mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:20:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 143209 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #15 : petek, 31.01.2003 : 10:40:52 »


Ja Slovenci so "usekani" na retrieverje vseh vrst. Pa na NO tudi jasn. Verjetno zato, ker so prvi pravi naturščiki za reševalno delo, drugi pa še vedno veljajo za mercedese med psi.
Ampak v moji zdajšnji ERP imamo: bokserje, bernko, avstralsko ovcarko, labradorce in zlate prinašalce, welsh springer spanjelko, pa mešance...pisano uglavnem.


LP



Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #16 : petek, 31.01.2003 : 21:31:16 »

Floki: Ja doga je tudi dober reševalec! Cheesy Jo je imel naš inštruktor, a je žal nesrečno poginila. Cry Cry

Ewchy: Midve z Oxo sva začetnici. Cool Cool
Osnove ima baje dobre (osnovna poslušnost brez vrvice, veselje do dela, neagresivnost, vodljivost...)   Problem je le ''aport'' saj jo težko navdušim za igračko, kaj šele za prinašanje! Roll Eyes Tongue  Ampak naj bi se VSE DALO!
Koliko časa si pa že ti v tem?
Logiran
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #17 : sobota, 01.02.2003 : 16:41:13 »

Doga, o kateri sem govorila, je bila iz vrst reševalnih psov Slovenije. Lahko da celo tista, ki jo omenja Teja. Saj pravim, tega je že nekaj časa nazaj.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #18 : nedelja, 02.02.2003 : 19:33:56 »

Teja, a je potem ta vaš inštruktor slučajno Sebastjan Dolenc?

Lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #19 : nedelja, 02.02.2003 : 20:06:31 »

Ja točno tako! Grin Sebastjan z Dono! Wink

No moram povedat, da danes, ko sem se skrila Oxi celo nisem rabila takoj spodbujat za glas! Cheesy Ko je priletela do mene je že kar sama nekaj začela... Wink
Ampak sem pa jezna, ker je malo prej odfrčala na samostojni sprehod, ko sem peljala Tori na wc!! Angry Sad Nevem kako ji ni dovolj skoraj 2 uri skupnega sprehoda s Tori (in mano seveda Cool ) in še 2 uri potepa do mesta...  Huh Tongue
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #20 : nedelja, 02.02.2003 : 21:13:47 »

Aha. Se mi je kar zdelo da mora biti to ta. Jaz sem ga enkrat videla ko je delal s to dogo. me je kar malo presenetilo saj sem prvič videla dogo med reševalci. Takrat sta delala ovire in ne vem če je naredil kakšen izpit z njo. Ali pač? Huh
ja, Dona je pa res super psička. Kljub svoji starosti še vedno neumorno in z vso predanostjo išče ponesrečence...

Teja, a potem delaš z obema psičkama?
ja ti naši kužki res nikoli nimajo dosti sprehodov...
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #21 : nedelja, 02.02.2003 : 22:00:08 »

Sem bila tudi jaz presenečena, ko sem jo prvič videla! Grin Sem mislila, da jo bo imel za ''okras'', potem pa izvem, da bo tudi dogica poskusila reševat!! Cheesy No tega je že kar dolgo in nevem, če je naredila kakšen izpit.
Hm, še eno vprašanje ;
če je reševalec doga, a bi potem lahko reševal tudi irski volčji hrt?! Grin Grin Cool

Ne, delam (oz. začenjam Wink ) samo z mlajšo psičko. Za rotko nisem nikoli pomislila, da bi lahko to počela, saj je dominantna do drugih psic in bi bilo nemogoče! Sad Je pa v ERPS en rottweiler, tako da se očitno tudi s to pasmo da, če to počne že od majhnega.
Pri Oxi sem se odločila za reševanje prav zaradi neagresivnosti in veselja do nekega dela, ter vodljivosti... Wink
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #22 : ponedeljek, 03.02.2003 : 14:15:33 »

Ja jaz sem jo videla kakšni 2-3 leta nazaj. Ja za rotko vem kira je, psička zelo dobro dela, kar me je tudi malo presenetilo. Tudi ni agresivna do drugih psic in to je zelo pohvalno.

Mislim da je pri irskem volčjem hrtu enako kot pri landseerju in tudi (po moje) pri nemški dogi. Vsekakor lahko delaš s takim psom, vendar nekih vrhunskih rezultatov ne moreš dosegati. Ne vem sicer kakšen karakter imajo, vendar je po moje problem v velikosti in okretnosti.

Veliko uspehov z Oxo pri reševanju.

Katere pasme pa je? Kako dolgo se že ukvarajta s tem in koliko je stara?

Lp, Eva
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #23 : ponedeljek, 03.02.2003 : 20:11:22 »

Eva, katero rotko ti misliš? Cheesy Jih je pa potem očitno več! Smiley
Jaz sem imela v mislih Odin-a.

Oxa je hči moje rotke  Grin Grin križana z irskim setrom. Stara je 4 leta (mislila sem, da je totalno prestara!! Roll Eyes ) sva pa še čisti začetnici Cool

Kako pa kaj tvoja zlatka?
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #24 : sreda, 05.02.2003 : 19:17:31 »

Ja, potem pa res misliva drugače. Jaz sem mislila za rotko iz KD Ljubljana. A je ta Odin mogoče full agresiven do drugih samcev? Iz katerega KD pa si?

V bistvu sem jaz tudi začela dokaj pozno, vendar sem šele takrat zvedela da to sploh obstaja. Treniram pa že približno dobri dve leti. Nekaj takega. Starejši goldi pa bo star 5 let.
Mlajši je v bistvu bolj kot ne od sestre, z njim pa bo verjetno trenirala agility.

Lp, Eva
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #25 : sreda, 05.02.2003 : 20:23:28 »

Kolikor jaz vem je bil Odin agres. do samcev in je bil potem kastriran. (?)  To vem samo prek neta, nič osebno Grin
Kaj pa ti veš o tem rotku? Vrjetno potem misliva sedaj istega samca.

Sem pa iz Novega mesta.

Veliko uspehov in lepih trenutkov s pesjančki!! Grin Grin

Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #26 : četrtek, 06.02.2003 : 14:20:02 »

Potem verjetno misliva istega rotija. Temu so vse vsi izogibali na daleč, bil je res full agresiven do samcev, do psic ne. Tudi je bilo težje delati z njim, saj če so delali v skupinah, so morali paziti, da so ga vedno dali v družbo psic, ker drugeče bi bilo ojejoj. Ga pa že nekaj časa nisem videla, dvomim da sploh še dela.

Tudi jaz ti želim veliko uspehov in lepih trenutkov s kužki!

Lp, Eva
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #27 : ponedeljek, 10.02.2003 : 20:06:40 »

Jupi!  Grin Grin
Danes na sprehodu sem se Oxi 2x skrila in se potem zadrla, da naj išče... Cool  Prvič sem jo mogla še malo (res malo Grin) spodbujati, tadrugič pa sem bila čisto tiho in se je začela ''dret'' sama od sebe. Happy js! Cheesy

Pa glede aporta tudi dobre novice;
Ko je videla, kako navdušena sta Tori (rota) in Kelt (dobi) nad aportom je še sama poskusila in ji je bilo totalno všeč!! Wink
Kako je zanimivo, kaj vse se da psa naučit... Tudi če ni več rosno mlad... Smiley

Eva: kolikokrat pa ti vadiš s svojim pesjančkom?
Sta že dala kakšen izpit čez; zanima me če so težki??!! Grin Grin

LP
Logiran
jania
gost
« Odgovor #28 : sobota, 01.03.2003 : 23:58:30 »

Teja zivjo!!

Jutri zal trening odpade.. Glede izpitov pa... hmm..tezki?Kakor za koga. Izpit sam ni toliko pomemben..Pomembno pa je, da s psom delujes kot "team".En drugemu morata "brati misli". Zelo dobro moras poznati psa, kako se v doloceni situaciji vede.
Jaz svojo psicko zelo dobro poznam pri delu. Se preden zalaja vem kje je ponesrecenec. Najtezje,vsaj pri zacetnikih je to, da ne zaupajo psom in potem vse pade v vodo.
Sicer pa ..ves kaj..
Na treningu ti lahko povem se kaj vec!
Eva tebi in Mixu pa en lep pasji pozdrav!!

Jana, Visa, Ijen
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #29 : nedelja, 02.03.2003 : 08:52:40 »

Živjo!

Teja, me veseli da psička dobro dela! Ja naredila sva en izpit R1, letos spomladi greva na drugega IPO1. Tako kot ti je povedala jania, da moraš zaupati svojemu psu in ga čim bolje poznati, kako reagira v določeni situaciji. Zato ga pa čim več opazuj, tudi v igri z vrstniki, na sprehodu, na treningu,... Opazuj jo, kako se vede preden pride do markerja (če jo seveda lahko vidiš) in boš tako tudi lahko vedela, kdaj je našla ponesrečenca še preden bo zalajala.
Jania, hvala za pozdrave! Pošiljava nazaj!  Wink
A prideš na Vršič?

Lp, Eva & Co.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines