mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 08:59:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 320361 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #45 : četrtek, 03.07.2003 : 10:51:39 »


Uffff torej weimaranerka izpolnjuje pogoje za pridobitev vzrejnega dovoljenja vec ali manj, ce je tudi v lovu uporabljana (vec o pogojih za vzrejno bo vedela Breza, je pa menda najtezji za izpolniti prav dolocena lovska tekma).

Aja pa se nekaj, mislim da lovci ne puscajo v lovisca psov brez rodovnika in brez opravljenih preizkusenj (predpogoj za te je pa vsaj hmmm prav dobra? telesna ocena).

Tko da jst bi se temu leglu ognila v siroooooooookem loku...
Nekaj ornk smrdi zraven, pojasnila lastnika gor al pa dol...ce je lovec potem tudi ve kako poteka pridobitev vzrejnega dovoljenja in dvomim da je tako preracunljiv da bi stepal nerodovniske mladice pri redki pasmi...




Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #46 : sreda, 09.07.2003 : 07:49:01 »

Preverjeno!
Mamica ima rodovnik(madžarski), očka ima rodovnik. Mladički so stari tri tedne, zelo lepi, dobro dohranjeni, bilo jih je 11, nekateri so že rezervirani. Slikice pošljemo ob priliki.
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #47 : sreda, 09.07.2003 : 11:14:48 »

Karmen!
Ali si mogoce vprasala, ce ima psica slovenski rodovnik oz. zakaj nima slovenskega rodovnika?
Clovek je kar radovedno bitje.

pozdrav z obale
k.
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #48 : sreda, 16.07.2003 : 11:30:24 »

Hmmmm.... se je men zdel, da neki ne štima z vzrejnimi dovoljenji...  :-/


Citat
Aja pa se nekaj, mislim da lovci ne puscajo v lovisca psov brez rodovnika in brez opravljenih preizkusenj (predpogoj za te je pa vsaj hmmm prav dobra? telesna ocena).


Sirtaki ima prav...psi za delo v lovišču morajo po zakonu imeti opravljene ustrezne preizkušnje - pogoj za pridobitev DELOVNEGA (in NE vzrejnega !!!) dovoljenja pa je najmanj DOBRA telesna ocena. Za delo v lovišču z nepreizkušenim psom so predpisane kar visoke denarne kazni... tako za lovske družine kot tudi za posameznike. Inšpektorji na terenu pa so vedno bolj natančni (in prav je tako).

Kako se pa ta g. Igor piše? Ne spomnim se sicer nobene weimeranke, ki bi bila predstavljena v zadnjih par letih, lahko pogledam po statistikah za leta nazaj, ali je sploh bila na kakem telesnem ocenjevanju ali preikušnjah.

A ja - za vzrejo bi morala biti psica vpisana tudi v SLR.

Pa kolki? So OK? Pri weimerancih znajo biti kar problem....

Tisto, da nima preizkušenj, ker je psica namenjena lovu in ne vzreji pa je en velik čvek. Sam tolk.....  :-/

Lp vsem, B.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #49 : sreda, 16.07.2003 : 11:35:37 »

Na Matkurji, kjer je bil oglas, je bila tudi njegova tel.št.. Včeraj je en samček prišel na Obalo.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #50 : sreda, 16.07.2003 : 12:03:51 »

11 mladicev? Torej lahko v roku dveh let pricakujemo pravo malo poplavico weimarancev brez rodovnika? Saj veste, tistih k' so tak lepe barve in so v reklami za eukanubo. Pa na televiziji je bil zadnjic en! Nekaj podobnega mi je hitel razlagat novopeceni "kinolog" (psa se od blizu ni videl, kaj sele, da bi ga pobozal, pa ne weimaranca, kateregakoli!!!). To, da je lastnik po TV opozarjal, da gre za lovsko pasmo, pa ni slisal! Angry Angry
Logiran

kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #51 : četrtek, 17.07.2003 : 12:23:47 »

Hej!
Midva s Tajem (moj weimaranček ima sedaj dobrih 13 mesecev) se že dolga nisva nič oglasila In v tem času se je očitno začelo weimarancem v Sloveniji nekaj 'dogajat'. Ta z leglom mladičev, ki nimajo rodovnika, je pa sploh zanimiva zadeva, še posebno zato, ker so pogoji, da pes weimaranske pasme dobi vzrejno dovoljenje kar precej ostri - in prav je tako! Vzrejati pse (pa naj bodo katere koli pasme že) je precej zahtevna zadeva in močno upam, da weimaranci ne bodo še ena žrtev trenutne modne muhe in množične vzreje neprimernih psov. Oddajo, kjer je bil predstavljen weimaranec Bor (slovenska vzreja), sem videla in moram reči, da so ponudili le malo KONKRETNIH informacij o tej res lepi pa tudi zelo zahtevni pasmi. Upam, da si ne bodo sedaj Slovenci začeli množično kupovati weimarancev, samo zato, ker jim je všeč nenavadna barva.  Weimaranec je nenazadnje še vedno pravi lovski pes, za razliko od marsikatere zgodovinsko gledano sicer delovne pasme, ki pa je do danes izgubila vse delovne sposobnosti in so pomembni le še razstavni uspehi. Mislim, da bi ta pasma, če bo tudi v Evropi (v Ameriki je to že predvsem razstavni pes) šla po tej poti, veliko izgubila. Kar bi bila velika škoda.

Za ewchy: glede sledenja - ne s Tajem nimam v gozdu ali na polju nobenih problemov. Nos mu sicer dobro in ves čas 'dela'. Ampak oddaljuje se pa ne - večinoma ostaja v radiju 50  metrov. Najbolj smešno ga je opazovati, ko kot obseden teče cikcak po sledi, srna pa je ta čas od njega oddaljena kakih 20 metrov, pa je ne opazi. Drugače pa lahko sedaj, ko ga imam že kako leto, rečem, da je ta pasma dejansko neuničljiva! Pravi dolgoprogaš!  In čedalje bolj sem prepričana, da je te pasme  škoda za v mesto. Ker kratko malo rabi veliko prostora, da se vsaj malo znori. In definitivno priporočam vsem bodočim lastnikom obvezno osnovno šolanje poslušnosti. Potem tudi z odpoklicem ne bi smelo biti prevelikih težav.

Mene pa zanima nekaj drugega - moj weimaranec namreč ne prenaša dobro vročine. Kar je zelo zanimivo, ker ga recimo -20 pod ničlo kljub kratki dlaki prav nič ne moti (sneg pa naravnost obožuje). Kakor hitro pa gredo temperature nad 20 C že išče senco. Zanima me torej, če je to le posebnost mojega psa ali pa so tudi drugi takšni?
Verjetno bi o tem več vedel povedati kakky, kot sveže pečeni lastnik weimaranca?

LP

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #52 : četrtek, 17.07.2003 : 15:33:51 »


No tkole, ocka tega nerodovniskega legla je Kondor in zivi v Trzinu. Nima vzrejnega dovoljenja, po besedah lastnikov sicer ze ima neke lovske tekme, nima pa opravljene vlecke.

Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #53 : četrtek, 17.07.2003 : 16:15:16 »

Hmmm....ja - očka Condor Grey Meat Loaf res nima vzrejnega dovoljenja - ne samo, da ne opravi vlečke - tudi na divjad ne stoji...kar pa je tipična in zelo selektivno zahtevana lastnost vseh ptičarjev. V bistvu spada stoja oz. nakazovanje divjadi med PRIROJENE  lastnosti ... če tega ni, gre pač pes ven iz vzreje. Ravno zato nam je uspelo ohranit pri pričarjih tako krasne značaje - ker je selekcija značajskih in delovnih lastnosti neizprosna.

Aja - kuža je visok 72 cm (nadstandarden) in ima glede na sodniški opis šibke kosti.

O  psici - materi žal ne najdem nobenih podatkov.  Lips Sealed

Upam, da nam v Sloveniji ne grozi zdaj poplava značajsko in fizično atipičnih weimerancev.  Huh

Reklama za Eukanubo je očitno naredila več škode kot koristi.  :-/

B.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #54 : četrtek, 17.07.2003 : 16:30:08 »


Svetovno ime, ni kaj  Grin
Aja telesno oceno ima prav dobro, sodnica pa je bila Marija Kavcic.
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #55 : četrtek, 17.07.2003 : 16:36:37 »


Vem ja.... Grin

Zanimivo, a ne?! Da se psa najprej izmeri 2 cm nad standardom in se mu potem prisodi prav dobro oceno....  :-/
Logiran
petra_r
gost
« Odgovor #56 : sobota, 19.07.2003 : 12:04:22 »

pozdravljeni.Rada bi povedala samo to.Jaz sem vzela mladička,samčka iz Zasavja in je točno tak,kot je meni vsec-zelo svetel in se sveti na srebrno.Mamica je zelo lepa, malo vleče na rjavo,pridna,prijazna do vseh in vboga vse,kar hočejo lastniki.Nima vzrejnega,ker so jo kupili zase in niso hotli met mladičev,da bi ostala elegantna, kot je njim všeč.So zelo prijazna druzina in vejo o teh psih predvsem to,da je nebi zamenjali nikoli.Potem jim je lastnik od Kondorja predlagal,ko je vidu psicko, da bi lahko meli vsaj eno leglo in so ga meli(kar veliko).V glavnem, nimajo nobenih slabih namenov, skrbijo in dohranjujejo mamico in mladicke, vsi so bili razglisteni in pocepljeni,oddana je se ena psicka,rezervirana se dva samcka, na voljo so pa se stiri samicke in trije samcki(tako nekako).Cena je ugodna in meni se zdi to vredu,ker je veliko njih, ki bi radi imeli to pasmo zase, zaradi izgleda, zaradi karakterja, kot druzabnika in ne za vzrejo.Tako kot jaz in zame,studentko, je tisoc evrov(taka je cena rodovniskega) veeeeliiiko vec, kot si lahko privoscim.Tako so se mi po osmih mescih iskanja LAHKO URESNICILE SANJE.Ne mislim ga parit, ne nic.In ce tega ne bo delal noben lastnik nerodovniskega psa, sploh ni nic takega.Je isto, kot bi imeli bilokaterega drugega psa.Kolko pa hodi okoli vseh ostalih pasem,ki pac nimajo rodovnika, pa nihce nic ne rece.Tuki je bum samo zato,ker je ta pasma nova.No ja,kakor gledas.Ne smete obtozevat ljudi, ce se prej ne pozanimate.Lastniki bi radi samo cimprej oddali psicke, da bo njihova Miša(tako jo klicejo,ampak ni njeno rod. ime) cimprej prisla k sebi.
Moj LINKER je super kuza.Tri dni ga imam, pa se ni se niti enkrat not polulal ali pokakal.Ponoci točno na tri ure zajoka, ga nesem ven,opravi potrebo in naprej spi.Podnevi pa petnajst minutk spi, pa pol ure skace kot zmešan.Malo je se pozresen, ker se je mogel borit, ampak jaz mislim, da sem dobila to,kar sem iskala.
Lep pozdrav vsem.Ce bom ugotovila kako se to nardi(nisem lih nek racunalnicar) vam bom poslala slike od Linkerja, mamice in celega legla.
ciao!
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #57 : sobota, 19.07.2003 : 12:31:56 »

petra_r!

Zdi se mi, da nisi dojela bistva vzreje. Kar se pa tice dejstva, da  ne zelis pariti psa brez vzrejnega dovoljenja, je to lari fari. Mimogrede, pasma ni nova, le zahtevna je v toliksni meri, da jo je  tezko vzrejat. Pa se to: preberi si vse poste o weimarancih in opazila bos, da negovati duhca ne pomeni samo pobrisat dlako s krpo ali  postaviti cucka pred vrata, kjer lahko opravi potrebo. Zraven sodijo dolgi, utrujajoci sprehodi, drazenje prvinskih nagonov, itd. Mesanca bi lahko dobila v azilu, in za denar, ki ga lahko vsak student premore.Wink

te zadeve ne smejo biti vprasanje denarja, nikoli!

bye
k.

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #58 : sobota, 19.07.2003 : 13:44:01 »

Zacelo se je z nemci, pa z zlatimi prinasalci, potem se je presaltalo na bernce. Zdaj pa bolezen, ki se ji rece "reja" napada manj znane vendar zelo vsecne pasme. Kmalu bomo tudi za weimarance potrebovali doktorat, da bomo nasli mladica, ki bo sploh se weimaranec. Najbolj crn scenarij? Mogoce. lp
Logiran

petra_r
gost
« Odgovor #59 : sobota, 19.07.2003 : 14:03:30 »

aha.mogoce nisem pravilno pristopila.Spostovani Kemist,za to pasmo sem se zacela zanimat pred cca desetimi leti, ko sem videla tega psa na sliki s prijateljico iz Nemcije.Takrat v Sloveniji se ni bila registrirana ta pasma, zato sem se odlocila pocakati.Verjemi, od takrat naprej sem o njej prebrala in prestudirala vse.
Imam psicko, mesanko,staro 9 let, nizje rasti, delala sem v salonu za pse in macke, skrbela in vzgajala se kar nekaj ostalih psov,razlicnih pasem, tudi lovskih.Pred psicko sem imela mesanca med nem. pticarjem in labradorcem, sedaj od oktobra pomagam skrbeti za bigla,...Izkusenj imam mislim, da dovolj.VSI psi, s katerimi imam opravka, delajo to, ka hocem jaz.
Imam tudi zrebca, arabca, s katerim zelo uspesno tekmujem v vzdrzljivostnem jahanju.Na dan delam okoli 30 - 40km v hitrem kasu in galopu.Do sedaj je bila z mano vedno moja psicka, vendar sem morala imeti vec postojank, ker je premajhna.Pri devetih letih zgleda kot triletni pes in je v super kondiciji.Letos bo se trenirala z mano, drugo leto pa jo bom zacela jemati le se na krajse in pocasnejse terencke in zacela uvajati Linkerja.
Tako.Sedaj bom jaz tebe nekaj vprasala:
-imas veliko izkusenj s psi?
-bos lahko TI nudil tvojemu psu toliko gibanja?
-si ze navadil kaksnega lovskega psa, da je hodil poleg brez vrvice, pritekel k tebi na prvi zvizg in ob srecanju s sledjo v gozdu pritekel k TEBI-sam od sebe?
Nisem groba do zivali, z njimi skusam vzpostaviti stik.
Weimaranec je pes, ki rabi gibanje in je velik, zato mi bo lahko po terenu brez tezav sledil.Kar se pa tice parjenja, s kaksno pravico lahko reces, da je moja izjava lari fari?Huh?
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines