mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:53:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: lulanje
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: lulanje  (Prebrano 21710 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
quick
gost
« : ponedeljek, 19.08.2002 : 20:50:55 »

Zdravo,

na tem forumu sem nov in bi rad najprej vse skupaj lepo pozdravil.

Zdaj pa tisto, kar me zanima... imam 9 tednov starega zlatega prinašalca. Kuža je danes in včeraj začel "čudno" lulat. Kaj mislim s tem. Lula večkrat po par kapljic, vendar se včasih zgodi, da se zamanj trudi - nič ne priteče, včasih tudi po 20 in več sekund. Doma mislimo, da je možno, da se je malce prehladil, zato smo ukinili vse jutranje sprehode po rosni travi (teh tudi ni bilo tako veliko) in ne pustimo mu spati na samih ploščicah. Je morda že imel kdo kakšne izkušnje s tem in kako bi kužatu stvar vsaj malo olajšal?

Hvala.
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #1 : torek, 20.08.2002 : 06:55:05 »

Kuža ima najverjetneje vnetje sečil/ mehurja, kar ni nič nenavadnega za mlade kužke, vendar ga je potrebno peljati k veterinarju, saj se lahko tako vnetje razvije v kronično vnetje, ki se psu ponavlja celo življenje.

Logiran
quick
gost
« Odgovor #2 : sreda, 21.08.2002 : 20:44:55 »

mm, res je. Vnetje mehurja, ampak nič skrbet, včeraj sma obiskala kliniko, dobila inekcijo in izboljšanje je že bilo vidno danes. Čeprav sva za vsak slučaj danes bila spet na kliniki, kjer je doc za vsak slučaj preveril še urin. Danes je dobil še eno inekcijo in pa tabletke. Važno, da bo vse OK.
Logiran
dina
gost
« Odgovor #3 : torek, 10.09.2002 : 09:35:00 »

Pozdravljeni!

Imam psičko bulmastifko, ki je bila spomladi operirana, ker je ob pojatvi prišlo do "izpada vagine" (ne vem, ali je izraz pravi). Psičko imamo v hiši. Sedaj opažam, da ji po lulanju nekaj časa še uhaja urin in sicer po kapljicah. Kako je bilo pred operacijo ne vem, ker je bila psička pri drugih lastnikih, ki so jo zaradi tega dali tudi stran. Zanima me, ali ima kdo izkušnje s tem in ali je to posledica operacije, ali bo uhajanje urina prenehalo. Psički pri operaciji niso opravili sterilizacije.
Za odgovore se vam zahvaljujem in vas lepo pozdravljam!
Dina
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #4 : torek, 10.09.2002 : 12:54:23 »

Za tako uhajanje je verjetno več možnih vzrokov - menda imajo psičke večjih pasem večkrat težave s tem. Mislim, da bi bilo najbolje, če bi o tem govorili z veterinarjem.
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #5 : nedelja, 23.03.2003 : 09:52:50 »

Tudi mene zanima en problem glede lulanja. Pri teti imajo škotsko ovčarko. Psički se skoraj vsak mesec za dva, tri dni dogaja da se polula ko leži. Zgleda kot da ne more zadržat vode. Ko hodi se ji to ne dogaja. Imaste kaj izkušenj s tem?
Naj povem še to da je psička stalno zunaj.
Že vnaprej se zahvaljujemo in lp, Pia
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #6 : torek, 22.04.2003 : 07:41:08 »

A je bila psica sterilizirana? Pri psici se lahko zgodi, da ne more zadržati vode in se polula. Za to je možnih več vzrokov, če gre za hormonsko, se da stvar rešiti z dodajanjem hormonov, včasih pa je potreben tudi operativen poseg. Vsekakor bi bil verjetno primeren obisk veterinarja.
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #7 : torek, 22.04.2003 : 12:10:37 »

Ja psička je sterilizirana, sem v tem času že ugotovila, da je to uhajanje najbrž zaradi tega, so v temi o sterilizaciji veliko pisali o tem.
Vseeno hvala
Pia
Logiran
mark:)
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #8 : petek, 05.03.2004 : 02:49:13 »

Živjo!

Že kar dolgo časa opažamo čudne težave pri opravljanju potrebe Sad. Ne vemo kako jih naj rešimo.

Težava je taka, da mali ne ve ali ga lulat ali kakat. Nikakor se ne more namestit. Veliko potrebo opravi iz položaja lulati (npr. ob drevo dvigne tačko, da bo lulal, a zgodi se, da kaka) Huh. Da opravi malo ali veliko potrebo mora vedno biti kaka ovira (drevo, hiša, steber, kup snega...). Bilo bi več kot super, če bi se kdaj zgodilo, da bi počepnil kar sredi travnika.

Je imel ali ima kdo podoben problem. Za vsak odgovor bom zelo hvaležen Cheesy.

Lep pasji pozdrav od Marka

P.S. Analne vrečke smo mu že čistili, pa ni bilo nobene razlike.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #9 : petek, 05.03.2004 : 08:53:34 »

Zivjo Mark!

Hehe to tudi naš Bero včasih počne. Dvigne taco ob drevesu, da bi lulal, pa v resnici kaka. Jaz se mu samo smejim. Tega ne počne vedno tako kot tvoj (če sem te prav razumela), ampak samo občasno. Jaz zaradi tega nisem šla k veterinarju.

LP Jana
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #10 : petek, 05.03.2004 : 09:36:52 »

 Grin  Grin Nič nenavadnega, če je pa toliko zanimivega za prevohat. Kdo bo pa mislil na to kako se postavit. Imam doma enega takega.

Tudi to, da išče zaklon (se hoče skrit), je čisto normalno. Velika večina ti celo obrne hrbet , kot otrok - če te jaz ne vidim, tudi ti mene ne.
Pri tako intimnem opravilu hoče tudi pes imeti mir in brez gledalcev, če je le mogoče.

Če je vaš pes mlad, ga pustite, bo že uskladil gibanje z "akcijo". Če pa je to starejši kuža, se navadite, da to pač tako je.

Vsak pes ima svoje "fore". Imam dva psa, eden počne nekaj takego kot tvoj, drugi, pa še danes pri dveh letih včasih lula kot mladič (ne dvigne noge).
Zaradi tega ju ne bom vozila h pasjemu psihiatru, še manj k veterinarju. Če njiju ne moti, tudi mene ne.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
reddevil
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #11 : petek, 05.03.2004 : 09:46:34 »

Cao Mark!

Zelo zanimiv  Wink"problem" Wink, ki ga ima tudi moj pes - star je dve leti. Vedno gre opravljat veliko potrebo tako, da ga bode grmovje v zadnjo plat, oziroma vcasih celo pripopa zadevo na kaksno drevo, zid, stango Roll Eyes Undecided. Tko, da jaz ga vedno stran od ovire vlecem, ker je tezko spraskat zadevo dol z drevesa, da bi jo pospravila. Zelo redko se zgodi, da bi potrebo opravil sredi travnika ali ceste - kot sem ze rekla, ga mora nekej spikat zadej, da je kul.
Je pa res, da nima tezav s kordinacijo - ce gre lulat, dvigne taco in to je to.

Mislim, da s tem ni nic narobe, razen umazana pasja zadnjica in kaksno drevo.
LP, Ana Wink
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #12 : petek, 05.03.2004 : 10:35:17 »

Citat
Zelo redko se zgodi, da bi potrebo opravil sredi travnika ali ceste - kot sem ze rekla, ga mora nekej spikat zadej, da je kul.

 Grin Grin Grin  Tudi naš ima zadnje mesece te izpade, če mu paše, pa naj bo po njegovem!  je pa zanimivo, doma na dvorišču gre na odprti del, brez grmičevja, na sprehodih pa išče "nekej za spikat zadej" Grin Grin
Logiran
mark:)
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #13 : sobota, 06.03.2004 : 17:09:06 »

Hoj!

Hvala vsem za odgovore. Naš mali, na žalost, vedno opravlja veliko potrebo na tak način. Smo se že sprijaznili Grin. Če mu tko paše, pol naj pa tko Cheesy!

Lep pozdrav, Mark
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #14 : četrtek, 18.03.2004 : 21:53:18 »

Kaj pa če bi mu pokazali kako je prav? Hmmmm, kadar bi spet šel kakat na tak način bi ga prijeli za zadnji tački in mu jih razširili, če bi vztrajal v vašem položaju bi ga pohvalili? Ne vem? Huh
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: lulanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines