mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 21:01:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 319991 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« : torek, 28.01.2003 : 16:25:02 »

Zanimalo bi me kaj več o WEIMARANCIH. Ali je na forumu gdo lastnik kakšnega, ali  kdo boljše pozna to pasmo, itd...
lp kemist

[spremenjen naslov teme; Jana]
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #1 : torek, 28.01.2003 : 19:54:09 »

Prekrasni kužki, o njih smo pa že govorili, mislim da pod temo papilon al ka je že blo ko smo se malo zmotili v pasmi.

Mislim, da ga na forumu nima noben, dokaj redka pasma pri nas. Te pa fascinirajo njegove učke, dlaka in način gibanja. Jaz sem ga prvič videla v živo na razstavi v Mariboru.

Lp, Eva
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #2 : sreda, 29.01.2003 : 08:22:36 »

Mislim, da v Sloveniji nima nihče vzreje, dobiš jih v Italiji.
Logiran
kakky
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 16


« Odgovor #3 : sreda, 29.01.2003 : 08:56:58 »

Zdravo!
Doma pricakujemo weimaranca nekje konec pomladi. Dobimo ga iz Italije, natancneje iz Mantove.
To, da Weimarancev v Sloveniji ni, ni povsem tocno. Kontaktiral sem z gospodom nekje izpod Smarne gore, ki je imel pred kakim letom napovedano leglo, vendar potem ni bilo nic iz tega (svetoval mi je sicer naj se obrnem na avstrijske ali nemske rejce).
Moj kontakt v Italiji pa mi je razodel, da so lani pomladi oddali mladica k nam, vem tudi komu, vendar nisem imel casa kontaktirat z njim.
Weimaranci torej so, vendar redki. Kaj vec pa upam maja:)

LP
Kakky
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #4 : sreda, 29.01.2003 : 09:04:45 »

Kakky thx. Grin
hvala tudi vsem ostalim.
Kakky, mi se pa še slišimo!
kemist Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : sreda, 29.01.2003 : 12:11:33 »

Če se ne motim je bilo lani ali pa predlani eno leglo v Trzinu, predstavljeni so bili tudi v kinologu. Kaj več bi o njih lahko vedela Sirtaki
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #6 : sreda, 29.01.2003 : 12:26:41 »


Hja jst sam vem, da ima weimaranca moj mehankar, in to strasno lepega samca, ki navdusi prav vsakega.
Je pa res bil kupljen v leglu v Trzinu. Ampak ene 3 leta nazaj pomoje...
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #7 : sreda, 29.01.2003 : 13:38:53 »

Meni so weimaranerji izredno všeč, tako po zunanjosti kot po karakterju. Blizu nas (Lj. - Vič) se včasih sprehaja samec, ki pa ni tako lep, vsaj meni ne, ker vleče na rjavkasto.
Je pa pri nas v ŠKK Vrhnika en zelo simpatičen mladenič, star ene 10 mesecev, ki bo tudi zelo lep, če se bo malo ojačal. Imata ga dva zakonca, mislim, da iz Lj, lahko vprašam. Je pa bil tudi na razstavi v Lj. in mislim, da ga bosta razstavljala še naprej.
Lp in kakky oglasi se, ko dobiš 'duhca'. Cheesy
Urša
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : sreda, 29.01.2003 : 14:18:41 »

Tegale kužka sem slikala na razstavi v Ljubljani!

http://www.imagestation.com/picture/sraid49/p6ac72a5f952ea1d4e0c7d257e7c171c9/fcb68c11.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran

Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #9 : sreda, 29.01.2003 : 14:40:12 »

E, to ti je 'nas' Kup! Grin
A ni fleten? Nekdo je napisal (mislim, da kakky) da ve da so iz Italije lansko spomlad prodali psa v Slo. Po starosti bi Kup kar ustrezal, vem pa ne. Lp, Urša
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #10 : sreda, 29.01.2003 : 15:02:44 »

Tudi jaz imam na sliki tega weimeranerja! To pa sklepam po tem, ker ima on na moji sliki isto ovratnico in povodec kot ta. Slikala sem ga na razstavi v Mariboru. Ker ne znam slike dat semle, da bi jo videli jo bom poslala Jani, da jo objavi pod fotografijami.

Lp, Eva
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 29.01.2003 : 15:46:39 »

tule je slikica, ki jo je posnela ewchy

Logiran

Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #12 : četrtek, 30.01.2003 : 00:05:43 »

Tkole spoštovani ljubitelji weimerancev.  Skrajni čas, da "odkrijete" tole prekrasno pasmo!   Smiley
Res so fantastični psi, navezani na vodnika in familijo, učljivi, vodljivi, v glavnem - kar se karakterja tiče pravi cukri. Fascinantna pa je tudi njihova zunanjost. Oči so naravnost fatalne.
Nemci so skrajno ponosni na to pasmo, saj je edina RES nemška pasma, brez kakršnih koli primesi pri "ustvarjanju"..(za razliko od nemških kratkodlakih ptičarjev, ki imajo dodane angleške poentre pa še kej bi se našl).
Obstajata 2 tipa weimerancev - kratkodlaki in dolgodlaki. Pri nas imamo samo kratkodlake. Edini vzreditelj je bil v Trzinu, ki pa je imel lani v začetku leta pravo smolo z drugim leglom in so mu psički poginili, psico pa so sterilizirali (psica je ob paritvi staknila neko bakterijo od samca). V prvem leglu pa je imel same "dedce" - no, ena in edina punca je šla "za skok" v Avstrijo.
Pa vsi, ki uvažajo, uvažajo samce. Tko da imamo zdaj trenutno pri nas v Sloveniji (po zadnjih podatkih) kar nekaj lepih samcev pa eno samo (žal sterilizirino) psico.
Upam, da se bo kdo opogumil in pripeljal "notr" tud kako lepo mladenko, da bomo lahko zabeležili še kako leglo.
Spada pa weimeranec med kontinentalne ptičarje, kar pomeni, da mora imeti poleg telesne ocene in slikanja kolkov opravljeno tudi jesensko zrejno preizkušnjo ali širšo poljsko preizkušnjo (če jesenske ne naredi do starosti 2 let). Torej - delo na polju in v vodi je OBVEZNO za pridobitev vzrejnega dovoljenja.
Tolk o tej res krasni pasmi, ki pa je vse premalo cenjena.

Lp, Breza

Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #13 : ponedeljek, 17.02.2003 : 14:14:26 »

Lep pozdrav. Glede na to ,koliko je Breda  napisala o weimarancu, me zanima, če je morda lastnica tega psa. Zanima pa me zato, ker imam sama  weimaranca, ki je sedaj star dobrih osem mesecev. V Sloveniji mislim, da je okrog 10 psov te pasme in je zato zelo težko 'naključno' srečati kakega, jaz pa bi rada  vzpostavila kontakt še s kakim lastnikom tega res izjemnega psa, da bi malo poklepetali in si izmenjali informacije o naših lepotcih. No, če ta forum obiskuje kak lastnik weimaranca ga lepo prosim, da se mi javi.

Iščem pa tudi bratca našega Taja. Skupaj smo ju  pripeljali s Češke in Art (to je rodovniško ime Tajevega bratca, če ga seveda niso preimenovali tako kot mi našega Taja, katerega 'originalno' ime je Aran z Les Krouhelce) naj bi šel potem k neki družini v Celje (vsaj mislim). No če kdo kaj ve o osemmesečnem weimarancu iz okolice Celje po imenu Art, ga prosim za informacije, ker me zanima, če je kuža zrasel v prav   takega 'korenjaka', kot je naš Taj.

Pa še nekaj dodatnih informacij za vse tiste, ki morda razmišljajo o nakupu weimaranca. Weimaranec je, vsaj v Evropi in še posebno v Nemčiji, še vedno delovni lovski pes, kar pomeni, da v kolikor niste sami lovec ali pa imate kakega v družini, vam ga nemški vzreditelj ne bo prodal. Za Italijo informacij nimam. Mi smo našega pripeljali s Češke (oz. s češko-nemške meje), pa lastnik psice tudi ni bil ravno navdušen, da kuža ne gre v lovske roke - obljubiti pa smo mu morali, da bo kuža opravil vsaj PNZ. Mislim, da je to tudi bil razlog, zakaj nismo mogli dobiti psičke (moja želja je namreč bila, da bi imeli psičko, ker imam z njimi dobre izkušnje), kljub temu, da je bilo psičk v leglu več kot kužkov.

Pa še nekaj zelo pomembnega (mislim, da je Breda sicer naštela res vse dobre lastnosti - te bi pripisala tudi našemu Taju, par stvari, med katerimi je tudi nekaj slabih, pa je pozabila omeniti) - weimaranec je kuža z neizmerno količino energije, kar pomeni, da kuža: 1. ni primeren za v mesto, razen če ste ga pripravljeni vsak dan vsaj 2x voziti v naravo na daljši sprehod; 2. daljši sprehod pomeni vsaj dve uri - pa ne na vrvici! - najbolj idealno pa bi bilo, če bi lahko 'letal'  naokrog od jutra do večera; 3.dobro  je, da imate na voljo vrt, čeprav to ne pomeni, da mu posedanje po vrtu zadostuje. Če weimarancu namreč ne omogočite, da sprosti svojo energijo, boste z njim imeli resne težave, ker zna biti 'mala pošast', če se dolgočasi, pravi uničevalski stroj. In lahko mi verjamete, da česar se weimaranec loti, se loti z vso zavzetostjo in odločnostjo svoje pasme (polovičarstva ta pasma ne pozna, kar pomeni, da če se bo spravil uničevat vaš kavč in ga ne bo nihče pravočasno ustavil in preusmeril v kakšno manj škodljivo dejavnost, boste lahko samo še kupili novega.)
Ali kakor je zapisala neka Američanka: Dober weimaranec je samo 'zmatran' weimaranec.

Drugače pa so ti kužki, vsaj kolikor lahko sklepam po našem 'weimarankotu' resnično ena najbolj prijaznih pasem, kar jih poznam.
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #14 : ponedeljek, 17.02.2003 : 14:25:47 »

P.S.
Se opravičujem, ampak sem pomoto opazila šele zdaj - dvakrat sem zapisala Breda namesto Breza. Brez zamere prosim.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines