mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 08:46:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 4  |  Tema: jazbečar - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: jazbečar - čvek  (Prebrano 50344 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #15 : nedelja, 25.04.2004 : 13:52:10 »

Za mladicka rabis se kosaro v kateri bo lezal/a,boks ali kletko ter cimvec stvari za grizenje in igrack.Svinjska usesa so najboljsa stvar za grizenje(tudi jaz jih uporabljam za Lino).
Ce imas kratkodlakega jazbecarja potem je dovolj,da kupis gumijasto rokavico in ga/jo vsake toliko poceses,ce pa imas dolgodlakega pa je potreben se glavnik in krtaca.Mislim,da se resaste za trima nisem pa 100%.
Kaj drugega niti ne rabis,oz. ce bos kaj rabila lahko to se naknadno dokupis  Wink

lp,pia
Logiran
Quenyi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #16 : nedelja, 25.04.2004 : 14:00:54 »

No hvala, ker imamo stanovanje ji bom kupila eno lepo ležišče. No v bistvu ga že ima. Vzela sem eno veliko škatlo, jo razrezala, vanjo dala rjuho in tako dobila prelepo ležišče. Če ne mislite 6.000sit ali več dajati za ležišče je to pravi način. Wink Glede igrač, ja zeloo veliko jih bo imela. Nekaj glavnikov ji bom že kupila. Hvala za odgovor. Grin
Logiran
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #17 : torek, 18.05.2004 : 18:26:11 »

Živjo!

Vidim da je ta tema že nekoliko zastarela,pa bom vseeno poskusila Wink

Če se bodo dosedanji lastniki tako odločili, bom posvojila 3 letno resasto jazbečarko(lastniki so se je naveličali Angry)

Zanima me kaj tak kuža potrebuje...vem da je to vzdržljiv lovski pes,pa vseeno-kaj mi priporočate(nega,prehrana,vzgoja)?

Tačas bom pa še malo brskala po netu Wink..najbolje pa je nasvet sliša(prebrati) od izkušenega lastnika!


LP!

Eva
Logiran
Brina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #18 : četrtek, 20.05.2004 : 12:50:14 »

Hojla!

Doma imam jazbečarko (sicer kratkodlako) staro skoraj leto.
Lahko napišem, da je izredno simpatična, prijazna, zaenkrat kar ubogljiva (trenutno hodiva v malo šolo), rada ima ljudi, zlasti otroke... Čeprav je majhna ima ogromno energije. Njen lovski nagon jo sili k temu, da rada vohlja za mišmi in koplje (kar ji poskušam preprečiti in zaenkrat še kar uspešno).
Do drugih psov je prijazna, vendar kljub svoji majhnosti neustrašna.
Glede nege velja kot za ostale kužke: krtačenje, kopanje, striženje nohtov, čiščenje ušeš...
Kar se tiče prehrane je prava mala "kanta za smeti"  Wink, pojedla bi vse, kar vidi. Mi jo hranimo s briketi (mogoče je bolje, da se pozanimaš pri dosedanjih lastnikih, katera hrana ji najbolj odgovarja...).
Imajo pa jazbečarji radi topla ležišča (košarica, blazina...) - še najraje se skrijejo pod oddejo na posteljo ali na kakšen prostor pod soncem.

Jazbečarčki so res prikupni!

Gringo, kar ne morem verjeti, da so se lastniki lahko naveličali takšnega prijetnega kužka  Cry Sad!

LP, Barbara







Logiran
Kajab
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 75


« Odgovor #19 : četrtek, 20.05.2004 : 15:38:45 »

Hojla Gringo

Sama sem imela Dolgodlakega jazbečarja, ki je dočakal zavidljivih 13 let. Nažalost pa ga sedaj ni več z mano.

Po naravi so jazbečarji zelo trmasti psi-vsaj kolikor imam jaz izkušnje. Treba je biti vztrajen. Včasih so malo tečni do drugih psov, ki so večji od njih saj se automatično počutijo zapostavljene.
Glede hrane je najbolje da se pozanimaš kaj je sedaj, drugače pa je moj jedel brikete ali pa kuhano hrano, ki jo je imel seveda rajši.
Zaradi njihove konstitucije moraš paziti, da ne hodi veliko navzdol po stopnicah in ne skače na visoke kavče, saj se v starosti pokažejo problemi s hrbtenico!!
Seveda najraje spijo na kavču, kjer imajo z višine vse pod kontrolo.
Imajo lovski nagon, kar se je pri mojem kazalo z vnetim kopanjem lukenj.
Po izkušnjah z dolgodlakim jazbečarjem ne puščajo veliko dlake, če jih redno krtačiš. Za resaste pa ne vem.

Upam da ti bo to kaj pomagalo, če pa imaš še kakšno vprašanje pa vpraš.

Upam da ti bodo lastniki dali psičko, če jo sami več nočejo ?!? Undecided

Logiran
SIMONA
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #20 : torek, 06.07.2004 : 20:05:31 »

Zivjo ljubitelji jazbečarjev.
Upam, da vas ne bom razjezila. Vendar je pred parimi dnevi
soseda izgubila 11 let starega kratkodlakega jazbečarja (rjavo črne barve). Sedaj bi zelo rada najdla nekoga, ki ima to
pasmo, da bi ji ga podarila, ker je zelo zelo žalostna.
Zelo se trudim iskati po internetu pa po oglasih vendar neuspešno.
Če morda ima kdo od vas tako pasmo in pričakuje
kakšno leglo bi bila zelo vesela če mi sporoči.

Lep pozdravček vsem skupaj.

simona Wink
Logiran
alenkadeutsch
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #21 : torek, 31.08.2004 : 22:05:04 »

Halo!
Imam že škotskega terierja in koker španjela.Rada bi kupila dolgodlakega jazbečarja.Prosim za informacijo o leglu v Sloveniji.Hvala in lep pozdrav, Alenka
Logiran
Kajab
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 75


« Odgovor #22 : sreda, 01.09.2004 : 07:40:01 »

Hojla

Alenkadeutsch: Ker sem sama tudi imela dolgodlakega jazbečarja in so ga lani prehitela leta, ti lahko povem da jih je v Sloveniji zelo malo.
Tudi sama sem iskala spomladi leglo in mislim da je bil v aprilskem ali majskem Kinologu naslov-poglej nazaj(rejci iz maribora). Pa tudi klub jamarjev bi lahko kaj vedel.
Drugače pa jih pri nas nisem zasledila, razen pri preprodajalcih, ki pa ti tako ali tako ponujajo vse, vendar ti jih ne priporočam.
Raje se pozanimaj v Avstriji, Češki ali Slovaški tam slovijo po dobrih rejcih dolgodlakih jazbečarjev.
Drugače pa so te male zverinice zelo trmaste in rade so glavne.

Upam da boš našla kakšnega, saj so to zame eni najboljših psov! No razen še nemške doge Grin
Logiran
bubika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 22



« Odgovor #23 : sobota, 20.11.2004 : 19:04:45 »

NUJNO!!!!!!
Vem, da sicer tole bolj spada med oglase, ampak na vas se obracam, ker vem, da ste tu RES sami ljubitelji jazbecarjev!!! Upam, da bo sporočilo ostalo tukaj, ker si res zelim, da bi ga res prebrali VSI!!!!!

Torej, ODDAM MLADO JAZBEČARKO (verjetno stara okrog 4-5mesecev). Najdena je bila v Beli krajini ob cesti, potem jo je k sebi vzela neka OGABNA družina, ki jo je SPET vrgla na cesto, in nato jo je punca, ki jo je našla prvič in drugič, pripeljala k meni. Jaz že imam enega pasjega najdenčka - posvojenčka, pa tudi dve prav taki mucki in še zajčka ter morskega prašička. Zelooo si želim, da bi jo lahko obdržala, vendar še nisem na svojem, pa tudi za to gre, da bi rada svojim živalcam naklonila maksimalno veliko časa in če ga ne morem, potem živalce raje nimam.
Gre pa za to, da bi rada zanjo našla NAJBOLJŠEGA MOŽNEGA LASTNIKA!!!NOČEM, DA SLUČAJNO SPET PRISTANE NA CESTI!!! Rada bi našla nekoga, ki bi se veliko ukvarjal z njo, jo vozil na sprehode, se igral z njo...

Je najbolj prijazna psička na svetu. Kar naprej se pogovarja z nami, gleda televizijo, obožuje otroke, odrasle, druge kužke, mucke in sploh vse! Najraje pa dirka po travnikih, grizlja razne igračke in spi na moji postelji.

Vem, da si zasluži najboljše in to bi ji rada ponudila z vašo pomočjo.
Če vam je mar za majhno izgubljeno in zavrženo psičko, ki pa ima vseeno neverjetno uravnotežen značaj in ki si ne pusti ukrasti dobre volje kljub slabemu ravnanju, ki ga je doživljala v tej kratki preteklosti in če veste, da bi jo lahko imeli radi ter seveda tudi dobro skrbeli zanjo, mi pišite na mail ali kličite na telefon: *****.

Se opravičujem za tako dolgovezno sporočilo; želela sem pač povedati čimveč.   Smiley
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 21.11.2004 : 16:28:48 »

Bubika, delaš preveliko paniko. Sama sicer nimam izkušenj s prašički in zajčki, imam pa zato z mačko IN psom. Mačke so tako ali tako samosvoje in ne potrebujejo "stalne" pozornosti. Pes že malo več, ampak ni tako hudo. Zajčki in morski prašički pa po mojem lahko nekaj časa preživijo sami. Nikar ne delaj takšne panike. Naredi si nekakšen "urnik" in uskladi si čas pa bo šlo. Pa bodi strpna. Nikoli ni tako hudo, da ne bi mogel zdržati. Sploh pa ne če je psička res takšna srčica. Poskusi najti kakšen klub ali društvo za jazbečarje. Oglas daj tudi v kajin kotiček --> psi. Tam jih dosti pokuka. Če boš natančneje pogledala je tam tudi hm, nekakšno "sodelovanje" med mojpes.net in med.over.net! Oglas daj še na med.over.net, tudi tam so ljudje, ki bi ti z veseljem pomagali. Poskusi še na mojpes.com. Pa  Kiss za psičko! Uživajta!
Logiran
bubika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 22



« Odgovor #25 : ponedeljek, 22.11.2004 : 14:40:27 »

Ojla!

Sporočam veselo novico, da je naša srčica Tajči že oddana eni super družinici!!!
 Grin

Zahvaljujem se vsem, ki ste me klicali in poskušali pomagati.

Se slišmo še kaj!  Cheesy

papa
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 22.11.2004 : 16:38:42 »

Kam pa so jo odpeljali?
 Kiss za Tajčiko Grin
Logiran
JACK
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 4


« Odgovor #27 : ponedeljek, 22.11.2004 : 17:10:15 »

js sm pa meu resastega jazbečarja. to je biu najbl luškan kuža  na celem svetu. biu je ful prjazn pa navezan nn družino. sam se mu je učasih poznou louski nagon k mi je enkrat u gozdu pobegnu pol sm ga pa mogu iskat. pa dr je priče loviu pa če smo bli na kšnm polju je use krtine prekopu. pa bil je učasih zlo trmast pa svojeglau. k je biu star 10 let pa je dobil probleme s hrbtenico in smo ga letos poleti mogli dat uspavat.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 22.11.2004 : 17:11:33 »

JACK
Samo tako, za informacijo:

Opozorilo: Na tem forumu pišemo slovensko! Ko vam tehnika dela težave, uporabite gumb "pomoč"!
Logiran
bubika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 22



« Odgovor #29 : torek, 23.11.2004 : 12:37:15 »

V Ljubljano!
Danes jo odpelje družinica, ki ji je že dvakrat rešola živjlenje in jo je potem pripeljala k meni - poglavar družine ni bil za to, da jo obdržijo. Sedaj pa so po temeljitem premisleku in dogovoru o delitvi nalog, odgovornosti in skrbi sklenili, da jo bodo obdržali!   Cheesy Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 4  |  Tema: jazbečar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines