mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 12:23:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 199005 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #885 : sreda, 01.09.2004 : 15:08:50 »



Pri takih izjavah se pa resno sprasujem, zakaj za hudica ze nismo uvedli izpitov za posedovanje psa Huh Me prav zanima, koliko novih lastnikov bi se imelo zeljo po psu.


Ja prov res! tudi jaz sem ze veckrat, ko sem opazovala, kako ljudje ravnajo s svojimi peseki, razmisljala o kaksnem obveznem tecaju pred nakupom psa. Blazna iluzija, ni kej. Tega pac ne bomo dosegli, se posebej ne ob vseh paritvah "na crno"....

Lp, Rana
Logiran
Gana
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #886 : sreda, 01.09.2004 : 16:30:21 »

Gana: koliko si star? jaz pravim takemu kupovanju psov OTROŠKA ZALETAVOST!
To, da kriviš druge je pa spet zelo zelo otročje!

Nikoli nisem rekel, da jaz nisem kriv!!!!  Huh Huh Samo sem od vzreditelja pričakoval kaj več, kot pa to da mi je pobral denar. Lahko bi mi malo povedal, kako psa vzgajati, kako hraniti, kakšno hrano je do sedaj dobival.......( recimo knjigico o vzreji in negi pasjega mladička - Pro Plan ), ki se jo brezplačno dobi v Tukanu!!! To sem navedel samo za primer, da ne bom spet cel moker od vašega pluvanja!!!  Grin Grin
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #887 : sreda, 01.09.2004 : 17:13:34 »


Ja hudiča Gana, sej si tud sam kriv - kdo ti je pa branu poklicat vzreditelja pa vprašat česa ne veš  Huh Huh Sej si mel telefonsko in si vedu kje živi ane  Roll Eyes

Bemti si tipičen slovenček, vidiš oglas, daš dnar, odpeleš, istočasno pa bohnedaj, da bi priznal sam pri sebi vzreditelja kot tistega, ki ti nudi največ informacij lahko.
Le v primeru, če bi hotel te informacije od vzreditelja, pa ti jih ta ne bi dal, bi imel pravico klele pluvat čez vse kar že pluvaš (sm lih dobr obrisala ekran spet Grin

Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #888 : sreda, 01.09.2004 : 17:19:55 »

Ja hudiča Gana, sej si tud sam kriv - kdo ti je pa branu poklicat vzreditelja pa vprašat česa ne veš  Huh Huh Sej si mel telefonsko in si vedu kje živi ane  Roll Eyes

Ne, ne, Sirtaki, ti ne razumes  Wink Grin Grin. Vzreditelj je kriv, ker ni prilozil navodil za uporabo in dozivljenjske garancije. Kriv je tudi zato, ker ni predvidel, cesa kupec ne ve.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Gana
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #889 : sreda, 01.09.2004 : 18:07:03 »


Bemti si tipičen slovenček.....

Če je kdo tipičen slovenček, ste to vsi, ker znate samo pluvati in ste fauš, ker je Ninci imela tako lepo leglo!!! Hahahaha  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

P.s. Zej pa nehite pluvat, pa napište kaj pametnega!!!!
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #890 : sreda, 01.09.2004 : 18:20:34 »

Citat
ker je Ninci imela tako lepo leglo!!!

vsa legla so lepa, vsi mladicki so lustni, vse vragolije mladickov so super...
...po drugi stani pa vsi lepi mladicki ne zrastejo v lepe pse, se vec kot nelepih pa je bolanih psov... in seveda paritev psa s hibo je veliko tveganje...

...ampak, gana, ti itak vse ves, psa si ja kupil prek oglasa v casopisu...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #891 : sreda, 01.09.2004 : 18:28:30 »

Ja ja Gana, prav imas. Neizmerno sem fous Ninci in pa leglu "Smartove zene". Goldiji so pac moja najljubsa pasma, zlata pa najljubsa barva (ga ni cez zlat audi ali pa svetlolasca iz Nstink) in ne morem prebolet, da je mel nekdo leglo. Zdej ste me pa razkrinkali.  Lips Sealed Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #892 : sreda, 01.09.2004 : 20:49:05 »


Gana Ganči...ajdi dej, lej tko se zmenmo, ti nam povej ZAKAJ nisi nikoli poklical vzreditelja in povprašal stvari, ki so te zanimale in jih nisi vedel (torej t.i. "navodila za uporabo mladiča"), mi pa bomo zaenkrat dali mir (aneda "pljuvači" ?  Wink.
Ampak dokler ne odgovoriš na to vprašanje, pa se prosim ne javlji na to temo, ker z vsako črko ki jo napišeš sprovociraš očitno celo administratorko, kar rata redkim  Roll Eyes
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #893 : sreda, 01.09.2004 : 21:08:19 »

Kako zalostno, da nekdo kupi zivo bitje kot struco kruha.  Cry  Sad
Logiran

sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #894 : sreda, 01.09.2004 : 21:10:36 »


Kaja mir!  Grin Dejmo počakat no, ali si bo tale nakupovalec štruce kruha aka mladiča upal razložiti zakaj je imel tak grozen strah pred spraševanjem vzreditelja o vsem  Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #895 : sreda, 01.09.2004 : 21:13:52 »

OK! Grem se en krog po ostalih temah, ampak pridem nazaj! Wink lp
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #896 : sreda, 01.09.2004 : 21:25:30 »

Kako zalostno, da nekdo kupi zivo bitje kot struco kruha.  Cry  Sad


In to zlatorumeno, lepo zapeceno, belo, recimo. Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
katya__
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #897 : sreda, 01.09.2004 : 21:55:57 »

Danes sem prvič brala tole rubriko(se opravičujem že v naprej,ker sem tako neizobražena,neintiligentna,zaostala,... in pač nisem tako pametna kot nekateri)!

Ker tema pač govori o moji najboljši,najlepši,najbolj pridni,najbolj srčkani psički sem se odločila,da vam povem svoje mnenje in boste potem lahko nehali obrekovat moje malo sonce!!!

Torej naša psička je pred točno dvema mesecema skotila 10 prekrasnik mladičkov pasme zlati prinašalec.Kljub temu, da je sama psička rodovniška smo se odločili, da njeni mladički ne bodo!Sedaj se vsi sprašujete zakaj:)no pa vam bom obrazložila...psičko smo kupili z namenom, da se naše življenje zapolni z novim prijateljstvom posebne vrste.Psička je zelo zelo ljubljena in zato je posledica tega tudi razvajenost,zato se nam je pač zdelo nepomembno letati okoli ljudi,ki si mislijo,da so tako pametni kot nekateri od vas,in jih prositi za vzrejno dovoljenje!Psička ima narejeno šolo in jo bo obiskovala še naprej.
Ko pa smo se odločili, da je pri dveh letih zadosti stara,da ima mladičke smo naredili vse kot je treba.Veterinar je dal oceno kolkov ta pa je bila sprejemljiva za parjenje.Ker nam psička pomeni veliko nebi nikoli tvegali njenega zdravja kaj šele življenja samo za to da bi imela mlade.
No in tako smo stopili v kontakt z lastnico zelo lepega psa(z rodovnikom) iz Ljubljane.Po nekajkratnem druženju smo ugotovili,da tudi tem lastnikom ne diši samo denar ampak si enako kot mi pač želijo,da bi njihov pes imel potomce.In tako sta se vsa zaljubljena sparila Smiley.
No, da ne boste sedaj planili tudi name(čeprav mi je vseeno)naj vam povem,da se ne poredeljujem za ali proti rodavniku,mislim samo,da je veliko napak tako na področju vzrediteljstva kot na področju parjenja brez vzrejnega dovoljenja!!!
Naši psički so sedaj vsi našli topel domek pri ljudeh,s katerimi se bomo srečevali še naprej in tako bom spremljala razvoj mojih malih nadobudnežev(še vedno jih nosim v srcu).Jaz sem bila tista,ki jim je dajala jesti,da so rastli.Jaz sem se z njimi igrala.Jaz sem skrbela za njihovo čistočo.Jaz sem spremljala njihov razvoj od trenutka ko so prvič vdihnili zrak,do prvega koraka,do prvih zobkov in do dneva ko so odšli iz mojega sveta.
Pa naj še kod sedaj reče, da sem naredila napako!!!Jaz sem jim dajala toliko topline in ljubezni kot marsikateri vzreditelj ne premore niti do lastnega otroka kaj šele do psov,ki pa so rodovniški,kot znate povdarjati!!!Premislite malo kaj rečete oz. kaj napišete,kajti z tem lahko nekoga,ki se trudi zelo prizadanete.


    Upam,da boste ob temle kar sem napisala malo premislili !


P.S.Zanima me pa samo še to:Ali se vam zdi bol humano to,da ima neka psička,ki ima vzrejno dovoljenje dvakrat letno mladičke in to nekaj let zaporedoma?A potem so pa takšni psi kaj boljši od naših sončkov???


                                                       Katja
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #898 : sreda, 01.09.2004 : 22:01:54 »

Katya, ajde daj prosim predstavi primer, kjer je imela psička več let zapored vsaj 2x letno rodovniške mladičke  Huh


ps: ekola, kaplja počasi cela "familija"  Roll Eyes

ps2: Nuki ne izzivi  Shocked

ps3: Jooooj, če odkrijem, da je katera od psičk vzrejenih pri meni imela nerodovniško leglo - tožba v isti sekundi !!!
Logiran
Gana
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #899 : sreda, 01.09.2004 : 22:35:58 »


Gana Ganči...ajdi dej, lej tko se zmenmo, ti nam povej ZAKAJ nisi nikoli poklical vzreditelja in povprašal stvari, ki so te zanimale in jih nisi vedel (torej t.i. "navodila za uporabo mladiča"), mi pa bomo zaenkrat dali mir (aneda "pljuvači" ?  Wink.
Ampak dokler ne odgovoriš na to vprašanje, pa se prosim ne javlji na to temo, ker z vsako črko ki jo napišeš sprovociraš očitno celo administratorko, kar rata redkim  Roll Eyes


Zato, ker je vzreditelj ( RODOVNIŠKIH ) videl, da sem zelenec na tem področju in mi je vseeno prodal psa brez kakršnih informacij ali če želite po vaše navodil za uporabo. Ni važno kje živim, kaj bom počel s psom.... Samo da je pokasiral!!!! Pa še v rodovniku ni zapisana ocena kolkov ( če bi bila A1 bi bila sigurno napisana )!!! Kaj naj potem vprašam tega vzreditelja ( ki mu gre samo za zaslužek )!!!!  Huh Huh Huh Huh Še sreča, da sem v kinološkem društvu srečal ljudi, ki so mi z veseljem pomagali. Pa vidim, da vas tudi nič ne moram vprašati, ker znate samo pljuvati, kako sploh lahko živimo, zato se do nadalnjega umikam s foruma.

P.s. Pa veselo pluvanje še naprej!!!!!!  Tongue Tongue Tongue

P.p.s Pa najprej pomedite pred svojim pragom, potem pa pluvajte naprej!!!!  Grin
Logiran
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines