mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:18:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 320315 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MB
gost
« Odgovor #60 : sobota, 19.07.2003 : 14:34:09 »

zivjo!gospodična Petra je zelo dobro osveščena o tej pasmi,zal pa ni toliko premožna,da bi si lahko kupila wemeranca z rodovnikom.kot je ze sama povedala,bo psa imela zase in vam lahko zagotovim,da bo pes v odlicnih rokah,ki bo imel na razpolago vse kar ta pes potrebuje,predvsem pa dooooolge in utrujajoče sprehode.Glih zaradi tega,ker ima konja,si je zelela psa,ki bi vzdržal tako dolge terene in ki bi ji bil vizuelno in značajsko všeč.želela si je prav weimeranca,ne pa mešanca.  In če človek ni dovolj premožn za takega psa,mu je vsojen mešanec?Dobila je psa,ki si ga je želela,sam nima papirčkov in ni mešanc.tudi če bi imela psa z rodovnikom,ga ne bi ne razstavljala ne vzrejala(pa bi kupla rodovniškega če bi si ga lahko privoščla)Seveda se strinjam z vami glede pravilne vzreje psov nasploh,ampak kadar človek nima druge izbire in si srčno želi sanjskega psa,naredi tudi kakšn prekršek.tako pač je.Sej ga itak ne bo parila.Če hočeš dobit to kar si želiš,se moraš nekako znajdet.Če bi prodajali pse po nižjih cenah ne bi blo tolko nerodovniških legel.
Logiran
petra_r
gost
« Odgovor #61 : sobota, 19.07.2003 : 14:40:28 »

sicer pa tako, forum ni narejen za se kregat,niti za se zalit en drugega.Vsak ima previco delat kar hoce,imet takega psa kot hoce, vazno je, da nu nudi vse, kar pes potrebuje.
Jaz nimam mere 90,60,90, imam prevec kil, malo zavijam po lj, ampak moji starsi so primorci, torej sem tudi jaz cistokrvna primorka.Nimam pravih mer, ampak imam vse, kar rabim, zato sem srecna.In tudi Linkercek bo srecen.
Enkrat januarja si se zacel zanimat za pasmo.Si v tako kratkem casu res zvedel vse,kar si rabu?Vprasaj gospo ****.Ona ve vse o meni.Pa ti bo ona povedala, ce sem seznanjena s pasmo.
Se oproscam,ampak se enkrat, ne ocenjujte ljudi na pamet.
lep pozdrav vsem!    
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #62 : sobota, 19.07.2003 : 17:27:20 »

petra_r!

Ce si primorka, se potemtakem lahko dobiva kdaj na mrzlem pivu in pokramljava v primoorscini.

Jasno je, da se tukaj nihce noce kregati, najmanj pa zaliti.

btw: koliko si odstela za psa, ce ni prevelika skrivnost?


Kaja! Zadela si v polno! Kaksni rasisti smo!;)
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #63 : sobota, 19.07.2003 : 17:38:56 »

MB!
preberi, prosim, se enkrat kar si napisal/a (ali so konji zastonj? Ali smo res tako naivni in vejamemo, da ni divjh vzrej? koliko bi odstel/a za redkega psa, za katerega lahko cakas nekaj let?)

Upam, da nimas ti legla.

petra je odlicno odgovorila, tako da mislim, da ne rabi zagovornika.

pozdrav z obale
k.

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #64 : sobota, 19.07.2003 : 17:44:53 »

Petra_r

mene pa neki zanima...po besedah ocetovih lastnikov so mladici stari dobrih 5 tednov Huh

Kako imas potem ti ze enega pri sebi  Shocked  Shocked

Logiran
MB
gost
« Odgovor #65 : sobota, 19.07.2003 : 21:13:38 »

kemist.sem prebrala se enkrat pismo ki sem ga napisala in ugotovila,da zagovarjam mojo prjatlco,kar mislim da je prav.vem,kolk si je psa želela in kolk je preiskala.če ima konja,se ne pomeni,da si ga je sama kupla in da ga sama vzdržuje,psa pa je lahko kupla pod tem pogojem,da ga sama tudi vzdržuje in kupi seveda.No ampak,če ima možnost dobit enakega psa za trikrat nižjo ceno,zakaj pa ne?saj ga vendar ne bo parila.upaš,da nimam legla jaz?Pa tudi če bi ga.Nimam legla!!!,sem pa na enak način kupla mojo psičko border collie,ki je seveda brez rodovnika.razstave mi niso v interesu,rodovnik pa še manj.Vem,da je čistokrvna,to mi je pa dovolj.res,pa je da od preprodajalca neb nikol vzela psa!Pa še to:mislim,da petra res ne rabi zagovornika,ker vidim,da se kot vedno znajde.se opravičujem,zjezilo me je sam to k vedno tako popluvate brez da bi vedli kak razlog.

lep pozdav z obale
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #66 : sobota, 19.07.2003 : 21:28:10 »


MB kako si pa lahko prepricana, da je tvoja psicka res border collie? Samo zato ker zgleda tako in je tako rekel njen rejec???

Hmmm....pri nas v naselju imamo tudi enega samcka, ki zgleda kopija bordercka...pa je cistokrvni zmesanec od nog do glave...



Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #67 : nedelja, 20.07.2003 : 10:25:43 »

zgodaj spomladi je tekla vroca debata o cistokrvnih mesancih, zal pa ne najdem linka. Ne bi rad grizel necesa, kar je bilo ze prezveceno.

Sirtaki, ali ga ti mogoce najdes?
thx

bye
k.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #68 : nedelja, 20.07.2003 : 10:42:08 »

Tema se je imenovala "cistokrvni mesancki", pa je bila zal v maju izbrisana, ker je povsem zamrla. Ce zelite, jo lahko odpremo na novo.
Logiran

kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #69 : nedelja, 20.07.2003 : 10:47:20 »

Hvala Jana!

Zame ni potrebno, ce bi pa kdo rad se kaj napisal, pa naj kar pove. V veselje mi bo slediti....

bye
k.
Logiran
MB
gost
« Odgovor #70 : nedelja, 20.07.2003 : 10:56:27 »

spoštovan/a sirtaki!vidla sem očeta in vidla sem mamo.pokazali so mi vse dokumente,nima rodovnika,ker oče Natan nima več vzrejnega.O nakupu sem se pozanimala prej pri Mateji Oven,ki me je sicer opozorila na določene stvari.mislim,da je čistokrvna,čeprav me minimalna mešanca ne bi motla.karakter ima tak,kot ga border mora imet.To je to kar sem hotla.samičko border brez rodovnika,ker jo pač moram zarad osebnih razlogov sterilzirat in se mi zdi neumno kupovat rodovniško,da jo morm pol sterilizirat.ko bom kupovala psa samo zase bo rodovniški,če si ga bom lahko privoščla seveda. Cool
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #71 : nedelja, 20.07.2003 : 12:14:44 »

Dve stvari:

1. se vedno cakam da mi Petra_r pojasni kako ima lahko mladica ze doma, ce sem se dva dni nazaj slisala od enega "vpletenih", da imajo menda sele 5 tednov Huh


2. MB to je pa zanimivo, da oce NIMA VEC vzrejnega dovoljenja...te ne zanima zakaj tako???
Pa ne pogrunti kake pametne, da je prestar, saj za samce velja, da lahko parijo, tj imajo vzrejno dovoljenje, dokler so SPOSOBNI...torej tudi do zadnje minutke pred njihovo smrtjo, ce tako nanese...
RAZEN, ce obstaja kak razlog, da se samcu vzrejno dovoljenje ODVZAME ali NE PODALJSA...
Samo v razmislek  Roll Eyes





Logiran
MB
gost
« Odgovor #72 : nedelja, 20.07.2003 : 14:22:04 »

prvič:JA mladiči majo 5 tednov,zakaj ga ma že doma bo pa sama povedala,če bo hotla. Lips Sealed

drugič:Zakaj nima več vzrejnega ne vem,ga je pa imel,saj ima v bližini ena punca dvo letno rodovniško psičko k je tudi njegova. Mislim,da je leta 1995 bil svetovni prvak na razstavi(vidla sem priznanje,slike,)Ni tako slabo a ne?navsezadnje je men dovolj to,da je čistokrven,da vem da mam čistokrvno psico.če bi hotla rodovniškega bi pa sigurn vzela Matejinega mladiča.Vrjetn pol ne bi blo pripomb.Kot maš pa psa brez rodovnika si pa žal pod nivojem,če je čistokrven al pa ne.To kar sem hotla,to imam-enako velja za petro.zagotovo bosta oba psa imela to kar rabita.Mislim,da je to bolj važno.

tretjič:mislim,da je ta stran namenjena weimerancem Cool
Logiran
MB
gost
« Odgovor #73 : nedelja, 20.07.2003 : 14:43:32 »

Pišem v imenu Petre,ker ji računalnik ni vedno na voljo.
Karkoli želite izvedeti o tem leglu weimeranerjev in o njenem Linkerju,jo pokličite na 041/599-717,vam bo vse pojasnila.

LP Wink
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #74 : nedelja, 20.07.2003 : 14:57:36 »

MB!
Tocno weimarancem, ne pa psevdoweimarancem, skorajbordercollijem..., lahko jo pa odpres, ker vidim, da se ni povsem jasen namen vzrejnega dovoljenja, rodovnika.... Jana bo gotovo dovolila.

bye
k.

PS: zakaj moras pa psa kupit?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines