mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 10:50:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: APPENZELLER SENNENHUND - čvek
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: APPENZELLER SENNENHUND - čvek  (Prebrano 20964 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« : ponedeljek, 17.03.2003 : 22:27:36 »

Executive director Y.DE CLERCQ sekretariata FCI mi je danes osebno pismeno sporočil,da je moja psička pasme apepenzeler sennenhund DIANA V.GAICHT internacionalni šampion.
Uradno čestitko in diplomo bom dobil kasneje preko Kinološke zveze Slovenije.
Vabilo na gala "API" piknik sledi!
Tone Hočevar
P.S.Pustite se presenetiti

[spremenjen naslov teme; Jana]
Logiran
ula
gost
« Odgovor #1 : četrtek, 26.06.2003 : 21:31:31 »

Pozdravljeni ! Po dolgem iskanju kakeršne koli informaije o tej dokaj redki (pri nas) pasmi sem naletel na vaše obvestilo. Edino kar mi je do sedaj uspelo najti je vaš članek v reviji Moj Pes.
Smo družina, ki je pred kratkim ostala brez bernske planšarke Ule, ki jo je pri petih letih pobrala huda displazija. Kljub iskanju in tehtanju se spet in spet vračamo na švicarske pasme, vendar nimamo poguma še enkrat poskusiti z bernskim planšarjem. Je preveč boleče. Tile Appenzellerji so nam vse bolj všeč, zato vas prosim, če mi lahko posredujete kaj več podatkov o teh kužkih. Zanima me predvsem njihovo zdravje, način bivanja ( vrt, pesjak), ali v Sloveniji sploh obstaja kakšno leglo in na koncu kako se gibljejo cene takih kužkov.
Logiran
d_igor
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 1


« Odgovor #2 : petek, 27.06.2003 : 11:20:10 »

Živjo!

Najprej iskrene čestitke Tonetu! Mislim, da sva s Čino lahko zelo ponosna! Že dalj časa se odpravljava na obisk k vam v "rodno" Sostro, pa sva žal založila vašo telefonsko številko...

RE:Ula...Kar se pa izbire pasme tiče, lahko iz osebnih izkušenj rečem, da gre za zelo "navihane" pse, polne energije, ljubijo tekanje, zelo se navežejo na lastnika, puščajo le malo dlake, tako da so primerni tudi za stanovanje, so zelo zaščitniški, nezaupljivi do tujcev...skratka čudoviti so! Najboljši naslov za leglo je *****! Zagotavljam vam, da ko bnoste enkrat imeli appenzellerja, ne boste hoteli psa druge pasme! Aja, pa upam, da vas ne motijo komentarji mimoidočih kot so: "Poglej kako je lep. A ni tole Bernski? Ne, ne pomoje je pa mešan z njim..."   ; DLP dremelj igor
Logiran
ula
gost
« Odgovor #3 : ponedeljek, 30.06.2003 : 11:32:31 »

Gospod Hočevar, takoj ko sem prebral Igorjevo sporočilo sem vas poklical in se z gospo dogovoril za obisk in v petek sem si že ogledal vašo lepotico. Upam, da bo vse tako kot mora biti in da bom v začetku septembra postal ponosni lastnik enega od mladičev. Pričakovanje novega prijatelja je vsaj malo ublažilo žalost ob izgubi Ule.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #4 : ponedeljek, 30.06.2003 : 15:56:38 »

Zanima me koliko predstavnikov te pasme je samcev,oz.koliko samcev te pasme je v Sloveniji??

lp,pia
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #5 : ponedeljek, 30.06.2003 : 23:12:00 »

Spoštovana PIA...
Ne razumem sicer v celoti vprašanja ,je pa res ,da bi veljalo uvoziti psa za razplod pasme API ,ker moja psička Diana "daje" predvsem mladiče ženskega spola.Če sem prav razumel vprašanje,me bo veselil vsak klic v tej smeri.Mogoče pa skupaj najdemo nekje v smeri Apenzella kakšnega plemenjaka.
Tonko
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #6 : nedelja, 05.12.2004 : 20:40:56 »

Mene pa zanima ali je še kakšen lastnilk Apencelerja razen mene in Tonkota na forumu. Glede na to, da je v SLO nekaj čez trideset primerkov te pasme bi se skorajda moral najti še kakšen ponosni lastnik API-ja Smiley

LP Calvin
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #7 : nedelja, 05.12.2004 : 20:44:21 »

Calvin  Shocked Huh Tongue Roll Eyes
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #8 : ponedeljek, 06.12.2004 : 09:05:08 »

sej veš... Jekyll in Hyde, en se ne zna prijavit na forum pa izkorišča drugega Roll Eyes Grin
Logiran
Toncek
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #9 : torek, 03.05.2005 : 10:03:23 »

Pozdravljeni,

iščem leglo za naslednjo pomlad.
Na Bledu opazil mladičko (po besedah lastnika je bil kupljen pri Hočevarju) in moram priznati, da je izjemno lep, skladen in prijetne narave.
Prav takšno si tudi mi želimo.

Veseli bomo vsakršnih informacij.

LP
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #10 : torek, 10.05.2005 : 16:54:51 »

Jaz bi vprašal pri Tonkotu on bi bil najboljši naslov za leglo naslednjo pomlad
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #11 : ponedeljek, 06.06.2005 : 11:05:56 »

Evo takole,
Moram se malo pohvalit, Naša Dina je dobila na evropski razstavi v Tullnu res. CACIB. 
2. mesto med psicami. Grin Grin Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cool Cool Cool
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #12 : ponedeljek, 06.06.2005 : 11:06:24 »

Slikce še pridejo
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #13 : ponedeljek, 06.06.2005 : 11:09:51 »

Cestitke!
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #14 : ponedeljek, 06.06.2005 : 14:21:19 »

Čestitke Dini tudi z moje strani!  Cheesy
Koliko pa je bilo prijavljenih appenzellerjev?

Lp
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: APPENZELLER SENNENHUND - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines