mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:14:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Komondor
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Komondor  (Prebrano 10680 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kostko
novinec
*
Sporočil: 14


« : petek, 27.02.2004 : 09:54:21 »

Ali ima kdo od vas komondorja (velik, bel, z 'špagasto' dlako, kot dread locks-i)? Ali je v Slo sploh kakšen primerek te pasme?

lp, matej
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1 : petek, 27.02.2004 : 10:55:09 »

Naš sosed ga je imel v Grosuplju kakšnih 6, 7 let nazaj. Pa je imel sprva mladička, pa so mu ga po kakšnem mesecu ukradli. Potem je kupil odraslega, pa so mu ga v enem tednu ukradli. Sedaj ima pa NO. Lahko ti pa posredujem tel. tega soseda, da ga vprasas, kje ga je dobil.

Lp Jana
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #2 : petek, 27.02.2004 : 12:56:00 »

Komondorji so bili pred priblizno 10 leti dokaj razsirjena pasma v Sloveniji, vzrejal jih je g. Pizmoht iz Idrija (sedaj kraski ovcar, pa tudi pumi). Poleg tega je bilo pripeljanih nekaj psov iz Madzarske. Nekateri od njih so delali kot cuvaji oziroma branilci cred ovac.
V zadnjih letih se je stevilo teh psov drasticno zmanjsalo. Mislim, da je bilo zadnje leglo 2 leti nazaj na Jesenicah.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
tisssa
gost
« Odgovor #3 : sobota, 21.08.2004 : 12:23:19 »

Mi smo meli komondorko pred leti. Pa se spomnem, da si je nism upala po taci pobozat,ker je mela fuuul veliko,po drugi strani sem hodla pa na popoldanski počitek (stara sem bila 2-3 leta) k njej v kočo. Pa sma se stiskale pa spale. Po šapi je nisem pa niti 1x pobozala Smiley

Takrat se nismo imela ograje, sam je točno vedela,do kam lahko gre in ni prestopila tiste meje (razen ko se je gonila,takrat je sla tudi zraven zupnika na pogreb,ker je dišal po psih). Podnevi je večinoma spala/lezala, ponoči pa budno lezala na vrhu hriba in čuvala dom.

Bila je ful fajna psica Smiley
Logiran
DC_girL
gost
« Odgovor #4 : nedelja, 01.05.2005 : 14:34:29 »

mi imamo družinske prijatelje, ki imajo komondorko in mislm da kmalu nacrtujejo mladice....
Logiran
DC_girL
gost
« Odgovor #5 : nedelja, 01.05.2005 : 14:36:51 »

...drugace pa so jo kupili na madzarskem lahko pa se se kej pozanimam....
Logiran
punky
otrok do 14 let
*
Sporočil: 10


« Odgovor #6 : petek, 29.07.2005 : 10:09:23 »

men so te psi ful lušni pa tud ma uredu lasnosti Smiley skratka dober pes. trenutno pa mi je najbolj uredu pasma pumi. bye
Logiran
Jerushk
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #7 : petek, 29.07.2005 : 10:56:29 »

zal imam zalostno novico...komondorko, ki sem jo omenjala zgoraj (DC_girl) so jo uspavali. na zalost je postala zelo napadalna in je ugriznila enega izmed druzinskih clanov:(
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #8 : nedelja, 27.11.2005 : 00:23:58 »

Kaksen pa imajo drugace ti psi znacaj? Ali so pogosto napadalni?
Kako je pa z nego dlake?
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #9 : četrtek, 05.10.2006 : 21:03:22 »

Tudi mene je vedno zanimalo, kako je z nego pri teh psih. Glede na to, da se jih ne češe se jim verjetno v dlaki nabere cel kup umazanije, kar potem najbrž tudi ni nevemkako prijetnega vonja?
Na razstavi v Mariboru sem skoraj že šla do enega gospoda, ki je imel komondorja, vprašat, če ga lahko povoham, hehe  Cheesy Shocked
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #10 : petek, 06.10.2006 : 13:08:18 »

mi smo meli pulija. Podobna zadeva, ampak črno in manjše.
ko je bil suh ni smrdel, moker je bil pa huji od dihurja Wink

Žal je pri dveh letih pa nekaj poginil. Do takrat je bil skopan trikrat. Bil je vedno čist. Edino kako veijo in ježek je bil včasih za ven pobrat ampak jih ni bilo veliko. Problem je predstavljala edino driska, takrat pa je bil pa redno stuširan z vodo.

Komondorji so po karakterju čuvaji. So zelo močnega karakterja in nepodkupljivi. Niso lahki in je bolje, da ga ima nekdo, ki ima izkušnje s psi ali pa je vsaj pripravljen pluniti v roke, it v pasjo šolo in kako knjigo prebrat.
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #11 : petek, 06.10.2006 : 13:26:03 »

Hvala za odgovor  Smiley
Tako nekako sem si tudi predstavljala, mogoče sem mislila, da je malo hujše glede smradu in pobiranja umazanije ven.
Je pa to res pes, ki je nekaj posebnega, vsaj zame.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Komondor
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines