mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:53:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 58 59 60 61 62 [63]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 198185 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #930 : četrtek, 02.09.2004 : 12:41:08 »


Se strinjam, zelo čudno. Namreč vzrejne preizkušnje se naj ne bi opravilo, če niso narejene vse discipline. Kot sem že rekla, kar nekaj smo jih poslali domov z razlago, da se vidimo naslednjič  Roll Eyes

Vzrejno preizkušnjo vedno sodi kdo od sodnikov za delo, kaj počnejo oziroma sodijo tistih 150m stran pa se ne ve, računa se na njihovo poštenost - v roke vzrejna komisija dobi le ocenjevalni list vzrejne preizkušnje in če je gor obkroženo, da je opravljena je pač opravljena. Nikoli se ni poglabljalo v posamezna točkovanja.
Je pa res, da je večina teh lovcev prepričanih, da retrieverji pač niso več delovni psi in očitno tako tudi ocenjujejo vse skupaj.
Super za pasmo ane?  Grin

Ja odlično bi bilo skoraj bolje da bi žrebali kdo dobi vzrejno in kdo ne!  Lips Sealed Kqko to misliš računa se na njihovo poštenost?? Se pravi teoretično poznam sodnika in .... dobim vzrejno ne glede na vse? No ja saj sem rekla v Slo. šteje samo to kdo koga pozna, če navrže spotoma še kakšen tolarče v sodniški žep pa še toliko bolje Lips Sealed Undecided

Pasma pa iz leta v leto seveda postaja "boljša" !!

Na tole tudi se ni bilo pametnega odgovora!

Ne znas odgovorit na (prejsno) vprasanje, ali kaj? Saj si bila v VK za retriverje - bi pa ja delala dobro za pasmo!

hehe...skoz ponavljat???

Dost imam jaz tega - sem vse napisala, odgovorov pa se ni!

Lp, Ursa

PS: Koncno "negrozilni" tekst - sem jih ze malo pogresala!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #931 : četrtek, 02.09.2004 : 12:43:00 »

Hm, to pa tudi mene zdaj zanima, kajti glede na tole:

Citat
Ker tema pač govori o moji najboljši,najlepši,najbolj pridni,najbolj srčkani psički sem se odločila,da vam povem svoje mnenje in boste potem lahko nehali obrekovat moje malo sonce!!!

gre za lastnico tiste psicke. Vsaj tako jaz razumem celoten zaplet.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lola
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #932 : četrtek, 02.09.2004 : 12:46:29 »

Citat
Govorim o inbreeding. Torej imaš brata in sestro oba imata najboljše možne lastnosti pasm. Recimo nista streloplaha, obožujeta vodo imata nagon, željo po delu, sta živahna, brez zdravstvenih težav, o genetiki veš toliko kot genski inžinir, taka paritev ni problem! S tem pasmo izboljšaš moraš pa imeti ogromno znanja! Ni vse v razstavnih ocenah in v ocenah slikanja kolkov in komolcev. Pač genetika je nekaj več, in dela čudeže. Zato ti lahko pariš tudi dva super psa, ki bosta dala full sabe potomce, lahko pa dva povprečna, ki bosta dala super potomce z vsemi najboljšimi lastnostmi. Upam, da ti je sedaj to jasno.

Ne razumem kako to, da se clovek, ki se tako spozna, ukvarja z nerodovnisko vzrejo Huh Huh Huh Cool Cool, to mora bit nek joke!
Mene pa drugace zanimajo Rumbini mladici. Verjetno ze sprejemate rezervacije? A bo inbreeding s Smartom? Jaz bi puncko in fantka, pa ce se bosta mela rada, bota pol mogoce kmalu ata pa mama
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #933 : četrtek, 02.09.2004 : 12:53:27 »

Lola,
a se hecaš al kaj  Huh  Huh

Ne razumeš kako se lahko človek ukvarja z nerodovniško vzrejo, v isti sapi pa sprašuješ po Smartovih mladičih.  Grin  Grin  Grin

Svašta  Roll Eyes
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Lola
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #934 : četrtek, 02.09.2004 : 12:54:49 »

Citat
Pa ti beres forum, ali samo vsake toliko casa napises kaksno bedarijo?? Moj odgovor kako, in predvsem ZAKAJ je bil napisan ze v kar nekaj temah  Tako da tipkovnico pod roke, pa brskanje po forumu in bo...

Imam psa. Pravega. Živega. Ukvarjam se z njim. Potrebuje gibanje pa še kaj. Nimam ves dan časa viset na računalniku.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #935 : četrtek, 02.09.2004 : 12:59:39 »

Ja hudiča pa res danes človek nič več ne dobi zastonj še odgovora ne!!

Castim pijaco  Wink ... za odgovor!

Lp, Ursa
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #936 : četrtek, 02.09.2004 : 13:13:29 »

Tudi jaz se vedno cakam na odgovor! A ga moram placati?

Citat
Je Katjina psica tista, ki jo je paril Smart ali ne? Ali govorimo o dveh razlicnih leglih? lp
Logiran

Lola
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #937 : četrtek, 02.09.2004 : 13:15:07 »

Ves cas si se mi zdela od nekod znana, Ninci! Pa sej ti si tista z http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=34;action=display;threadid=71 ki jo je ze leto nazaj zanimalo, kdaj bo njen eno leto star zlati prinasalec Smart lahko koncno ocka! Pa saj pol si ga pa res morala nabavit z namenom, da ga mal razplajas naokoli!
No, je pa kar dolgo trajalo, da si nasla samico. Ali je ta samo ena od?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #938 : četrtek, 02.09.2004 : 13:33:29 »

Hehehe, kako tipicno. Zelo mi je zal, drage dame in gospodic, mislim, da vam ne pomaga cisto nic drugega kot temeljito pranje mozganov. Toliko neumnosti, kot ste jih natresli na enem mestu, je pa skorajda ze za svetovni rekord. Zdaj pa lepo prosim vdihnite in preberite vse se enkrat. Po moznosti odjadrajte se na kako stran od goldnov, preberite si kje kaj o genetiki in o etiki. Predvsem pa, dragi moji, vam priporocam eno zimzeleno knjizico v veckratno branje in memoriranje: Bonton. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #939 : četrtek, 02.09.2004 : 14:44:50 »

Agnes, ne da se več prebrati vsega  Grin
Povsod namreč piše samo še "LP Nina"  Shocked

In ja, ekola, javno priznavam, da glavna krivka za to, da je v SLO toliko nerodovniškh zlatih prinašalcev in ogromno takih z rodovnikom, ki ne razturajo mednarodne scene sem samo in izključno JAZ  Cool

Vsi zadovoljni?  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #940 : četrtek, 02.09.2004 : 14:47:48 »

Sorry, ampak, ko ste prisli na portal ste si vzeli pravico do pisanja na njem in obenem prevzeli dolznost do drugih uporabnikov, da bodo lahko vase veleume brali in mene, da bom lahko vzdrzevala kontinuiteto odprtih tem.

Nikakor nimate pravice svojih sporocil brisati.

Zal mi je, vendar ta trenutek nimam casa niti prebrati, niti odgovoriti na tole, kar ste uspeli sesrati danes dopoldan, zato bo do nadaljnjega tema zaprta. V kolikor se bo nadaljevalo rusenje katerekoli teme, bo zaprt celoten forum.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #941 : nedelja, 05.09.2004 : 08:13:38 »

Normalno debato o zlatih prinasalcih lahko nadaljujete v temi Zlati prinasalci 2.
Logiran

Strani: 1 ... 58 59 60 61 62 [63]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines