj nacin kupovanja psa se mi zdi pa zelo znan, hehe. Pogledas po oglasih, izberes, poklices, se odpeljes tja, placas in to je to. Grin Grin Grin

PS: Poglej se temo"zakaj producirati nerod. pse?".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #874 : sreda, 01.09.2004 : 11:45:08 »

 Grin Grin Nanook, mogoce se pa Gana izogiba tej temi Wink. Morda se v napisanem prepozna Undecided
Logiran

Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #875 : sreda, 01.09.2004 : 13:07:01 »

In to misliš da je izjema? Ker na tak način ne funkcionira TUDI večina - razen redkih profi - vzrediteljev?

Citat
Tvoj nacin kupovanja psa se mi zdi pa zelo znan, hehe. Pogledas po oglasih, izberes, poklices, se odpeljes tja, placas in to je to.  


Japaja.  Cool

Mene je bolj zmotilo to, kar sem prebrala pred časom: namreč da se eni trudijo in nekaj naredijo za pasmo (v kar ne dvomim!), po drugi strani pa svoje pse parijo tudi s C kolki in povrh vsega napišejo še "pa kaj?".... To dvoje mi ne gre najbolj skupaj, no.

Oboje samo v razmislek...

Lp, Mateja
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #876 : sreda, 01.09.2004 : 13:14:03 »

 Smiley Smiley Princ: imaš prav! Če pa ne gre že z slabo oceno kolkov, bodo pa vseeno parili pa prodajali mladičke za malo nižjo ceno!!! Včasih imam občutek, da se ves svet vrti še samo okoli denarja - če bom kdaj parila svojega setra (to pomeni da mora dobiti na slikanju kolkov A1 A1), bo ves zaslužek šel za psa in izrecno za psa - za hrano in raztave, priboljške pa mogoče še kaj...
Logiran
Gana
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #877 : sreda, 01.09.2004 : 13:16:04 »

Grin Grin Nanook, mogoce se pa Gana izogiba tej temi Wink. Morda se v napisanem prepozna Undecided

Hahahaha!!!  Grin Grin

Tako je to če si želiš psa in pojma nimaš!!! Pa rečeš, da boš vzel psa s papairi in ti bo vzreditelj kaj več povedal in svetoval.

Jaz sem psa vzel na način ( prideš, plačaš, odpelješ ).  Shocked Shocked Ko sem psa pripreljal domov, nisem imel pojma, kaj mu dati jesti, kje naj spi..... Undecided

To je tudi napaka kinoliške zveze, ker lahko vsak naredi vzrejno dovoljenje in producira pse. Po mojem ni zadostne kontrole.  Huh Huh

Še sreča, da imamo kinološka društva, ki ti lahko vsaj malo pomagajo. Pa tudi v tem forumu zveš veliko, kar moraš vedeti.  Grin Grin Grin Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #878 : sreda, 01.09.2004 : 13:26:56 »

Hehehe, Gana, torej za svojo neumnost krivis vse druge - vzreditelja/rejca/steparja... ali kakorkoli mu ze recemo, zraven je za tvoj nakup kriva KZS, pa verjetno vzrejna komisija, pa najbrz znanci, ki so ti priporocili pasmo, pa sosed, ki ti je povadal za oglas..., pa seveda pisci knjig, ki niso napisali, kako hranis in vzgajas zlatkote...  Grin
Res zanimivo, da za svoj nakup nisi "kriv" sam Shocked

Pri takih izjavah se pa resno sprasujem, zakaj za hudica ze nismo uvedli izpitov za posedovanje psa Huh Me prav zanima, koliko novih lastnikov bi se imelo zeljo po psu.

Gana, si se ze velikokrat udelezil vzrejnega pregleda, da ves tako dobro, kako se pridobi vzrejno dovoljenje in kdo ga vse ima? Pridem na instrukcije Smiley, ker bi rada zvedela informacije iz prve roke.
Logiran

Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #879 : sreda, 01.09.2004 : 13:33:38 »

Gana: koliko si star? jaz pravim takemu kupovanju psov OTROŠKA ZALETAVOST!
To, da kriviš druge je pa spet zelo zelo otročje!
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #880 : sreda, 01.09.2004 : 13:54:30 »

Bom malo prekinila. Zanima me namreč, če že dela aparat za sliaknje kolkov in komolcev v Mestnem Logu? Kina imam namen peljati na vzrejni pregled, pa ga moram dat še slikat.

Aja še to. Na obeh sprednjih tačkah so se mu naredili otiščanci. Kako naj mu to pozdravim?

Za odg. lepa hvala.

lp M.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #881 : sreda, 01.09.2004 : 13:56:23 »

Kin, kakšen jakoderm probaj ali pa ognjičevo mazilo, ki ga dobiš v lekarnah. Pri nas smo se ji znebili Smiley
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #882 : sreda, 01.09.2004 : 13:56:30 »

KIN,so se mu otiščanci naredili na 'komolcih'?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #883 : sreda, 01.09.2004 : 14:11:34 »

Zanima me namreč, če že dela aparat za sliaknje kolkov in komolcev v Mestnem Logu?
Jap, rentgen že dela in že prav veselo slikajo Wink

LP Jana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #884 : sreda, 01.09.2004 : 14:16:58 »

Jana, misli mi beres (aja, da ne bo pomote-Jana-admin., ne Jana-bina).  Grin Grin Wink

Princ, a ce jaz mislim, da je tako kupovanje izjema? Hehe, vsekakor ne, saj sem napisala, da mi je tak nacin znan.  Grin
Glede kolkov-saj baje je tisti C pridobljen.

Kin, drzim pesti. Pa glej, da ga res peljes!  Cool
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines