mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:09:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 143841 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1080 : ponedeljek, 27.10.2008 : 22:00:52 »

Nisem iz Celja, ampak vseeno Wink

Treningi so celo leto vsaj enkrat na teden, plus veliko vikendov (v jeseni skoraj vsi) je zasedenih. Pol so tu še razna izobraževnja, tabori, obvezne vaje...
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1081 : četrtek, 30.10.2008 : 07:31:45 »

mislim da ni potrebnega najavljanja, saj prideš prvič pogledat in se tam pol dogovoriš. treningi so 2x na teden 1x v ruševini (torki), 1x na poligonu(petki). samo jutri odpade, zaradi praznika. do sedaj smo ob petkih imeli ob pol sedmih, samo se bo verjetno prestavilo na prej. no bi bilo skoraj bolje ja če pokličeš prej, da veš zaradi ure.ki je ponavadi dorečena na isti dan.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1082 : četrtek, 30.10.2008 : 07:32:48 »

aja pa namig: v brskalnik vpiši kdrp, pa boš izvedela kaj več.
Logiran
chory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


WWW
« Odgovor #1083 : petek, 21.11.2008 : 19:43:36 »

http://www.mojvideo.com/video-v-sluzbi-cloveka/787205b2f663d420be7b
To je naša Kalica Cheesy
Logiran
chory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


WWW
« Odgovor #1084 : petek, 21.11.2008 : 19:45:00 »

http://www.mojvideo.com/video-lara/f1b762052f3f69eaa5a3
In to je naša Lara.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1085 : petek, 29.05.2009 : 18:55:21 »

nekaj utrinkov mojega pajkastega psa iz predstavitve reš. psov v NM vojašnici Smiley

midva pozorno poslušava kaj sledi Grin


pozornost


vračanje do psov pri vaji sedi


''oblačimo'' psa za transport; Tayos zraven in njegovo zelo dobro nadelano prosto čakanje   Smiley


toliko od mene in Taykca pajkca Cheesy
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #1086 : četrtek, 15.10.2009 : 20:41:08 »

So med lastniki reševalnih psov zares vsi odgovorni lastniki? Je odgovorno skrbništvo in ljubezen do psa, če ga po neuspešno opravljeni vaji maltretiraš in se dereš nanj še dolgo? NE!
Če oseba, ki se bo prepoznala obiskuje tale forum naj ji povem, da mi je zelo žal, ker svojega psa kaznuje za svoj neuspeh.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1087 : petek, 16.10.2009 : 10:44:20 »

Tak vodnik itak ne bo s svojim psom dosegel nič. naravna selekcija.
Logiran
tis
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #1088 : sobota, 17.10.2009 : 17:04:58 »

So med lastniki reševalnih psov zares vsi odgovorni lastniki? Je odgovorno skrbništvo in ljubezen do psa, če ga po neuspešno opravljeni vaji maltretiraš in se dereš nanj še dolgo? NE!
Če oseba, ki se bo prepoznala obiskuje tale forum naj ji povem, da mi je zelo žal, ker svojega psa kaznuje za svoj neuspeh.

No ja, situacije ne poznam a vseeno bi bilo bolje, da bi te svoje misli povedala vodniku v obraz ne pa, da se tu "nekaj" piše. Je pa res, da so tudi med reševalci še taki, ki so s svojimi psmi grobi. Žal Sad

Obstoja pa seveda tudi druga plat medalje (s tem nikakor ne zagovarjam grobosti, da se ne bo kdo slučajno sprožil). Psi morajo biti res poslušni in na neposlušnost je treba ustrezno reagirati. Jaz sem bil že neštetokrat opredeljen za tirana, ker me je psica morala nekje počakati (npr. pred trgovino) ali pa, ker je morala biti psica na prostoru ipd... Zadnjič pridem iz trgovine in vidim neko "mamo", ki se pogovarja z mojo psico, kako je boga in kako mora imeti groznega gospodarja, ker me mora tam čakati in, kako me lahko ima sploh rada, ker... BOLANO!

Pes je pes. Mora ubogati. Reševalski pes še toliko bolj, ne zaradi učinkovitosti temveč zaradi varnosti.

Najbolj na one mi gredo lastniki, ki dajejo psem več pravic kot jih ima marsikateri človek in imajo potem nevzgojene pse, ki maltretirajo vse naokoli. Je to odgovorno skrbništvo?

p.s. še slika res zmaltretiranega psa... sem jo moral po uspešnem iskanju odvleči od ruševine, ona bi pa še kar iskala.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #1089 : sobota, 17.10.2009 : 18:13:49 »

Vodnici je bilo povedano, da se tako ne ravna, da s svojo grobostjo ustvarja ravno nasprotno, kot si želi. Grobost ni mutivacija.Še sploh ne kadar je nezaželjeno vedenje kaznovano ne takoj in zdaj ampak šele potem. Sem naivna, ker sem bila prepričana, da so v tej disciplini vsi okej. Zato sem o tem pisala.
Občudujem ostale reševalce, ki imajo svoje pse radi, ne glede na uspehe ali neuspehe. Čestitam!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1090 : sobota, 17.10.2009 : 19:02:18 »

 me zanima kakšna grobost je bila izvajana...(kakšne vrste maltretiranja?)

Sem naivna, ker sem bila prepričana, da so v tej disciplini vsi okej.
Nikoli niso VSI ok vsepovsod... izjeme obstajajo ne samo v pasjih področjih, temveč vsepovsod.
tudi vsake oči imajo svojega malarja, ko sem jaz še po LJ kolesarila z malim Maikom sem bila ničkolikokrat označena za pravo mučiteljico, ker je majhen pes moral teč ob kolesu Grin
včasih je kazen potrebna. v nasprotno me ne bo nihče prepričal. so pa seveda reševalci še toliko bolj izpostavljeni očem in v večini oči ne-reševalcev za vzgled.
me pa ne bo nihče prepričal, da svojega psa v primeru kršenja določenih stvari tudi sredi treninga ne bom pošteno kaznovala (kar ne pomeni brcanja ali tepeža, ne izključuje pa stresanja za vrat, obračanja na hrbet ali odvlečenja za ovratnico, če je to potrebno!). v kolikor je obnašanje nezaželjeno, celo ogrožujoče za druge ni druge poti - vsaj zame Roll Eyes

menim pa, da tukaj vendar govorimo o drugih stvareh in sicer nepoznavanju vodnika pasje psihe, gradnje naveze vodnik-pes in vseh teh ''osnovnih'' zadev...
in to, da se psa kaznuje po neuspehu je samo stresanje VODNIKOVE frustracije, odraz zelo slabe naveze in nezavedanje, da vse NI odvisno samo od psa, saj reševalni team ni le pes, temveč tudi vodnik...


tis, punca pa res zgleda čist zmozgana, ja boga Cheesy



Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #1091 : sobota, 17.10.2009 : 19:26:56 »

Se strinjam s tabo Teja  Smiley .
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #1092 : sobota, 17.10.2009 : 19:30:07 »

Sem prehitro pritisnila. Se strinjam v vsem razen s tem, da pes teče ob kolesu, saj ti ne more pokazati kdaj je preveč utrujen, ali pač ?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1093 : sobota, 17.10.2009 : 19:55:05 »

bi pa jaz šla še v drugo smer in sicer ali se bosta vodnik in pes vedno 100% ujela? Smiley

na tem filmčku je pes, ki je zakompliciran do kraja - Tayos.
http://www.youtube.com/watch?v=8mF0uf5LZ8w

po eni strani zahteva izredno doslednost, po drugi, bolj močni plati pa je pes tako psihično občutljiv, da ga določene zadeve spravijo v tresavico, puzanje in grozno paniko... če je na veterini na mizi npr. bo on splezal v sekundi name (skoraj dobesedno na mojo glavo)... Kot bi imel dve osebnosti Lips Sealed
ne boji se pokov, grmenja, streljanja, prej ga to razkuri in oponaša policijske pse Wink, on se boji čisto drugih stvari - psihično je trd oreh. ali ga ne pogruntam ali pa si pred ne vem čim zatiskam oči Undecided

na iskanju se ne bo ustrašil ničesar, tam se mu dobesedno meša... na poslušnosti pa bom uporabila napačno intonacijo- pes bo z delom končal...
Z Oxo je bilo enostavno, pa čeprav sem morala fajn dvigat njeno motivacijo in samozaupanje, poleg vsega so bile še težave z oddaljevanjem od mene v začetku, začeli sva s tem pa itak šele pri njenih 4 letih in pol... Ampak je zalaufalo kot šus, psica živahna na poslušnosti, oči je imela samo zame - je distraktorji niso zmotili, iskala z navdušenjem itd...
Sedaj pa Tayos... dela zraven Oxe že od majhnega... ampak ne vem kako bova uspela, ker je psihično izjemno zahteven pes- to ne pravim samo jaz, temveč tudi strokovno usposobljeni inštruktorji Roll Eyes že na filmčku se vidi ogromna razlika pri odpoklicu; psica priteče s polnim gasom, Tayos pa zasanjano drobenclja...

ne vem ali je takšna razlika samo zaradi spola psa ali je tukaj kaj drugega...
po domače povedano sva s psom v konfliktu...
ima Lanabela morda kak nasvet? Smiley

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1094 : nedelja, 18.10.2009 : 14:58:04 »

zanimivo je, kako se raznorazni zaščitniki živali praskajo, kjer jih ne srbi. nas so že napadli, ker naj bi se psi, ki so  na privezu čakali, da pridejo na vrsto za iskanje, mučili. Enkrat je ena gospodična, ki se je predstavila kot čalnica ne vem več katerega društva, pse celo začela spuščati. O tem, kakšne težave imam z občasnimi zavaljenimi lenobami (vse so zavaljene in vse so ženske) ki se zgražajo nad psi, ki tečejo ob kolesu (in počnejo tisto, kar imajo v življenju najraje in v čemer najbolj uživajo) raje ne bi. Je toliko huje, ker so polarci in naj bi jim bilo silno vroče.
kar pa se tiče šolanja, čisto  vsi ruševinarski psi niso izšolani po izključno pozitivnih metodah, kar se mi ne zdi problematično. Tudi se zahteva od teh psov kaj več kot delajne trikcev in hoja na povodcu. Ker psi delajo pogosto samostojno, ne da bi jih vodnik sploh videl, morajo absolutno spoštovati meje, ki so jim postavljene. Prekrške je včasih treba tudi kaznovati.

Druga stvar pa je izživljanje nad psom. kaznovati psa, zato ker ni našel markerja in to po koncu preizkušnje je nonsens. tak vodnik ne bo dosegel nič.
osebno sem samo enkrat ne eni preizkušnji videla psico, s katero je vodnica grobo postopala (in je imela temu primeren uspeh na koncu preizkušnje). Pa še niti iz slovenije ni bila.
Logiran
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines