mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 15:03:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 320318 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #75 : nedelja, 20.07.2003 : 16:00:27 »

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAA
Ej sej nevem a naj se smejem al jokam...5 tednov starega mladica kao cepljenega in vseeno so oddali...in nekdo ga je bil celo pripravljen vzet...AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Shocked
In ta nekdo si UPA celo tukaj zagovarjat to leglo, oziroma raje v ogenj po vroc kostanj posilja prijateljico pod nekimi cudnimi izgovori, da racunalnik ne dela, ki pa tudi nima razciscenih pojmov o temu kaj je namen posamezne pasme in rodovniske vzreje in ji je cisto vseeno ali so ocetu njene psicke vzeli vzrejno dovoljenje oziroma ga niso hoteli podaljsat...

Posastno res, ne da si klaso nizji zaradi tega ker je tvoj pes nerodovniski, klaso nizji si PREDVSEM zato, ker podpiras s takim misljenjem in prepricanjem vse tiste, ki boge pse uporabljajo kot vir za zasluzek!!!!


ps: vem da je bil Roy svetovni prvak, ampak daj punca preberi si malo kako knjigo o psih in vzreji, da ti bo jasno, da ni vse v zunanjosti in pa raznih titulah... Te ponovno sprasujem, KAKO ves da je Roy oce tvoje psicke Huh Ker so ti to rekli drugi?


Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #76 : nedelja, 20.07.2003 : 16:15:16 »

Citat
Lastniki bi radi samo cimprej oddali psicke, da bo njihova Miša(tako jo klicejo,ampak ni njeno rod. ime) cimprej prisla k sebi.

A to je zdaj nov izgovor za: "Znebimo se cimprej psov, prej ko grejo manj stroskov bo z njimi!" Enkrat razglistis, enkrat cepis in nic ne hranis! To je biznis. Tukaj pa verjamem, da je lepo pobasal nekaj dinarckov v zep.

Meni je vzrediteljica dejala, da bi rajsi videla, da ostanejo mladicki pri njej do tretjega kot do drugega meseca. Cena je v vsakem primeru ista, pa ceprav bo psa hranila se en mesec, ga se enkrat cepila in z njim (pravzaprav s celim leglom) se enkrat obiskala veterinarja, da naredi dodatne teste. Konkretno s tem leglom ne bo pokrila niti stroskov, pa pes sploh ni poceni.
Zame je oddaja 5 tednov starega mladica kriminal in pozanimala se bom, ce se lahko v primeru tega mesetarja kaj stori! lp
Logiran

kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #77 : nedelja, 20.07.2003 : 16:27:21 »

hehe Kaja!
psica si bo opomogla in spet bodo na voljo tisti ljubki kuzki od eukanube.... Wink  Angry

goddammit
k.
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #78 : nedelja, 20.07.2003 : 21:44:09 »

Jana, oprosti, vem da je naslov teme Weimeraner, ampak, ker je vpleten oce mojega psa, bom se jaz kako rekel...

MB, obris psa, ki ga vidis levo od tega teksta je Drim Pastirski, njegov oce je Natan from Scotish Hemp vom Beutenhof, po domace Roy. Ja, res je, ta pes je bil l. 1995 svetovni mladinski prvak v lepoti, prav tako je "narejen" pasni pes, preizkusen tudi na trialih zunaj nasih meja, Prihaja iz najbolj znane nemske psarne bordrer colliejev, psarne vom Beutenhof. Zdaj pa k tistemu delu, zakaj Roy (vec) nima vzrejnega dovoljenja.

Taka psarna, ki nekega plemenjaka kljub naslovu svet. mladinskega prvaka in v bistvu zelo dobrega pastirja, narejenega in preizkusenega na ovcah, odda, to stori iz nekega razloga. Ce bi ta pes res bil tako hudo dober, bi ga Nemci verjetno obdrzali zase, mislis da ne?! No, oni so ga prodali, mislim, da v Italijo, od koder je kasneje prisel v Slovenijo k zdajsnjemu lastniku. Leglo, iz katerega je moj pes, je bilo uradno zadnje leglo Roya (takoj zatem je sicer lastnik paril se s psico iz Maribora, ki pa mislim, da je bilo "na svarc"). Zakaj je izgubil vzrejno dovoljenje je meni sicer toliko znano kot tvoje pravo ime, kot zdaj ze kar soliden poznavalec vsaj slovenskih borderjev pa lahko recem, da je ta pes v bistvu kar poln malih, a odlocujocih napak. Zaradi teh napak in hmmm... recimo objestnosti in ja, pohlepu lastnika Roya je moj pes kastriran. Kastriran, ker je s sabo potegnil nekaj netipicnih napak (pretirana plasnost, nervoza oz. zivcnost, manjkajoc zob, presibek skelet in misicje v zadnjem delu trupa...), kar nekaj teh napak je opaziti tudi pri Royu. No, jaz sem za mojega psa placal polno ceno (takrat, 14 mesecev nazaj, 100.000 SIT), dobil rodovnik in hvala, nasvidenje. Bili smo na treh razstavah, kjer so samo potrdili prej opisane napake. Krivdo za to, da imam takega psa gre pripisati izkljucno moji takratni nevednosti in neosvescenosti, krivdo, da je tak pes sploh na svetu pa izkljucno cloveku, ki je njegove prednike paril ter vzrejni komisiji, ki je sploh dovolila oz. odobrila to kombinacijo, ki je, mimogrede, dala 4 legla.

Kar hocem povedati je to: res imas psa, ki izgleda kot border collie, ki se morda obnasa kot border collie (vsaj tak, kot ga poznamo pri nas), dejansko pa to niso in nikoli ne bodo pravi border collieji. Rodovnik gor al dol, kar je omogocil lastnik Roya je, kot je rekla Kaja, kriminal.

Kar se tice borderjev je to vse z moje strani, za replike pisite prosim v temo Border collie.
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #79 : nedelja, 20.07.2003 : 21:50:33 »

No, pa se ena za petro_r: napisala si, da mama tvojega psa ni bila namenjena parjenju, zato nima vzrejnega dovoljenja. Ti pa imas psa ravno od te psice. Kako pa je "ratal" tvoj pes? Brezmadezno spocetje? Sponati vzig? In tudi za svojega psa pravis, da ga imas zase, ne za razstave, ne za paritev... Znano??? Meni je, bos cez par let tudi ti prodajala weimerance brez rodovnikov po recimo 50.000 SIT??? Ker je nekdo rekel, da je pes lep???
Si se kdaj vprasala, kako to, da lastniki mame tvojega psa niso sli delat vzrejnega dovoljenja??? Oz. zakaj ga nima, ce so pa morda le sli delat vzrejno??? Morda bi bilo boljse, da bi se...  Lips Sealed
Edino, kar se s tem naredi je, da se podpira vzreja psov, ki ne ustrezajo standardu in lastnostim pasme... Lepota gor ali dol!

Aja, pa, tema o nerodovniskih cistopasemskih psih je ze odprta, pisite tja!
Logiran
MB
gost
« Odgovor #80 : nedelja, 20.07.2003 : 21:57:29 »

vajeti v roke pa počaaaaaasi.pa sej ne veste zakaj je petra tko zgodaj vzela psa!!!vas zaanima????Sej mate GSM,pa jo pokličte.nehte že enkrat pluvat po vsem povprek.SIRTAKI,napisala sem,da Petri računalnik ni vedno dostopen,ne pa da ne dela.Uporablja namreč očetovga,nima 5 računalnikov na razpolago.Nobenga nočm podpirat s tem mišljenjem,daleč od tega.še najmanj pa da ljudje uporabljajo pse kot vir za zaslužek.Psa nimam zato,da bi služla z njim,mam ga zase in vam povem da je v boljsih rokah,kot si mislite.Psičke ne mislim parit in prodajat nerodovniške cucke in vlečt ljudi za nos,res nisem tako žleht in nepoštena kot mislite.A bi se mi splačal kupit rodovniško psičko in jo pol sterilizirat?Mislim,da ne.Bi blo res škoda.Da je oče Roy lahko Kramarja vprašaš.Ni mi noben nič reku!Če je bil Roy svetovni prvak je veeeelik dosežek,torej ni za nič.Sicer pa nism iskala vrhunskega Borderja z nevem kakšnim rodovnikom,želela sem si borer colllie samičko.ni mi bil važn rodovnik.Ne odločam jaz.Razstave mi od nekdaj niso v iteresu,sem že povedala.Agility pa tko lahko tekmujeva,tudi če nima rodovnika.PONAVLJAM;DA NE PODPIRAM NOBENGA,skušam razložit zakaj mam nerodovniškega psa.Imela sem že zelo dobrega rodov.psa Labradorca,ki je bil uspešen ruševinar in sva tudi uspešno opravila vse možne izpite.Svetovali so mi da grem na razstave,ker so rekli,da ima pes odlične možnosti,pa me to ni zanimal.KEMIST:Počasi s kritikami in žaljenjem.noben te ni nič vprašal.Vse kar si do zdaj napisal so kritike,...Pridi se prepričat na medljan kdo sem in ocenjuj pol,ko boš izvedu vse o tem kar te zanima.Ker pač še živim s starši ne morm odločat,kar se tiče moje psičke.jaz sem hotla drugače,naredila sem pa tako kot sem lahko.Zakaj moram kupit psa?Saj ne da ga moram,želim si ga,ampak samo zase,čisto mojega.Ko bom lahko sama odločala si bom kupla rodovniško psičko,ker je pač ne bom prisiljena sterilizirat,samca sem pa že imela in ga tudi še bom,sam ne borderja,ampak eno drugo pasmo.Mislim pa da,to sploh ni važno.Delam;kar lahko,vem sam to da psica je najboljšo hrano,je redno razglistena,cepljena,na razpolago ima vse kar borderju in vsem psom nasploh rabi.Lahko se pridete prepričat.Mislim,da lahko kako misel prešparate zase.PETRA BO PISALA KO BO PRILIKA,z veseljem pa pričakuje kakšn KLIC. Cool
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #81 : nedelja, 20.07.2003 : 22:32:25 »

Tudi vsi tisti, ki so kupili nemca, pa zlatkota, pa bernca...samo zase (dokler pac kdo ni rekel, da je lep Lips Sealed), so verjetno tako razmisljali. Sedaj pa imamo: displazija in podobne zadeve...
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #82 : ponedeljek, 21.07.2003 : 08:15:31 »

ce ni za hvalit, moram kritizirat....


konec!

bye
k.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #83 : ponedeljek, 21.07.2003 : 08:29:56 »

MB iz koga se delas norca???
Ne misli da drugi ne vemo kaj sprasujes naokoli...

No dobila si pojasnilo okoli Roya, prakticno iz prve roke. Jst ti pa zelim veseljo zivljenje s "psihopatko" in cimvec tipitcnih border collie mladicev ter jasno veeeeeliiiikooooo denarja na ta racun Roll Eyes

Aja ce si ze tako postenih namenov itd, zakaj pa je v profilu tvoj e-mail skrit???
Se bojis, da bomo odkrili tvoje prave namene  Lips Sealed



Mimogrede zakaj bi kdorkoli klicak lastnico Linkerja, ce pa je dokazala da ji ni nic do psa kot zivega bitja, glede na to da ga je vzela iz legla pri 5 tednih  Shocked
S takimi debatirat se res ne splaca...

ps: v vasem pripovedovanju je toliko nekonsistentnosti, da res ni...nekje pise da je lastnik psice preprical lastnike psa v parjenje, drugje spet da je bilo obratno, pa da se pes razstavlja (se ne), pa da je psica namenjena za lov (kar ne more bit ce nima istocasno tud pogojev za vzrejno dovoljenje) itd...
Ej 1. april je ze mimo !!!!  Wink






Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #84 : ponedeljek, 21.07.2003 : 09:16:21 »

Sam medklic se o BC - ce Roy nima vec vzrejnega je to zato, ker ga lastnik ni podaljsal. Pes pa je star vsaj 8 let, in po nasih predpisih velja vzrejno do 8 let.
Kar pa se tice pasemskega znacaja. Predlagam, da si preberete standard  http://www.britanski-ovcari.hr/bor_standard.php

V Slo je kar nekaj Royevih otrok, ki temu ne ustreza - po znacaju, seveda.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #85 : ponedeljek, 21.07.2003 : 09:35:30 »

psica do dopolnjenega 8. leta ima lahko zadnje leglo, pes pa naceloma dokler je sposoben pariti...ne ti mene... Wink
ce pa ni podaljsal pa to samo nakazuje na njegovo vestnost in postenost...ce pes se naprej veselo seksa naokol...
Logiran
MB
gost
« Odgovor #86 : ponedeljek, 21.07.2003 : 19:40:55 »

TOMSTER:Hvala za razlago,rada poslušam take ljudi,ki človeško odgovorijo.Morda te bom kdaj vprašala za kak nasvet ali informacijo.
SIRTAKI:groza in strah!!!KOK si žleht.Vem o čem govoriš,prepričaj se in pozanimaj se boljše.Ne sprašujem okoli.Osebo,na katero misliš sem vprašala za nasvet in je edina,ki sem jo vprašala,to pa zato,ker ji zaupam,vprašala sem jo kaj misli,razlog zakaj sem jo to vprašala ne veš,HITR JO POKLIČ PA VPRAŠAJ!!!!!Nimajo vsi take sreče,kot ti!!!Razložila mi je vse,tako kot razumevajoč,pošten in dober človek razloži.ONA ima pač izkušnje in njej verjamem.poslušala bom to kar mi je svetovala,nikakor pa ne mislim poslušat tvojih pljunkov,zase jih obdrži.Raj se od nje nauči normalnega komuniciranja.Psihopatke žal nimam,mam pa zelo ubogljivo psičko,ki obvlada pri petih mescih vaje za tečaj B,pa še kej zraven,če mi verjameš al pa ne Tongue
Logiran
MB
gost
« Odgovor #87 : ponedeljek, 21.07.2003 : 20:56:58 »

najprej se opravičujem vsem(razn sirtaki,kemist),ker ta tema ne spada sem,ampak je to zadnje sporočilo,ki ga pišem,ker tu se ne da naučit druzga kot pljuvat.
POVEM VAM SAM ŠE TO:Zame pes,ki nima rodovnika je enakovreden psu,ki ga ima.Je živo bitje in zanj je treba poskrbet tako ali drugače.Razumem pomen vzreje psov in imate prav,da to podpirate.Če me ne zanima zakaj so vzeli Royu vzrejno,če mi razstave niso v interesu,če imam nerodovniško "skorajborder collie",če mi bolj pomeni pravilno ravnanje s psom več kot tist rodovnik(proti katermu sicer nimam nič)še ne pomeni,da ne podpiram pravilne vzreje,še najmanj pa to,da gledam na pse kot vir za zaslužek in da skušam koga v kaj prepričat.SE MOTITE;še posebno ti SIRTAKI,k me niti procent ne poznaš.Ma štos je v tem,k je vse to prišlo ven samo zaradi tega,ker je Petra povedala,da se majo psički fanj...in sta ti Kemist,pa Sirtaki naredila BOOOOOOOOM!!!BREZ RAZLOGA,saj se da pogovorit tudi kulturno,ne pa sam napadat.ZAKAJ je Petra vzela mladička tko zgodaj NE VESTE!!!Nikakor pa ni res,da ji ni nič do psa,nimaš pravice to govorit,če ne poznaš človeka in situacije!Pridi se prepričat,da ti zastane dih,kako skrbi za tega psa,al pa raj ne k boš pozabla dihat.Nehaj bit tako žleht,ma iz kje za vraga si?
KEMIST:psevdowaimerčan in skoraj border collie niso besede,ki jih pes zasluži.Spravi se name,če ti bo lažje.Oba psa sta čistokrvna,ni treba pa ponavljat,ker veva da sta brez rodovnika.POTOMCEV ITAK NE BO:PAZI SIRTAKI,da ti oči ne padejo ven,pa se pozanimaj predn pluneš!!!!!!!Človeku raje razložite na lepši način,zakaj je prav,to kar govorite in zakaj ni,to kar pljuvate.pristop do ljudi morte imet drugačen(govorim za SIRTAKI;KEMIST),zgledujte se po TOMSTERJU naprimer,ker na tak način se ljudem zagravžate.
tako govorite,kot da je rodovniški kuža bog,nerodovniški pa ničvredn cucek in tko kot,da sta vidva genialna nadpovprečno pametna,izobražena,vseveda,ostali so pa butli.SIRTAKI ti si genij!Ne bodite previsoki,saj kdor visoko leta,nizko pade.Če hočte povedat smisel vzreje,svetovat ostalim,povejte na razumljiv način!!!S psi se ne ukvarjam profesionalno,žal moja skoraj border collie ne bo imela blišča,priznanj,medalj,bo pa zato imela vse ostalo.Tudi parila je ne bom,ker nima rodovnika,SIRTAKI;težko vrjamem,da si rodovniška,zato moraš bit prikrajšana kot moja psička,žaaaaaal....lahko pride do raznih napak?Huh!!!!!OPROSTI;navadno nisem taka,me ti prisiliš bit.SEJ ne skbi,pišem zadnjič.
KEMIST:tvoj THOR pri štirih mescih zna sedi,prostor,čakaj,naprej od vodnika,pridi sem,poleg brez povodca,aport,?...moja 5 mesečna "psihopatka"to brezhibno opravlja že dobr mesec.torej psihopatka sirtaki si lahko sam ti.IN ŠE ZAKLJUČEK:naj vam bo jasno,da s takim načinom ne bosta prišla prav nikamor.naučite se komunicirat,svetovat,pomagat,predvsem lepo odgovarjat,brez vajinih plunkov.(ma kaj proizvajata slino???)Zdaj pa "ŽUR" naredite ker se poslavljam od tega sluzastega foruma.Moj čas je dragocen za mojo psičko(UPS)mešanko,ga je pa škoda za take kot sta vidva genija mister KEMIST and MISS SIRTAKI..Zanimalo me je ogromno stvari,člouk bi vas še kaj vprašal,če ga iz prve neb tko podcenjeval,popluval,ponižal,...bla,bla,blaVSEM OSTALIM SE OPRAVIČUJEM;PREDVSEM JANI!!!MI JE ZLO ŽAL

P.S.lahko nadaljujete s temo o weimerancih,nihče ne bo več motil vaših rodovniških duhcev......POZDRAVLJENI Tongue
Logiran
MB
gost
« Odgovor #88 : ponedeljek, 21.07.2003 : 21:36:46 »

PIŠE PETRA_R!!!

Pišem iz tega računalnika,ker mi moj ni na voljo!!!
Računalnik ni pokvarjen,ampak nimam do njega skoraj nikoli pristopa,pa tudi,če bi ga imela,nimam časa tukaj sedet in"klepetat"z ljudmi,ki nimajo druzga hobija kot pluvat čez vse,kar niso oni sami.poglejte se v ogledalo.Ste popolni?NE!Ste samo polni sami sebe in teorij,napiflanih iz knjig.koliko pa imate prakse s temi psi?toliko kot jaz.torej nič!(govorim za sirtaki,kemista).Psička sem vzela iz legla sama,na lastno željo in kar nekaj dela sem imela,da sem v to lahko prepričala lastnike.ZAKAJ?MOJA STVAR!!!!!!!!!Lastniki si želijo psičke imet do druzga mesca starosti.in jih bodo tudi še enkrat cepili in porihtali,miša pa bo po oddanem leglu steril..Za ceno,za katero se prodajajajo mladiči je imela gospa že do sedaj za cca.3pse stroškov.SIRTAKI,ne govori,da bo imela lastnica"tvojega"legla s psi več stroškov kot zaslužka,ker sama veš ,da si bo z največ dvemi psi poplačala vse stoške.rejci iz Kisovca pa imajo s psički dva krat več stroškov,(vaša jih vrjetno nima več kot6),pa bodo z vsemi desetimi psi zaslužli toliko kot "tvoja"z dvemi.ZANIMIVO NE???Moj psiček in še dva druga,ko so bli največji že od četrtega tedna niso več sesali pri mami in prav tako kot gospa,lahko svojega psa sama hranim doma.VAS ŠE KAJ ZANIMA???imate moj gsm,pa me pokličite,če boste zbrali pogum seveda.Veliko lažje je tako,kot hijena napadati v tropu nekoga,ki je nov.SIRTAKI,ne govori,da so lastniki mešetarji,to si kvečemu ti!!mešetariš s tisto nekaj znanja,ki si si ga pridobila iz knjigic in tega foruma.Zakaj ne napišete na prvo stran:TO JE SEKTA,SAMO ZA OŽJI KROG;NE PIŠI!!Mogoče se motim,ampak kaj me briga,če vas ne!SIRTAKI še to:Linker je pod stalnim nadzorom in lahko ti priskrbim potrdilo,da je popolnoma zdrav in,da hitreje raste in se razvija od ostalih v leglu.Je močen,vitalen in dobi vsekar rabi za svoj psihični in fizični razvoj.BOŠ POISKALA NAČIN ZA ME TOŽIT????POIŠČI!!!

LEP POZDRAV VSEM OSTALIM

PETRA-R
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #89 : ponedeljek, 21.07.2003 : 22:03:38 »


Hmmm zdi se mi da bova s Kemistom se danes sla v jok pa na drevo. Ce naju kdo slucajno isce naj preveri vsa drevesa mimo katerih hodi ali se pelje, kdo ve mogoce pa bova na enem od njiju tocila krokodilje solze  Cry Cry Cry
Tomster bo pa verjetno naju tolazil...

MB ne skrbi sem v v navezi s tisto osebo bolj kot si mislis, ze kar nekaj let, je pa hudo ja, ko te razkrinkajo... Lips Sealed

Petra_r, prav zanima me kdo je moja vzrediteljica mojega legla, a slucajno ves kaj vec kot pa jaz? Pa ne da imamo pod stopnicami kako leglo pa jaz se nisem porajtala tega??? Ali pa namigujes, da se mi v kratkem obeta kak nov pes  Cheesy

Obema pa samo se tole, najprej se naucita pisat, nato komunicirati vsaj z minimalnim bontonom in osnovnim znanjem slovnice.

Aja seveda sem mesanka, moji predniki prihajajo iz razlicnih koncev Slovenije, tako da je v meni malo Stajerke, pa Severnoprimorke, pa nekaj celo Dolenjke...

Je pa res, da nimam RODOVNIKA, kar mi je pa grozno zal, ker si moram vsakega psa kupiti sama ze odkar vem zase pa tudi za arabca se nisem uspela prisparati... Bi pa ga jaz tudi imela seveda! Moja zelja ze od otrostva dalje.

Nic grem jaz raje se smiliti sami sebi, pa cakat da me Jana za usesa, ker kot kaze sem ji ravnokar uspela izgubiti se dve uporabnici foruma. Sorci Jana  Grin




Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines