mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 14:13:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 215106 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« : petek, 11.10.2002 : 12:15:26 »

Zivjo, Wink
ful je lustkan ta teriercek. Se mi zdi idealen psicek za ljudi, ki so jim vsec majhne pasme.
Ali kdo ve kaj vec o tej pasmi oz. ali ga ima doma kdo od forumovcev?
Pa lep pozdravcek,
Mateja
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #1 : ponedeljek, 14.10.2002 : 19:32:52 »

Zdravo!

Sem lastnica 9- letnega westija, ki je zelo scartan. No uglavnem so to zelo živahni psi, radovedni, samosvoji in pa malce trmasti. Primer: če dežuje ne bo šel ven pa tudi, če ga zelo tišči. Drugače je pa kar ubogljiv, moram povedati, da sem našega psa učila ko je bil star 5 let. Ker prej sem bila še premlada in se nisem toliko ukvarjala s tem. Sedaj pa kar dosti ukazov uboga npr. sedi, prostor, poleg, tačko pa še kaj bi se našlo. Naš je zelo ljubosumen na papigo, ki sem jo dobila pred enim letom.
Terry je tak naš družinski scartanc in vedno ko dobimo obisk prinese darilo potem se pa na hrbet vrže in ga je treba čohat.
Če te še kaj zanima piši.


LP

Pia&Terry
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #2 : torek, 15.10.2002 : 09:32:10 »

Ojla, brin oz. Mateja,

tudi jaz imam doma westieja, in to kar dva. Oba sta moskega in se full dober prenasata. Na zacetku se je ta starejsi (2'5 let) zacel mal prenajedat iz protesta k se je cutil ogrozenega (kar pr' visavcih ni glih navada, da se prenajedajo), sam se je potolazil. Ja, tamali je pa sedaj star 5 mesecev in je cista igraca. Moja sta oba nora na otroke in nobenmu ne bi nic naredila, samo zacneta po njih skakat in lubcke talat in, ce otrok tega ni navajen se lahko full ustrasi. Tko, da na sprehodih je treba pazit.
Karakter visavcev je itak cist odstekan, so igrivi in polni energije se zlo dolgo, zato bo treba kr' v solo, ce nimas nobenih izkusenj z vzgojo.
Ja, kar se pa tice ***** in njegovih visavckov, so pa full cortkani. Tega legla glih ne poznam, sem pa ze vidla njegove mladicke iz druzga legla in so bli full lustni. Poznam tud enga psa iz njegove vzreje k je full lep predstavnik svoje pasme in tud kr' uspesen na razstavah.
Ce te pa se kaj zanima pa kr' vprasi.

lp, Polona
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #3 : torek, 15.10.2002 : 11:08:11 »

Polona,
ne zanimam se za nakup te pasme. Imam ze prinasalca, pa ce bom kasneje kupovala se enega psa, si bom kupila veliko pasmo - da bosta skupaj v .
Me je pa presenetil tvoj stavek, da je potrebno to pasmo solati. Namrec, to je zelo majhen kuza, cetudi je zivahen, se ga ne ustrasi noben... Pri vzgoji se morajo postaviti pravila med psom in clovekom, to je potrebno pri vsaki velikosti psa    (da pes ne sme skakati po mizah, da se ne prosjaci za hrano ...). Ampak smisla pri solanju pa res ne vidim za to pasmo. Meni je na teh psickih vsec ravno njihova zivahnost in pogum (v blizini imajo to pasmo in je ful zivahen, vse dokler ne vidi velikega psa, takrat pa se pogum nadaljuje iz lastnikovega narocja). Moje mnenje je, da naj bodo zivahni in naj skacejo okoli. Problem nastane pri velikih psih, ki te poderejo na tla, ko ti hocejo obraz polizati.  

Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #4 : torek, 15.10.2002 : 11:25:25 »

Sem mal prehitro poslala sporočilo. Imam se  vprasanje.
Ali kuza pusca dlake?  Kako pa je z zdravjem, ima pasma kaksne potencialne zdravstvene probleme?
Vidim, da vas je kar nekaj, ki imate te kuzke doma - sem vam kar fovs Smiley. Pri takih kuzkih ti ni nikoli dolgcas.
Pa lepo se imejte.

Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #5 : sreda, 16.10.2002 : 07:04:46 »

Brin, jaz pa tudi mislim, da je vse pse potrebno šolati - no, vsaj dobro vzgojiti, k čemer pa šola dosti pripomore. In ni res, da se majhnih psov nihče ne boji - če drugega ne, te je lahko strah za hlače!!

Enkrat sem videla kužke iz šole Švrk - kar dva sta bila westija, ki so delali poslušnost, poleg tega pa so tudi skakali čez ovire, delali prevale ipd. Prav lepo je bilo za pogledat!
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #6 : sreda, 16.10.2002 : 09:13:40 »

mm,
da ne bo spet nesporazumov: po mojem je sola samo v pomoc, drugace pa morata sama pes in lastnik vzpostaviti odnos. Strokovnjak ti lahko v soli samo svetuje, vse ostalo je na lastniku.
No, nikakor pa mi westi ne deluje kot pes, ki zahteva tako striktno doslednost kot npr. rotweiller ali samec zlati prinasalec- prosim lepo, upam, da ne bom spet dobila nazaj kaksen email, da pse oznacujem oz. karakteriziram.
Je pa res, da westijev ne poznam, zato  toleriram moznost, da pasma zahteva veliko doslednost.
Pa lep pozdrav.
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #7 : sreda, 16.10.2002 : 10:13:44 »

No, Mateja, ce ti najprej odgovorim na tvoje vprasanje. Westieji ne puscajo dlake, ce psa redno na 2-3 mesece trimas in vsak dan redno skrtacis. Zanemarjeni psi te pasme, pa prav gotovo puscajo dlako, saj poznam kar nekaj takih primerov, pa tudi pri svojih vidim, da je tako ce malo zamudim s trimanjem. Kaksnih hujsih dednih bolezni ta pasma nima, najvecja nadloga so predvsem problemi s kozo (razne alergije) in serboreja.

Kar se patice solanja. Se definitivno strinjam, da so sole zato, da ti kvecemu lahko pomagajo doloceno stvar naucit oz. odpravit. Ti si pa tisti, ki more sam - doma, s psom se zelo veliko delati. Ne, strinjam se s tabo, da westie ni pes za solanje. Ceprav je majhen je zelo mocen in zna na sprehodu hudo vlecti. Moj tamali je cist nor na otroke in rine prav k vsakemu in marsikdo se ga boji, ker ne pozna psa. Pa ni stvar samo o otrocih, pravilno socializiran mora obvladat povelja kot so: odpoklic, sedi, prostor, lezi, poleg in podobno. To rabi vsak lastnik psa vsak dan, v mnogih okoliscinah in, ce hoces, da je pes pravi druzinski clan se toliko bolj, neglede na vrsto pasme in velikost psa. In to je ubistvu sve kar sem hotla povedat s solanjem westija.

Glede njihovega karakterja, je pa res, prav je da ostanejo taki, ker imamo take najrajsi. In verjemi mi, da se njihov karakter ne spremeni, ce ga pravilno socializiramo (solamo).

lp, Polona
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #8 : sreda, 16.10.2002 : 10:40:20 »

Polona, seveda mora biti pes vzgojen. In glede na to, da imamo doma pse ze od nekdaj, se tega pomena se toliko bolj zavedam. Tudi jaz sem svojga prinasalca solala.
Sva isto mislili, samo povedali sva na drugacen nacin.
Pa da ti se iskreno povem, zakaj toliko sprasujem o tej pasmi:namrec necakinja, stara 9 let, si blazno zeli psa. Najprej je hotla prinasalca, pa smo ji koncno le dopovedali,da pride v postev le majhen kuza, da ga bodo lahko obvladovali. No, in tako je prisla do westija.
Ali bi bila tako prijazna, pa bi mi povedala se ceno rodovniskega psa - ce jo mogoce ves.
Hvala ti vnaprej in veliko veselja z westijem.  Cheesy
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #9 : sreda, 23.10.2002 : 18:48:12 »

Brin

Cena belega višavskega terierja je pri nas 500 EUR v tolarski protivrednosti,sem jih pa kar nekaj slišal od "vrhunskih slovenskih "vzrediteljev da "ceno zbijam".
Pri izboru belega višavskega terierja si dobro oglejte starše.
Karakter ter popolnoma bela barva dlake s črnim pigmentom.
Ne nasedajte trikom ,da psi niso skopani in so zato malo porumeneli.Pred leti sem izrezljal silhueto višavskega terierja in sem več kosov pobarval v različnih barvah.Ko me je sodnik g, Šinko vprašal :Kaj pomeni zelen višavec ,sem mu dejal:"Če vzrejna komisija dovoli vzrejati mladiče,katerih starši niso popolnoma beli so lahko rumeni,kremovi,rdeči ,vijolični ,modri ali pa tudi zeleni."Standard dopušča samo bele,komisija pa nekoliko pobeljene s kredo za razstave.Malo za šalo,malo zares.
Tonko
Logiran
Ursa
gost
« Odgovor #10 : nedelja, 19.01.2003 : 13:58:05 »

Vidim da vas ima veliko doma te kužke. Nekdo mi je rekel, da zelo radi lajajo pa me zanima če je to res in če se ga da tega odvaditi, ker bi zelo motil naše stanovalce. Pa še nekaj. Približno koliko bi stal višavski terier z rodovnikom in koliko brez? Huh
Ali slučajno kdo ve, kje so kakšne slike višavskih terierjev, da jih pokažem atanu, ker hoče videt kaki so. :-/
Logiran
Ursa
gost
« Odgovor #11 : nedelja, 19.01.2003 : 16:49:25 »

HVALA, HVALA, HVALA, HVALA!!!!!! Grin Grin
Dobim ga. Mami je na moji strani, ata pa zaenkrat še proti (poudarek na zaenkrat), sestre pa ne upoštevam ker je zagrizena nasprotnica živali. Zdj se grem pa iskanja mladičev pa seveda branja lotit.A slučajn kdo pozna koga ki ima mladiča in bi jih ugodno prodal?
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #12 : nedelja, 19.01.2003 : 18:22:25 »

Ursa, mislim, da si moras najprej priti na jasno kaksnega visavca hoces: z ali brez rodovnika. Osebno ti priporocam, da kupis psa z rodovnikom. Ker imas tako vsaj eno garancijo o psu in njegovih prednikih. Vsak dober vzreditelj te bo o  vzgoji in negi dobro poucil in pomagal naprej. Cene takih visavcev so od 150.000 do 170.000 SIT. Brez rodovnika pa ga dobis od 60.000 SIT dalje.

Ce te pa zanimajo trenutna legla visavcev, se posebej visavcev z rodovnikom mi pa poslji zasebno sporocilo in ti lahko pomagam z informacijami.

lp, Polona
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #13 : četrtek, 03.04.2003 : 21:33:03 »

Cena belega višavskega terierja je lahko tudi samo 116.000,00 sit s slovenskim rodovnikom slovenske vzreje po starših,ki imajo naslove šampionov.
Logiran
Schwartzy
gost
« Odgovor #14 : torek, 15.04.2003 : 18:09:10 »

E Polonca visavski terier z dobrim rodovnikom oz. z dobrimi predniki so po 300.ooo sit. Tko za informacijo
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines